Automaatschappij Vink Co viert vijftig jarig bestaan Café Terminus Penny geeft les na 4 uur weer geopend "Pelerin" bij Gusto te water Alcohol controle verliep rustig c met zijn billijke prijzen en goede consumpties Jaarvergadering Alg. Bond van Bejaarden Op veelvuldig verzoek van onze cliënten, zijn wij ook zondags U weet wel, het bekende Rubensplein 26 (hoek Rubenslaan) Telefoon 010-26 97 78 Beleefd aanbevelend, H. Heinsbroek - Ï~T 1 i r - HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 25 - WOENSDAG 24 MAART 1976 Het feit, dat men in Schiedam vijftig jaar Ford Dealer is en tevens het vijftigjarig bestaan van de zaak viert, laat de directie van de B.V. Automaatschappij Vink Co. in Schiedam, bestaande uit schoonzoon, P. E. Bijloo en D. J. Ruseier, niet zomaar voorbij gaan. De oprichter van dit unieke autobedrijf in Schiedam: de heer Gerrit Vink, waarvan een fraai schilderij door het personeel aan de huidige directie op de grote feestavond is aangeboden. Evene een greep in het verleden. Maart 1924 begon de jeugdige Gerrit Vink in een bestaand garagebedrijf zijn N.V. Auto Mij. Vink Co. Hij zag als gewezen machinist van de Ned. Idnische Tankstoomboot Mij. als magazijnmeester dat jaar bij de Ford Motor Company in Rotterdam wel zitten. En werd daar al spoedig aangesteld tot service-inspecteur. Na twee jaar als zodanig werkzaam te zijn geweest, nam de heer Vink in 1926 het aan de Willemskade te Schiedam gevestigde garagebedrijf van de firma Rosier en Van der Linde over. Met een vooruitziende blik, want op 1 maart in het zelfde jaar werd het Ford Dealers stamcontract getekend. Dit bedrijf floreerde onder de bezielende leiding van deze doortastende zakenman en kreeg daardoor in geheel Schiedam, doch ook daarbuiten een goede naam. Die in de loop der jaren gehandhaafd is gebleven. Mede wel door het feit, dat na vier succesvolle jaren in 1930 een geheel nieuw, aan de eisen des tijds ingericht pand aan de Stadhouderslaan kon worden betrokken. Er volgde daarop nog vele uitbreidingen, die in 1963 werden stopgezet. een bezoekje bracht. En het is alleen maar prettig voor al onze klanten, die er de voorkeur aan geven een Ford Taunus of Escorte te kiezen. Beiden voorzien van de nieuwste snufjes. DIERENAMBULANCE Voor de viering van het vijftigjarig bestaan besloot de directie een bepaald bedrag af te staan voor een of ander sociaal doel. Met aller instemming kwam men tot het aanbieden van een compleet uitgeruste dierenambulance voor „Hargahoeve", hetgeen u allemaal nog wel weet. Bij de opening van dir moderne dierentehuis bood de heer Bijloo deze fraai uitgeruste wagen aan. Met heel veel succes werd op 5 maart een feestavond georganiseerd voor het gehele personeel in het Rijnmondhotel. De directie kreeg toen namens hun een fraai schilderij van de oprichter van deze automaatschappij aangeboden. Iets wat heel erg op prijs gesteld werd. In 1974 werd de showroom aan de Westerkade nogeens met vierhonderd vierkante meter uitgebreid, zodat er nu royaal plaats is voor vijfentwintig De Grote Drie in 1963: van links naar rechts de heren D. J. Ruseier, G. Vink en P. E. Bijloo. Maar in 1967 werd een fraaie showroom (driehonderd vierkante meter) aan de Westerkade in gebruik genomen. Een ideale showroom, waar men weer meer ruimte verkreeg. Een jaar tevoren was de oude heer Vink overleden. Hij liet het bedrijf toen in jonge handen achter. In 1946 was de heer D. J. Ruseier als chefmonteur hier in dienst gekomen en een jaar later zijn schoonzoon P. E. Bijloo als vertegenwoordiger. Hij zag het toen echt niet zo zitten het tegenwoordige directielid, want hij kwam uit de wereld van levensmiddelen en dat is wel een heel verschil. Toen hij hierover met zijn schoonvader dit alles uitgepraat had, nam hij toch na veel aarzelen dit besluit. Maar heeft er tot op heden geen spijt van. Dat geldt ook voor zijn compagnon, de heer Ruseler. Tezamen vormen we een hecht team. We leren er elke dag nog wat bij, zegt de heer Bijloo. Die ik maandagmorgen Verder is er een kleurwedstrijd voor alle kinderen tussen de vier en twaalf jaar. De twaalf hoofdprijzen bestaan uit zes fraaie kinderfietsen en zes pijlsnelle autopeds. Bij elk ingeleverde tekening aan de Westerkade krijgen de kinderen allemaal een verrassing. De uitslag van de tekenwedstrijd wordt bekend gemaakt op 9 april a.s. in ons blad. Er bestaat hier grote belangstelling voor. Net als voor het oplossen van de rebus en het samenstellen van een limmerick. Hiervan maakt notaris C. F. E. Valk de prijswinnaars bekend op Koninginnedag. MET VEEL PLEZIER De directie van dit bloeiend autobedrijf aan de Westerkade doet zijn werk met veel plezier. In de zaak is reeds een jonge Bijloo opgenomen, zodat de toekomst gewaarborgd is. De heer P. E. Bijloo kan straks met een gerust hart van zijn pensioen genieten. Maar zover is het lang niet. De 54- jarige zakenman heeft nog heel wat plannen voor de toekomst. De randverschijnselen van de hedendaagse zaak kan hij maar matig waarderen. Het „betuttelen" van diverse instellingen, die de zaak zelf begeleiden, betekent beslist geen onverdeeld genoegen. Hij zag er jaren geleden tegenop in dit autobedrijf del te gaan nemen. Nu is hij blij, dat hij toen de knoop doorgehakt heeft. In de oorlog weigerde zijn schoonvader enig werk voor de Duitse bezetters te verrichten. Hij zocht het*' toen maar in de levensmiddelen. De Suezkwestie ervoer men als een dieptepunt in het bedrijf. Daarna werd men met de oliecrisis geconfronteerd. De autohandel met Ford is altijd een zaak geweest die cresendo geagaan is. Vandaar ook, dat men in geheel Schiedam van dit dubbele feest laat profiteren. De oliecrisis heeft de gehele handel toch nog veel goeds gebracht. Het is niet precies bekend, hoeveel auto's er in 1975 verkocht zijn. Maar dat doet er ook niet toe. De directie heeft in elk geval geen klagen gehad. Op drie van de klantentafels rinkelen doorlopend oude en moderne telefoontoestellen. Zij storen ons gesprek niet, want elders in het enorme pand met de fraaie bloemstukken worden steeds die telefoons opgenomen en beantwoord. M. W. De afdeling Schiedam van de Algemene Bond van Bejaarden roept hierbij al haar leden op tot het bijwonen van de op vrijdagmiddag 26 maart te twee uur te houden jaarvergadering in de Sociëteit in het Blauw-Huis Lange Nieuwstraat 181, waar de volgende agenda wordt behandeld. 1. Opening. 2 Notulen. 3 Ingek. Stukken en Mededelingen. 4 jaarverslagen secretaris. 5 verslag controlecommissie 6. Financiële verslagen v.d. Afdeling de Damesclub en de Sociëteit. 7 Bestuurverkiezing. De aftredende bestuurders, te weten de voorzitter de A. v.d. Linde en de heren D. Gonlag en J. A. Kostense stellen zich herkenbaar. Het bestuur zag dit gaarne met twee leden uitgebreid, welke medebehulpzaam willen zijn bij het mooie werk dat voor de bejaarden wordt gedaan. Eventuele candidaten kunnen tot aan het begin van de vergadering worden op gegeven. 8 Verkiezing van één lid voor de controle commissie. 9 Rondvraag en sluiting. Geef allen door uw aanwezigheid op deze vergadering blijk van uw belangstelling in en waardering voor het werk dat het bestuur in het belang van de bejaarden dus ook in uw belang doet. Een goede opkomst op deze vergadering is een morele steun voor het bestuur bij het werk dat zij doet. glanzende Fordwagens in verschillende kleuren. Men viert deze maand eigenlijk een dubbel jubileum, want men is immers ook vijftig jaar Ford Dealer in Schiedam? Vandaar dat men tot 30 maart een unieke show in dit pand organiseert. Iedereen vrij toegang. Wel leuk misschien te weten, dat men sinds 1965 een filiaal aan de Soendalaan in Vlaardingen heeft. GELDPRIJZEN EN CADEAUBONNEN Iedereen die tussen 19 en 31 maart een auto hier besteld, doet aan de jubileumaktie mee. Waarvoor maar liefst tien geldprijzen zijn uitgeloofd. De waarde van de hoofdprijs bedraagt ƒ.2500,Men heeft echter altijd prijs, want diegene, die geen geldprijs wint, kan voor rekening van Vink B.V. feestelijk dineren in een gerenomeerd restaurant, geldig voor twee personen. Onder het motto: „Vink is jarig, Vink betaald". Dat zijn ze dan nu, de grote mannen van Vink Co. Op-zaterdag 27 maart wordt, om ongeveer twee uur, bij IHC Gusto in Schiedam het dp-boprschip „Pelerin" te-water gelaten. Dit schip is in aanbouw voor Helmer Staubo Co. in Oslo. De doop wordt verricht door mevrouw Pierre Germes, echtgenote van de „General Manager exploration and production" van de Compagnie Francaise des Pétroles in Parijs. De „Pelerin" behoort tot de „dynamisch gepositioneerde" boorschepen, waarvan IHC Holland er al drie bouwde, de „Pelican", de „Havdrill" en de „Petrel". Een dp- boorschip ligt niet aan ankers, maar wordt met behulp van de twee voortStuwings-schroeven en een aantal dwarsscheepse schroeven op zijn plaats gehouden. De commando's aan deze schroeven worden gegeven door een computer, die voortdurend veranderingen in windkracht, windrichting en stromingen registreert en vergelijkt met de positie die het boorschip moet innemen om te kunnen blijven boren. Met dit systeem kan in grotere waterdiepten worden gewerkt dan ooit met verankerd materieel mogelijk is. De bijna 150 meter lange en ruim 23 meter brede „Pelerin" kan boren in waterdiepten tot 1000 meter. De boordiepte die kan worden bereikt bedraagt 4500 meter. Dit betekent dat dit boorschip in dieper water kan werken dan de eerder door IHC gebouwde schepen van dit type. i —j Op de Churehillweg werden tijdens een alcoholcontrole 610 auto's aangehouden. Bij slechts tien personen werd een rijverbod opgelegd. Procesverbaal werd niet opgemaakt. Penney van der Linden-de Jager, vrouw van ex-Ekseption organist Rick, gaat een cursus beatballet geven in Rotterdam. Penney, die eerst een klassieke dansopleiding heeft gehad, ging daarna naar Amerika om zich in het beatdansen te specialiseren. Ze danste in het programma Moef-ga-ga, Johnny en Rijk-show en was drie jaar vaste danseres in Top-Pop. Nu heeft zij eigen dansscholen in Utrecht en omgeving. Gezien de grote belangstelling uit Rotterdam en omgeving, heeft de manager van Penny een zaal kunnen huren in Rotterdam-Overschie en wel in de Adventkerk aan de Abswcg 16. De eerste cursus begint op maandag 29 maart a.s. en zal 7 weken duren. Iedereen, die inlichtingen wil of zich wil aanmelden, kan dit doen bij de manager van Penney, Helen Hagoort, tel. 03474-688, b.g.g. tel. 03407-2276.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 25