aktie Mgr. Noienslaan met vele prijswinnaars Zuster Willemse nam afscheid bij de Gezinsverzorging Peter Schaap in het zoldertheater predik beurten GEBIT STUK? J. Veringmeier INSTITUUT, TYPEN STENO Valstrik in Duivelskloof UCT Mltri llA/f- OTAnrni a r-s - \/DI ll"\ AO 1 A r»r»n in-*/» HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 10 - VRIJDAG 2 APRIL 1976 Dit zijn de winnaars van de klnderontwerptekenwedstrijd van de winkeliersvereniging Mgr. Noienslaan: Leo de Nooijen en René Vennik. ,JSiet verder lopen, maar in de Noienslaan kopen". Met deze inzending hebben 26 gelukkige inzenders (in totaal 554 inzendingen) een waardebon gewonnen. In te leveren bij de winkeliers op de Mgr. Noienslaan. J. Bal, Mgr. Noienslaan 564 (vijfentwintig gulden); H. v.d. Berg, Vlaardingerstraat 213a (vijfentwintig gulden); J. G. Brand, Parkweg 384 (vijfentwintig gulden); H. M. Damme, Burg. Honnerlage Gretelaan 257 (vijfentwintig gulden) en M. Damme- Hoekveen, Burg. Honnerlage Gretelaan 257 (vijfentwintig gulden). De hoofdprijs van ƒ.250,ging naar de heer K. F. M. Vermeulen, Mesdaglaan 24b. De overige prijswinnaars zijn: mevrouw A. Heinsbroek-Broeren, van Heuven Goedhartstraat 114 (honderd gulden); Hanny Hollink, Mgr. Noienslaan 808 (honderd gulden); de heer Jac. Oomen, Joz. Oeliosingel 77 (honderd gulden); Ronnie Andriesse, Roëlstraat 5 (vijftig gulden); P. M. Meijer, de Wildestraat 28 (vijfentwintig gulden); Esther de Koster, van Maanenstraat 9b (vijfentwinig gulden); Ronald Post, Dr. Wibautstraat 17 (vijfentwintig gulden); Miijam Prein, Donker Curtiusstraat 50 (vijfentwintig gulden); M. van Seters, Burg. van Haarenlaan 574 (vijfentwintig gulden); Kees de Vette, Meidoornlaan 24 (vijfentwintig gulden); Edith v.d. Valk, v.d. Leeuwlaan 12 (vijfentwintig gulden); Carla Vink, Schuttersveld 33 (vijfentwintig gulden) en A. I. de Vos Burghart, Schimmelpennickstraat 13, eveneens een bedrag van vijfentwintig gulden. Sjaak Damme, Burg. van Haarenlaan 257 (vijftig gulden); Martin de Jong, Pernissestraat 5b (vijftig gulden); G. G. van Tellingen te Boekhorst, Rossinistraat 12 (vijftig gulden); Eric Prein, Donker Curtiusstraat 50 (vijftig gulden); A. G. Scholte, P.K.O.-Laan 138b (vijftig gulden); L. J. Boon, Loeffstraat 9 (vijfentwintig gulden); Jean Paul Baartmans, Burg. van Haarenlaan 993 (vijfentwintig gulden); BRADERIE LOTERIJ Tijdens de braderiekraam gehouden loterij is het glas-in-loodraampje gevallen op nummer 15. Deze prijs is af te halen bij mevrouw Schuin, van Maanenstraat 37. KINDERTEKENWEDSTRIJD De uitslag van de gehouden kindertekenwedstrijd luidt als volgt: De eerste prijs, een prachtige kinderfiets werd gewonnen door: Marcel Cordemans, Burg. Honnerlage Gretelaan 105. Een fraai schrijfbureau werd het bezit van Anja Deijl, Mgr. Noienslaan 480, een fototoestel won Ingeborg Ottevanger, Donker curtiusstraat 22 en Robin v.d. Heiden, Dr. Kuyperlaan 149 kwam in het bezit van een mooie schooltas. Het bestuur van de winkeliersvereniging ,,Mgr. Noienslaan" zegt alle deelnemers hartelijk dank, alsmede de leden van de daarvoor ingestelde jury. Na zich vijfentwintig jaar te hebben ingezet voor het werk van de gezinsverzorging, nam mevrouw J. M. Willemse-van Berkel afscheid van de plaatselijke Stichting Gezinsverzorging. Dit gebeurde in het eigen centrum van deze stichting in tegenwoordigheid van het bestuur en het korps leidsters. Eerst een ongedwongen en feestelijk onderling samenzijn tijdens welke haar collega's ieder een persoonlijk geschenk hadden voor hun scheidende collega. Een kwart eeuw heeft mevrouw Willemse zich voor het gezinswerk bijzonder verdienstelijk weten te maken. Het begon destijds in de Dr. Noletstichting waar zij als verpleegster werkzaam was. Ze nam de leiding op zich van de toen juist opgerichte ..Katholieke Gezinsverzorging" wat duurde tot in 1972, toen dit werk geïntegreerd "werd in de huidige Stichting Gezinsverzorging waarvan ze in het team leidsters werd opgenomtn. Ook in de bejaardencentra was mevrouw Willemse een graag geziene figuur. Geen wonder was het dan ook GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk, 10.00 uur: ds. A. J. Dondorp te Rotterdam, 17.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, H.C. 42. Kethel de Ark, 10.00 uur: ds. J. Nieuwsma, 17.00 uur: ds. C. van Zuylen, H.C. 44. Magnalia Deï Kerk, 10.00 uur: ds. C. van Zuylen, 17.00 uur: ds. J. Winter te 's-Gravenhage, donderdag 8 april, 15.15 uur: ds. C. van Zuylen, bruidspaar Cornelis A. G. Hoogdam en Anne M. Schipperus (trouwouderling uit de wijk Nieuwland). Julianakerk, 10.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, 17.00 uur: ds. J. Nieuwsma. Collecten: het éne offer is bestemd voor: Diakonie, deurcollecte: wijkaktiviteiten. Geref. kerk Overschie-Schiedam, gebouw Evang. Lutherse Kerk, Oranjestraat, Schiedam, 8.15 uur: ds. R. K. Wigboldus, 14.30 uur: cand. B. Kamphuis. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), kerkgebouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. J. v. Katwijk. Chr. Geref. Kerk, Hoeksteenkerk, B.K.-Iaan, hoek Warande, 9.30 en 16.30 uur: ds. W. v. Sorge, woensdag 7 april, 14.30 uur: ds. P. den Hartog, Veenendaal; huw.bev. bruidspaar P. Peters en M. v.d. Vlies. Evangelisch Lutherse Gemeente Schiedam, Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat, 4 april: Judica, 10.00 uur:ds. A. Steinhart, zondagslied 178, rondgang voor het industrie-pastoraat, Jeugdkerk, koffie na. Herv. Geref. Kerk, gebouw Irene, Nieuwe Haven 155, 10.00 uur: ds. M. Goudriaan, Goudswaard. HERVORMDEGEMEENTE SCHIEDAM Grote Kerk, 10.30 uur: ds. M. C. Baart, 17.00 uur: ds. J. Vroegindeweij, Katwijk a/zee. Opstandingskerk, 10.30 uur: ds. J. G. Jansen, Gouda, kindernevendienst. Bethelkapel, 9.15 uur: ds. S. Tijmstra, gezinsdienst. Aula Pinasplein (Oud-Mathenesse, Rotterdam), 9.15 uur: ds. M. C. Baart, Open-Deur-Dienst. HERVORMDE GEMEENTE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: de heer A. G. de Bruin, Rijswijk. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. S. Gerbrandy, bevestiging nieuwe lidmaten, m.m.v. Happy Generation, jeugdkoor, 19.00 uur: zie de Ark. De Ark, 19.00 uur: ds. H. Lukito, Maassluis, Herv./Geref. jeugddienst. Ned. Protestantenbond, Westvest 90, 10.30 uur: prof. dr. mr. J. A. Oosterbaan. Heemstede. Parochie Sint Liduina en onze lieve vrouw Rozenkrans, weekend 3-4 april, Vasten 5. Singelkerk, zaterdag 19.00 uur: volkszang, zondag 8.30 uur: gelezen mis, 9.45 uur: Latijns gezongen m.m.v. 1HD, 11.15 uur: gelezen mis, 17.30 uur: gelezen mis, preek: J. Laurent, pastoor. Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur. le Tuinsingel 15, Schiedam Telefoon 010-26.14.17. Kapel Sint Liduina, zaterdag 18.00 uur: m.m.v. Valeriuskoor, zondag 10.30 uur: gelezen mis, 11.45 uur: gelezen mis, preek: F. Kempen, kapelaan. RK Martinus Parochie Groenoord, 5e zondag in de 40-dagentijd. Tijdens de voormis: Boeteoefening, zaterdag 18.30 uur: H. Mis met volkszang en orgelsoli, zondag 8.30 uur: H. Mis, 10.45 uur: H. Mis met zang van ons Martienerkoor, 12.00 uur: H. Mis, 18.30 uur: H. Mis. RK Parochie St. Jan de Doper, Mgr. Noienslaan 99, weekend 34 april, zaterdag 19.00 uur: eucharistie met samenzang, zondag 8,30 uur: eucharistieviering, 9.30 uur: hoogmis met zang door het Groot Gemengd Koor „Laus Deo", 11.00 uur: eucharistieviering met samenzang en kindernevendienst, 12.15 uur: eucharistieviering. Thema: „De lijdende dienaar des Heren". Predikant: P. Th. Ribberink O.P. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmansingel 5, weekend: 5de zondag van de Veertigdagentijd, 4 april. Zaterdag 19.00 uur: eucharistie met volkszang. Zondag 9.30 uur: gezongen eucharistieviering, verzorgd door ons herenkoor; 11.00 uur: eucharistie met volkszang (kleine mensen worden zinvol bezig gehouden onder de woorddienst); 17.30 uur stille eucharistieviering. Thema van de zondag: het uur is gekomen! Predikant E. van Diepen. dat de bewoners van de Herman Heijermansflat haar en de overige leidsters uitnodigden voor een afscheidsfeest dat bijzonder geslaagd is. Hier vielen haar ook de nodige qeschenken te deel. Dit was ook het geval tijdens het op 23 maart j.l. gehouden afscheidsfeest met alle helpers van de Stichting. die momenteel regelmatig hulp verleent aan zo'n achthonderd gezinnen, inclusief bejaardencentra. Alvorens in de Korenbeurs een gezellig samenzijn te hebben met het Stichtingsbestuur, recipieerde het echtpaar Willemse en kreeg heel wat handen ter afscheid te schudden. Ook nu weer werden bloemen en andere geschenken aangeboden. Acte de présence gaven hier ondermeer de directeur van de gemeentelijke Dienst Sociale Zaken, drs. F. Smits en directeur L. W. A. Smits van het bejaardencentrum Frankenland. Het echtpaar gaat zich vestigen in Waalwijk, maar zal zeker rijke herinneringen bewaren aan de stad waar zuster Willemse zo'n lanoe tijd haar zinvolle arbeid heeft .ogen verrichten. Kapel Noletziekenhuis, Schiedam, zaterdagavond om half zeven een korte eucharistieviering, aansluitend op het bezoek van zeven uur. Zondag 4 april om half tien zondagviering in samenwerking met het zangkoor de Creedsingsrs uit Schiedam. Predikant P. M. de Groot, ziekenhuis pastor. GEBEDS-AKTIE SCHIEDAM Tijdens de Veertigdagentijd, Vastentijd, is er elke donderdagavond om tien over zeven in de kapel van de Broeders, Warande 155, rozenkrans gebed en om half acht lijdens meditatie met een kort lof. Elke vrijdagavond oefening van de H. Kruisweg. Zondag 4 april de vijfde zondag van de Vasten. Passie-zondag. Donderdag 8 april 's-avonds om 7.10 uur bidden wij de rozenkrans. Om half acht de zesde en laatste lijdens-meditatie van rector drs. A. Vreeburg en een kort lof. Vanaf 7 uur is er biechtgelegenheid bij rector Vreeburg. Vrijdag 9 april 's- avonds om 7.10 uur rozenkransgebed ter ere van O.L. Vrouw van Zeven Smarten. Aansluitend oefening van de H. Kruisweg. Kerkdiensten in de Oud-Katholieke Kerk, Dam 28, Schiedam, lijdensmeditatie donderdag 8 april. Pastoor P. van Tilburg. Onderw.: Gethsemane Godverlatenheid. Peter Schaap zingt dit weekend in het Zoldertheater in de Teerstoof. Vrijdagavond en zaterdagavond (2 en 3 april) zal Peter Schaap optreden in het Zoldertheater in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, aanvang negen uur. Omdat Peter Schaap nog geen avondvullend programma heeft, zal in het voorprogramma de folkgroep „Sundown" optreden. Deze groep „traditional and contemporary acoustic music". Kaartjes voor beide" avonden kunnen gereserveerd worden via VVV Schiedam vanaf maandag 29 maart (tel. 010-266000) en vrijdagavond en zaterdag vanaf één uur via het theater (tel. 010-269455). Prijzen: ƒ.7,50 en ƒ.6,voor CJP en 65-plussers. „Mijn liedjes ontstaan door de manier waarop ik leef..." In de herfst van 1974 kreeg de Nederlandse muze er officieel een nieuw „Troetelkind bij. Peter Schaap geboren (24 oktober 1946) en getogen in Groningen, stapte uit de betrekkelijke anonimiteit van het onderwijzersbestaan de showbusiness binnen. Zijn debuutsingle („De hoge heren van het dorp"/„We zijn een flink eind heen") was enthousiast ontangen. Een goede reden voor Peter het leslokaal van de lagere school in Engelbert onder de rook van Groningen te verlaten en zich professioneel te gaan wijden aan zijn grootste hobbie, muziek. Peter Schaap: „Ik was al zeven jaar, met muziek bezig, als amateur. Eigen liedjes zingen bij eigen gitaarbegeleiding. De eerste jaren waren die liedjes alleen Engelstalig, maar later ontdekte ik dat ik mijn gevoelens ook in het Nederlands in woorden kon vangen. Dat schrijven van liedjes heeft me steeds de grootste voldoening gegeven. Mijn repertoire ontstaat door mijn relaties met andere mensen en dingen en dus eigenlijk door de manier waarop ik leef'. Zijn eerste single heeft Peter behalve een voortreffelijk air-play op Hilversum 3 ook de nodige interviews met dag- en weekbladen opgeleverd, alsmede t.v.-werk in o.a. „Op losse groeven", „Muziek Mozaïek" en „TopPop". Ook over gebrek aan werk heeft Peter Schaap geen reden tot klagen. Voor zijn repertoire bestaat een steeds groeiende kring van bewonderaars. Op zijn platen wordt Peter begeleid door verschillende musici, tijdens zijn zaaloptredens omlijst hij zijn liedjes alleen door eigen gitaarspel. „Met mijn gitaar als begeleiding komen mijn liedjes óók goed over". ned. - frans - duits - engels - spaans - russisch - boekhou den - MBA - middenstand. Schiedam, Singel 72, telefoon 268847. Dir. J. W. M. Zetteler, staats- bev. doe. machineschrijven en stenografie. Zondagmiddag, 4 april heeft in het buurthuis „De Putaan de Pinkstraat 10 in Oud-Mathenesse de vertoning plaats van de film „Valstrik in de Duivelskloof'. Aanvang: één uur precies. Mevrouw J. M. Willemse-Van Berkel, die zoveel voor de Stichting Gezinsverzorging gedaan heeft nam, terzijde gestaan door haar man, op verschillende plaatsen afscheid. Hier deed ze dat in de Korenbeurs. VERHUUR zonder chauffeur BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWEG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 10