Op 24 april: Mitsubishi vindt fluistermotor uit Kom zaterdag w naar onze uitgebreide klassieke meubelshow kijken.., 'nandere dag mag ook hoor BV StijlmeubelfabriekHet Oude Ambacht v/h Sprij" Avondspreekuur sociaal raadsman 4000 mz showroomoppervlakte met een zeer uitgebreide kollektie woon-, zit- en slaapkamers in de fraaiste houtsoorten en diverse meubel stijlen. Veranderingen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - VRIJDAG 2 APRIL 1976 Mensen zoals hij een plezier doen, dat is het doel ook van de stichting Openingstijden: Dagelijks van 09.00 -17.30 uur (ook zaterdag) vrijdagavond geopend tot21.00 uur Levering via de detaillist Westhavenkade 71 - Vlaardingen -Tel. 010-340122 Met ingang van 6 april en met een proeftijd van 3 maanden, zal de raadsman buiten zijn gewone ochtendspreekuren op dinsdag en vrijdag, ook een avuiiaspreeKuur houden, te weten op dinsdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Hierdoor wil de raadsman vooral de werkende bevolking en zij die om andere redenen moeilijk of njet in staat zijn om overdag van de diensten van de raadsman gebruik te maken, tegemoet komen. gasten van de stichting „Lentefeest" een boottocht van een week gaan maken. het Lentebal „Het wordt dit jaar anders dan anders in de Sporthal „Margriet", zegt Rietje Konings heel nadrukkelijk. De traditionele kraampjes zullen er deze keer ontbreken, want op maandag 26 april maken we met vijftig gasten een boottocht van een week door de Nederlandse wateren. Op zaterdag 1 mei komt men met de „Solaris" van rederij Feenstra uit Arnhem weer terug. De boot is door de Schiedamse brandweer volledig goedgekeurd, zodat deze tocht volkomen verantwoord is. Aan boord zullen zich twee wijkzusters bevinden n.l. zuster E. de Bruin en H. Keizer. Het zou dan natuurlijk leuk zijn, als alle gasten van de stichting „Lentefeest" met een bloemetje begroet werden. Iets voor de Schiedamse bloemenwinkeliers? Eerst krijgen we het speciale „Lentebal" ter gelegenheid van het zesjarig bestaan. Medewerking hieraan verlenen het bekende dansorkest op radio en t.v. van Hugh Rosman. U misschien welbekend als medewerkers toen van Tom Manders. Verder zal het zusje van de zanger Louis Neefs er zijn: Connie Neefs. Een nieuwe ontdekking op zanggebied, zoals u onlangs op de t.v. gezien heeft. Er bestaat ook grote kans, dat Louis Neefs komt en Nico Haak met de Paniekzaaiers. Lee Towers, beter bekend als de Nederlandse Frank Sinatra zal er die avond eveneens zijn. Voor u reden genoeg om op zaterdagavond 24 april allemaal naar de sporthal „Margriet" te komen. Uw gastvrouwe Rietje Konings zal u graag begroeten. De toegangsprijs is ƒ.25,geldig voor twee personen. Bovendien ontvangt u daarbij een lot, waarbij u de kans heeft op kosten van het reisbureau „De Snelle Vliet" een geheel verzorgd weekend voor twee personen naar keuze door te brengen in Londen of Parijs. Op die avond wordt als gezellige onderbreking driemaal bingo, het populaire gezelschapsspel gespeeld. De drie hoofdprijzen hiervoor bestaan uit een mand vol slagersartikelen met waardebonnen, een mand boordevol kruidenierswaren en een mand vol met artikelen uit drogisterijen. U kunt straks als winnaresse of winnaar hiervan alle schoonheidskanten uit. Als er meer dan één winnaar is, beslist het lot bij elk spel. DANSWEDSTRIJD Het is niet zómaar een dansavond op 24 april a.s. (hij duurt overigens tot drie uur in de zondagmorgen). Het is met recht een „Lentebal" en daarbij worden drie dansen uitgevoerd in wedstrijdverband. Een deskundige jury zal de winnaars(essen) aanwijzen. Een avond om er gezellig eens helemaal „uit" te zijn. Benüt die kans en bestel alvast toegangsbewijzen via Rossinistraat 25, tel. 705381. Een bekénd telefoonnummer geworden in onze stad. Het geld hiervoor kunt u storten op. het speciale rekeningnummer bij Aê Algemene Bank Nederland Rotterdam, rekeningnummer 502412348. Voor de zesde maal gaat de stichting „Lentefeest" het jaar in. Hoe groot is het bedrag nu op verschillende banken gezet en zijn er al bouwplannen? Vragen, die door Rietje Konings onbevangen beantwoord worden. Het kapitaal bedraagt nu anderhalve ton. Te weinig om in deze tijd te gaan bouwen. Maar zij geeft de moed niet op. Dit geld is door verschillende akties bijeengebracht en het blijft voor het doel een eigen dubhuis voor validen en minder-validen te verwezenlijken in Schiedam. Het Japanse automerk Mitsubishi heeft een zeer geruisarme motor van twee liter inhoud geconstrueerd. De motor is te vinden in de Galantserie en de nieuwe coupé Celeste. In beide modellen biedt de combinatie met vijf versnellingen een voor een viercilindermotor ongekend rijcomfort. De „fluistermotor" is constructief volstrekt nieuw. Toch wordt uitge gaan van de gewone „Otto-motor", die echter bijna trillingsvrij gemaakt is door toevoeging van twee „balans assen". Deze assen nivelleren de tril lingen door met dubbel toerental van de krukas tegengesteld aan elkaar te draaien. De krukas, die de zuigers in vier cilinders op en neer beweegt, drijft ook beide assen aan. De technische vinding van Mitsubishi heeft tot resultaat, dat bij een laag verbruik aan gewone benzine het motorgeruis tenminste het geluid van een zescilinder- of wankelmotor niet overtreft. Omdat echter van een vier cilindermotor werd uitgegaan blijft de constructie goedkoper dan voor een zescilinder of Wankel, terwijl met name ten opzichte van de Wankel motor het benzineverbruik zeer gering is. Zescilindermotoren begin nen meestal boven de twee liter inhoud, terwijl het nieuwe balansas sen-principe van Mitsubishi in de praktijk ook geschikt zal zijn voor kleinere motoren. Volgens de Japanse fabriek Mitsubishi Jidosha Kogyo wordt dit principe de motor voor de jaren tachtig, waarom de naam ervan „Mitsubishi-80 gewor den is. In Japan wordt de motor geleverd in combinatie met een eveneens ingenieus systeem voor schonere uitlaatgassen. Hiermee vol doet de fabriek als eerste, zonder gebruik van een kostbare naverbran- der die normaal platina als kataly sator heeft aan de strengste eisen ter voorkoming van luchtvervuiling, die thans in de wereld bestaan. De Japanse regering heeft deze eisen met ingang van volgend jaar maart definitief gesteld. De nieuwe Mitsubishi-80-motor komt een paar honderd gulden duurder uit dan de oude tweeliter motor van het model Galant: inklusief belastingen althans. In het programma van het begin vo rig jaar in Nederland geïntroduceerde merk zijn nog enkele veranderingen aangebracht. Het goedkoopste model, de Lancer, is behalve met 1,4 en 1,6 liter motoren ook met een 1200 cc-motor leverbaar geworden. Hier door kon de prijs van de goedkoopste uitvoering onveranderd op 9.998,- incl. BTW blijven staan. Dit model heeft nu achteruitrijlampen, rembe- krachtiging en een verstelbaar stuur wiel, maar geen achterruitverwar ming: de motor levert 80 DIN-pk vermogen. Een 650,- duurdere Lancer 1200 biedt echter wel achterruitverwarming, een voorruit van gelaagd glas, getint glas rondom, hoofdsteunen en rolgordels en dat geldt ook voor alle andere Mitsubishi-modellen. Op de Galant-serie is in kombinatie met de 1600 cc-motor automatische transmissie leverbaar 1250,- gulden. De goedkoopste Galant 1600 kost nu als vierdeurs 13.548,-. De automatische versnellingsbak komt van de Japanse fabriek Aisin-Warner, die ook aan Volvo in Zweden levert. De Galant 2000 is uitsluitend met een „vijfbak" leverbaar, die het gunstige benzineverbruik van de overigens fel accelererende „fluister motor" accentueert. Met deze motor komt de prijs van de Galant op f 15.948,-. De driedeurs coupé Celeste is met dezelfde motor nog 150,- goedkoper en is voorts 13.998,- als 1600 cc leverbaar. Importeur HNG te Sassenheim ver wacht dit jaar 7.000 Mitsubishi's te verkopen tegen vorig jaar ruim 4.000. Dc Mitsubishi Celeste: een fraaie coupé, die ook leverbaar is met de nieuwe „fluitermotor" van het Japanse merk. Lee Towers die op het „Lentebal" mei Connie Neefs te beluisteren zal zijn. Gezien het grote succes, dat men wekelijks met de soos in het Jeugdgebouw aan de Dr. Schaepmansingel 1, op donderdag oogst, is er reden genoeg hiermede door te gaan. De Stichting blijft zich tenslotte beijferen om het gestelde doel te bereiken en wil daarnaast proberen kleine urgente noden op te lossen. Hetgeen dan ook in werkelijkheid gebeurt. Zolang de stichting (nog) niet over een eigen gebouw beschikken kan. bestaan de aktiviteiten voornamelijk uit het isolement halen van gehandicapten, o.a. door het bevorderen van kontakten met de valide medemens. Waarvan de jaarlijkse gezamenlijke St. Nicolaas- en Kerstfeesten een duidelijk voorbeeld zijn. Heeft men eenmaal de beschikking over een éigen gebouw, dan zijn de mogelijkheden legio. Aan de Schiedammers dus de taak dit allemaal te verwezenlijken. Een grote opkomst met het „Lentebal" kan daarop het antwoord zijn. EIGEN BUS De eigen bus is een rijkdom voor deze stichting. Men is bijna aan een nieuwe toe. Wekelijks wordt er een druk gebruik van gemaakt en iedereen betaalt zijn vervoer. Zodat deze kosten niet ten laste van het stichtingsgeld komen. Daar gebruikt men nooit wat van. De onkosten op de wekelijkse soos worden door allerlei interne akties gedrukt. Die bus zou echter nog beter tot zijn recht komen, als men over een vaste chauffeur beschikte. Joke Lindeboom, de rechterhand van Rietje Konings, krijgt van de direktie van de Amrobank iedere donderdagmiddag vrij om zich geheel voor het vervoer van de gasten in te zetten, die geen gebruik kunnen maken van het „Lentefeest". openbaar vervoer. Voor hun is die bus dus een uitkomst en naar die soosmiddag en -avond wordt elke donderdag naar uitgezien. Voor het zwemmen op maandagavond in bad „Zuid" bestaat ook grote belangstelling. Mensen, die nog nooit gezwommen hebben of in geen jaren, leren het hier weer in een besloten club. Er zijn altijd twee fysiotherapeuten aanwezig en voldoende zweminstructeurs(trices). Er zijn drie fraaie gehaakte spreien, een eenpersoonssprei, geheel wit, een tweepersoons met paarse banen en een tweepersoons helemaal van vissersgaren gemaakt. Een enorm karwei geweest en het benodigde materiaal alleen bedraagt al ƒ.98, Worden ze niet verkocht, dan gebeurt dit waarschijnlijk op Amerikaanse wijze. Of weet u er een óndere oplossing voor? Zaterdagavond 24 april heeft dus het speciale „Lentebal" in de sporthal „Margriet" plaats. Ik hoop, dat deze sporthal uit zijn voegen zal barsten. Een stukje dichter dan bij het ideaal, dat de stichting „Lentefeest" zich voor ogen gesteld heeft. M.W.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 16