Bijna paasvakantie Kethel wil een verkeersveilig dorp dagwinkel te huur dagwinkel te huur 4.75 Menu van de week Ook deze week weer extra voordeel 1 k»o8.70 Topslagerij P. Engelage donderdag, vrijdag, koopjes bij zaterdag VERKOOPSTER 'NIEUWLAND' Gemeente Schiedam 1 kii°10.98 BEULING TOM A DO UITSLUITEND weekend Geschenken 8,95 10,95 en 9,95 6,95 SCHOUDER KARBONADE RIBLAPPEN 250 gram.5CJ GEKOOKTE WORST 250 gramJ ,/5 GEBRADEN FRICANDEAU 100 gram1.40 SMEERWORST n 150 gramU.dO SCHOUDERHAM - 150 gram.1.45 filiMI'TflT7^ Rubensplein 5a, telefoon 26 78 08. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 12 - WOENSDAG 7 APRIL 1976 Tornado van. Schiedam Broerswst 40 Tel 2676 07 Bi jna paasvakantie! Ons kantoor is dicht van 12 april t/m 20 april. Bij de cursussen hebt u de afsaken gemaakt met uw lerares. Wij wensen u heel goede, prettige en mooie dagen toe. gezellig met man en kroost en verdere familie. Voor de dames die nog willen bloemschikken het volgende: u kunt op dinsdagmiddag van 1.30-3.30 uur op de cursus terecht, de 27e april, dus na de paasvakantie, nog mooi even om te doen. In Groenoord in het schitterende Kruisgebouw is op dinsdagmiddag van 1.304.00 uur een naaicursus. U bent er hartelijk welkom, kosten ƒ.35,voor 8 lessen. Een goede gelegenheid om vóór de zomervakantie nog wat leuke jurkjes, pakjes of iets dergelijks te maken. We hopen u na de paasdagen weer te zien of iets van u te horen op Korte Dam 5, tel. 264781, giro 716115. Cassette carrousel voor veilige berging van uw muziekcas- settes. Biedt plaats aan 30 of 20 bandjes en is ook stapelbaar. voor extra ruimte winst Edelstalen onderzet ter, uittrekbaar van 7 tot 80 cm., dus veel ruimte voor b.v. scha len en pannen. Ver pakt in kadodoos Onze prijs Elektrische haarföhn, kompleet met hulpstukken en lang snoer met altijd pas sende stekker. Niet alleen handig voor haar doch ook voor hem. Een jaar garantie Over een week is het Pasen en dat wil dus zeggen dat de tijd van het beschilderen van eieren weer aanbreekt. Het resultaat is, dat we weer veel hardgekookte eieren hebben, die niet door iedereen worden gewaardeerd. Maar u kunt ook nog talloze andere gerechten met eieren klaarmaken, die ook de paasdagen op het menu gezet kunnen worden, want eieren horen erbij, als teken van vruchtbaarheid en teken van nieuw leven. Onder het weekmenu vindt u verschillende voorbeelden van eiergerechten. Zondag: tomatensoep met croütons, ossehaas. frites, bloemkool, rabarber met yanillevla. Maandag: eieren a la Rossini, sla, aardappelpuree, kwarksoufflée. Dinsdag: gehakt met tomatensaus, witlof, aardappelen, citroenrijst. Woensdag: rolpens, rode kool, aardappelen, hopjesvla met rozijnen. Donderdag: kervelsoep, hutspot met' klapstuk. Vrijdag: gestoofde kabeljauw, worteltjes, aardappelen, hangop met vruchten. Zaterdag: gegratineerde eierschotel met stokbrood. EIEREN A LA ROSSINI 5 eieren, 2 eetlepels boter, 50 gr. geraspte oude kaas, 1 dl. koffieroom, peper, zout. Klop de eiwitten zeer stijf met iets zout en peper en door deze massa even in een beboterde vuurvaste schaal. Leg hierop de eierdooiers. Strooi er de geraspte kaas overheen. Leg hier en daar wat klontjes boter. Plaats de schotel ca. 10 minuten in een matig warme voorverwarmde oven. Giet er daarna 1 dl. room over waardoor iets zout en peper is geroerd en plaats de schaal nogmaals één minuut in de oven. EIERSCHOTEL 1 grote ui, 1 eetlepel boter, aardappelpuree, 4 eieren, 50 gr. geraspte oude kaas. Smoor een grote (in ringen gesneden) ui in ca. 10 minuten goudgeel in de boter. Leg deze onderin een beboterde vuurvaste schotel en spuit hierom een rand aardappelpuree. Breek jn het midden op de uienringen de eieren en strooi er de geraspte kaas en wat peper en zout over. Plaats de schaal ca. 15 minuten in een voorverwarmde vrij hete oven. Eigentijdse tassen in sterk corduroy. Met vochtwerende bin- nenlaag en keuze uit 2 verschillende mo dellen in bruin of groen. Nu per stuk resp Tefal elektrisch mes snijdt moeiteloos vlees, groente, brood enz. Messen makketijk uit- neembaar Tefal prijs 59,90 Onze prijs 39,95 Handige sapkan met fleurig bloemdekor voor b.v. jus d'orange maar ook geschikt voor koffie of thee. Inhoud V/a Itr. 7,50 Theeglazen met oor, nu per 6 stuks Haal het voorjaar naar binnen! Planten- hanger, vervaardigd van rode klei en bruin geglazuurd. Voorzien van fraai met de hand geschilderd dekor. Inkl ophangkoord nu per 2 stuks 3,95 telefoonrek in witte uitvoering, on misbaar aan de wand Met ruimte voor telefoonboek. Planken verstelbaar. Afmeting: 44.5x42.5x20.5 cm. Tornado prijs 32, Onze prijs 14,50 De werkgroep Kethel is van mening dat het gemeentebestuur van Schiedam dit gedeelte van de stad verwaarloost. De voorzitter van de werkgroep de heer D. Schipper schrijft dit in een open brief. „Wij in Kethel krijgen alleen Vzomers op de kruising van de Vlaardingseweg en het Noordeinde drie bloembakken en dat steekt schriel af tegen andere wijken zoals Zuid, Nieuwland en het Westen waar men wel bezig is met herbestratingen, parkeerplaatsen en groen beplantingen". Het is niet de enigste grief die de werkgroep Kethel heeft. Via een brief aan het ministerie van verkeer en waterstaat protesteert men ook tegen de maatregel om in de oude dorpskern van Kethel (de Harreweg, het Noordeinde en de Schiedamseweg) een snelheid van maximaal 50 km. per uur in te voeren. Dat is voor dit gedeelte waar de weg 5.40 meter breed is en waar ook geen trottoirs zijn veel te snel. aldus de werkgroep. Ook wilde de werkgroep het doorgaande verkeer via het Noordeinde weren en wil men verder verkeersmaatregelen nemen voor de Dorpstraat. de Schiedamseweg en de Vlaardingseweg. Voorzitter Schipper van de werkgroep Kethel wil nu van de gemeente Schiedam dat er met name op de Vlaardingseweg. de Dorpstraat en de Schiedamseweg verkeersdrempels komen en dat er wat aan de verkeerssnelheid wordt gedaan. Volgens de heer Schipper is bij een politiecontrole gebleken dat men zich aan de maximumsnelheid van 50 km. over het algemeen niet stoort. De hoogst gemeten snelheid bedroeg toen maar liefst 98 km. Ook schrijft hij dat de werkgroep nu al tien jaar bezig is om Ketheë verkeersveilig te maken, maar dat men steeds nul op request krijgt. Ook een handtekeningenaktie had geen succes, ondanks het feit, zoals de heer Schipper, het schrijft dat de plaatselijke huisdokter de lijst tekende. Ter illustratie, de plaatselijke dokter is de arts Ruurt van der Veer, fraktievoorzitter van de (grootste) PvdA-fraktie in de Schiedamse gemeenteraad. Heren winkeliers opgelet! De Spaarbank anno 1820 heeft voor u een winkelgeldverzekering v.a. ƒ.40,per jaar. Te koop gevraagd: toonbank die geschikt is voor de boekhandel. Tel. te bereiken: 268007. GEVRAAGD: BANKETBAKKERU Mgr. Nolenslaan 694, Tel. 70.54.80; na half zes: 70.53.48. Aan de Parkweg in de woonwijk Nieuwland te Schiedam is een en in de binnenstad aan de Dam is een Gegadigden worden uitgenodigd schriftelijk te reflecteren bij de direc teur van de Gemeentelijke Woningdienst, Emmastraat 1 te Schiedam. Gebruikte meubelen. In ons magazijn Lange Nieuwstraat 59, Schiedam. Elke donderdagavond van 7- 9 uur gebruikte bankstellen in prijzen v.a. ƒ.50.—. SchrijverSchiedam. -Voor geboortekaarten, verlovingskaartenen trouwkaarten naar de Magneet drukkerij, Rotterdamsedijk 279, tel. 268666. Steeds de nieuwe modellen. Elke avond avondverkoop na tel. afspraak. Tel. 267565. Wij verzorgen uw recepties en koffietafels in de zeer fraaie oud-Hollandse Branderszaal. indien gewenst bij de open haard, aan de Lange Haven 97 t/o de Appelmarktbrug te Schiedam. Inl.aan de zaal of tel. 010-266034/706385. Cabaret Theatergroep zoekt repetitielokaal in Schiedam. Wim v. Meenen. tel. 268232. Zaal huren? Vooi bruiloft, receptie, diner vergadering, feestavond. Be Maison "Tivoli", Nieuw: Haven 237. Schiedam, tel 265121 of 267921. Vraag vrijblijvende prijsopgave Verzeker uw auto tijdens de vakantie all-risks! Sluit een ideale reis-casco verzekering bij de Spaarbank anno 1820.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 12