Keating snelste in Westland Marathon Goede tweede, mr. J. Jones, van Windsor S and Eton A.C. loopt hier zijn laatste passen. Uitstekende derde en eerste Nederlander was P. Kooi van F.I.T. uit Zeist. Mr. J. Keating na 30 km., op weg naar de finish, om daar als eerste te eindigen. En toen was er... een verkwikkende natte spons. Het zit er voor de winnende Keating bijna op en die laatste loodjes op de Maassluise markt wegen uiteraard het zwaarst. Hoe fraai het weer en het parcours was, onderweg. De benen reppen zich voort, met de tweewielers voor en achter, zijnde de volgers. Zo lopen de prijswinnende Marathonlopers er weer heel anders bij: hier ontvangt ie prijsloper J. Keating de trofee uit handen van wethouder Smit. MAASSLUIS De Engelsman Joe Kaeting heeft zaterdag in Maassluis bewezen een van de beste lange afstand lopers te zijn van de wereld. Hij is wereldrecordhouder op de super lange afstanden van de 50 km en de 40 Engelse mijlen. Zaterdag liep hij de 7e wastland marathon in 2 uur 22 minuten en 47 seconden. Dat was iets boven zijn eigen beste tijd op de marathon afstand die was namelijk 2 uur 21.46. Al vrij snel na de start om 1 uur 's-middags van de markt in Maassluis begon zich een kopgroep te formeren Na 6 a 7 km. lopen maakte zich een groep lopers los van het 160 man sterke peleton, waarbij de Engelsen Keating, Jones en Allen. De lopers hadden nogal last van het fraaie weer hetgeen een beetje met elkaar in tegenspraak lijkt, zij waren gewend te trainen meestal in de avonduren en bij vrij lage tempera turen. Nu was het fraai zonnig voorjaarsweer met erg weinig wind. Daardoor steeg de temperatuur toch al snel op luwe plaatsen tot dik voer de 10 graden c. Na ongeveer 30 km. ging Keating er alleen van door en niemand was meer in staat hem te benaderen. Het laatste stuk vlak voor Maassluis was volgens de winnaar het zwaarste. ,,lk had toen de wind in de rug en dat was niet zo gunstig", zei hij. Op de Westlandseweg in Maassluis, dus niet ver van de finish, werd de strijd gestreden om de 3e en 4e plaats. Terwijl Keating ongeveer 250 meter vanaf de groep aan kop ging zag Peter Kooi uit Maarn kans de Engelsman Bernard Allen te passeren en achter zich te laten. Met een voorsprong van bijna 2 Vi minuut finishte de F I T. loper daarna als eerste Nederlander. Tweede werd John Jones uit Engeland in de tijd van 2.25.07. Peter Kooi maakte een tijd van 2.25.54. Dat is flink onder zijn tijd bij de Marathon in Rotterdam in juli 1975. Hij liep die toen in 2.28.49 en werd daardoor derde vlak achter de Engelsman Dai Davies die 2.28.48 liep. Peter Kooi zijn beste tijd in 1975 was 2.27.07 zodat hij zaterdag in Maassluis daar nog flink onder bleef. Wethouder Smit van Maassluis reikte in de Olympiasporthal de prijzen uit. Eerst leek het of hij zelf ook de marathon had meegelopen want als zevende stond vermeld J. Smit. Dat bleek echter een lid van Trias te zijn uit Heiloo. Hij liep de marathon in 2.30.17. Vijfde werd J. Kijne met 2.28.33. Wethouder Smit overhandig de winnaar Keating een foto van start en finish waarop de Engelsman zelf voorkwam. Zo kon hij thuis in Londen direct al aan zijn vrouw (die niet mee kon komen omdat er vorig jaar een baby in het gezinnetje was geboren) laten zien hoe het in Maassluis was. Hij was erg te spreken over de organisatie in Maassluis. Zo perfect heb ik het nog weinig meegemaakt, vertelde hij. Zelfs niet op de Olympische spelen. Hij koos als prijs een portable TV. Wethouder Smit verklaarde ons nog na de prijsuitreiking de Westland Marathon graag voor Maassluis te willen behouden. „Het is een belanqrijk sportevenement waar ikzelf en ook de sportraad erg veel waarde -aan hechten. Als er ombeurten in het Westland en in Maassluis gestart zou kunnen worden zou ik daar tegen geen bezwaar hebben", verklaarde hij. Harder dan 50 km. ging het dan wel niet, maar het tempo zat er bij deze kopgroep goed in. Met in haar midden nummer 15 de winnende mr. Keating van Ealing en Southall A.C., die een tijd van 2.22.47 op de Marathonklok zou brengen. En ook voor hem lachte de eindstreep hem vriendelijk toe. Nummer 32 heeft het er ook weer opzitten. Goed gedaan. En de eerste Nederlandse Marathonloper die binnenkwam, was met zijn derde prijs even zo goed in zijn nopjes: P. Kooi was die gelukkige. ,,Keep smiling'1 ging in alle opzichten op voor tweede prijswinnaar Jones. Een groepje zwoegers, maar volhouders tot het bittere einde, onderweg tijdens het nemen van een hellinkje onder Maasdijk.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 51