In gesprek met: De leidster van het dienstencentrum De Woudhoek tempo team ft a tempo team Sparen? Beleggen? Mees Hope biedt een lucratief compromis: de Obligatierente-rekening. 'BLIGATI 51% lUIZEND. Bank Mees Hope nv GEBIT STUK? J. Veringmeier Obligatierente-rekening: de ideale combinatie van sparen en beleggen. uitzendorganisatie uitzendorganisatie GROOT HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - WOENSDAG 21 APRIL 1976 Veel mensen in Schledam-Noord denken, dat het dienstencentrum „De Woudhoek" er alleen is voor de servicebewoners van de HeyermansQat. Niets is minder waar. Het dienstencentrum is er voor alle oudere wijkbewoners. Woorden van de leidster van het dienstencentrum „De Woudhoek", mevrouw L. G. Groeneweg. Waarmede ik een praatje heb in haar kantoor. Omdat, zoals reeds door haar zelf aangehaald, de mensen in Schledam-Noord nog zo weinig van dit dienstencentrum afweten. Anders gesteld is het met het dienstencentrum „De 4 Molens" in Nieuwland, maar daarover is al veel meer geschreven. Belangrijk is daarom de kwisavond op 24 februari geweest. Toen speelden twee groepen van tien personen, een groep van het d.c. „De Woudboek"en een groep van het d.c. „De 4 Molens" tegen elkaar en werd deze avond geheel verzorgd door de onvolprezen Zieken Omroep Schiedam beter bekend als de Z.O.S. Die ervoor zorgde dat alle patiënten in de beide ziekenhuizen dit volgen konden. En erover zullen praten. Het doen en laten van het werk in de beide dienstencentra moet meer naar buiten uitgedragen worden. Het zijn ontmoetingsplaatsen voor andere mensen, die in de naaste omgeving gezelligheid en aanspraak zoeken en die ruimschoots vinden zowel in „De Woudhoek" als in „De 4 Molens". NEET VAN EEN MENS ALLEEN Juffrouw Groeneweg heeft zich voor dit werk volledig ingezet en weet zich gesterkt door haar naaste medewerkers (sters). Zonder hun hulp zou dit allemaal niet perfekt draaien, zegt ze nadrukkelijk. Want dit werk is niet het werk van één mens alleen. We drinken een kopje koffie en bij ons heeft zich gevoegd een van haar naaste medewerkers, de heer W. Niehot. Oud-verenigingsman, dus met een grote ervaring op het gebied van dia- en bingoavonden, die dan ook maandelijks door hem geleid worden. De „vraagbaak" voor iedere bewoner van de serviceflat en de man, die assistentie verleent bij het invullen van de belastingbiljetten, als dit nodig is. Een all-round administratief medewerker. Met alle aandacht voor de alarminstallatie in deze flat. Juffrouw Groeneweg vraagt me extra te wijzen op de „Gehoor- servicedienst", verleend door de opticiëns „Argus" en „Dijkshoorn" in onze stad. Waarbij vooral de aandacht op elke tweede en vierde donderdag van de maand gevestigd wordt. Hier krijgen de mensen dan verschillende brillen en hoortoestellen te zien. De laatste te onderscheiden in kasttoestellen en oorhangers. De laatsten zijn zo klein, dat ze bijna niet 4 SECRETARESSES met moderne len. 4 STENO-TYPISTES met moderne ta len. 3 TELEXISTES met moderne talen. 2 DICTAFONISTES met moderne ta len. 5 TYPISTES met moderne talen. 1 MACHINIST (elektro/stroom). LlFYSIO THERAPEUT(E). ROTTERDAM: Schiedamsevest 46 Tel. 010-13.94.70. te onderscheiden zijn. Maar in beide gevallen zijn ze een zegen voor de doof wordende mens. Op die speciale dagen kunnen bejaarden van Schiedam-Noord, dus ook weer niet alleen de bewoners van de serviceflat van half 3 tot 4 uur advies inwinnen. Zij besparen zich daarmee een rit naar de stad, al zal dat in sommige gevallen niet te vermijden zijn. R.E.T. Bus 52 stopt vrij dichtbij het dienstencentrum „De Woudhoek", maar men staat bij regen en kou, zoals nu, toch lelijk te blauwbekken. Beslist geen pretje. Vooral niet voor deze oude mensen. Zou hier niets aan te doen zijn, direktie van de R.E.T. in Rotterdam? Die vraag is vrijdagmiddag al aan de orde gesteld. Het d.c. „De 4 Molens" heeft deze ellende ook gekend en u gaf toen gehoor aan dat speciale verzoek voor een overdekt wachthuisje. Is dat in Schiedam-Noord daar in de direkte omgeving van die serviceflat ook niet te verwezenlijken? Het is tenslotte maar een vraag, ziet u. Dankzij giften na een of twee oproepen hebben twee vrijwilligsters ruim 2000 geschonken boeken uitgezocht, genummerd en gecatalogiseerd. Zodat ook „De Woudhoek" over een eigen biblo' bibliotheek beschikt, waarvan een ieder gebruik mag maken. Iedere dinsdag- en donderdagmorgen van half tien tot half twaalf kunt u hier keus maken. Het is maar, dat u het weet. De echtgenote van de bekende volksdanser Marius Korpel geeft iedere vrijdagmorgen van tien tot elf uur les in volksdansen. U heeft daar misschien vaag wel iets over gehoord, maar u moet beslist vrijdagmorgen eens een kijkje gaan nemen. Ongelooflijk, wat mevrouw Korpel hier allemaal bereikt. CURSUS ENGELS Heel trots is mevrouw Groeneweg op het feit, dat begin maart een cursus Engels voor beginners is gestart. Het zit er zelfs al dik in, dat die cursus uit twee groepjes van tien personen zal bestaan. Want er waren al voldoende inschrijvingen. De cursus is bedoeld voor personen bijv. vanaf 55 jaar. Ideaal als uw kinderen geëmigreerd zijn en er misschien nog weieens een reisje naar dat verre land in zit. Of een vakantiereis naar het buitenland. Onder de mensen, die voor deze cursus inschreven, bevinden zich veel alleenstaanden. Sinds kort is men gestart met een aktiviteitencommissie, samengesteld uit vertegenwoordigers van alle aktiviteiten, die hier plaats vinden. Zoals bijv. gymnastiek (zeer belangrijk), handenarbeid, zingen, volksdansen, dia's en foto's maken enz. Vanmorgen was daar een vergadering voor gepland. De bedoeling, die hieraan ten grondslag ligt, is tweedelig. Ten eerste het inspireren van ouderen, waarom en met wie dit alles wordt gedaan en ten tweede, dat zij meedenken in het beleid. Specifiek, wat de aktiviteiten betreft. Niet passief toezien, doch er ook alle medewerking aan verlenen. BUNA TWEE JAAR Zij was op 1 april de bezielende leidster van dit dienstencentrum, gevestigd in de Heyermansflat. Ruim 13 jaar heeft zij in verschillende facetten van de gezinsverzorging gezeten. Begon haar werk als gezinsverzorgster en werd middels studie er de leidster van. Zeven jaar is mevrouw Groeneweg verbonden geweest als praktijkleidster van een opleidingsschool voor gezinsverzorgsters te Rotterdam. Daarna werd zij plaatselijk leidster te Maassluis, waar zij nog in een gerieflijke flat woont met een prachtig uitzicht op de Maas. Zij heeft er geen spijt van dit werk als leidster van het dienstencentrum „De Woudhoek" te hebben gekozen. Het is zeer boeiend werk. Het is een omvangrijke taak, een dagtaak, die haar gehele hart heeft. En het is De leidster van het dienstencentrum „De Woudhoek" is niet alleen bereikbaar voor de bewoners van de Heyermansflat, doch ook voor de naaste omgeving, waar het bejaarde mensen betreft. typisch mevrouw Groeneweg, die als voor zichzelf zegt: je onderneemt iets naar aanleiding van opgevangen signalen, maar je moet toch telkens bijsturen, wat inhoudt, dat je op tijd bij moet sturen. Je moet in het geheel bijsturen. Je moet het geheel kunnen blijven overzien in het interne gebeuren. Zeker zo belangrijk is wat er buiten in de wijk gebeurt als in het interne in het dienstencentrum. Om dit toe te spitsen heeft het dienstencentrum eigenlijk twee funkties, namelijk als ontmoetingscentrum en als orgaan, waar binnen wijkorganisaties tot samenwerking komen. Om het ontmoetingscentrum verantwoord af te stemmen op de behoefte van de wijkbewoners, is een brede samenwerking nodig met de wijkorganisaties. Haar persoonlijke mening is, dat het ontmoetingscentrum wel belangrijk is en dat het goed funktioneren daarvan preventief kan werken. SAMENWERKING Zij kan niet genoeg benadrukken, hoe enorm de samenwerking is, die zij van vrijwiiligers(sters) ontvangt in de funktie van bijvoorbeeld gastvrouwen, waarvan er 15 „vaste" zijn en 5 „reserves". Nooit wordt vergeefs een beroep op hun gedaan en zonder de inzet van deze beide groeperingen zou het niet mogelijk zijn als dienstencentrum optimaal te funktioneren. Driemaal in de maand wordt er een speciale avond georganiseerd. Gedacht wordt om de programma's daarvan zo om te buigen, dat er aktie door ouderen wordt bedreven. Dat men, zoals reeds aangehaald, niet alleen passief toeziet. Graag zou de leidster van dit dienstencentrum een programma verwezenlijkt zien, waarbij aktie en ontspanning hand in hand gaan. Iedere maandagmorgen van elf tot twaalf uur houdt de opvolgster- van mevrouw Willemse, eens leidster van de gezinszorg, in Groenoord-Noord spreekuur. Een zeer bekende persoon in Schiedam, die helaas afscheid genomen heeft. Twintig personen in Schiedam-Noord maken driemaal in de week gebruik van de warme maaltijden, die vanuit het d.c. „De 4 Molens" verzorgd worden. Acht tien daarvan worden in de service-flat bezorgd. Zet vooral in je artikel, dat ik allen dank, die mij hun medewerking verlenen. Per gratie van hun kan ik mijn fukntie waar maken, besluit mevrouw Groeneweg (fit gesprek. Ik hoef u niet te zeggen, dat mevrouw Groeneweg hier haar bestemming als leidster van dit dienstencentrum gevonden heeft. De Heyermansflat staat daar in Schiedam-Noord nog een beetje verloren, al wordt het omringd door andere flats. De oudere bewoners daarvan weten nu, dat ze in „De Woudhoek" ten alle tijde van harte welkom zijn. Zij behoeven zich in deze mensenmassa niet eenzaam te voelen, want ook „De Woudhoek" is voor hun van de grond gekomen. Mogen zij er nog heel lang een intensief gebruik van maken. Aan mevrouw Groeneweg en haar staf zal het beslist niet liggen daar in Schiedam-Noord. MIEKE Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur. le Tuinsingel 15, Schiedam Telefoon 010-26.14.17. lien voordeel van een spaar rekening is dat u doorgaans snel over geld kunt beschikken. Het leuke van beleggen is weer dat u over het algemeen meer rente ontvangt. Mees Hope heeft als enige bank in Nederland een geïndexeerde reke ning die de voordelen van sparen en beleggen combineert: de Obli gatierente-rekening. Voordeel 1: R Ruimevrii eo p name Hike maand kunt u tot een bedrag van f 1000 - vrij opnemen. Voor de aankoop van hij gekoppeld is aan het rende ment van de laatste uitgegeven 3 langlopende staatsleningen. De rente varieert per maand. Het percentage - dat dus niet door de bank zelf wordt vastgesteld - ligt in de prak tijk altijd hoger dan bij spaarrekeningen met zelfs een langere opzegtermijn. Voor mei bedraagt de rente bijvoorbeeld 5'/2%. effekten en onroerend goed kunt u zelfs vrij over uw volledige saldo beschikken. Overigens geldt een vaste opzegtermijn van 3 maanden. Voordeel 2: En toch hoge rente. De rente op een Obligatierente rekening is geïndexeerd. Doordat Ook als u nog) geen cliënt bent van Bank Mees& Hope kunt u een Obligatierente-rekening openen en daar dan per giro geld op laten storten. Wilt u meer weten Vraag de speciale folder. Schiedam.Nieuwe Haven 133, lel. 010-34 02 22. Vlaardingen.Schiedamscweg 53. tel. 010-34 02 22.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 16