HARGA- fïlosofïetjes DEZE WEEK IN SCHIEDAM Ach S. V. V. wat nu R.E. T.:hoe zit dat Schooltoernooien Cup-duel van de winnaars nederlaagserie SVV Paaseieren crosses Postduiven waren weer zeer snel Ned. Algemene Bond van Post- duivenhouders Tafeltennis Wonderbare visvangst OP STRAAT OVERLEDEN HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 26 WOENSDAG 21 APRIL 1976 Voor de sportverenigingen die toernooien organiseerden is de late Pasen, begunsigd met bijna zomerse temperaturen, uitgedraaid op ware familiefeesten met leuke sport waarbij ook de zonaanbidders volledig aan hun trekken kwamen. Niet altijd even feestelijk was voor de clubs die voor de competitie binnen de lijnen kwamen het wedstrijdverloop. In de le devisie hielden SW nog de FC Vlaardingen enige winst over uit hun programmadubbels wat maar een trieste zaak is. Bij Amersfoort verloor SW met 0-2 en kreeg in de retum met 1-3 klop. Zo verging het ook de FC Vlaardingen in de wedstrijden met de FC WV die respektievelijk met de cijfers 1-3 en 2-4 werden verloren. Groot feest was het daarentegen bij Fortuna VI die in Hendrik Ido Ambacht IFC met 2-0 klopte en hiermede afdelingskampioen is met de hieraan gekoppelde promotie naar de 3e klasse. In de RVB-zaterdag miste het team van Sunlight de „Gouden Plak" nu het ook zijn tweede wedstrijd met Phoenix met 0-1 verloor. Verdere uitslagen: Zaterdag: PPSCGeinoord 2-1; HVOHBSS 2-0 en Vlaardingen— WGZ 0-0. Zondag: HDVS—Rood Wit 1-1; DHSZwijndrecht 0-2; Schiedam Nieuwenhoorn 3-2; RKWIKSVW 0- 1; VFCDe Hollandiaan 1-1; MartinitDubbeldam 1-2; Full Speed—Excelsior '20 2-2; SVDPW— OSS 0-2; Ursus's-Gravendeel 1-0; IFC—Fortuna VI 0-2; EDS—De Postduiven 0-2. Hoewel even onderbroken door wat regenval zijn de schooltoernooien op Harga gehouden een volledig succes geworden. Op Koninginnedag worden de finalewedstrijden gespeeld waarvoor zich wisten te plaatsen in het voetbaltoernooi: afdeling El: de formaties Kon. Juliana; Mastenbroek; Gunning; Alb. Magnus; Notenkraker en W. Gehrels. Afdeling E.r.: Alb. Magnus 2; Gunning 2 en Dom. Savio 2. Afdeling D: Nieuwlant 9; STS 9; W. de Zwijger 4 en 5. Afdeling C: Nieuwlant 3; Spieringhoek 7; Rehoboth en 's- Gravenlant 4. Afdeling B: Spieringshoek 3; W. Alexander 1 en 's-Gravenlant 3. Winnaars afdeling A: Spieringshoek 1 met op de tweede plaats Rijnmond 4. Handbaltoernooi, afdeling F,, meisjes basisscholen: Mgr. Bekkers; St. Jacobus; St. Martinus en W. Gehrels. Afdeling Fr: Dom. Davio 2; Alb. Magnus 3 en Gunning 3. Afdeling E, idem jongens: St. Martinus; Alb. Magnus en Gunning. Afdeling Er: Alb. Magnus 2; St. Martinus 2. Afdeling C, meisjes voortgezet onderwijs: Spieringshoek 1 Liedewyde 2; Spieringshoek 3. Afdeling D: Spieringshoek 4 en 6; Schravenlant 4; Liedewyde 5; Hargahof 5 en Spieringshoek 13. Afdeling B, idem jongens: Spieringshoek 5 en Nieuwelant 4. Winnaars, afdeling A: Spieringshoek 1 met op de tweede plaats, Rijnmond 3. Door de jeugd in kleedkamers achtergelaten spullen kunnen tot 30 april worden afgehaald in de clubgebouwen van SVV en UVG. De nederlaag serie uitgeschreven door de Pupillencommissie contra formaties van plaatselijke basisscholen, kreeg maandag als apotheose een cup-wedstrijd tussen de twee scholenformaties die de SW- pupillen de zwaarste nederlaag wisten toe te brengen. Het elftal van de Prof. Dr. Kohnstammschool klopte de pupillenformatie met 0-8 en werd hiermede toernooi winnaar. Nummer twee was de ploeg van de Willem Gehrelschool die met 8-1 over de pupillen wist te zegevieren. In een leuk duel betwistten de twee elftallen elkaar de cup en eerst ver in de tweede helft viel de beslissing. De Kohnstamm-formatie miste een toegekende strafschop en zag daarna zijn tegenstander twee maal scoren 0- 2. Voorzitter van SVV, Maarten Elzing reikte eerst de cup uit aan de aanvoerder van de winnaar en later de prijzen van de nederlaagserie. Twaalf shirts voor winnaar Dr. Kohnstamm en evenveel voetbalbroekjes aan nummer twee, Willem Gehrel. Het team van de Commeniusschool kreeg als bezetter van de derde plaats een voetbal als prijs. Vrijdagmiddag keerden de pupillen met hun begeleiders terug van een in Epen doorgebrachte vakantieweek wat het parkeerterrein voor het postkantoor in rep en roer bracht, compleet met een verkeersstagnatie. De ouders van de jongens waren hier voor een feestelijke ontvangst aanwezig. Iedereen was uiterst voldaan over alles wat er viel te genieten in en rond Epen en niet minder over het mooie weer wat men hierbij had getroffen. Alles is op de filmband vastgelegd en over veertien dagen krijgen de jongens met hun ouders in het clubgebouw de door de heer Feelders opgenomen rolprent te zien. Zoals vrijdag reeds in deze rubriek vermeld!?) besluit SVV zaterdag a.s. het winterseizoen met een grote feestavond in het clubgebouw. Me^r dan vierduizend kijkers waren tweede Paasdag getuigen van de door de Auto-Cross Club „Schiedam" aan de ft-Gravenlandseweg georganiseerde races voor auto's en bromfietsen. Voor de deelnemers hieraan waren 1100 eieren als prijzen beschikbaar. Vooraf was er paaseieren zoeken voor de jeugd gevolgd door een lunch in de openlucht voor leden en gasten met paasbrood en kippenbout. Voor de auto-cross verschenen in twee klassen 54 wagens aan de start waarvan er weer de nodigen in de vernieling gingen. Winnaars in de klasse voor watergekoelde wagens waren: 1. Henk van der Polder, Rotterdam; 2. zijn stadgenoot Frans Snijders met op de derde plaats de Schiedammer Nico Broekarts. In de klasse, Maan/Volkswagens: 1. Jan van der Ham uit Berkel na een nek aan nek race met nummer twee, Jan Vuist, Rotterdam. De coureurs Van Kampen uit Bergschenhoek legde beslag op de derde plaats. Een dozijn bromfietsers stoven daarna voor het afleggen van tien ronden het parkoers op. Winnaar van de wisselbeker werd hier Reinier Best; 2. Huug Jongeneel; 3. Hans Meerst met op de vierde plaats Goof Hendriks Jr. In het vliegverband van de RPB Rotterdam en Omstreken zette de PV „Schiedam" zaterdag 346 postduiven in voor de vitessevlucht uit St. Kathelyne Waver. De snelvliegers kregen hierin een afstand te overbruggen van 97 kilometer. Eerst om twee uur 's-middags gingen de duiven hier omhoog bij een westenwind en verder schoon vliegweertje. De kopvliegers maakten een snelheid van rond de 90 km per uur. Aankomst eerste prijsduif 15.05.05 uur. De laatste arriveerde om 15.15.36 uur. De twintig eersten van de 87 prijsvliegers waren van: 1 en 3 mevrouw Witkan; 2, 13 en 20 G. Bergwerf; 4, 11, 12 en 16; 5: W. H. Flaes; 6: K. Gordon; 7: M. Kouwenberg; 8 en 19: K. Becude; 9: M. Kouwenberg; 10 en 15: Jack Doejaarden; 14: A. Noordhoek en Zn.; 17: A. Westerholt; 18: J. Doejaarden. Serie van twee duiven: 1. B. de Molen 22 en 26; 2. C. Verlinde 16 en 27; 3. Jack Doejaaren 15 en 40. Serie van drie: 1. K. Becude 35, 43 en 60; 2. C. Verlinde 27, 36 en 72. Serie van vier: K. Becude 8, 35, 43 en 60. Zaterdag a.s. gaan de duiven wederom naar Achtmaal, afstand 58 km. De Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders startte zaterdag het vliegseizoen met een vitessevlucht uit Roosendaal (42 km.). De PV „De Vrijheid" zette hiervoor 519 duiven in. Tijd van lossing 13.00 uur bij een zwakke westelijke wind waardoor de duiven bijzonder snel afkwamen. Aankomst eerste prijsduif 13.30.42 uur; laatste om 13.38.12 uur. De twintig snelsten waren van: 1. W. Poort; 2. S. Poort; 3 en 18 C. den Tuinder; 4 en 17 J. Wenteler; 5, 6, 9, 11 en 16 combinatie Robart-Van Diest; 7 M. Putters; 8 J. Egberts; 10, 12, 15 en 20 A. v.d. Berg; 13. H. van der Harg; 14 P. Grootveld; 19 C. Lems PV de Adelaar, Vlaardingen. In concours 218 duiven. Geen aankomsttijden bleken bekend: I. J. van Beveren; 2 en 3 A. Koevermans; 4 J. Webers; 5 A. de Ruiter. PV De Luchtbode, vlucht uit Essen (Roosendaal) in concours 412 duiven, los om 13.50 uur met Z.W. wind. Aankomst eerst prijsduif 14.28.24; laatste Ï4.35.47 uur. 1. Poldervaart en Co.; 2 M. Schepen; 3 Poldervaart en Het cup-duel tussen elftallen van _dé Willem Gehrelschool en de Prof. Kohnstammaschool, door eerst genoemde met 2-0 gewonen. Co. De RPB „De Kuststrook'' vloog met de duiven vanuit Strombeek (België), afstand 112 km. De PV „Keer Weer" zette hiervoor 416 duiven in. Los om 10.00 uur, arriveerde de eerste prijsduif om 11.28.54, de laatste om 11.39.24 uur. 1 en 5 L. Hurkmans; 2 combinatie LBC; 3 A Pronk; 4 A. Frehe Sr. In de 4e klasse van de tafeltenniscompetitie won het standaardteam van SIS „De Ooievaars" de uitwedtrijd met Atlantic 5 met 6-4. In een spannende en vrijwel gelijk opgaande strijd namen onze stadgenoten revanche voor de met 2-8 thuis geleden nederlaag. Uitslagen partijen: Van der Horst Oosthof: 12-21, 21-18, 21-19; Van der Valk—Van Es: 21-17, 20-22, 10-21; LammersVan Balveren: 21-18, 21-5; dubbel Van der Horst/Van der Valk—Oosthof/Van Es: 21-13, 18-21, 13-21; Van der ValkOosthof: 18-21, 18-21; Van der HorstVan Balveren: 21-17, 21-17; LammersVan Es: 17- 21, 22-20, 13-21; Van der ValkVan Balveren: 11-21, 24-26; Lami ers Oosthofr21-16, 18-21, 15-21; Van der HorstVan Es: 27-25, 21-18. Voor de leden van de hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken", met visrechten in het watferareaal van de Vlaardingse Hengel aarsbond, een bericht over een wonderbare visvangst in park 't Nieuwelant te Vlaardingen. De dienst gemeentewerken is hier doende met het uitdiepen en schonen van visvijvers wat nu ook staat te gebeuren in de waterpartij van park 't Nieuwelant. Om de hierin voorkomende vissen tijdelijk naar elders te verplaatsen is zaterdag een perceel water van ca. 400 meter met netten afgevist. Wat er na het opdrijven van de vis in het kuilnet werd aangetroffen overtrof de stoutste verwachtingen. Naar schatting bedroeg het gewicht van de vangst anderhalve ton, meest brasem, maar ook edel- en schubkarper, waaronder acht exemplaren met een gewicht van zestien pond. Voorts werden in het net twee snoeken aangetroffen van een meter lang en verder grote snoekbaarzen en zeelten. Opvallend veel jonge snoekbaars, hetgeen er op wijst dat deze aantrekkelijke sportvis zich hier goed weet te vermenigvuldigen. Het meest opvallende bij dit opvissen was wel dat er practisch geen voorn in het net werd waargenomen. De visbuit is overgebracht naar een hiervoor afgedamd stuk water in het park. Een partij brasem is uitgezet in de singel van de Koninginnelaan om het hier voor de jeugd aantrekkelijk te maken een hengeltje uit te zetten. Het moeizame opvissen werd uitgevoerd door bestuursleden van de VHB en een aantal leden waaronder ook die van bij de VHB aangesloten hengelsportverenigingen. Zaterdag as. gaan de vissers weer verder met het afvissen van dit waterperceel waarmede al om zeven uur Vmorgens een begin gemaakt wordt. JAN SPORTIEF. De 77-jarige heer C. v.d. Lely, gewoond hebbende in de Piersonstraat, werd op straat onwel en door de G.G. G.D. overgebracht naar het Gemeente Ziekenhuis, waar hij bij aankomst al bleek te zijn overleden. Om half vier was het lot van de toch wel hard maar vergeefs zwoegende SVV-ers beslist. Toen joeg voor de tweede maal Van Pelt van Amersfoort meedogenloos met een bijzonder fraai hard schot de bal achter de rug van goalie Bouwmeester en was de stand 3-1 voor Amersfoort. Op Tweede Paasdag. Verslagen verlieten vele Rood- Groenen toen reeds het veld. Ze konden het niet meer aanzien en vóór ons en achter ons weerklonk onstuimig het clublied van Amersfoort. Waarvan wij, ras-echte Schiedammers alleen maar kippevel kregen. Toch nemen we het hun niet kwalijk die dolgelukkige supporters. Hadden wij hier anders gereageerd als voor SVV die uitslag was bereikt? Gewoon helemaal eerlijk blijven, al kwam dit allemaal wel hard aan. Ergens blijf je toch altijd nog op een wonder geloven. Wat nó, SW? Een vraag die menigeen zich maandagmiddag gesteld zal hebben. 1 Was moeilijk om nog ergens een lichtpuntje te ontdekken. SW was gewoon nergens. Geef dat nu eens ruiterlijk toe. Dat gaat bijna niet en toch is het de zuivere waarheid. Al leeft er misschien nog een klein sprankje hoop, want er komen nog zes wedstrijden. Maar hoe moet het nu a.s. zaterdag tegen maar liefst Volendam? Ik zat verslagen naast Henk v.d. Veer, die zo enthousiast voorspeld had, dat het 2-0 werd voor SW. Naast Arie Verlinde, die het als puur Schiedammer op 2-1 voor SW hield en aan de andere kant naast Jan Bronneman, die geen voorspelling had gedaan, maar vooral vóór de rust niet anders deed dan kreunen. En oud-burgemeester H. Roelfsema was de tribune voor de koude wind ontvlucht en zat ergens in het zonnetje, misschien wel achter het doel. Eventjes was er hoop, toen Nieuwhoff notabene in eigen doel schoot. Zou SW nu toch geluk hebben na de nederlaag bij Amersfoort thuis met 2-0? Zou er nu werkelijk een revanche komen? Bart Kreft deed er zo aandoenlijk zijn best voor. Blonde Meerhof fungeerde als midvoor, maar het zat allemaal niet mee. Toch bleef het oog voortdurend op hem gericht. Op Molendijk, die ijverig zig-zagde over het veld. Op Van Loon, op Jos Zoetmulder, op Steenbergen. Och, op wie eigenlijk niet? Maar tot de rust bleef de stand ongewijzigd. Versterkende koffie met koek in de bestuurskamer. Met een koekje voor Henk v.d. Veer, omdat hij zolang niet bij SW is geweest. Olé, olé, Amersfoort, olé. ft Daverde over het veld. Af en toe een vertwijfelde SW-tegenkreet. Maar zij gaven de toon aan op de tribune en op het veld. Ponsen zorgde zomaar voor de gelijkmaker. Amersfoort kwam steeds terug. SVV probeerde wanhopig van alles, maar had geen vat op deze razende Roelanders. Af en toe oponthoud voor een blessure. Verversingen (van spelers) over en weer. Van Pelt, die 1-2 liet aantekenen. Later een juweel van een keihard schot wéér van die Van Pelt: 1-3. De zaak leek reddeloos verloren. Nog vijftien lange, bange minuten, waarin een reddeloos verloren SW naar adem hapte. Het clublied van Amersfoort alles overstemde en scheidsrechter H. J. van Ettikhoven eindelijk e^ eind aan dit drama maakte. Ach SW, wat nü? MIEKE P.S. Vriendelijk verzoek vac Jan Sportief: alle sportberichten uitsluitend aan hem te richten via onze krant, Broersvest 125. Voor de goede orde: al „filosofeer" ik (op mijn manier) sinds jaar en dag op en over Harga, de sport is per definitie niet mijn terrein. Jan heeft ft wat dat betreft voor het zeggen én hij kent de weg en de spraak in de lokale sportwereld! Als er vandaag mensen te laat op hun werk zijn gekomen met name mensen afkomstig uit Nieuwland, dan is dat heel gewoon de schuld van de RET. Want de bus van tien minuten voor half negen (bus 54) vertikke het nu op de Troelstralaan. Vorige week was dat het geval op de Rembrandtlaan. Hoe zit dat RET? Zijn die bussen, afgedankt op tien minuten voor half negen allemaal zo gammel? Ziet u, dan houden we er doodgewoon rekening mee en pikken een busje eerder. Valt wel niet mee om éérder je bed uit te rollen, maar elke week te laat komen is ook zo beroerd. Dan liever de auto! Nieuwe, fonkelnieuwe bussen 54? Zit daar niet een wereld van ideale vervoer in? Het zal wel op de kosten stuiten, maar zo kan het ook niet langer... MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 26