Een hele nieuwe kijk op de VISMA 76 Nederlandse Middenstands Spaarbank boven 1 miljard De nieuwe spoorboekjes 76/77 geldig vanaf zondag 30 mei Ifl sportswear KORTE MOUW SHIRTS m^mm herenkleding HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 38 WOENSDAG 21 APRIL 1976 Het zou te ver voeren reeds nu alle nieuwigheden op te gaan sommen. Belangrijk dat het nu eens een tenstoonstelling met een geheel eigen en gezellige sfeer zal worden. Niet alleen „steriel" hengeltjes bekijken, maar vol attracties. Hierdoor kunnen ook de gezinsleden en de „niet- hengelaar" voor zover deze dan nog zouden bestaan, de mystieke sfeer proeven" waardoor de hengelsport tot een massa- recreatie uitgroeide. Bovendien naast aquaria van de twee vorige jaren (al heeft men hier een selectie aan toegevoegd) is er nu ook een afdeling „jachtsport". Op de castingbaan kan men niet alleen de hengel waarop men zijn keuze liet vallen testen, maar er is bovendien via gratis deelname een waarde van 25.000 gulden gedurende de Visma aan hengelsportprijzen te winnen. Op een speciale stand van Sportvissersrederij Jacq. Vrolijk, kunt in de „Haaien-simulator" een gevecht leveren met een imitatie-haai. Niet alleen komt men in het bezit van een diploma-,.Haaienvisser" maar hier is een prijzenpakket van 15.000 gulden aan verbonden en dat te winnen. Hiervoor moet men dan wel I gulden betalen om te kunnen deelnemen; de baten zijn voor de Stichting Gehandicapte Sportvissers. Ook de „doe het zeivers" komen op deze Visma aan hun trekken. Er komen steeds meer /elfbouwpakketten en met kan uitvoerige demonstraties zien o.a. ook over vliegbinden etc. Wat nog nimmer in Nederland, maar wel België. Frankrijk en Japan mogelijk was op deze tentoonstellingen, is een nieuwe primeur van deze Visma. Men zal op deze tentoonstelling in een grote vijver zelf forel kunnen vangen. De directie Gesloten vistijd het is stil... maar de hengelaars wacht wat! van de grote recreatie-parken annex forellen kwekerijen te - Gulpen. Vaassén. Apeldoorn zullen er aanwezig zijn en u de gelegenheid bieden ook tijdens het gesloten seizoen te vissen. Er is een monsterbarbeque aanwezig waarop u dan uw vangst deskundig kan laten bereiden. Uiteraard zult u ook deze delicatesse zonder zelf te vissen hier kunnen verkrijgen. Het zou te ver voeren reeds nu alle attracties en nieuwe hengelsportmaterialen op te sommen die er te zien zullen zijn. Beroepshalve waren wij nu reeds in de gelegenheid om exclusief voor de Randstad-edities een kijkje te nemen in de Visma- keuken '76. Niet alleen zullen terzake bek ame adviseurs gaarne uw problemen op hengelsportgebied, in een persoonlijk gesprek helpen oplossen, maar ook kunt u zich reeds op de Visma voorzien van de nodige vispapieren voor het nieuwe seizoen. Wij dachten dat iedere hengelaar deze Visma die groter en aantrekkelijker is dan ooit te voren moeten gaan bezoeken. De 8e Visma wordt gehouden in de Ahov-Hallen te Rotterdam van 22 t/m 27 april a.s. als Internationale tentoonstelling van Hengelsport/aquari a/jachtsport/recreatie/ sportreizen. De openingstijden zijn: Iedere dag van II t/m 17 uur en van 19 t/m 22.30 uur. Zondags echter van 11 t/m 17 uur. REIN VAN RUTTFN in enorm veel kleuren en dessins koemarkt 2, tel. 26 30 21 lust tor you l De Nederlandsche Middenstands Spaarbank (NMS) is een landelijke spaarinstelling die onlangs de 1 miljardgrens aan ingelegd spaartegoed heeft overschreden. Deze belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van de NMS werd behaald dankzij een groot aantal spaarders, die hun spaargeld bij de NMS in goede handen weten. De Nederlandsche Middenstands Spaarbank is een zelfstandige dochterinstelling van de Nederlandsche Middenstandsbank, waarmee zij in 1927 tegelijk werd opgericht. Behalve de plaatsen waarin zij zich door de NMB laat waarnemen, is er een landelijk net van spaaragentschappen die voornamelijk in de kleinere gemeenten van Nederland zijn gevestigd. De activiteiten van de spaarinstelling worden als gevolg hiervan grotendeels in die gemeenten ontwikkeld en uitgedragen. Het is duidelijk, dat de activiteiten in deze kleinere plaatsen op een andere wijze worden gevoerd dan die welke bij een handelsbank of spaarbank in de grotere plaatsen gewoon zijn. De beheerders van de NMS- agentschappen zijn steeds personen, die in hun woonplaats een belangrijke vertrouwenspositie innemen. De inzet van deze spaaragenten is dan ook voor een groot gedeelte de bepalende factor voor de overschrijding van de miljardgrens. De NMS hoopt in de toekomst nog een aantal spaaragentschappen te openen om in de nog aanwezige behoefte te kunnen voorzien. De relatie van de spaaragent tot de spaarders slaat goed aan. Behalve het aantrekken van spaargelden houdt de NMS zich ook bezig met het verstrekken van hypothecaire geldleningen. Zowel hypotheekgevers als spaarders zijn afkomstig uit alle lagen van de bevolking. Dit om mogelijke misverstanden, als zou de NMS alleen toegankelijk zijn voor de middenstand, uit de weg te ruimen. Het hoofdkantoor van de Stichting Nederlandsche Middenstands Spaarbank aan de Nic. Witsenkade 30 te Amsterdam. Hengelaars, die een beetje met „hel gesloten seizoen" in hun maag zitten, kunnen zich alvast een beetje gaan verheugen op de grootste hengelsport tentoonstelling, die jaarlijkse in Nederland wordt gehouden, de 8e. Visma 76. En wel in het Ahoycomplex te Rotterdam van 22 tot en met 27 april a.s. De Visma. het moet gezegd worden, leek een aflopende zaak te zijn wegens gebrek aan nieuw materiaal op de hengeslportmarkt. Maar een geheel nieuwe organisatie „Intradex" met zeer enthousiaste mensen, die ook vele andere grote tentoonstellingen organiseren namen het roer over van de vorige organisatoren. Men kwam niet alleen met nieuwe ideeën, maar had ook het geluk, dat juist nu veel nieuw hengelsportmatriaal gelanceerd wordt door de fabrikanten. De hengelsporthandel toonde een dusdanige intresse voor deze Visma. dat reeds nu de dubbele ruimte van vorig jaar is volgeboekt. Over het algemeen is de gesloten vistijd voor de hengelaar een tijdperk dat men zijn materiaal eens geduchtig na gaat zien en overweegt niet matrialen aan te kopen. De eigen winkelier zal een bepaald assortiment bezitten waaruit men zijn keuze kan maken, maar toch zeker nooit dat scala aan hengelsportmatriaal en zeker niet die „nieuwigheden" die men op 8e Visma zien kan. Bovendien is ook dit jaar weer het motto; Kijken- Kopen- Meenemen! Naast specifieke nieuwe aassoorten en andere revolutionaire zaken is er uitgebreid het nieuwe matriaal Carbon te aanschouwen. En dan niet alleen spin en vlieghengels, maar ook de 8.20 „vaste hengels" die maar 600 gram wegen! Meervoud inderdaad. NS maakt immers twee soorten: één voor binnenlands en één voor buitenlands gebruik. Lang niet iedereen kent overigens dat tweede spoorboekje: het spoorboekje „Buitenland". Dit jaar voor het eerst is het „op maat" gebracht met het overbekende binnenlandse spoorboekje. Gemakkelijker voor de reiziger. Geen omslagflappen meer, maar nu met één overzicht kaart die verwijst naar 10 detailkaartjes. Meer rechtstreekse tabellen. Nu ook dienstregelingen van treinen in Engeland;ƒ.3,80 is de prijs. Het spoorboekje „binnenland" (ook ƒ.3,80) is geldig tot en met 21 mei 1977. Het spoorboekje buitenland is een zomergids. In september 1976 komt daarvoor een niet (winter)gidsje van de pers. De NS-stations en inlichtingenbureaus zijn bevoorraad. De „catalogi" liggen weer voor ieder klaar vanaf 21 april 1976. Het boekje „Buitenland" verschijnt over ongeveer vier weken. DE INHOUD BINNENLAND Anders wordt het op de „Oude Lijn" (Amsterdam-Haarlem-Den Haag- Rotterdam). De jarenlange werkzaamheden rondom het station 4 Den Haag centraal zijn thans zover gevorderd dat laatstgenoemd station volledig „aangesloten" wordt op de Oude Lijn. Was jarenlang het voormalige Den Haag-Staatsspoor een eindstation, het reeds twee jaar in gebruik zijnde Den Haag Centraal (dat voor „Staatsspoor" in de plaats kwam) geeft vanaf 30 mei nu ook regelmatig verbinding noordwaarts naar Leiden en zuidwaarts naar Delft, Rotterdam en verder. Vanaf 30 mei doen we het als volgt: Amsterdam-Rotterdam: De 4 Intercitytreinen (IC) per uur (v.v.) blijven; t.w. lx IC Amsterdam-Den Haag HS- Rotterdam-Roosendaal-België; lx IC Amsterdam-Den Haag HS Rotterdam -Roosendaal-Vlissingen 2x sneltrein Amsterdam-Den Haag HS-Rotterdam en verder als stoptrein naar Dordrecht. Rotterdam-Leiden: de 4 stoptreinen per uur (v.v.) zijn vervangen door: 2 stoptreinen Rotterdam-Den Haag HS-Leiden; 2 stoptreinen Rotterdam-Den Haag Centraal; 2 stoptreinen Den Haag Centraal- Leiden. Verder zullen tussen Den Haag Centraal en Leiden (v.v.) 2 sneltreinen rijden die te Leiden de aansluiting verzorgen met de sneltrein van/naar Amsterdam CS. VERLENGING De IC-serie Keulen-Brabant- Rotterdam CS wordt doorgetrokken naar Den Haag Centraal waarbij wordt gestopt in Delft en Den Haag HS. PENDELTREIN Om goede aansluiting te geven op de IC-serie Amsterdam-Den Haag HS- Rotterdam-Roosendaal-België (v.v.) zal een pendeltrein de reizigers van Den Haag Centraal naar Den Haag HS (v.v.) brengen. In de forensenspits tenslotte zullen enige treinen tussen Den Haag Centraal en Leiden worden doorgevoerd naar Amsterdam CS v.v. Datzelfde gebeurt op zon- en feestdagen DELFT Delft is beter af. Op de „Oude Lijn" stoppen 7 i.p.v. 6 treinen per uur. Via Den Haag Centraal bestaat voortaan een snelle verbinding met Gouda, Utrecht en verder, terwijl in Rotterdam een snelle overstapverbinding naar en van Zeeland is gemaakt. TIEL-UTRECHT Door toenemend spitsvervoer tussen Utrecht en Geldermalsen/Tiel en het niet aanwezig zijn van extra materieel om de dieseltreinen te verlengen is in de spits een overstapverbinding te Geldermalsen gemaakt. Hetzelfde doet zich voor op het traject Almelo- Enschede, waar een aantal doorgaande verbindingen werd verbroken. SPRINTERS De proef met de „Sprinter"-treinen op de lijn Rotterdam CS-Hoek van Holland wordt in de dienstregeling 1976/1977 voor nog een jaar gecontinueerd waarna dit treintype op de dan te openen Zoetermeerlijn zal worden ingezet. BUITENLAND Door elektrificatie van de grensovergang Oldenzaal kan het loc wisselen te Hengelo achterwege blijven. Internationale treinen rijden voortaan door naar Bentheim, waar van locomotief wordt gewisseld. MAASTRICHT-LUIK Tussen Maastricht en Luik (v.v.) rijden voortaan dagelijks 13 in plaats van 12 treinen. Het eindpunt van deze verbinding wordt verlegd naar Luik- Herstal. Te Luik-Palais zal worden gestopt, waardoor met name het centrum van Luik beter bereikbaar wordt. SPANJE EXPRESS De vorig jaar gelanceerde snelle verbinding naar de Spaanse grens via Maastricht-Luik-Metz op vrijdag heeft aan zijn verwachtingen voldaan. Tussen 20 juni en 15 augustus zal deze trein ook op zondag gaan rijden. De trein krijgt 's-Hertogenbosch als beginpunt. TEE-VAN BEETHOVEN TEE Van Beethoven vertrekt bijna 2 uur vroeger uit Amsterdam CS (v. 16.12) en zal voortaan tot Niirnberg (thans Bonn) doorrijden, waardoor betere aansluitingen (o.a. in Köln) worden verkregen. TEE Rembrandt (Amsterdam- München) boekt een tijdwinst van 15 minuten. TEE Erasmus gaat van Den Haag CS vertrekken en rijdt voortaan via Mannheim-Stuttgart (i.p.v. Würzburg) naar München. In Köln ontstaat dan aansluiting op TEE- Prinz Eugen naar Wien. Het panoramarijtuig wordt net als in TEE- Rheingold vervangen door een modern barrijtuig. Randstadedities, wekelijks in 700.000 brievenbussen

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 38