Dinsdagavond herdenking gevallenen begrafenis De Bastaard in de Teerstoof EXPOHAL laGISNMAM Mercury, de betrouwbare Film voor aquariavrienden WETHOUDER VAN DER WILK IN NOTA Carillon op bevrijdings dag VOOR HE ^JOH.M.vanderSPF.K HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 17 - VRIJDAG 30 APRIL 1976 De herdenking van onze gevallenen in die donkere, bange dagen van de laatste wereldoorlog is teruggelopen. De tijd heeft schier alle wonden geheeld. Maar zij, die er zo bitter bij betrokken waren, zijn er elk jaar weer. Om als een stille hulde om acht uur daar te staan bij het monument in de Plantage, om er een bloemengroet neer te leggen. Éénmaal in het jaar zich weer één te weten met al diegenen, die voor ónze bevrijding hun leven gaven. Het hoogste goed op aarde. Gelukkig, dat ook radio en tv. hier nog bij stilstaan. Op Nederland 1 en 2 op de tv. is er dinsdagavond om vijf minuten voor acht weer die indrukwekkende reportage van de Dodenherdenking op de Waalsdorpervlakte en zijn beide zenders aangepast met hun programma's op die avond. Wélt u allemaal nog, hoe verschrikkelijk druk het was op die allereerste herdenking op 4 mei 1946? Rijen dik mensen met bloemen, die naast de fraaie krans van de burgemeester werden neergelegd. Een zwijgende stoet. Het Harmonieorkest O.B.K. omlijstte dit alles met doffe trom. En om acht uur bij het hoornsignaal bleef het verkeer stil. staan, waar zich het ook bevond. Een minuut diepe stilte voor hun, die alles gaven, hun eigen leven. De commissie van de Herdenking der Gevallenen bestond toen uit de heren J. v.d. Griend, J. van Katwijk Jzn., L. Kamp, mr. A. C. Kok en G. Rosman. De commissie Herdenking Gemeente, de eerste in de rij achter de burgemeester, bestond toen uit de heren L. Kamp, A. Donkers, H. Sabel, A. Aardoom, P. Mak, H. Willems en B. Hoogendam. Het is toch wel góed, daar dinsdagavond een ogenblik in al het geroezemoes om ons heen bij stil te staan. Eén ogenblikje maar. Voor de goede gang van zaken: men wordt vriendelijk verzocht dinsdagavond om tien minuten voor acht bij het monument aanwezig te zijn. M. Het eerste monument der gevallenen, dat iedere Schiedammer zich nog wel zal herinneren. Het was een ontwerp van de heer J.. van Katwijk Jzn. en de maker ervan was de heer N. Scheurkogel. U bent dit allemaal natuurlijk weer vergeten, vandaar dat ik er u even aan herinner. Danzij de foto van de kleine „Ros", mij hiertoe I welwillend in bruikleen afgestaan. KANTOOR EN ROUWKAMER: Mathenesserlaan 282 (hoek Claes de Vrieselaari) Rotterdam 010-762188* (dag en nacht) Krimpen a/d IJssel 01807-13147 Capelle a/d IJssel 010-501640 R.K. GEMEENSCHAP Dit jaar viert de R.K. Gemeenschap van Oud Mathenesse/Witte Dorp haar 25-jarig bestaan. De kerk is het H. Hart aan het Pinasplein. De opening van dit feestjaar is op zondag 2 mei om elf uur onder een eucharistieviering. Na de viering is er gelegenheid tot koffiedrinken. Zaterdag 1 mei zal de theatergroep „De Bastaard" optreden in het Zoldertheater in de Teerstoof met haar nieuwe programma „inter-few". Deze groep tussen toneel en kabaret wordt gevormd door Simone Ettekoven en Eric Beekes en Willem Gevers aan de piano. Simone bezocht twee jaar de theaterschool in Amsterdam. Was een seizoen verbonden aan zuidelijk toneel- Globe; „De twee wezen", „De filantroop"; speelde in „Het afscheid" van L. Couperus. Sinds 1973 werkt zij bij „De Bastaard". Eric Beekes bezocht de theaterschool in Amsterdam. Danste in „De storm" van Shakespeare en in „De dodendans" van Distier. Rollen in „Doos Mao Doos" van E. Albee, onder regie van Henk van Ulsen in „Madame Jatzkowa". Eerste filmrol in „Two in the Amsterdam rain" 1974. Wijdt zich sinds 1973 aan „De Bastaard". Willem Gevers studeert piano en rechten. Begeleidde de Sissies. Werkt vanaf het eerste uur bij „De Bastaard". Het programma „Inter-few" bestaat uit o.a.: Camera Obscura/kommunikatietijd/Robert Patrick. Boomdier/Genadeloos/Oliver Hailey. De kale zangeres (fragment)- Vreemdelingen-Eugène Ionesco. Lotje biecht en minnaar/ Bekentenis/Kurt Tucholsky. Chansons/Jules de Corte/Hildegard Knef/Barbara/Chi Coltrane. Kaartjes voor deze voorstelling kunnen gereserveerd worden bij het VVV Schiedam, tel. 010-266000 en vanaf vrijdagavond en zaterdag vanaf één uur bij het theater, tel. 010- 269455. Prijs: ƒ.7,50 enƒ.6,— CJP/65 plus. Wijkberaad in Schiedam moet van de grond Romen De Schiedamse wethouder voor wljkaangelegenhcden Hans van der Wilk heeft deze week getracht enige lijn te brengen in het wijkgeldbbel dat al maanden over Schiedam woedt. Verschenen is namelijk een nota wijkwelzijnsvoorzieningen en een nota inzake het wijkberaad in Schiedam. Wethouder Van der Wilk: „Wij willen een goede wijkorganisatie met goed wijkopbouwwerk. Om zover te komen zijn deze nota's een grote aanzet. Beide nota's zijn toegestuurd aan alle belanghebbenden in de wijken. Ik heb ze gevraagd voor juni commentaar te geven, want we moeten eindelijk aan het werk met deze zaak. Aan financiën is voorlopig ook geen gebrek want er is een bedrag van twee en een half miljoen uit de zgn. waterpot (de afkoop van het watermiljoenen contract met Rotterdam)". Wethouder Van der Wilk stelt wel dat er natuurlijk niet van de ene dag op de andere een wijkcentrum in een Schiedamse wijk kan worden gebouwd. Het Schiedamse wijkberaad kwam de laatste tijd alleen maar in het nieuws wegens ruzie tussen de bewonersverenigingen en de KSCA (de club die zich bezig houdt met het club en buurthuiswerk in Schiedam). Wethouder Van der Wilk: „Tot december ben ik bezig geweest om beide partijen bij elkaar te krijgen. Dan schijnt toen aardig gelukt te zijn, maar sinds december heb ik niets meer van ze gehoord". Volgens wethouder Van der Wilk betekent dat niet dat alleen deze twee organisaties mogen praten over de wijkwelzijns-voorzieningen. Iedere Schiedamse burger is welkom, het is zelf een dringend gegeven van ons (gemeentebestuur) dat zij mee moeten praten. Wel zijn de nota's geen praatstukken tot het oneindige. Het wordt tijd dat er wat gebeurt", aldus wethouder Van der Wilk. De nota wijkberaad gaat uit van overleg binnen de resp. wijken met allerlei organisaties en personen in die wijk. Volgens wethouder Van der Wilk dienen er condities geschapen te worden dat dit wijkberaad ook daadwerkelijk kan gaan meewerken om het welzijnbeleid gestalte te geven. Wethouder Van der Wilk: „Eerst moet men zelf tot overeenstemming komen, maar ik sta als het ware in de startblokken om naar de wijken toe te komen om eventueel, maar alleen als het moet, de helpende hand te bieden. COMMISSIE Het ligt in de bedoeling dat er een commmissie wijkwelzijnsvoorzieningen komt die tot taak krijgt het gemeentebestuur te adviseren met als uitgangspunt de accommodaties in de Schiedamse wijken. Verder kan deze commissie een advies uitbrengen over de besteding van twee miljoen voor het tot stand brengen van deze ruimtelijke accommodaties in de wijken en 1,5 miljoen als bijdrage in de kosten accommodatie kruisraad tbv de kruisverenigingen. VAN BEETHOVENSINGEL VLAARDINGEN TEL 35 79 00' Deze noto werkt in fasen. Het laatste is dan uitwerking van de plannen binnen de voorwaarden, een voorstel aan B. en W. die op zijn beurt naar de gemeenteraad moet. Als laatste vuurpijl is dan de uitvoering aan de beurt. WERKPROGRAMMA Ook is er een werkprogramma. Dat bestaat uit: inventarisatie van de aanwezige gebruikte en ongebruikte ruimte; inventarisatie van het gebruik; enquête onder de wijkbevolking; bepaling van de toekomstige ruimtebehoefte ondermeer i.v.m. het veranderend behoeftepatroon; bezien van de mogelijkheden voor een meer efficiënt gebruik van de aanwezige ruimte; opstellen van een programma van eisen. Zoek ruimte en rust op het wijde water. Een Mercury buitenboordmotor brengt U er rap. Zonder mankeren! Want Mercury is veilig en betrouw baar. Maak Uw keus bij de erkende Mercury Dealer. Die zit dichtbij. Van 4 tot 175 pk. De leden van de Schiedamse aqua rium- en terrariumvereniging „Na tuurgenot in Huis" komen op maandag, 3 mei bijeen op de maandelijkse kontaktavond in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Er zullen op deze avond twee films worden vertoond, n.l. „Aquaria in Europoort" en „Gala der kampioe nen". De laatste film is een half uur durende film, waarin u alles over de landelijke kampioen 1973 ziet, de heer Van Heumen uit Hoensbroek. Met daarin vervat een intervieuw met de winnaar. Deze films worden gepresen teerd door de heer G. Duysters. Voor de mensen van „Natuurgenot in Huis" een avond uit duizenden. Aanvang: acht uur. Stadsbeiaardier Cor Don strooit op woensdag 5 mei, Bevrijdingsdag, vrolijke carrillonklanken over onze stad uit. En wel van twee tot drie uur. Als u die klanken hoort, wéét dan, dat daar hoog boven in de toren van de Grote Kerk onze stadsbeiaardier aan het werk is. Zijn programma luidt: 1. Trumpet Voluntarij van J. Clake, 2. Herkregen vrijheid van O. G. Sterkenburg en Blijf één van A. A. Heyblom, 3. Hollandse Feestdag (vier boerendansen) van F. Timmermans, 4. Wij willen Holland houen van A. Spoel en Mijn eigen land, een compositie van Cor Don, 5. Dans voor klokkenspel van J. de Klerk, 6. Vredeklanken van R. Ritter en Gelukkig Vaderland van Valerius, 7. Concerto van A. Vivaldi, 8. Nu breekt uit alle twijgen (een oud-Nederlands Meiliedje) en Komt kind'ren van de nieuwe tijd van A. van Dijk, 9. Kleine fantasie, weer een compositie van Cor Don en tot besluit het Wilhelmus.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 17