nieuwe attractie in de Groenelaan ivooniuerf DEZE WEEK IN SCHIEDAM DAM 35 Wielersport Wf-jubileum- nederlaagserie Avondvierdaagse Nieuwe sportvelden Uit clubbladen en weekbrieven DINSDAG 4 MEI OPENT ZIJN POORTEN nvtsle Werkgroep tegen Rijksweg 19 in Schiedam A. C. J. SCHEFFERS intttficurvcfzofgiftg Let op de aantrekkelijke aanbiedingen volgende week in deze krant. Vraag alvast onze nieuwe katalogus. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 18 - VRIJDAG 30 AFHIL l»/o HET NI Morgen bent u natuurlijk allemaal op de been om naar die specifiek oude ambachten te kijken. Dan zal u ook de stoelenmatter bij de firma Schneider in aktie zien. Hij was er helaas donderdag niet, zodat wij geen „plaatje" van hem konden schieten. Maar u kan hem dus nog wel aan de arbeid zien. De heer F. Bijtel vertelt me opgetogen, dat er een geheel nieuwe attraktie bijgekomen is: de Spijkerbink. Wie gaat met die nieuwe naam strijken? U krijgt allemaal morgen de gelegenheid om met grote rechte slagen (daardoor gaan de spijkers er echt in) spijkers in een biels te slaan. Daaruit komt de kampioen „Spijkerbink" en wie gaat dat nu worden op de Groenelaan, bij uitstek een feestlaan" in Schiedam-Zuid vanaf donderdag tot morgenavond? Kinderen van de kleuterschool Kon. Wilhelmina uit de Leliestraat hebben gistermiddag een optocht gehouden in de Groenelaan en omgeving. De kleintjes beleefden op hun manier alle festiviteiten, die er vandaag en morgen nog in de Groenelaan zijn. Oergezellig is het vanaf donderdag in de Groenelaan met al zijn braderies. Hier vindt u mensen bezig met oude ambachten. Let u eens extra op de klompenmaker, de barbier, de kleermaker, de meubelmaker, de stoelenvlechter en de bakker, al krijgt u hier een paar andere stands" onder ogen. BANKETBAKKERIJ Het juiste adres... Geen filialen Tel. 26.7833 Voor wat betreft het competitie-voetbal wordt de uitwedstrijd voor SW met Veendam als tegenstander wel het belangrijkste gebeuren. Na de uitschieter van zondag jJ. een 4-2 zege behaald op Volendam, geeft dat inderdaad de burger weer moed. Komen de punten mee naar Schiedam, dan hangt het van de FC Vlaardingen en de FC Amersfoort af hoe de rangschikking eruit gaat zien. Beide formaties moeten aantreden, respektievelijk tegen Cambuur en Heerenveen, die beiden voor eigen publiek spelen. Voor de amateurs wordt het meer een opruimen van restanten. Hoofdklasser Hermes-DVS wacht de uitbeurt bij Zilvermeeuwen. Overige wedstrijden gaan worden HION DHS; DBGCSchiedam; LeerdamsportMartinit; EDS Alblasserdam (Spaanse Polder); Excelsior "20Delft; Geluksvogels URSUS en SVDPW—Sliedrecht. Wie eens wat anders wil zien dan voetbal kan een keuze maken uit de navolgende wedstrijden voor veldsport: Korfbal: Harga 1Spirit 1 (voor de Waterwegbeker), aanvang 18.15 uur. Honkbal: Groenoord 3Holy 4, aanvang 10.00 uur. Softbal: Schiedam 1Herons 1, aanvang 11.00 uur. Hockey: Bij Spirit de 2e promotiewedstrijd voor dames II met Cartouche III. Het eerste treffen in Voorburg eindigde onbeslist (0-0). Deze wedstrijd begint om half twaalf en wordt gevolgd door de wedstrijd in de halve finale van de bekerronde tussen Spirit-heren 1 en Hurley II. Spirit plaatste zich bij de laatste vier na een 2-0 zege behaald op stadgenoot, Asvion II. Op de Wielerbaan gaat zondag het seizoen officieel van start met een nationaal baanprogramma waarvan het eerste startschot om twee uur gaat vallen. Het worden wedstrijden voor de catagorieën: amateurs, liefhebbers, veteranen, junioren, nieuwelingen en dames. Onderdelen hiervan zijn: klassementritten, afval wedstrijden, sprints enz. enz. Met ingang van dinsdag 4 mei zijn er op de verlichte wielerbaan wekelijks populaire baan wedstrijd en, aanvang half acht. Woensdagavond is de nederlaagserie, als onderdeel van de viering van.30 jaar voetbalvereniging WF, van start gegaan met als openingswedstrijd ontmoeting tussen formaties van WF en van het gouden HBSS. Voor de voetballers zelf was het goed weer doch voor de toeschouwers was het maar een koude klus, daar langs het lijntje! Als secretaris van de Schiedamse Sportraad bracht Gé Rens de bal voor de eerste keer aan het rollen. Na een kwartier spelen opende „uitdager" WF de score door toedoen van Jan Verdam die zijn broer Kees, onder de lat bij HBSS, het nakijken gaf. Niet lang daarna bracht Jaap Pranger de partijen weer op gelijke voet (1-1). Na de hervatting was het Martin Meijer de HBSS op 1-2 bracht. Deze voorsprong ging weer teniet toen Siem van Loenen een aan WF toegekende strafschop in een treffer wist om te zetten (2-2). De beslissing viel in het voordeel van WF. Na een fraaie voorzet van Henny de Gids en een „een-twee" tussen Peet Verhaal en Jan Verdam, passeerde laatstgenoemde doelman Kees van Dam voor de tweede maal (3-2). Van je familie moet je het maar hebben! Woensdagavond zeven uur komt de formatie van „Schiedam" proberen WF de eerste nederlaag in de serie toe te brengen. Inmiddels heeft de trekking plaats gevonden van de jubileumloterij waarvan de uitslag: De hoofdprijs, een draagbare T.V. is gevallen op het lot nr. 2406. De overige van de twintig prijzen op de nummers: 1512, 4093, 3181, 1367, 3530, 4547 2838, 3902, 1689, 986, 3218, 1033, 2122, 4458, 352, 2770, 4070, 3569, 371. Tegen inlevering van de geluksloten kunnen de prijzen bij het bestuur van WF worden afgehaald. Nog even een voetbalbericht betreffende de vereniging DRZ. Het damesteam hiervan legde beslag op het afdelingskampioenschap zaalvoetbal een neemt morgen deel aan de in de Sporthal Wiel wijk te Dordrecht te voeren strijd om het landskampioenschap Damesvoetbal 1976. Hieraan nemen acht afdelingskampioenen deel waaronder naast DRZ formaties van titelverdediger ZW uit Rotterdam; Oosterbeekse Boys Dubbeldam; DTD, Jelsum; De Flamingo's, Den Haag; Schalkwijk en de voor Jan Sportief nog onbekende kampioen van Noord Holland. De wedstrijden, verdeeld in twee poules, beginnen om 10 mur. De eindstrijd tussen de twee finalisten om 17.20 uur. Zet hem op dames van DRZ en laat wat weten over de uitslag. SCHAAKKAMPIOENSCHAP In de eerste ronde van de strijd om de persoonlijke schaaktitel van Schiedam 1976 hebben zich in de hoofdgroep geen verrassende ontwikkelingen voorgedaan. Ben Riksen, algemeen als één van de kanshebbers beschouwd, besliste zijn partij met Van Mullem in eigen voordeel, hoewel hem dat heel wat moeite kostte. Van zessen won van Groene weg en Vrijland versloeg de gepromoveerde Van den Akker. De partij tussen titelverdediger Reitsma en Huyzer werd uitgesteld. Uitslagen le klasse: Van Kleef Harmanny, 1-0; Emor en Van den Dool kwamen remise overeen; 2e klasse en Vrijland versloeg de gepromoveerde Van den Akker. De partij tussen titelverdediger Reitsma en Huyzer werd uitgesteld. Uitslagen le klasse: Van Kleef Harmanny, 1-0; Emor en Van den Dool kwamen remise overeen; 2e klasse: Meyermevrouw van de Have, 1-0; GroenenbergVan Oyen, 0-1 en TroostVan Vuuren, 1-0. Jeugdgroep: PrangerHeusdens, 0-1; Van AlphenDe Keijzer, 1-0; Van VelzenVan der Slik, 0-1 en Van der EndeVan Erk, 0-1. De gezamenlijke Schiedamse Avondvierdaagse wordt dit jaar gehouden van 17 t/m 20 mei, met als start en finish,, Sporthal Margriet. Wegens het niet hiervoor beschikbaar zijn van de hal komt de inhaaldag (vóórlopers) ditmaal te vervallen. Het inschrijfgeld is door de organisatoren zo laag mogelijk gehouden. Voor wandelaars beneden de leeftijd van 14 jaar bedraagt dit ƒ.2,25, voor daarboven ƒ.2,50. Inschrijfadressen: VVV-kantoor, Overschiesestraat, tel. 266000; G. van Dongen, Numansdorpsestraat 5b, tel. 269159; A. van Liebeek, Burg van Haarenlaan 1539, tel. 268171 en J. Smits, St. Liduinastraat 64. Inschrijven aan de starttafels is mogelijk maar tegen betaling van vijftig cent extra. Tussen de Rijksweg en de Schiedamseweg zijn vier nieuwe sportvelden gereed gekomen waarvoor de verenigingen VVK en WF in aanmerking zijn gekomen er een van te gaan bespelen. De gemeente voorziet het complex van acht kleedlokalen. Beide verenigingen willen nu in overleg met het dagelijks bestuur van de Schiedamse Sportraad trachten een modes te vinden voor de bouw van een gemeenschappelijk club- en recreatiegebouw. De besprekingen hiervoor zijn reeds gaande en de besturen zijn wel geporteerd in een dergelijke samengaan. Tijdens de jubileumfeestavond van WF is hierover door voorzitter H. E. van der Reijken het nodige verteld. Naar aanleiding van een eventueel te Een rare koffiebaravond de afgelopen keer! Habakuk en Jaap Koerts konden om verschillende redenen niet van de partij zijn. Improviseren dus! Ook werden op deze avond verscheidene mededelingen gedaan, die later weer herroepen moesten worden; tevens deelde ondergetekende op een gegeven moment mede, dat de koffiebar een eigen sticker had uitgegeven, en dat... néé, wacht nu eens even, laten we hier even bij stilstaan, laten we het eens over dat stickertje hebben. De koffiebar heeft dus vierenhalf jaar na de oprichting een sticker uitgegeven. De tekst luidt: Koffiebar De Goede Haven, met daar doorheen verwerkt, een kruis. „Géén adres?", zul je verbaasd vragen... nee, want we zijn (nog steeds) op zoek naar een eigen pandje, wie weet komt het er wel snel. Het stickertje is rond en is uitgevoerd in rood, zwart en wit. Géén felle, schreeuwerige kreet dus, maar gewoon een beschaafd, duidelijk opvallend stickertje, dat je op ramen, deuren, tassen, helmen, auto's, radio's etc., kunt plakken. Nu is het zo dat de sticker in een vrij kleine oplage gemaakt is, wat dus terugslaat op de prijs, hij kost n.l. één gulden. Maar... als je er tien tegelijk koopt kost het je maar vijf gulden (tien halen, vijf betalen dus). Nu zeg ik steeds jij", maar ik bedoel „u" natuurlijk ook! Er zijn heel wat „andere" mensen die met de koffiebar meeleven, dat weten we. Ik zei het al, de oplage is beperkt, dus wees er snel bij! Je kunt ze in ieder geval 's-zaterdagsavonds verkrijgen in de Koffiebar. Koffiebar „de Goede Haven" Voorzaal Julianakerk, B.K.-Laan 29, Schiedam. MARC bouwen gemeenschappelijk home is meteen maar een „club van honderd" opgericht ter ondersteuning en financiering van de bouw hiervan. Er worden persoonlijke certificaten afgegeven doch zulks kan ook groepsgewijs geschieden. De eerste tweëetwintig leden van de club zijn inmiddels al ingeschreven. Het jubileumfeest is overigens een onvergetelijke avond geworden met aanbiedingen van geschenken, bezocht door 230 leden van de grote WF-familie. Een groep jeugdleden gaf hedenmorgen acte presence bij het in Soestdijk gehouden défilé ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin en dat vindt ook Jan Sportief maar een hele eer. In de kantine van Martinit gaan de A- junioren, welke overgaan naar de afdeling senioren van de KNVB, afscheid nemen van het juniorenschap. Een en ander wordt verzorgd door hun coach, de heer J. Buter. Het C 2-elftal van de vereniging EDS, huizende in de Spaanse Polder, is afdelingskampioen geworden nadat het team van Zwaluwen met een 0-13 nederlaag de vlag moest strijken. De statistiek van het competitieverloop geeft aan dat de knapen ongeslagen de titel binnenhaalden met als doelsaldo, 225 vóór en 7 tegen. Spelers en leiders werden natuurlijk in de bloemen gezet tijdens het feest dat na afloop van de wedstrijd in de kantine volgde. In het door DHS gehouden toernooi voor A- teams eindigden de teams A I en A 2 van EDS elk op de eerste plaats van hun poule en wonnen hiermee de verenigingsprijs. Ook de E I-junioren van- HBSS weten wat doelpunten maken is. In 22 gespeelde wedstrijden bleven de jongens ongeslagen en scoorden hierin 93 treffers en zagen hun doelman slechts twee keer gepasseerd. JAN SPORTIEF MATHENESSERWEG 177-181 TEL 370776 De laatste zeven maanden heeft een groep bewoners van de flats langs de toekomstige Rijksweg 19 zich bezig gehouden met de gevolgen van de aanleg van die weg. De nieuwe autoweg, die van de Beneluxtunnel naar Delft zal lopen, zal ondanks de bezwaren die er van vele zijden tegen aangevoerd zijn, toch aangelegd worden. De Tweede Kamer heeft daartoe in december besloten. De Werkgroep, werkzaam onder de hoede van de Wijkvereniging Groen oord e.o. en de Stichting Samenle vingsopbouw Schiedam-Noord, stelde vast dat de weg voöFal een sterke geluidshinder zal geven op de flats die er langs staan. Aan minister Wester terp, het gemeentebestuur van Schie dam en de direkteur van gemeente werken van Schiedam zijn eind november brieven geschreven waarin gevraagd werd hoe sterk die geluids hinder wel zal zijn, en wat men er tegen denkt te ondernemen. Inmiddels zijn antwoorden ontvangen, waaruit blijkt dat de minister aan TNO opdracht heeft gegeven een onderzoek in te stellen naar de te verwachten'geluidshinder op de flats. Tevens verzekerde hij dat de Rijks waterstaat zich bij het verdere ontwerp van de weg zal houden aan de aanbevelingen die minister Vorrink in 1973 opstelde over geluidshinder bij wegen, of eventueel aan de nieuwe wet op de geluidshinder die op stapel staat. Naar aanleiding hiervan heeft de werkgroep de minister nu gevraagd om, zodra, het onderzoek van TNO gereed is, de resultaten daarvan te mogen vernemen. Aan de hand daarvan kan dan verder bezien worden wat de Werkgroep vervolgens zal ondernemen. Zij die graag mee willen werken aan deze werkgroep, die de kwalijke gevolgen van de Rijksweg 19 voor Schiedam-Noord zoveel mogelijk wil beperken, kunnen zich opgeven bij K. A. H. W. Leenders, Van Beethoven- plein 132, Schiedam (714263).

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 18