Burgemeester Lems maakte 5 verdienstelijke Schiedammers terecht blij met een "lintje" 47*0 wereldklasse parket: AFSCHEIDS-RECEPTIE DR. H. VAN DE WETERING donderdag 13 mei 1976 GEMEENTE SCHIEDAM Commissie R.O. gaat niet door ./z 40* Jftr Dit betaalt u bij Schnitzler voor Lachappelle parket, te zien in alle vestigingen van Schnitzler. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 30 APRIL 1976 Na een periode van ruim 26 jaar zal de aan het Gemeente ziekenhuis te Schiedam verbonden chirurg, dr. H. van de Wetering, zijn praktijk neerleggen. Op grond van de vele verdiensten van dokter Van de Wetering voor Schiedam en haar bevolking, bieden Burgemeester en Wethouders hem een afscheidsreceptie aan op des middags van vier tot zes uur in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat 112 in Schiedam. Schiedam, april 1976 Burgemeester en Wethouders, M. J. BLOK, secr. A. J. LEMS, burgem. Alle vijf gedecoreerden in de aula van het stadhuis, in het met de „geketende" burgemeester Lems in hun midden. VERHUUR zonder chauffeur BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWÉG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 VIER ONDERSCHEIDINGEN De minister van financiën benoemde elders de heer J. C. van Biesen, wonende aan de Burg. van Haarenlaan 382 tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De heer van Biesen is werkzaam bij de rijksbelastingendienst te Rotterdam. De minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne benoemde de heer ir. G. Kleinboonte van Os, onder- direkteur van de Technische- psychische dienst van T.N.O.-T.H., wonende aan de Jac. Catslaan 16 tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De ere-medaille in zilver, met zwaarden verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontving de heer J. A. J. van Eerdewijk, wonende aan het Sibeliusplein 125 en is werkzaam geweest als adj. onderofficier bij de Kon. Luchtwacht. De ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontving de heer G. Hollander, wonende aan de Dr. Zamenhoffstraat 19. Hij is werkzaam als calculator bij de firma Niehuis en Van den Berg Scheepsreparatiebedrijf te Rotterdam. Daarna kreeg men de gelegenheid elkaar geluk te wensen en bracht de burgemeester een dronk uit op al deze verdienstelijke Schiedammers. Op verzoek van een der aanwezigen, een muziekliefhebber bij uitstek, nam de heer Schade van Westrum achter het orgel plaats en liet hij iets van zijn kunnen horen. Het bijna voltallig college van B. en W. was in de aula aanwezig, alsmede mevrouw T. C. Lems-Rock en commissaris C. van der Haagen. RUILBEURS De wijkvereniging „Nieuwland" houdt op 4 mei haar maandelijkse ruilbeurs in de' „Jeugdhaven" aan de Albardastraat 69. Aanvang voor de jeugd om zes uur en voor volwassenen om half acht. DE GELUKKIGEN De ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau ontving de heer Wilhelmus Johannes Lelieveld, wonende aan de Van Oldebarneveldstraat 193. Administratief medewerker bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij B.V. te Rotterdam. De heer Mannes Brilleman, wonende in Den Haag aan de De Lannoystraat 76, doch werkzaam bij de gemeentepolitie te Schiedam, thans afdeling recherche-informatie en erkenning, begon hier bij de administratie. Hij is jaren dirigent tot de ere-afdeling (fanfare) van de Kon. Ned. Federatie van harmonie- en fanfaregezelschappen heeft gebracht. Hij is thans nog diriqent in Wassenaar en heeft zich daar vooral veel naam verworven. De heer Brilleman ontving de ere medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Hendrik Karei, thans wonende te Nunspeet, is adjudant van de gemeentepolitie te Schiedam en had naast zijn dagelijkse politietaak ook een deeltaak in de opleiding en oefening van de reserve-politie te Schiedam. Vermeldenswaard is voorts nog het feit, dat hij in 1945 tot de oprichters van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Politie Bond behoorde. Jarenlang heeft hij zijn partijtje meegeblazen in het politie Muziek Gezelschap. Thans is de heer Karei met ziekteverlof. Hij kreeg de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. In het kader van de landelijke actie: het invoeren van Peanutbal te spelen door jongens en meisjes van 6 tot 10 jaar, organiseert de Vlaardingse Honkbalclub „Holy" op het complex Zwaluwenlaan op Konninginnedag een groot toernooi, aanvang elf uur. Met een team van Holy zelf nemen peanutsformaties aan het toernooi deel van Euro-Stars, Neptunus en Schiedam. Peanutbal is een op honk- en softbal gelijkend spel zowel voor jongens als voor meisjes. Een team bestaat uit minmaal 6 en maximaal 12 spelers(sters). Om het spel voor de kinderen aantrekkelijk te maken wordt er in iedere slagbeurt door alle spelers(sters) geslagen, ongeacht het aantal nullen. Dit slaan gebeurt van een speciaal voor dit spel ontworpen standaard die het aangooien van de ballen vervangt. Hiermee wordt voorkomen dat de kinderen door een geworpen bal geraakt worden. Tijdens het toernooi kunnen ook kinderen die hieraan niet deelnemen, een balletje slaan en dit trachten te vangen. Lachappelle Berken smalstrookparket per m2 (ongelegd) Vlaardingen, Korte Hoogstraat 20 A, De voor woensdag 28 april a.s. vastgestelde openbare vergadering van de Commissie voor Ruimtelijke Ordening zal niet doorgaan. Dit op verzoek van een aantal leden van de commissie, die de stukken voor de vergadering niet tijdig hebben ontvangen. De vastgestelde agenda zal, eventueel nog aangevuld, behandeld worden tijdens de openbare vergadering van maandag 3 mei om 20.00 uur in het Stadskantoor. Gistermorgen was de aula van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat het domein, waar burgemeester drs. A. J. Lems ter gelegenheid van de 67ste verjaardag van de koningin aan vijf stadgenoten, die hiervoor in aanmerking kwamen, koninklijke onderscheidingen uitreikte. Vier andere Voordat de heer Lems hiertoe overging, daarbij geassisteerd door zijn secretaresse, mevrouw De Groot stond hij even stil bij de waarde van deze onderscheidingen. Vooral omdat er zoveel stemmen zijn opgegaan tot afschaffing hiervan. Burgemeester Lems is niet tegen de onderscheiding op zich, maar zag deze graag geplaatst in een ander licht, bijvoorbeeld een onderscheiding voor mensen die mensenreddend werk hebben gedaan en een onderscheiding voor hen, die zich voor de maatschappij op bijzondere wijze hebben onderscheiden. Als wij in onze eigen familie- of vriendenkring een feestje hebben, dan komen we ook niet met lege handen. De direkties van verschillende instanties of bedrijven hebben gemeend hun personeel in aanmerking te laten komen voor een koninklijke onderscheiding. Een „druppel" uit de enorme regen, die er op 29 april 1976 op de hoofden van verschillende Nederlanders is gevallen, kwam ook in Schiedam terecht. De toekenning van koninklijke onderscheidingen in deze tijd is helemaal uit de tijd. Er wordt hierover al gepraat, maar andere belangen gaan nog steeds voor. Er zal een andere regeling getroffen worden in de toekomst. Daar is men wel van overtuigd. Men zal de vrijheid moeten hebben om ook neen te mogen zeggen, is het oordeel van de heer Lems. Eveneens ontving de ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, de heer Simon Wilhelmus Jacobus Schade van Westrum, wonende aan de Mr. L. A. Kesperweg 33 te Vlaardingen. Een heel goede bekende in Schiedam, vooral op het gebied van orgelmuziek. Al meer dan vijftig jaar (ja u leest het goed) bespeelt hij het orgel van de Oud-Katholieke Kerk op de Dam in Schiedam en is bijna veertig jaar op een uitnemende wijze penningmeester van dit kerkgenootschap geweest. In orgelkringen is hij een zeer geziene gast en aan zijn intensieve naspeuringen naar archivalia van oude orgels en het maken van beschrijvingen hiervan hecht hij grote waarde. Menigmaal heeft hij het fraaie Hess-orgel in de aula van het Stedelijk Musemm bespeeld. De heer Bouwen M. Koppenol ontvangt hier de gelukwensen van burgemeester Lems. Wi hel mus Jacobus Schade van Westrum. Na de plechtigheid loefde hij zich even op het orgel uit. Een onderscheiding was er ook voor Wilhelmus Johannes Lelieveld. Ik Adjudant Hendrik Karei, beloond voor zijn vele werk bij de gemeente-polrtie in Schiedam. Een overzicht in de aula tijdens de toespraak van burgemeester Lems. Correct de houding. Mannes Brilleman, terwijl burgemeester Lems hem de onderscheiding opspeldt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8