Her-inrichtingsplan voor St. Liduinastraat gemeente informatie Verplichte vakantiesluiting vervallen Verlaging water verontreinigings belasting Controle op de fout-parkeerders Bezichtiging molen De Vrijheid Herinschrijving woningzoekenden AANVRAGEN HINDERWET VERGUNNINGEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 13 - WOENSDAG 5 MEI 1976 Tegen de aanvankelijke plannen van de dienst voor Gemeentewerken Schiedam voor de her inrichting van de St. Liduinastraat zijn door de bewoners maar vooral door de winkeliers nogal wat bezwaren gemaakt. Doch bij een vorig jaar mei gehouden enquete bleek toch dat de meerderheid van de belang hebbenden van mening was dat de straat wel zou moeten veranderen. Na uitvoerig overleg met de gevormde werkgroep zijn toen de plannen op meerdere punten herzien. Tenslot te is het in de in de bovenstaande schetsteke- ning uitgebeelde voorstel uit de bus gekomen. In de straat zijn, gezien de grote bezwaren, geen drempels aangebracht; ook is er geen éénrichtings verkeer ingevoerd. Wel is de straat versmald, doch zo breed gelaten dat twee auto's elkaar kunnen passeren. Aan het pleintje voor de Willem de Zwij- gerschool is bijzondere aandacht gegeven, evenals aan de verwerking van het regenwater. Aangezien er in die straat veel bejaarden, scholieren en winke lend publiek komen is gezorgd voor een makkelijk beloopbare bestrating op het trottoir, met weinig niveau-verschillen, die geleidelijk overbrugd wor den. Wat er bij de uitvoering van de herbestrating gaat veranderen is, dat de brede straat waarop ook nu wordt geparkeerd, verandert in een afzonderlijke rijstrook van 5 meter breed (zodat twee auto.s el kaar makkelijk kunnen passeren) en daarnaast par keerhavens. Het begin en einde van de straat en de aansluitingen met de zijstraten worden veiliger ge maakt en voor voetgangers makkelijker over te ste ken. Tussen het St. Liduinaplein en de Tielman Oemstraat komen een aantal haakse parkeervak-, ken en zo ook bij Huize Frankenland; voor de rest van de straat zal alleen parallel worden geparkeerd in parkeerhavens. In de omgeving van de Willem de Zwijgerschool zal het voorplein worden ingericht met een aantal nieuwe bomen en plantvakken, met op het bordes zitelementen. Naast het bordes komt bij de van Smaleveltstraat een kinderspeelplaats. Zowel in de Van Smaleveltstraat als de Thomas a Kempisstraat zijn haakse parkeervakken ontworpen, met nieuwe bomen. Nagegaan wordt of er voor een vuilniscon tainer in de omgeving van de school plaats is. Het trottoir tussen de Warande en de Thomas a Kempisstraat, dat nu afloopt naar de huizen, krijgt twee niveaus in verband met de regenoverlast. Het trottoir tussen de Huysmansstraat en de Anthonie Muysstraat komt eveneens in twee niveaus, dit om de winkels en woningen beter toegangkelijk te maken; er is nu een te grote opstap. In de omgeving van de woningen nummers 84 t/m 88 komen fietsklemmen, eventueel gemonteerd op een wand van bielsen. Zo'n voorziening komt er ook bij de apotheek op de hoek van de Brugmans straat. De aansluitingen van de St. Liduinastraat op de Burg. Knappertlaan en de Nieuwe Haven worden smaller, om de verkeerssituatie overzichtelijker te maken. Op de tekening zijn ook de plantvakken aangege ven; het is mogelijk dat die nog iets opschuiven in verband met de aanwezigheid van kabels en lei dingen in de bodem. Deze plantvakken, voorname lijk geplaatst tegenover dwarsstraten en op punten waar zij geparkeerd staande auto's aan het gezicht kunnen onttrekken, worden omgeven door een muurtje van ongeveer een halve meter hoogte. Aan de bewoners zijn de wensen gevraagd aangaande het al dan niet hebben van een plantvak vlak bij de deur. Dit is overigens ook gevraagd aangaande de fietsklemmen. De Bar heeft besloten tot intrekking van de sinds april 1970 geldende Verordeningen op de vakantiesluiting voor groentehandelaren, voor slagers, voor kruideniers en voor melk- en zui velhandelaren. Daarmee loopt de gemeente Schiedam alleen maar vooruit op de nieuwe Winkelsluitingswet (die in ontwerp reeds in de Tweede Kaner behandeld is), waarin de moge lijkheid tot het vaststellen van winkelsluitings verordeningen vervalen is. Het heeft de laatste jaren steeds weer problemen gegeven om schema's vast te stellen voor de vakan tiesluitingen van genoemde groepen detailhande laren. De Schiedamse Handels- en Bedrijfsraad heeft in november 1974 een onderzoek ingesteld naar de wensen op dit punt, maar omdat vele winkeliers niet reageerden was het moeilijk een conclusie te trek ken. Toch kan aangenomen worden dat een duide- ijke minderheid vóór het intrekken van de vakantie- sluitingsverordening is. Bij de groentehandelaren is zelfs 80% tegen. De Kamer van Koophandel is echter van mening dat gezien de groeiende economische belangen voor de ondernemers en de moeilijkheden bij het personeels beleid, het niet langer verantwoord is de vakantie- sluitingsverordeningen te handhaven. B en W delen dit standpunt van de Kamer van Koophandel, te meer daar door de branche-vervaging het steeds moeilijker wordt een duidelijke grens te bepalen tussen de verschillehdë;Bnanches. Hierdoor wordt de vaststelling en de controle op de naleving van de vakantieschema's ernstig bemoeilijkt. Bovendien kunnen de organisaties zelf op vrijwillige basis een vakantieregeling vaststellen. Sedert 1 januari 1974 is de regel van kracht geworden dat inschrijving bij het gemeentelijke Bureau Huisvesting slechts voor twee jaar geldig zal zijn. Vorige maand is voor het eerst die peri ode van twee jaar verstreken. Daarom deze waarschuwing. Het is in het belang van de woningzoekenden zelf om - zo nodig - de inschrijving bijtijds te laten verlengen. Hiervoor is bij het Bureau Huisvesting aan de Korte Haven 27, geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.00 uur, een aanvraagformuliertje verkrijgbaar. BIJ NIET TIJDIG VERLENGEN WORDT MEN ALS WONINGZOEKENDE AFGE VOERD I Aangezien de Gemeenteraad de goedkeuring heeft gegeven aan de voorgestelde wijziging van de desbetreffende gemeentelijke veror dening, is ook in Schiedam de waterverontrei nigingsbelasting met ingang van 1 januari 1976 verlaagd. Vooral voor de alleenstaanden bete kent dit een aanmerkelijke verbetering. De aanslag door het rijk in de heffing van deze be lasting geschiedt op basis van het zg. „inwoners equivalent", dat is de theoretische verontreiniging aan rijkswateren die één inwoner zou veroorzaken. De heffing per inwonerequivalent is in Schiedam voor 1976 7. 15,24 en voor 1977 7.17,28. De rege ring heeft echter besloten dat de gemiddelde ge zinsbezetting per woning niet meer 3,5 inwoner equivalenten zal zijn doch met ingang van 1 januari 1976 3 inwonerequivalenten. Dit betekent voor de bewoners een verlaging van 7.53,16 naar 7.45,72 per jaar. Bovendien is voor een woning bewoond door één persoon het aantal bewonerequivalenten verlaagd van 3,5 tot 1. De alleenstaande gaat dus in 1976 niet meer 7.53,16 per jaar betalen, doch slechts 7.15,24. Bij het gemeentebestuur van Schiedam is een aan vraag binnengekomen voor een vergunning volgens de Hinderwet van de B.V. Uni- strut voor het oprichten en in werking houden van haar inrichting tot de opslag van stalen profielen en onder delen alsmede bouten en moeren in het perceel Ca- landstraat 111-115 te Schie dam, met een totaal geïn stalleerd elektromotor- vermogen van 2,1 pk. voor o.m. de aandrijving van een zaagmachine. De aanvraag ligt ter inzage bij de gemeentesecretarie afd. Algemene Zaken op de 2e etage van het Stads kantoor. Tot 3 juni a.s. kunnen schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vergunning ingediend worden bij het gemeentebestuur. Op woensdag 19 mei a.s. wordt om 11.30 uur een openbare hoorzit ting gehouden bij de afd. Algemene Zaken, waarbij ook mondeling bezwaren tegen het toestaan van de vergunning gemaakt kunnen worden. Tevens liggen bij de afd. Algemene Zaken nog ter inzage de twee verzoeken van het gemeentebestuur van Schiedam aan Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland voor respectievelijk het inrichten van een stortterrein voor put- en rioolmodder aan de Fokker straat en voor het oprichten en in werking houden van een gasdrukregel- en meet station aan de Louis Ftaemaekersstraat te Schiedam. Tot 20 mei a.s. kunnen schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vergunning ingediend worden bij het gemeente bestuur. De openbare hoorzitting heeft reeds plaats gevonden. Eveneens ligt op de afd. Algemene Zaken ter inzage de aanvraag voor een vergunning volgens de Hin derwet van de heer D. van der Eijk voor het inwer king houden van zijn inrichting voor de opslag van mest en meststoffen afkomstig van zijn veehouderij aan de Schiedamseweg 16. Tot 21 mei a.s. kunnen nog schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vergunning ingediend worden bij het gemeente bestuur. De openbare hoorzitting heeft reeds plaats gevonden. tot een typische "molenstad", door de aan wezigheid van vier reusachtige stellingmolens, waarvan er vier draaiende zijn. Wat nog meer zal aanspreken is, dat in de molen "De Vrijheid" aan de Noordvest 40 een ouderwets molenaars bedrijf is gevestigd, dat op ideële grondslag geëxploiteerd wordt door de Stichting Molen "De Vrijheid". Twee molenaars zorgen er dagelijks voor dat de molen, als de wind hem dient, balen meel levert waarvan de échte bakkers hun zg. "bruin-van-de- molen" bakken. Het publiek wordt in de gelegen heid gesteld kennis te maken met dit ambachtelijke molenaarsvak. Daarvoor worden rondleidingen georganiseerd. Op dinsdagen en donderdagen kan dat gedurende de gehele dag, maar deze rond leidingen moet men wel bespreken bij de V.V.V. in het Proveniershuis, Overschiesestraat 1, telefoon 26 60 00. Op zaterdagen hebben de rondleidingen plaats van 10.30 uur tot 16.30 uur; dan kan men zich rechtstreeks melden bij de molen aan de Noordvest 40. De entreeprijs (ter bestrijding van de onkosten) is f 1.50 per persoon boven de 12 jaar en f 0.75 voor kinderen van 8-12 jaar. Jongere kinderen kunnen niet toegelaten worden wegens het vele klimwerk op de trappen. Op Molendag 8 mei a.s. maakt de Stichting er een bijzondere dag van. Niet alleen kan men tijdens de klimtocht van zolder tot zolder de molen in bedrijf zien, maar men wordt bovendien vergast op een verse boterham van het speciale bruin-van- de-molen-brood. Er wordt een grote toeloop ver wacht, zoals dat vorig jaar ook het geval was. Het komt nogal eens voor dat in de binnenstad van Schiedam, maar ook in de wat nauwere straten daar buiten, het verkeer gehinderd wordt door auto's die geparkeerd staan op plaatsen waarvoor een parkeer- of zelfs een stop-verbod geldt. Dit geeft problemen bij het doorstromen van het verkeer en kan ook wel eens ge- aar/i/k zijn. Een ander veel voorkomend euvel is dat autorijders hun wagens geheel of gedeeltelijk neerzetten op de trottoirs, wat weer moeilijkheden geeft voor de voetgangers. Zoals bovenstaande foto aangeeft belem- rrt. de me .st rechtse auto de doorgang voor de voe'gangers naar de Hoogstraat. De politie zal hier controle ■den en opt'"den tegen dergelijke overtreders van de parkeerverboden Zaterdag 8 mei a.s. is het weer de nationale "Molendag". Een belangrijk evenement voor Schiedam dat zich immers ontwikkeld heeft

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 13