KIJK HOOGTE PUNTEN HOLLAND BELGIË Het weer werkte niet mee bij geslaagde korfbalinterland in Delft I M l I o J 7 Duel onder de korf met Joost Leonard in gevecht om de bal. Opmars der gladiatoren, links Yvonne Reker (Nederland), rechts Betty Dieltjens (België) tussen erehaag Fortuna pupillen. Bal, bal wie heeft die bal... in ieder geval een Belgische! Tableau de la troupe voor de hoofdtribune. De Belgen schudden de hand en overhandigden vaantjes! Zou alles nu echt wel goed zitten? Belgisch madam Jeanne Meeusen controleert! Goed gemutst en tegen een buitje gewapend gezellig op de tribune. Jeanne Meeusen-Seliaerts), aanvoerder Wil Reuter en Cort van Dijk onder de maat. Levensgrote kansen, waaronder twee strafworpen werden gemist. Mare van Leuven deed het beter en lange tijd leek deze stand goed voor de statistieken. Cort van Dijk maakte zijn falen echter vijf minuten voor tijd goed door de gelijkmaker in te schieten. Antwerps politieman Henry (Rik) Mathis scoorde tegen wind in echter een gelukkige „winner" en Belgisch coach Jacques v.d. Velde zag zijn bevel „kombineren" plotseling in gunstige zin geweigerd. Omdat ook Joost Leonard hierna nog vanaf de stip wist te missen, ging de overwinning verrassend naar de ploeg die er naar gestreefd had de nederlaag zo klein mogelijk te houden. Een desillusie voor Adri Zwaanswijk en zijn team die zich een revanche voor de mikro nederlaag wel anders hadden voorgesteld. Het ontbreken van een goed schot en het niet kunnen uitkomen in de sterkste opstelling (alleen in de hoofdklas uitkomende speelsters en spelers mogen worden geselekteerd) mochten als voornaamste oorzaken worden genoemd. Wil Reuter had zijn 25e cap beter voorgesteld! Piet van der Eijk. Verrassende overwinning van België Achteraf kon worden gesteld dat aan alles was gedacht tijdens de organisa torisch uitsstekend geslaagde korfbal interland NederlandBelgië op het Fortunacomplex in Delft, behalve aan minder gunstige weersomstandig heden. De fikse wind uit het westen maakte het verblijf op de goed bevolkte tribunes niet bepaald tot een pretje, al maakte het gezellig dicht op elkaar gekropen publiek er niet al te veel problemen van. Dezelfde forse luchtverplaatsing zorg de er overigens wel voor dat de wedstrijd geen schoon schouwspel werd en eerder het etiket meer spannend dan fraai, moest worden opgeplakt. Dat België zich het best aan deze omstandigheden wist aan te passen was niet zo verwonderlijk. De Nederlanders staan eerder en meer bekend als sierlijk „mooi weer" korfballers, terwijl de Belgen als „underdog" het stevige en „harde werkers" spel nodig hebben, om zich tegenover de Nederlanders met enige kans op succes te kun- n handhaven. Omdat de ploeg van Adri Zwaanswijk deze middag een doeltreffend schot had thuisgelaten (er werden zelfs vier strafworpen gemist!) wist België verrassend, voor het eerst sinds 1968, aan de positieve kant van de score te blijven (4-3). Dat scoren onder deze omstandig heden niet gemakkelijk, maar toch wel mogelijk was, bewees het Delfts jeugdtwaalftal in de voorwedstrijd tegen de Rode Duivels. Na een beslist aantrekkelijk duel, waarbij bleek dat Delft zich wat de toekomst betreft geen doelpunten zorgen hoeft te maken, trok de ploeg van coach Leo Geluk tenslotte met 6-8 aan het kortste eind. Inmiddels liep het Nederlandse team zich achter de tribunes warm te draaien met opdrachten van Adri Zwaanswijk als: „Honderd strafwor pen bovenshands!" De ballen vlogen erin als koek. Er leek wat dat betreft geen vuiltje aan de lucht. Dat was er wel toen de Drumguards zich al swingend tussen de lijnen begaven, al duurde het buitje maar kort. De mannen van Van Stokkum trokken er zich overigens weinig van aan en showden op de van hen verwachte manier. De erehaag van Fortuna pupillen had zich inmiddels fleurig opgesteld, zodat scheidsrechter Frederickx, geassi steerd door landgenoot Geens en Delftenaar Jaap Schreuder zich. precies op tijd, met beiden ploegen voor de tribunes kon opstellen. Na de Brananconne en het door een enkeling (waarom r.iet massaal?) meegezongen Wilhelmus voortref felijk vertolkt! kropen de teams uit hun trainingspakken en gordden de Nederlandse dames hun onmodieuze rokjes aan. gr»' "!'W BESLISSEND Na de toss bleek Nederland het voordeel van de wind te hebben gekozen of verkregen. Een niet onbelangrijk winstpunt, want niet alleen opbouwen en aanvallen, maar vooral ook scoren lukt met wind mee over het algemeen beter dan er tegenin. Weer of geen weer... go on! the show must De Nederlandse aanval met Betty Slop, Majka Duivenvoorden, Frits Bruyntjes en Joost Leonard werd echter goed in bedwang gehouden. Kort op de vrouw (vooral!) spelend, werd de bal te weinig strak aangespeeld en misten de heren het inzicht de situatie onder de korf te variëren. België dat tegen de wind in moest tornen was dan wel minder in balbezit, de aanvallen die werden opgezet bleken veel gevaarlijker. Tony Liessens schoot binnen het half uur tweemaal raak. Volkomen onverwacht eigenlijk, maar deze uitnadelige positie gescoor de treffers zullen, naar alle waarschijn lijkheid, van beslissende invloed geweest zijn op de uitslag. Door toedoen van Ron Regeer, die samen met Jan v.d. Peut, Yvonne Reker en Trudy v.d. Berg een beter aanvalsvak vormden, werd de stand voor de korfwisseling echter nog gelijk getrokken (2-2). GEEN SCHOT Met uitzondering van een steeds in vorm groeiende Hilda van Nifterick (coach „Zwaan" na afloop: „Hilda heeft goed gedebuteerd 1") bleef het derde Nederlandse aanvalsvak verder bestaande uit Anneke de Ridder (weinig te vertellen tegen de 35-jarige!

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 30