1 Sieratiek *^1 Sieratiek Sieratiek 1 Sieratiek i I Sieratiek Sieratiek Sieratiek 1 Sieratiek Schevenings vissers- vrouwenkoor naar Schiedam Sieratiek Sieratiek HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 45 WOENSDAG 5 MEI 1976 COLLIER HANGERS in verzilverd v.a. 10.- zilverv.a. 19.- Bloemen en muziek dus voor al die mensen, die dankzij het bestuur van de stichting „Lentefeest" een ongelooflijk fijne week op Neerlands wateren hebben doorgebracht. Met wethouder Herman Posthoorn en zijn vijfjarig dochtertje Evelien, alsmede het bestuurslid Arie Verlinde heb ik de reis vanaf Dordrecht meegemaakt. Waar ze met gejuich aan boord van de „Solaris" werden begroet. Hulde aan Joke Lindeboom, die ons met de „Lentebus" af kwam halen. SHOKERS verzilverd v.a. 25.- zolver Rietje Konings was hier stralend middelpunt temidden van al die Schiedammers, die niet uitgepraat raakten over al hun belevenissen. De wijkzusters Keizer en De Bruin hadden hun harten veroverd en dat is geen wonder, want wat of zij allemaal voor hun over gehad hebben. Men vormde één grote familie op het water en daarvoor was hert heel prettig werken, is hun bescheiden oordeel. Men kreeg verschillende malen de gelegenheid onderweg van boord te gaan, maar men was liever direkt weer terug. Want gezamenlijk koffie drinken in de salon van de boot en daarna een apperatiefje stelde men veel meer op prijs. Souveniertjes kan je tenslotte overal kopen. voor het betere bvoux 35 JAAR GETROUWD Het echtpaar C. 't Hart van de Korte Haven is op 25juni 35 jaar getroipvd. Dan is er echter geen donderdagsoos vanwege de vakantietijd (na de boottocht ingegaan). Daarom besloot dit echtpaar deze heugelijke dag temidden van alle soosleden en andere gasten aan boord van de „Solaris" te li" PARELCOLLIERS met 5 jaar garantie Hier eindigde een fijne week op het water. vieren. En waren ze dus deze week de „feestvarkens". Men liet zich hierbij niet onbetuigd en namens de soosleden bood Rietje Konings een fraaie houten molen aan, die muziek geeft. Vooral voor de bruid, die helaas nog niet zolang geleden plotseling blind is geworden, een welkom cadeau. Zij kan hem niet zien, maar dus wel horen. HORLOGES modern en klassiek vanaf55.- De grote ziel van dit alles, Rietje Konings, kreeg als dank voor deze onvergetelijke week namens de soosle den een prachtige scheepslamp aange boden voor hun tuinhuisje, terwijl de andere gasten zich niet onbetuigd lieten en een cadeau onder couvert aanboden. Als herinnering dragen zij nu een kettinkje door de soosleden zelf gemaakt en dat schept een extra band. Daarbij was een fraai boeket bloemen gevoegd en een vaste plant. „Ik kan je niet zeggen, hoe ontzettend fijn ik het vind, dat ik er toch bij hoor", zei deze vrouw. „Geestelijk ben ik niet achter gekomen en ik denk altijd maar zo: ieder wolkje heeft zijn zilveren rand. Ik heb mijn man nog, twee jongens thuis en ik heb een getrouwde dochter in Hoogezand en een getrouwde zoon in Ridderkerk. Ons huis op de Korte Haven is aan mijn handicap aange past. Ik ben toch nog gelukkig. Fijn dat het „Lentefeest" er is". WEEKJE VRIJAF Gelukkig was ook mevrouw E. M. van Dijk-Hoogenboom, patiënte van het Noletziekenhuis. Maar die van genees- heer-direkteur, dokter Vlootman toe stemming had gekregen mee te varen deze week. Vanzelfsprekend dat de wijkzusters een oogje in het zeil hielden en mevrouw H. A. Wolfs was haar „duizendpoot". Een extra komplimentje aan het adres van kapitein G. Reitsma en zijn bescheiden echtgenote. Zij hebben er alles toe bijgedragen om het deze gasten aan niets te laten ontbreken. De helpsters aan boord lieten zich niet onbetuigd als het de afwas e.d. betrof, hetgeen als het ware een band schiep. De mening van één der acht serveersters: „Deze mensen mogen gerust drie weken aan boord blijven". Een fleurig welkom. stond. Maar nu trek ik het boetekleed aan, want deze boottocht is in alle opzichten geslaagd. Laten we ons met elkaar sterk maken opdat deze bootreis volgend jaar weer gemaakt kan worden", was tot slot zijn wens. En hief daarbij een drieweg hoera aan, op de stichting „Lentefeest". Toen had dan die onvergetelijke aankomst op het Hoofd plaats. Bloemen van de familieleden, doch ook van de wakkere mannen van Goof Hendriks van de crossclub „Schie dam". En vooral niet te vergeten de medewerking van de Jeugd Rijnmond band. Met elkaar zorgden zij voor een onvergetelijke begroeting. De gehele groep viel weer uiteen. Er vielen vaak dikke tranen, die moedig werden weggeveegd. Want men weet immers, dat de stichting „Lentefeest" er is en door blijft gaan met haar zegenrijk werk. Nu gaat men even „op adem" komen, om intussen weer nieuwe plannen uit te werken voor het volgende seizoen. HOOGSTRAAT 132 De jeugd Rijnmondband zorgde voor een muzikale ontvangst. ARMBANDEN verzilverd v.a. 5.- zilverv.a. 25.- Die de soos weer extra gezellig op donderdag zullen maken. Rest mij nog u te vertellen, dat de wijkzusters Winkels en Tieleman hun collega's van boord kwamen halen. M.W. DAMESRINGEN zonder steen .v.a. 10.- met Onix v.a. 25.- met Jadev.a. 35.- Op uitnodiging van het Schiedams Chr. Mannenkoor, o.l.v. Matthijs van Noort, komt op donderdag 13 mei a.s. het Schevenings Vissers-Vrouwenkoor in hun folkloristische kledij naar de Magnalia Dei Kerk in Schiedam- Nieuwland. De leiding van het koor is in handen van de heer Ary Noordhoek en de organist is Joop de Vries. De koren bieden een gevarieerd programma met werken van Palestrina, Bortnianski, Hardenbol, Karsemeijer en Ortelli door het mannenkoor en diverse volks- en vissersliederen door het vrouwenkoor, afgewisseld door twee orgelsoli. Kaarten ƒ.3,50 zijn verkrijgbaar bij het VVV-kantoor, Overschiesestraat 1 en het secretariaat Wingerdlaan 10, Schiedam-Kethel, tel. 010-711549. Aanvang acht uur. En natuurlijk fotografeerde de familie er lustig op los. Bloemen en muziek voor de ,Jentegangers". OORKNOPPEN OORHANGERS vanaf2.50 >rt-iiip ailUT. Grootse ontvangst lentefeestvaarders De „Solaris" van rederij Feenstra uit Arnhem bleef zaterdagmiddag om één uur gedurig heen en weer varen, want de Jeugd Rijnmondband was nog niet te zien. Maar toen onder gejuich van al die familieleden op het Hoofd de boot gemeerd lag, weerklonken de vrolijke klanken van deze band en was het bestuur van de crossclub „Schiedam" als een der eersten aan boord om namens hun alle vrijftig gasten van de stichting „Lentefeest" een fraai boeket bloemen aan te bieden. Afkomstig uit de bloemenhal van Maria Blanken in de Halleystraat, die zowel de crossclub als de stichting „Lentefeest" een warm hart toedraagt. Debbie Bal bleek een voortreffelijk kokkin en mevrouw Reitsma zorgde ervoor, dat er op Koninginnedag oranje „toetjes" waren met een klein vlaggetje erop. De afscheidsavond was een geweldig feest met veel zang, muziek en komische voordrachten. Vooral de wijkzusters bleken over verborgen talenten te beschikken. Tijdens de laatste warme maaltijd aan boord maakte Arie Verlinde van de gelegenheid gebruik namens het bestuur van de stichting „Lentefeest" Rietje Konings openlijk alle hulde te brengen, die haar toekomt. Zij heeft met haar medewerksters ongelooflijk veel werk verricht, om het een ieder naar de zin te maken. Om als mensen onder elkaar gewoon met elkaar te kunnen praten in een ongedwongen stemming en heeft daardoor kans gezien een hefboom weg te slaan. Dankwoorden ook aan het adres van de leiding van het schip, de acht serveersters en vooral ook het werk van de beide wijkzusters. De verzorging van de dieëten en ga zo maar door. „U mag gerust weten", aldus Arie Verlinde, „dat ik diegene was( die zeer kritisch tegenover deze boottocht voor een persoonlijk moeder dag-kado Een bloemenhulde voor de opvarenden. BOETEKLEED AANGETROKKEN

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 45