SOCIALE SCHOOL NKV SCHIEDAM/VLAARDINGEN DIPLOMA-UITREIKING Walter de Buck komt naar Schiedam Rommel- Kermis bij federatie Harpe Davids ouderverenigingen Lustrumfeest van De Notenkraker markt geweldig resultaat in «De 4 Molens» Schuimrubber gezocht Bont niet langer „beesten "-zaak Het speelgoed en Connie Meulendijk HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 50 WOENSDAG 5 MEI 1976 A A" c P'-.l .(VH.U3I1M T3T Vanmorgen om half elf hebben alle leerkrachten, leerlingen en vele ouders van de R.K. School voor basisonderwijs „De Notenkraker", gevestigd aan het Bachpleln 583, een eucharistieviering bijgewoond in de Martinuskerk, ter gelegenheid van het eerste lustrum van deze school en de feestelijke ingebruikneming van de dependance aan het Faassenplebi. Vrijdag 7 mei is er een feestelijke toestand op deze school, die om kwart voor tien een aanvang neemt. Er zullen verschillende artiesten optreden en nog veel meer. Einde ongeveer half twaalf. De kinderen zorgen zelf voor een lunchpakket en blijven over op die dag. Om ongeveer kwart voor twee gaat men naar de dependance aan het Faassenplein, waar een tentoonstelling zal worden ingericht van en door de leerlingen vervaardigde werkstukken. De bezichtiging hiervan duurt tot ongeveer half drie. U kunt er een diaserie bekijken, waaraan een wedstrijd is verbonden. Bent u goed in het herkennen van foto's? Hiervoor is als prijs een pop beschikbaar gesteld. Met een feestelijk drankje wordt deze dag dan besloten. Zaterdag 8 mei treedt de Belgische zanger, Walter de Buck op in het Zoldertheater in De Teerstoof, Nieuwstraat 12, Schiedam, tezamen met zijn begeleidingsgroep, weike uit vier man bestaat. Deze vier begeleiden de Gentse volks- en levensliederen van De Buck met viool, gitaar, banjo en accordeon. De 40-jarige De Buck vormt samen met Willem Vermandere en Wammes Vandervelde het driemanschap, dat de grootste bekendheid heeft als vertolkers van de typisch Vlaamse volksliedjes. Hierbij is Walter de Buck de vertegenwoordiger van het Gentse dialect. Walter de Buck (voor de BRT geen onbekende) beheert in Gent het druk- beklante café-chantant „Mertiko", waar hij voor stam- en andere gasten vaak zijn „schone liedekens" ten gehore brengt. Enkele weken geleden heeft de BRT in samenwerking met de VARA een showprogramma opgenomen van Walter de Buck en dit programma is onder de naam „Met eenandere Horizon" naar een TV-fesuval in Dublin ingestuurd. In ons land is De Buck alleen nog maar bij de insiders van het pure volkslied bekend en tot nog toe trad hij slechts enkele keren buiten de Belgische grenzen op. Deze bijzondere voorstelling met Vlaamse kleinkunstenaars wordt door het Zoldertheater georganiseerd met de Culturele Raad van de Belgische Ambassade te Den Haag. Kaartjes kƒ.7,50 en ƒ.6,CJP en 65- plus kunnen gereserveerd worden via het VVV-kantoor, tel. 010-266000 en vrijdagavond en zaterdag vanaf 13.00 uur via het theater, tel. 010-269455. Zaterdag 8 mei staat geheel in het teken van de kermis, georganiseerd door de Federatie van Ouderverenigingen Schiedam, een samenwerkingsverband van de drie in Schiedam werkende verenigingen van ouders en vrienden van het geestelijk gehandicapte kind, te weten „Helpt Elkander" (alg.), Philadelphia" (prot.) en „Voor het Zorgenkind (R.K.). De Federatie onderhoudt nauwe kontakten mefde sociaal Pedagogische Zorg, werkend in Schiedam, te weten de stichting St. Jozefzorg". Het correspondentieadres van de Federatie van Ouderverenigingen Schiedam is Postbus 294, Schiedam, tel. 262367 of 703496. Hier kunt u alle gegevens verkrijgen die u nodig heeft. Eenmaal in de veertien dagen houdt „Myosotis", een club voor geestelijke gehandicapten, een clubmiddag in de kantine van de sociale werkplaats in het oude Wennekerspand, de tegenwoordige sociale werkplaats. Zij houden zich daar bezig met handenarbeid etc. Sinds kort heeft men eens in de veertien dagen ook een soos voor geestelijk gehandicapten en wel op vrijdagavond van half acht tot half tien. Deze soos wordt eveneens in de kantine van de sociale werkplaats gehouden. Om dit werk allemaal draaiende te houden, organiseert men op zaterdag 8 mei in samenwerking met de Kleuterleidster Bianca van Rijssel van de peuterspeelzaal in centrum „De Kreek" aan de Lange Haven 92 zit met een levensgroot probleem. Nu hebben de moeders van al die peuters hier een slang van maar liefst tien meter zaterdagmiddagclub „Myosotis" een grandiose kermis voor de leden van de beide organisaties. De aktiviteiten op die dag zijn: grabbelen, kegelen, ballen gooien, hengelen en spijkers slaan. Er heeft ook een doorlopende dia- en filmvoorstelling plaats van eerdere aktiviteiten en er is een poppenkast en een poffertjeskraam. Er zal een aparte ruimte worden ingericht voor handenarbeid en de sociaal pedagogische dienst zal een informatiestand inrichten. Dit alles heeft plaats in het dienstencentrum „De 4 Molens", aanvang elf uur, einde vier uur. Men hoopt op een grote opkomst. gebreid, zo leuk voor al die kinderen om er mee te spelen, maar nu heeft men niets om die slang een buik te geven. Wie heeft afval van schuimrubber, zodat Bianca en de moeders dit beest op kunnen vullen? U kunt hier elke dag met uw verrassing terecht, behalve op maandagmorgen. Hé, maakt u Bianca een beetje blij, waarvoor bij voorbaat hartelijk dank. Het telefoonnummer is 267767. Moet men weer leren elkaar tegemoet te komen in de volheid van het mens zijn. Moet men weer leren dat men zich ook kan ontplooien in andere dan de werksituatie. Dat men ook zonder deze samenleving te aanvaarden, zich dient in te zetten voor het welzijn van anderen. Voor het nieuwe seizoen vermeldt het studieprogram Mozaïek van de samenleving, Wegwijs in het recht en Wegwijs in de ekonomie. Direkteur J. G. C. Kleinekoort, leraar Nederlands, mej. van Egmond, bedrijfsekonomie, de heer Boot, sociale ekonomie en de heer van Es, ethische vraagstukken staan ook dan weer voor u gereed. Belangstellenden kunnen zich wenden tot de Secretaris v.h. plaatselijke NKV, Piet van Gerven, Alphons Ariënsstraat 142, Schiedam. Tel. 709417, verbindingsbestuurder Daaf Rensman, Parkweg 28, Schiedam. Tel. 708458 en de sekretariaten van de bij het NKV aangesloten bonden: Industriebond NKV, Bouw- en Houtbond NKV, Voedingsbond NKV, Vervoersbond NKV, Dienstenbond NKV, Grafische bond NKV, KABO (Overheidspersoneel), Kappersbond NKV en bond voor bijzondere leden NKV. Leden van deze bonden, hun echtgenote, hun kinderen voor zover zij zelf geen lid van een bond kunnen zijn, en leden van de vrouwenbeweging NKV kunnen deelnemen tegen een kursusgeld van ƒ.75,per jaar. Andere kursisten betalen ƒ.200,per jaar. In een diskussiestuk van de huidige kursisten komt sterk de wens naar voren om meer inzicht te verwerven omtrent de huidige samenleving. Het funktioneren van deze maatschappij, en hoe het eventueel anders kan. Voor de aanvang van het nieuwe seizoen ligt het in het voornemen een introduktie-avond te organiseren met het doel kennis te maken met de docenten en hun deel aan het leerprogram". D. J. Rensman, Parkweg 28, Schiedam. Vrouwen zullen altijd bont blijven dragen. Maar voortaan hebben ze daarvoor, zo zulks hen tegen de borst zou stuiten, geen jagers meer nodig of het vel van deze jachtluipaarden. Want, zeggen de producenten van kunstvezels: het draion „bont" kan de vergelijking met „echt" bont best doorstaan met een beetje goeie wil. Deze foto (D. Medik) kwam tot stand met medewerking van Burgers-Safaripark te Arnhem. Geen vrouw kan nog langer een excuus bedenken om kleding van dierenhuiden te dragen. Het synthetisch bont is na jarenlang experimenteren zo geperfectineerd, dat het de vergelijking met „echt" bont volledig .kan doorstaan. Zelfs meer dan dat, want de eigenschappen winnen het in de strijd zelfs van echt bont: licht van gewicht, wasbaar, soepel en het kan een stortbui hebben. Ook de problemen met kwaliteiten, garanties en nazorg zijn van baan. Hoewel de prijzen van de mooie draion ocelots, sneeuwpanters, zilvervossen en nertsen niet uitzonderlijk laag zijn, liggen ze nog altijd aanzienlijk lager dan die van de originele dierenhuiden. Eveneens een nieuwe ontwikkeling is het feit dat geweven bont zich niet langer tot de wintermode beperkt, maar in blousons, capes, broeken, jurken en hessen volop in zomer te zien zal zijn. Vrouwen die vroeger minachtend de schouders ophaalden over de eerste „kunst" bontjasjes van lelijk spierwitte imitatie teddybeer, die meer op verzopen katten leken, kunnen gerust zijn. Zij zullen zien dat er eindelijk van een werkelijke doorbraak sprake is naar een nieuwe bontsoort, zo schitterend dat zelfs kenners er met een loep aan te pas moeten komen om het verschil te zien. Nu pas kan het nieuwe dralonbont uitgroeien tot een heel eigen mode, waarbij de vraag „echt" of niet echt" niet meer aan de orde is volgens de voorstanders van synthetisch bont, uiteraard. Men schrijft ons: 's-Middags om 2 uur werd na een zeer geslaagde verkoop, een bruto opbrengst geteld van ƒ.4.748,80. Door de spontane, kosteloze medewerking van tallloze mensen, veel ook van buiten de vereniging, kwamen de inkosten op het onwaarschijnlijk lage bedrag van ƒ.309,30, zodat een netto opbrengst kan worden vermeld van ƒ.4.379,50!!! Voor alle medewerking, in welke vorm dan ook, heel veel dank"! Enorm, zoals u allemaal spontaan gereageerd heeft op het verzoek speelgoed af te staan voor het verbrande clubhuishet Westerkwartier in Leiden, waar Schiedamse Connie Meulendijk werkzaam is als kleuterleidster. Nog diezelfde avond, dus op koninginnedag reageerde men op het telefoonnummer bij haar thuis in Schiedam 263534. Een mevrouw, die vroeger in Leiden gewoond heeft, vond het prettig haar oude stad te kunnen helpen. En zo ging het maar door. U weet allemaal dat het clubhuis (helemaal afgebrand) weer opgebouwd wordt aan de Ten Katestraat 10 te Leiden. Al uw speelgoed voor dit clubhuis kunt u dus nogsteeds afstaan aan haar adres hier in Schiedam: P.K.O.-laan 181. Namens deze Connie Meulendijk heel erg hartelijk bedankt. F.n natuurlijk ook namens het bestuur vande stichting Westerkwartier in Leiden. Namens het bestuur van Harpe Davids, Hartelijk dank, mevr. ft Korpershoek-Rip. DE REDAKTIE Iedereen was zaterdagmiddag in de gloriastemming, toen na die telling in de bakkerij van Korpershoek dit fantastische eindbedrag na aftrek van heel weinig onkosten bekend kon worden gemaakt. Tot grote vreugde van alle „Harpmensen" kocht een opkoper alles op, verzameld na afloop van de rommelmarkt in het pand van de heer Koogje. die het lampje voor deze rommelmarkt van „Harpe Davids" in deze dagen heeft laten branden. De grote verhuiswagen van de firma Vos uit Rotterdam en de geluidsinstallatie van de stichting „Open Huis" door middel van de heer Illmer, droegen hieraan ork hun steentje bij. Dit was weer Schie J-.m op zijn best. Men schrijft ons: „Maandagavond 3 mei sloot de Sociale School NKV haar seizoen af. Tijdens een gezellige bijeenkomst werden de diploma^ uitgereikt aan de kursisten, die de drie-jarige kursus afsloten. Voor de eerste en tweede jaars waren er getuigschriften. Siem Stroek, distriktsbestuurder NKV noemde in zijn toespraak de Sociale scholen de parade-paardjes van het NKV. Werknemers, alleen geschoold voor later te verrichten werk, leren op deze kursussen met kennis van zaken, op eigen verantwoordelijkheid beslissingen te nemen. In een tijd waar tijdens een generatie rneer verandert dan vroeger in vijf, leert de kursist zijn weg te vinden in de veelheid van (gekleurde) informatie die over hem wordt uitgestort. In een tijd waarin de kreativiteit in de arbeid verloren gaat, om plaats te maken voor een steeds rationeler, efficiënter van produceren. Waar automatisatie de produktie steeds verder opvoert, en deze via de reklame aan ons opdringt. Waar de zachtere krachten in onze samenleving, hulpvaardig en welzijnsgevoelig afknappen, en materialisten zich kost wat kost willen handhaven tot hun gezondheid het begeeft. Waar men niet meer met zijn problemen te koop loopt, en werken alleen zaligmakend lijkt, verliest men niet alleen een aanzienlijk deel van zijn inkomen, als men zijn werk verliest, men verliest ook zijn aanzien, wordt gedegradeerd tot een soort derde rangs burger, waar mensen volledig de vernieling ingaan, en men elkaar alleen nog maar funktioneel ontmoet. Nederlandse vlag stuurt mode in de war, ook in de bonte bontwereld: u bent mooi in stralend wit met een vleugje blauw, want u draagt een elegant dralon-vest met wijde elleboogmouwen van Carelli. Foto: D. Medik).

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 50