Het Nieuwe I "Wij zijn trots op de mensen I van de Nolet die op de dag van 1 de treinramp paraai t waren" dutwfi 1 C. J. M. VLOOTMAN: ^QfetacV üon der ulerk Geschenk serviceclubs krijgt nu een algemenere bestemming ALSTUBLIEFT UW 2e met onze touringcars ziet u meer van de wereld T.V. defekt? RADIO ABA Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam. Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. OPLAGE 36.400 - STRAUSSPLEIN maak er gebruik van I KRUGT U VAN ONS... MOEDERDAG GESCHENK VRIJDAG 7 ME11976 Stadsblad nc ir I „a„ Hor Klinkl ^Schiedam telefoon 010 267368 en 263939 Inzendtermijn adver £2dSISS—1 administratie en redact,e Randstad edities: Postbus 167 IKoornmarK, 34. Delft, tel 015-124331* Eindredactie: P J. Hovingh. In de recreatiezaal van het Noletziekenhuis, waar men op die trieste spoorwegrampdag ruim honderd familieleden van de 24 omgekomenen heeft opgevangen, sprak geneesheer-direkteur C. J. M. Vlootman in bijzijn van direktrice zuster Walburgia, verschillende doktoren, verpleegkundig personeel, rektor de Groot en allen, die zo intens betrokken zijn geweest met die ramp een bewogen dankrede. Woorden, die regelrecht uit zijn hart kwamen en die hij kwijt moest na ai het fantastische werk, dat men eendrachtig heeft verricht. Het leek wel, alsof alles bij de hulpverlening georganiseerd was, maar niets is minder waar. Het Noletziekenhuis was uitgekozen om alle gewonden te bergen. Dat was zomaar spontaan gekomen. Maar het waren helaas geen gewonden, die binnengedragen werden, maar doden. Zes ervan waren zo verminkt, dat men pas na uren wist, wie het waren. De familieleden druppelden binnen. De toegang was voor hen geheel vrijgehouden. Geen nieuwsgierige blikken van patiënten. Eigenlijk is deze organisatie zo perfekt geweest, dat de patiënten zelf er niet veel van gemerkt hebben. Dit was een zuivere privé-zaak en vele handen maakten het zware werk licht. Omdat er een grote eenheid was. De wil om te helpen. Op die dag is de direktie van het ziekenhuis gebleken, hoe hecht de band met allen is, die hier werken. Vanaf acht uur is men paraat geweest op dinsdagmorgen en zo is het de gehele dag gebleven tot zelfs in de nacht. Slachtoffers die enorm verminkt waren, werden binnengedragen en men deed wat men moest doen. Opdat zij voor de nabestaanden niet zo verschrikkelijk overkwamen. GEWELDIGE OPVANG Het was goed, memoreerde dokter Vlootman, dat slechts één ziekenhuis was uitgekozen voor de opvang van al die slachtoffers. Van al die nabestaanden. Het was voor de familie een verschrikking geweest, als zij in al hun ellende op zoek moesten naar de stoffelijke overschotten van hun dierbaren. Nu was dit allemaal beter geregeld en werd een geweldige opvang gecreëerd. Er was geestelijke bijstand en men kreeg de kans dit allemaal te verwerken, om later de moed te vinden geconfronteerd te worden met de doden. Toen hadden de verleegkundigen hun allemaal gewassen en zo toonbaar mogelijk gemaakt. Men had „ja" gezegd, toen er een beroep op het Noletziekenhuis werd gedaan en hoewel men begreep, dat men een zware last op de schouders nam, memoreerde dokter Vlootman, wilde men deze taak zo goed mogelijk volbrengen. Hoe zwaar die taak was, realiseerde men zich pas later, toen men met al die doden geconfronteerd werd. Maar het was slechts een stimulans om te helpen, zoveel men kon. ALLER INZET Dit gebeurde met aller inzet. Het hele ziekenhuis was hiervoor ingeschakeld en men versaagde niet. De kapel werd volledig ontruimd. Hier werden al die doden opgebaard. Grote dankbaarheid is men verschuldigd aan majoor Van Laar en kapitein v.d. Bosch van de Rijksrecherche. Ook aan de gemeente-politie te Rotterdam en Schiedam en aan al die rechercheurs, die zich hier volledig voor hebben ingezet. Er is geen officieel rampencomité, maar met die trieste ervaring opgedaan op dinsdag 4 mei, wil dokter Vlootman toch alle gegevens verzamelen om er lering uit te trekken. Het is het werk geweest van een hechte gemeenschap. Dat kan alleen maar, als de kwaliteit goed is. Als het moreel goed is. Dinsdag, 4 mei 1976, zal men niet gauw vergeten in Schiedam, al gaat het leven onverbiddelijk verder. Vandaag en morgen zijn de slachtoffers in hun eigen stad begraven of worden ze begraven dan wel gecremeerd. De verschrikkingen van die ene dag bracht dokter Vlootman nog even in herinnering. Voor velen komt nu de terugslag. Men is zo ontstellend flink geweest. Men moest helpen, om dat men niet anders kon. De diepe dankbaarheid leeft nu in aller harten, dat men op 4 mei iets voor de nabestaande betekend heeft. Dankwoorden dus van de geneesheer- direkteur van „De Nolet", die alleen maar tot slot kon zeggen: „Wij zijn trots op de mensen van het ziekenhuis". SAAMHORIGHEID Ook de voorzitter van het bestuur van het Noletziekenhuis mr. A. F. A. van Velzen stond even bij de spoorwegramp stil. Hij getuigde van Personeel van de Nolet luistert aandachtig naar de toespraak van geneesheer- direkteur dr. Vlootman. De geneesheer-direkteur richt zich met een bijzonder woord van waardering tot al degenen van zijn ziekenhuis (en al die anderen) die stand-by waren tijdens de donkere dag van dinsdag. zijn grote dankbaarheid voor alles wat men allemaal op dinsdag 4 mei als een groot geheel gedaan heeft. En gewaagde van de saamhorigheid, die er in de tweede wereldoorlog onderling was. Die saamhorigheid kon men hier op dinsdag terugvinden. Je helemaal in te zetten en te doen, wat je hart je ingeeft. Dat was slechts de gedachte, die er onderling hier heerste. Het Noletziekenhuis heeft hier een prachtig voorbeeld van gegeven, aldus mr. Van Velzen. En daarvoor was hij allen dank verschuldigd. Tot slot bleef men nog even bij elkaar. Om daarna weer de plaats in te nemen op de eigen afdeling. Want het leven gaat verder. Ook na die vreselijke treinramp in Schiedam van 4 mei 1976. Gelijkend model in verzilverd Keltum-pleet Bij besteding vanaf f 100. EDELSTEENKUNDIGE UURWERKMAKER BROERSVEST 68-70 SCHIEDAM TELEFOON (010) 26.75.93 „Op 20 april 1976 heeft een gesprek plaatsgevonden tuseen enkele leden van het college van B. en W. en leden van de gemeenteraad enerzijds en enkele vertegenwoordigers van de Schiedamse serviceclubs Rotary en Lions anderzijds. Onder werp was het project Midgetgolfbaan dat ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van onze stad de gemeente ten geschenke zou worden aangeboden. Hoewel het plan in 1974 in overleg met het toenmalige College van B. en W. was opgezet en voorlopige overeenstemming was bereikt over de plaats van vestiging, moest van de zijde van B. en W. thans medegedeeld worden, dat na overleg met de betreffende raadscommissies was gebleken, dat de gemeente het. geschenk niet zou kunnen aanvaarden. De plaats van vestiging, gedacht was aan het Beatrixpark, bleek moeilijkheden te geven in verband met de bestemming van bedoeld park, terwijl een andere plaats van vestiging een sluitende exploitatie van de baan twijfelachtig maakte. Het gemeentebestuur ende initiatiefnemers hebben de gang van zaken en met name de te lange termijn, welke is verstreken tussen het initiatief en de beslissing zeer betreurd. De initiatiefnemers zullen, zo mogelijk in overleg met hen die giften hebben gedaan, trachten een algemene bestemming van de ter beschikking staande gelden te vinden. Namens alle betrokkenen". De Burgemeester, A. Lems. NOTITIE In samenwerking met het organisatiebureau Fashion Schiedam, de d.j.'s: Tony Mitchell, Cor de Lange, Henk Anderson en een nog niet nader te noemen grammofoonplatenmaatschappij, organiseert „Bar Het Schot", Franselaan, Rotterdam, over enkele weken een disk-jockey-concours. Geïnteresseerde disk-jockey's kunnen zich nu reeds aanmelden bij: „Bar Het Schot", tel. 157008, of bij de disk jockey van de bar. Kompleet verzorgde reizen in zo'n komfortabele touringcar Noem dat maar gerust 'n veel zijdige vakantie. Wij zorgen er voor dat U er helemaal "uit" bent. Rotterdamsedijk 401, Schiedam, Telefoon: 26 90 60 m.w. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii WIJ HELPEN DIREKT! Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland TEL. 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie Er is al 'n Alfa vanaf f 12.000,- Alfetta 1 8 Autobedrijf Victoriab.v. Officieel dealer voor Schiedam. - """V Capelle a/d I Jssel. Barendrecht e.o. VlCTOria... UC Ut5CtI«5I I 1 Bermweg 286. Capellea/dIJssel. tel. (010) 506753 met Haft VOOl* UW... V Ylvlvl 1^7 Strickledeweg 99. Schiedam, tel. (010) 155255 WKtS». 11CU M. VW

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 1