Museumrijtuigen RET pronkten bij Centraal Station Nieuws van de wijkverenigingen EICEMtAAMl WijkverenigingGroenoord heeft nieuwe afdeling EXraAi PERZISCHE TAPIJTEN een echte Pers voor elke beurs! Vele Rotterdammers zullen zich ongetwijfeld nog dit bal kon herinneren. Roken was hier toegestaan, maar spu wen verboden. De conduc teur had hier zijn eigen vaste staanplaatsje met het „Leer tje" waarmee hij het lichtsig naal op groen kon schakelen of een belsignaal geven. Het museumstuk van de RET nog eenmaal op het Tegenwoordige tijd en verleden tijd; veel is aan de Stationsplein. vormgeving veranderd. En maar snuffelen jongens over de geschiedenis van de RET van tientallen jaren gele den! In de loop der jaren hebben heel wat verschillende soorten trams door Rotterdam gereden; een duidelijk overzicht gaf de expositie in de tram. Over het comfort van vroe ger gesproken; een open bal kon waar regen en wind vrij spel hadden. 99 EEN WAARDEVOLLE BELEGGING Door een bezoek aan een van onze 3 zaken kunt u zich overtuigen van onze kollektie Perzische tapijten van goede kwaliteit tegen redelijke IMPORT-EXPORT Grootste importeur van Rotterdam HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 Vr- DAG 7 MEM976 iimiimnr' Op het Stationsplein stond gedu rende drie dagen de eerste elektri-, sche tramwagen die in Rotterdam in dienst werd gesteld op een van de baanvakken. Verschillende be wonderaars maakten van de gele genheid gebruik om een plaat te laten maken als bestuurder van dit museumrijtuig. In het voertuig zelf was een kleine expositie samenge steld van de verschillende voertui gen waarmee de" RET in Rotterdam heeft gereden. Onder de bezoekers waren ook de echte liefhebbers en verzamelaars te vinden van de ge schiedenis van de tram. Gedurende drie dagen was ook een extra rin- glijn in dienst gesteld door de RET. Hoewel de belangstelling voor deze rit van tramlijn 17 nu niet bepaald overweldigend was, hebben ver schillende mensen toch nog een maal deze historische rit door Rot terdam gereden Vele Rotterdammers hebben op koninginnedag en het daarop vol gend weekend van de gelegenheid gebruik gemaakt om allerlei oude, en ook nieuwe tramrijtuigen van de RET te bezichtigen. Zowel in werkelijkheid als in miniatuur stonden de rijtuigen opgesteld bij het Centraal Station. Hoe kom ik erachter.. Ja, hoe kom ik erachter wat ik aan m'n medemens heb? Het is niet genoeg als ik 't menselijk gedrag in t algemeen bestudeer, of de psychologische gedragingen van individuen in een groep. Nee, al zou ik dat allemaal bestuderen, en bij wijze van spreken het totale menselijke gedrag kunnen uitspitten en verklaren, dan nog zou ik niet weten wat voor een mens m'n buurman is. Om hem te leren kennen is kontakt nodig, gesprek; dat gaat verder dan: goejemorgen, lekker weertje vandaag etc. Nee, alleen door diepgaand kontakt kom je erachter wat je aan iemand hebt. Nu zijn er ook duizenden mensen die er nooit achter komen wie Jezus Christus is en wat hij voor je wil en kan betekenen. Ze houden zich wel bezig met 't bestuderen van allerlei literatuur over b.v. de wereldgodsdiensten, maar vaak uit vrees voor dieper kontakt blijft men oppervlakkig. Het mooiste komt dan nog, n.l. dat men dan God gaat verwijten, dat hij niets van zich laat merken! Als je zover bent gekomen, verdiep je dan niet langer in vragen als: „Is God dood?", maar vraag jezelf af: „Leef ik eigenlijk wel echt?". Hierover en ook over andere onderwerpen willen we graag met je van gedachten wisselen of de koffiebar. Zaterdagavond a.s. is de groep „Faith" te gast op de koffiebar, vanaf 8 uur ben je van harte welkom! Hans, Koffiebar „de Goede Haven", Voorzaal Julianakerk, B.K.-laan 29, Schiedam. In het blad „Noorder Akkorden" lees ik, dat de wijkvereniging Groenoord vele potjes op het vuur heeft staan. Men heeft geregeld kontakten met leden van de gemeenteraad, wethouders, plantsoenendienst, politie enz. Vooral de afdeling Amusement mag men niet vergeten. De wijkvereniging „Groenoord" heeft de afdelingen bridge, indoortraining, toneel, schaken, klaverjassen, zaalvoetbal, fotoclub en niet te vergeten de extra aktieve afdeling „Breng n's een zonnetje". Voor al die mensen in deze uitgebreide buurt dus keus genoeg. Men schrijft zelfs, dat deze wijkvereniging op het ogenblik de grootste is in Schiedam. En „Het Singelkwartier" dan met zijn ruim duizend leden? Glansrijk verslagen? Noemt u allebei eens uw ledencijfers, lijkt me wel interessant vergelijkingsmateriaal. Groenoord is tenslotte een bijna een dorp op zichzelf en daar kan Schiedam-Oost waarschijnlijk niet meer tegenop. Maar wie in Oost woont, wordt natuurlijk geen lid van deze wijkvereniging in Groenoord. Of toch wel? Hoor ik hier nog iets over? Men heeft hier in Groenoord zelfs een Damestrimclub met diezelfde naam. Een bijzonder gezellige club, waar een ieder terecht kan en het komt uw conditietraining ten goede. Wilt u onder deskundige leiding meelopen in het Beatrixpark (er is nog plaats voor enkele dames) neemt u dan zo spoedig mogelijk kontakt op met mevrouw Asmus, telefoon 702362. De wijkvereniging „Het Singelkwartier" heeft een nieuwe secretaris en wel de heer J. Nettenbreijer. Hij neemt de plaats in van mej. L. van Berkel, die als secretaresse heel veel werk voor deze wijkvereniging heeft verricht. Zij heeft echter Schiedam verlaten, zodat de heer Nettenbreijer haar plaats ingenomen heeft. De voorzitter, de heer C. Zonneveld, wacht nog steeds op reakties voor een wijkgebouw op het Van 't Hoffplein. Heeft men hier geen interesse voor, vraagt hij zich af. Ik hoop voor hem dat hij geen roepende in de Singelkwartierwoestijn is. Reageren kan men hierop via het redaktieadres: Koemarkt ld. De heer Marijnen zit achter de brievenbus te wachten. Er zijn nog enkele plaatsen vrij voor het weekkamp, waarvoor plaats is voor honderd kinderen. Niet te lang meer wachten met opgeven, ouders, anders vist uw kind achter het bekende net. Men doet in dit blad ook een beroep op alle bewoners in de wijk om het huisvuil op te ruimen via de VROM- dienst, telefoon 264895 en één en ander niet zomaar in de singels te mikken. Daar zijn ze tenslotte niet voor. De wijkvereniging „Het Singelkwartier" telt deze maand dertig kinderverjaardagen. Zij die deze fijne dag op 8, 17 en 26 mei vieren, kunnen een verrassing afhalen bij de familie Jeup, van Leeuwenhoeckstraat 11a. DE JEUGDHAVEN Het kinderkamp van „De Jeugdhaven" in Nieuwland is geheel volgeboekt. Wilt u zekerheid hebben, dat uw kind inderdaad meegaat, betaalt u dan een garantiebewijs van ƒ.22,50 bij de heer J. H. Bernard of mevrouw J. Schuin of via „De Jeugdhaven". U bekijkt het maar. Het restant moet uiterlijk op 1 juli voldaan zijn. Eén en ander voor de goede gang van zaken. Alles hierover leest u in het maandblad. Neemt u dan ook nota van de laatste clubbijeenkomsten voordat de grote vakantie begint. Knip het gehele programma voor het gemak uit en geef het een goed plaatsje. Het bestuur van de wijkvereniging Nieuwland heeft een enquette (waarvoor een werkgroep is samengesteld) gehoude onder de bewoners over de stank-, stof- of lawaaioverlast van de mouterij van Bols. Deze enquête is geheel uitgewerkt en wordt op maandag 10 mei tijdens een vergadering besproken met allen, die zich hebben aangemeld voor de bewonersgroep. Wie nog belangstelling heeft of meer inlichtingen wenst, kan kontakt opnemen met de heer Bernard (tel. 709883 of bij Roei Rasker, tel. 704671). De werkgroep heeft ook een brief geschreven naar de verkeerscommissie om onder de aandacht te brengen hoe gevaarlijk de situatie is bij het oversteken van voetgangers op het kruispunt Parkweg/Burg. van Haarenlaan. Vooral voor de schoolkinderen heel erg gevaarlijk. Verder houdt de werkgroep Wonen en Leven in Nieuwland zich bezig met de problemen van het Nieuwlandse woon- en leefklimaat. Ook daarover worden gaarne inlichtingen verstrekt. Een alleraardigst gedicht gewijd aan het vertrek van dominee van Zuylen. Het werd geschreven namens alle Jeugdhavenbezoekers en het tekent de grote plaats, die deze dominee hier heeft ingenomen. Ouderen of invaliden, die hulp nodig hebben op allerlei gebied: de Jongeren Hulporganisatie staat graag tot uw dienst. Telefoon: 711635. M.W. VAN BEETHOVENSINGEL W prijzen. Boezemwee ISO-138. 'IV1. 010 140010. Kroofieksplaats 0 lillogorshort! Tel.010-187700 Rubensploin 12. Schiedam. Tel 010 20107")

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 21