Oranjezonnetje op Wibautplein De Nolenslaan ligt er getekend bij Viering koninginnedag in Schiedam bijzonder geslaagd 9 i Versierde steppen sierden Edisonplein De Koopmansbeurs om op te schieten spfpir HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 29 - VRIJDAG 7 MEI 1976 Drie maal gooien voor een kwartje. Klaar voor het ringwerpen. Vandaag kostte het niets. Kinderspelen op het Wibautplein. Ingewikkelde slalom. Hopla. Als volleerd achtervanger. Dat mag niet iedere dag. De vlag even geparkeerd. Tekenen op de Nolenslaan zelf. Straatschilderen is op de Canarische N Eilanden een apart vak. Wat maak jij daar? De indruk van de doorsnee-Schiedammer is, dat de viering van Koninginnedag dit jaar bijzonder geslaagd is. Het prachtige weer was daar natuurlijk debet aan, zodat heel wat stadgenoten in de verschillende wijken op de been waren. Overal vonden dan ook verschillende kinderspelen plaats. Vooral de wijk Nieuwland had daar veel werk van gemaakt. De Jeugd Rijnmondband viel in Schiedam-Zuid te beluisteren en het mandolinegezelschap „O.N.I." onder leiding van de heer F. Carree (die dit al zeven jaar doet) bracht een bezoek aan het bejaardencentrum „Spaiand", „De Harg", het St. Jacobs Gasthuis en het verpleeghuis „Waterweg-Noord". Overal werd men even hartelijk ontvangen en zong men uit volle borst mee. Reeds vóór de laatste wereldoorlog was het een traditie van dit mandoline orkest een bezoek te brengen aan de beide ziekenhuizen en de bejaardentehuizen. Straatteken- en kleurwedstrijden te zien op het Edisonplein, op de schoolpleinen aan de Willem Brouwerstraat, Ed. van Beinumlaan, Frans Halsplein, Iepenlaan en op het trottoir van de Mgr. Nolenslaan. Voor een en ander bestond veel belangstelling en de kinderen leefden zich dan ook ten volle uit. Gadegeslagen door de verschillende juryleden, besturen van wijkverenigingen en uiteraard ook de ouders. Er waren vooral op de Mgr. Nolenslaan dan ook kleine kunstwerkjes bij. Plaatsgebrek noopt me al die namen in de gehele stad te noemen. Heel veel belangstelling ook voor de demonstraties van de padvindersgroepen op het grasveld langs de Broersvest bij het parkeerterrein, waarde kermis hoogtij vierde. De Zieken Omroep Schiedam was nauw betrokken bij het gezelschap „De Kleyn" in de hal van het Gemeente Ziekenhuis met m.m.v. de artiesten Jan de Kleyn, Betty Best en pianist Henk Gunneman. Zodat men ook door hun bemiddeling in het zien waren. Ook de jongens en meisjes waren leuk verkleed. Rondwandelingen door de zonnige stad maakten „Harpe Davids" in het centrum en de drumband „Ambrosius" in Groenoord. En iedereen gezellig achter de muziek aan. Oranjebals in het centrum „De Dukdalf' aan de Rijnstraat en in de „Jeugdhaven" aan de Alberdastraat. OUDE AMBACHTEN Heel erg gezéllig was het in Schiedam- Zuid, waar men oude ambachten kon bewonderen, verschillende leuke braderies en een piekfijne Russische show, gebracht door de mannen van de Rijnmondband. In de komende maanden zullen zij met deze uitstekende show hun visitekaartje presenteren. Kortom: een viering van Koninginnedag, waarbij ik het bestuur van de V.N.F.G., de aloude Oranjevereniging met de nu lange naam, graag een welgemeend kompliment maak. Tenslotte doet men dit met een heel erg smalle beurs. Al jéren. M. Majorettes gingen voorop. kon Zieken Fotogeniek doorkijkje. Noletziekenhuis hiernaar luisteren. Góed, dat de Omroep Schiedam er is. De drumband „Juliana" gaf bij de kinderen van de wijkvereniging „Het Singelkwartier''de muzikale toon aan, waarbij vele versierde voertuigen te Geschoten werd er bij de Koopmansbeurs. ik vertollek, ik vertollek Majorette in de dop. Klaar voor de start. En waarom zou een kinderwagen niet mogen. Versierde steppen en fietsen waren op het Edisonplein.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 29