Hein Andrea zat in ramptrein en overleefde het "Ik dacht aan hele simpele dingen C.KDK Schiedam binnenkort bloemenstad? Meisje Jurgens blijkt Ine van der Zee te zijn gg cas "Gewoon domweg geluk gehad" 24,- Laatste "Vrij Entree" in D.C, "De 4Molens" van dit seizoen boekhandel S.v. Ackooy. bruna KADO-TIPS Zilveren sieraden J.A. KNOOP Dr. Jonkers VERVALLEN DAM 35 GEBIT STUK? J. Veringmeier Speciale aanbiedin^RRO^^HlRT^ sportswear FILMAVOND IN SOCIËTEIT „DE TEMPEL" reisbureau Gerrit Verboonstraat 17-21 Schiedam, DE MAGNEET BV Schiedam 99 «JU&MIUd® Dia-avond in D.C. De Woudhoek AFWEZIG A. C. J. SCHEFFERS koemarkt 2, tel. 26 30 21 GEGARANDEERD GOED i Voor uw Vakantie- en Zakenreis ila tijdschriftenhandel is volwassen geworden, en heet nu: G. Verboonstraat 12 Schiedam Tel. 268007 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - VRIJDAG 7 MEI 1976 Onder de slachtoffers van de treinramp, die het gebeuren overleefden, maar die zwaar gewond in enkele ziekenhuizen zijn opgenomen bevindt zich Hein Andrea (29), thans leraar geschie denis aan de Vlaardingse scholen gemeenschap Casimir, en ooit in Delft coördinator van De Eland. Met een ernstige beenfractuur is hij in het Vlaardingse Holyziekenhuis opgenomen. Aat Zandstra bezocht hem daar om uit zijn mond te vernemen hoe hij de ramp ervaren heeft. Op de eerste verdieping van het Vlaardingse Holyziekenhuis ligt Hein Andrea, de 29-jarige Delftenaar, die in het voorste gedeelte van de ramptrein zat. De sprinter richting Hoek van Holland, die zich met volle vaart dinsdagmorgen in de Rhein-Express boorden. Hein Andrea is leraar geschiedenis aan de Vlaardingse Scholengemeenschap Casimir en was dinsdagmorgen, net als iedere dag, op weg naar z'n werk. Nu, een dag na het verschrikkelijke ongeluk, kan Hein weer een beetje lachen. Niet teveel, want zijn hoofd zit vol met snljwonden. Hij is één van de vijf zwaar gewonden. „Ik heb domweg geluk gehad", vertelt hij. „Als ik aan de andere kant van het gangpad had gezeten was ik dood geweest. Die lui kregen de hele treinwand tegen zich aan". Hoe het nu genlijk gebeurde weet Hein niet. Hij: „We reden gewoon net als iedere dag. Plotseling een klap en het volgende wat ik nog weet is dat ik op de vloer van de treinwagon lag met allemaal verwrongen staal om me heen. Ik moet maar heel even buiten kennis zijn geweest, want ik herinner me alles nog vrij goed. Het ging allemaal zo vlug. Van het ene moment op het andere was er niets meer van onze wagon over". „Ik lag niet bekneld, dat is m'n geluk geweest. Ik werd ook vrij snel geholpen. Er kwam een man met een koffertje, die m'n hand verbond. Ik zei nog, dat ik wellicht niet de ernstigste verwondingen had, maar hij ging toch door. Tsja, hij moest ergens beginnen". „Voor me zag ik armen en benen van een man hangen. Slap. Dat beeld heb Ik nog wel voor ogen. Heel even maar, want hoewel Ik me nauwelijks kon Hein Andrea: treinramp overleefd. bewegen heb ik me maar zo goed en zo kwaad als het ging omgekeerd". Gek, ik dacht aan heel eigenaardige dingen. Hele simpele dingen, die niet in verhouding stonden met de ramp, die er om me heen gebeurd was. Ik dacht aan repetities, die ik bij me had voor school. Maakte me daar aanvankelijk zorgen over. En ook dat m'n broek gescheurd was. Dat is een heel eigenaardige ervaring. Ik hoorde later van een man, die helemaal naar het station was gelopen om op te bellen, dat ie wat later op z'n werk kwam. Daar maakte ie zich zorgen over. Zo'n soort verfremdungseffekt heb ik ook gehad". Hoewel hulpploegen snel bij Hein Andrea waren en hij één der eersten was, die weggevoerd werd, herinnert hij zich nog wel, dat er in de die eerste seconden na de ramp iemand over hem heen is gelopen. Tijdens ons gesprek brengt een verpleegster een grote fruitbak. Van de Nederlandse Spoorwegen. Hein Andrea: „Achteraf sta je er toch gek van te kijken. Ik heb er helemaal geen nachtmerrie van gehad of zo. Als dat been nou ook nog in orde komt ben ik er doodgewoon doorgerold". COLLIER/188. door nederlandse meesters met de hand gemaakt, vanaf4'f." Andere zilveren sieraden vanaf4ibU Broersvest 93 - Tel. 26.79.37 SCHIEDAM Dinsdagavond heeft een gezellige dia avond plaats in het dienstencentrum „De Woudhoek", gevestigd in de Heyermansflat. Aanvang acht uur, zaal open hall' acht. De afdeling Schiedam van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde gaat een wedstrijd organiseren onder de plaatselijke bevolking inhoudend, wie het mooiste geveltuintje weet aan te leggen dan wel een balkonversiering. Vijf jaar geleden was er reeds een dergelijke wedstrijd, gericht op de wjjk Groenoord. Om hierbij nu de gehele stad te betrekken is contact gezocht met de wijk- en bewonersverenigingen en de georganiseerde plaatselijke bloemisten. Deze reageerden voor 90 procent positief blijkens de opkomst van de gehouden oriënterende vergadering. Hier werden de bij de KMPT dienaangaande plannen nader uiteengezet. Bij de dienst plantsoenen zijn vorig jaar reeds instruktiefolders samengesteld over de aanleg van geveltuintjes en balkon versieringen. INTERNIST TOT 17 MEI Waarneming voor spoedgevallen: B. v. d. Esch, internist F. A. M. Arnold, internist Tel. 26 91 26 OOGARTS VANAF 10 MEI A.S. ALLE SPREEKUREN AAN HUIS. Daarna konsulten uitsluitend volgens afspraak. Reeds gemaakte afspraken gaan normaal door. Spreekuren Noletziekenhuis voorlo pig ongewijzigd. Hierin "wordt aandacht besteed aan het te kiezen assortiment aan bloemen en planten ten opzichte van zon en licht in de woonstraten en de met bloembakken te sieren balkons. Ook de Nederlandse Bloemistenbond heeft kort geleden een dergelijke in kleuren uitgevoerde folder het licht doen zien. Beide folders komen ter beschikking van de deelnemers aan de wedstrijd die als het goed is half mei van start gaat met het aanbrengen van geveltuintjes en balkonversieringen. De organisatie dient in handen te komen van de besturen van de wijk- en buurtverenigingen De plaatselijke afdeling van de Nederlandse Bloemistenbond wil zijn leden trachten te bewegen een bijdrage aan de wedstrijd te leveren. Deze kan bestaan uit het tegen reduktie verstrekken van bloemen en planten en de kopers, collectief of persoonlijk, zo nodig van advies te dienen bij de keuze hiervan. Bij de jurering worden met de besturen van de wijk/buurtverenigingen ook de bloemisten en de KMPT ingeschakeld. Per stadswijk zal een jury in de maanden juni en augustus de versieringen aan een keuring onderwerpen. Reeds aangebrachte geveltuintjes en balkonversieringen nemen automatisch aan de wedstrijd deel. Voor de le prijswinnaars per wijk volgt een afzonderlijke keuring. De inrichters hiervan dingen dan mee naar een hiervoor door de KMTP beschikbaar te stellen wisselbeker. De nu volledig georiënteerde afgevaardigden van de wijk- en bewonersverenigingen hebben inmiddels verslag uitgebracht aan hun besturen die aan het plan hun flat moeten verlenen. Volgende week volgt dan een afsluitende vergadering. BANKETBAKKERIJ Het juiste adres... Geen filialen - Tel. 26.78.23 Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur. le Tuinsingel 15, Schiedam Telefoon 019-26.14.17. i in diverse kleuren en dessins, speciale prijs jAnSc herenkleding b.v. |ust for you Zo langzamerhand gaat iedereen aan zijn vakantie denken. Vooral met het stralende weer van donderdag. Het Centraal Vrouwencomité heeft zondagmorgen van half twaald tot half twee de gebruikelijke koffiezondag in het Dienstencentrum „De 4 Molens" aan de Nieuwe Damlaan. Iedereen van harte welkom. Daarna organiseert de Schiedamse Gemeenschap sjoelwedstrijden met gezellige achtergrondmuziek van het huis en wordt er een fraaie film vertoond: „Ons wild is vrij". Voor het gehele gezin dus een fijne gelegenheid om er eens helemaal uit te zijn. De rest van de Moederdag kunt u ook hier gezellig vieren. Het mandolineorkest „Duinoord" uit IJsselmonde geeft op woensdag 12 mei een uitvoering in dit dienstencentrum. Toegangsprijs één gulden, aanvang acht uur. Een d^g daarna, dus op donderdag 13 mei wordt hier een gezellige bingo-middag georganiseerd. Aanvang twee uur precies. Na het grote succes dat de leden van de sociëteit „De Tempel" gehad hebben met hun popfestival in de Plantage op Koninginnedag, gaat men nu weer verder met de soos-avonden. Zaterdagavond wordt de hoofdfilm „Putch Cassidy en Sundance Kid" vertoond. Met in de hoofdrollen: Paul Newton en Robert Redford. Het is een stoere Wild-Westlïlm, waaruit blijkt dat de boeven het tegenwoordig niet zo gemakkelijk hebben met hun trein- en bankovervallen. Spanning genoeg. Zaal open acht uur, aanvang film: negen uur en de toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder. Een heel opgewekt telefoontje van mevrouw Van der Zee (80), verblijvende in het Francois Haverschmidthuis reageerde op de oude foto van een meisje te paard in de Warande. Waarbij de heer G. Rosman veronderstelde, dat z)j meisje Jurgens was. Het was echter Ine van der Zee, die gehnld in een zigennerpakje deelnam op een paard, afkomstig uit de stalhouderij van Beijersbergen. Omdat haar grootouders in Texel woonden, had Ine daar de gelegenheid paardrijden te leren. Haar vader was destijds kapitein op de grote vaart en kwam pas een jaar na de bevrijding thuis. Ine van der Zee is allang getrouwd met Guus Huurman en heeft alweer een dochter van 24 jaar. Het gezinnetje woont in Nijmegen. Ine was telefonisch niet te bereiken, omdat zij met haar man op vakantie is. Dank u wel mevrouw Van der Zee voor dat telefoontje en om de lezeressen er nog even aan te herinneren plaatsen we deze foto vandaag nogeens. Telefoon 26.60.77 - 26.22.58 Gespecialiseerd in boeken, tijdschriften, Engelse pockets enz. Nog enkele exemplaren v.h. boek van de maand: Hoe wij denken, leren en vergeten,regen de introduktieprijs

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 3