Schiedam draait ook mee op Nationale Molendag Kom zaterdag naar onze uitgebreide klassieke meubelshow kijken BV StijlmeubelfabriekHet Oude Ambacht v/h Sprif Morgen is "De Vrijheid" in vol bedrijf te bewonderen predik beurten 'nandeie dag mag ook hoor! *TV-uitzending morgenavond al Kinderbingomiddag op De "Vijf Sluizen" 4000 m2 showroomoppervlakte met een zeer uitgebreide kollektie woon-, zit- en slaapkamers in de fraaiste houtsor .een en diverse meubel stijlen. inminiminmimum»mmmimmuun HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - VRIJDAG 7 MEI 1976 'llllIlllllllIllllllll11 Morgen is het Nationale Molendag, W»NOTITIES "maar vandaag stonden de wieken van de molens in Schiedam, zoals hier langs de Noordvest duideUjk is te zien, nog in de zgn. rouwstand in verabnd met de treinramp. Morgen is het echter weer allemaal anders... Neemt u eens een snipperdag op en vooral als u logees heeft is dit een fantastisch uitstapje. Want onze molens in Schiedam „De Vrijheid", „Dé Noordmolen" en „De Walvisch" zijn onze toeristische trots. De molen „De drie Koornbloemen" moet nog gerestaureerd worden. Maar dat gebeurt ook nog wel. Graag nog even geduld. Een grote wens van alle Schiedammers (reeds jaren geleden geuit) zal vermoedelijk nog weieens in vervulling gaan: nl. gepavoiseerde molens in de vakantietijd. Om onze stad nog extra aantrekkelijk te maken. Want aantrekkelijk is en blijft Schiedam, al ben ik het dan niet altijd eens met „skyline" van de woningbouw. Maar dat is een geheel ander verhaal. Morgen is het dus nationale molendag en ga ik de trappen beklimmen van „De Vrijheid" en de beide molenaars op hun vingers kijken. Worden zij beslist niet zenuwachtig van, want ze zijn $1 wat gewend. Het is goed, dat deze molen net als „De Noordmolen" en „De Walvisch" volledig in gebruik is. Het hierin gestoken geld voor restauratie is dus goed besteed. Want een molen alleen maar „voor het gezicht", daar zijn we niet mee gebaat. Hij moet volop in bedrijf zijn. „De Vrijheid" is daar morgen een prachtig voorbeeld van. Gaat u ook kijken of doet u het liever rustiger aan op een dinsdag of donderdag? Het telefoonnummer van de VVV is: 266000 en het adres: in het Proveniershuis, Overschiesestraat 1. O ja, u kunt bij deze VW, doch trouwens ook in de molen „De Vrijheid" een heel interessant boekje kopen over „De Vrijheid" en „De Noordmolen". Prijs slechts ƒ.2,50. Bent u dol op posters? Ook deze zijn hier te koop voor slechts een piekje. Liever een doorsnee-tekening van een Schiedamse brandersmolen? Ook dat kan: prijs drie gulden. Allemaal voor het goede doel: onze Schiedamse molens draaiende houden. Tot ziens morgen op de trappen van „De Vrijheid". M.W. Y Schiedam moet nog helemaal wennen aan de reuma-collecte. Vier jaar is hier niets aan gedaan, maar dankzij de inzet van de heer Hollaar zag hij kans collectanten warm te maken voor je jaarlijkse collecte in Schiedam, die nu een eindbedrag van ƒ.1.177,58 heeft opgebracht. De heer Hollaar zegt alle medewerkenden hieraan hartelijk dank, U was weer fantastisch. Openingstijden: Dagelij vSvan09.00-17.30uur (ook zaterdag) vrijdagavond geopend )ot 21.00 uur Levering via de detaillist Westhavenkade 71 - Vlaardingen -Tel. 010-340122 llllllllllllll|||||||||||||IMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIfllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll)lllllllllllllllllll"""H'"ll""""""""""""""""""""""""""""""""" ilMIIIIIIIIIIIIIIIIIII Illllllll III llll llllll llll lllllllllllllll llll. Sinds begin 1970 is de Schiedammer Jos Gunneweg (29) en thans wonende in Vlaardingen, werkzaam bij de Rijksdienst Monumentenzorg, afdeling Molenzaken. Hij behartigt alle molenreparaties e.d. in het rayon Brabant, Limburg, Zeeland en Schiedam. Een beroep, zuiver voortgekomen uit zijn hobby, want reeds als jongen van tien jaar had hij alle belangstelling voor molens. In zijn vrije tijd coördineerde hij de werkzaamheden van de vrijwilligersgroep, die op zaterdag altijd voor de molen „De Vrijheid" in aktie is. Die groep bestaat uit een stuk of tien jonge mensen, die zich hier volledig voor inzetten. Destijds een initiatief van oud-wethouder Bolmers. Jos Gunneweg heeft geen panklare opleiding voor zijn tegenwoordige baan gehad, 'maar zijn jarenlange interesse voor de molens maakte hem hier uitermate geschikt voor en hij doet zijn werk dan ook met veel plezier. Rijdt daarvoor per jaar duizenden kilometers af in zijn uitgebreid rayon, om alle molenbelangen zo goed mogelijk te behartigen. Zelf spreekt hij daar niet zo graag over. Het is gewoon zijn beroep, punt uit. Maar ik vind wel dat u dat mag weten. Morgen, zaterdag 8 mei, is het nationale molendag. Dan krijgen alle Schiedammers de gelegenheid de molen „De Vrijheid" in vol bedrijf te zien. Een echt ouderwets molenaarsbedrijf, waarin twee molenaars, te weten F. Kodde en Rob Batenburg er dagelijks voor zorgen, dat de molen, als de wind hem dient, trouw zijn balen meel levert, waarvan de echte bakkers hun zgn. bruin-van- de-molen bakken. U kunt dat morgen allemaal zelf zien, doch niet alleen morgen, licht Jos Gunneweg toe. Er komen tenslotte nog 51 zaterdagen. Waarbij u „De Vrijheid" in aktie kunt zien. PIEK VAN 400 MAN Vorig jaar had men op de nationale molendag een piek van 400 belangstellenden. Of er ook belangstelling bestaat voor het ambachtelijk molenaarsvak. Het leuke hiervan is, dat de jonge molenaar Rob Batenburg uit de groep vrijwilligers op zaterdag is voortgekomen. Een zeer handige timmerman is en al heel wat voor de molen „De Vrijheid" gedaan heeft. Het voortbestaan van de molen „De Vrijheid" is net als die van „De Noordmolen" en „De Walvisch" verzekerd. In „De Noordmolen" heeft men een oergezellig proeflokaal en wordt daar op het ogenblik een tentoonstelling van een fotoserie van Ton Stofmeel uit Den Haag gehouden, die betrekking heeft op de molen en de ambachtelijke bakker. FIETSDAG De nationale molendag valt dit jaar tezamen met de nationale fietsdag. Voor de Schiedammers dus mogelijk een extra gelegenheid om er eens langs te fietsen. Als u het misschien niet weet, „De Vrijheid" vindt u op de Noordvest 40. En hij is morgen geopend van tien tot half vijf. Ter bestrijding van de onkosten vraagt de Stichting „Molen de Vrijheid" voor volwassenen een toegangsprijs van ƒ.1,50 en voor kinderen van acht tot twaalf jaar ƒ.0,75. Dan ziet u deze kostelijke molen in vol bedrijf en krijgt u op uw klimtocht van zolder naar zolder (goed voor uw lijn) een zalige verse boterham van het speciale molenbrood, het bruin-van- de-molen met roomboter aangeboden. OM TE ONTHOUDEN U zit dit weekend op de camping of ergens anders en nu denkt u, wat verschrikkelijk jammer, dat ik dit nu mis moet lopen. Helemaal niet erg, want iedere dinsdag en donderdag organiseert de VVV in onze bloedeigen stad een rondleiding in deze molen. Ook op zaterdag, nl. van half elf tot half vijf. Predikbeurten voor zondag 9 mei: St. Martinuskerk: 9.30 uur ds. P. Magré. Dorpskerk: 10.00 uur ds. S. Gerbrandy; 19.00 uur ds. P. Magré. T Schepphuis: 10.00 uur Jongerendienst o.l.v. de heer R. Vos. R.K.S. Martinusparochie Groenoord Predikbeurten voor zondag 9 mei: Grote Kerk: 10.30 uur ds. M. C. Baart Gezinsdienst m.m.v. Hervormd Jeugdkoor „the young voices": 17.00 uur ds. G. Mulder, Bruchem/Kerkwijk. Opstandingskerk: 10.30 uur ds. B. van Blanken, Kindernevendienst. Bethelkapel: 9.15 uur ds. J. Diepersloot, Rotterdam. Aula, Pinasplein (Oud-Mathenesse, R'dam): 9.15 uur ds. B. van Blanken. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL 4e. Zondag van Pasen: na elke viering jaarlijkse zegening der voertuigen. Zaterdag 18.30 uur H. Mis met zang van ons Martienerkoor; zondag 8.30 uur H. Mis; 10.45 uur H. Mis met zang van ons Martienerkoor; 12.00 uur H. Mis; 18.30 uur H. Mis. Preek: kapelaan. R.K. Parochie St. Jan de Doper. Mgr. Nolensiaan 99: zaterdag 19.00 uur Eucharistieviering met samenzang; zondag 8.30 uur Eucharistieviering; 9.30 uur hoogmis (herenkoor); 11.00 uur Eucharistieviering met samenzang en kindernevendienst; 12.15 uur Eucharistieviering. Predikant; P. J. v.d. Putte O.P. R.K. Parochie O.L. Vrouw Visitatie, Dr. Schaepmanslngel 5, vierde zondag van Pasen (roepingenzondag). Zaterdag 19.00 uur: eucharistie met volkszang. Zondag 9.30 uur; eucharistie met volkszang; 11.00 uur: gezongen eucharistieviering m.m.v. het kinderkoor (i.v.m. moederdag); 17.30 uur: stille eucharistieviering. Thema: wij zijn geroepen. Predikant: E. van Diepen. Oud-Katholieke kerk, Dam 28, 10.30 uur: H. Mis. GEBEDS-AKTIE SCHIEDAM Gedurende de hele maand mei bidden wij elke avond, ook zaterdags en zondags, om tien over zeven de rozenkrans in de kapel van de Broeders, Warande 155, Schiedam. Bovendien is er elke donderdagavond om half acht lof met preek, zang en aanbidding. Zondag 9 mei de vierde zondag van Pasen. Roepingenzondag. Woensdag 12 mei ged. van de H. Pancratius, ijsheilige. Donderdag 13 mei ged. van de H. Servatius, ijsheilige. 's-Avonds om tien over zeven ons dagelijks rozenkrans-gebed en om half acht mei-maand lof met Maria- preek van kapelaan J. van Winkel. Vrijdag 14 mei feest van de H. Mattias, tevens ged. van de H. Bonifacius, ijsheilige. Kapel Noletzlekenhuis Schiedam, zaterdag 8 mei om half zeven korte eucharistieviering aansluitend op het bezoek van 7 uur. Predikant P. M. de Groot, ziekenhuispastor. Zondag 9 mei viering van de moederdag in samenwerking met het jongerenkoor van de Johannes de Doperparochie Schiedam. Predikant Ad Uvtde willigen cand. theol. Aanvang half tien. Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289: 10.00 uur ds. Th. W. A. Rijper te Rotterdam; 5.00 uur ds. J. Nierop, H.C. 45. Kethel „de Ark", Hargplein 101: 10.00 uur ds. C. van Zuylen, voorber. H.A.; 5.00 uur ds. C. van Zuylen, zangdienst. Magnalia dei Kerk, Albardastraat 69: 10.00 uur ds. J. Nierop, H.C. 45; 5.00 uur ds. C. J. van der Meulen te Nijkerk; woensdag 12 mei 15.45 uur ds. C. v. Zuylen, bruidspaar Theo HagendoornCatharina B. van den Berg; vrijdag 14 mei 19.15 uur ds. C. v. Zuylen, bruidspaar Johan Gerestein-Maria A. Hettinga. (Trouwouderlingen beide diensten uit de wijk Nieuwland). Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29: 10.00 uur ds. C. J. van der Meulen, Nijkerk, voorber. H.A.; 5.00 uur ds. Th. W. A. Rijper te Rotterdam, zangdienst. Collecten: het éne offer is bestemd voor de kerk; deurcollecte: het Christelijk Nationaal Sportfonds. Geref.kerk Overschie-Schiedam, gebouw Evaitg. Lutherse Kerk, Oranjestraat, Schiedam: 8.15 uur leesdienst; 15.00 uur ds. H. Scholten. Geref. kerk (vrijgemaakt), kerkgebouw Westvest 30: 9.30 en 16.30 uur ds. L. W. G. Blokhuis. Chr. Geref. Kerk, Hoeksteenkerk, B.K.-laan hoek Warande: 9.30 en 16.30 uur ds. W. van Sorge. Evang. Lutherse Gemeente Schiedam, Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat: 9 mei Jubilate; 10.00 uur ds. A. Steinhart, zondagslied 213. Herv. Geref. Kerk, gebouw Irene, Nieuwe Haven 155: 10.00 uur dr. J. Broekhuis, Schoonhoven. Ned. Protestantenbond Westvest 90: 10.30 uur ds. L. van Os, Maassluis. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM De kinderen van d^ volkstuindersvereniging „Vijf Sluizen" hebben woensdagmiddag een fijne bingo-middag op het eigen complex en in eigen kantine. Aanvang twee uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8