V HK spor Sparen? Beleggen? Mees Hope biedt een lucratief compromis: de Obligatierente-rekening. 'BLIGATII 51% DEZE WEEK IN SCHIEDAM HJIZEND. Obligatierente-rekening: de ideale combinatie van sparen en beleggen. BaNKMEES&HOPENV J P.P.R. vergadert GROOT HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 16 - WOENSDAG 19 MEI 1976 o r pvA/im De overwinning van de FC Vlaardingen behaald op de FC Dordrecht met daarnaast zelf met 0-4 te verliezen in Almelo van Heracles is voor SW de situatie bijzonder precair zo niet hopeloos geworden. We dienen af te wachten of de besturen van beide clubs ernst gaan maken met het gelanceerde fusieplan nu inmiddels voor de FC Vlaardingen de kans op lijfsbehoud weer wat is gestegen. Ook dit zal de tijd ons moeten leren. Hoofdklasser Hermes-DVS besloot de competitie met een 2-3 nederlaag bij het Amsterdamse SDW, die ondanks deze zege toch het (degradatie) haasje geworden is. Een zelfde lot onderging ook 3e klasser EDS door op eigen grond van Laakkwartier te verliezen met 0-1. DAMKAMPIOEN TINY MOUS Als sluitstuk van het Damtoernooi om het kampioenschap van Schiedam '1976 zijn vrijdagavond j.l. in gebouw „De Ark" de kampioenen gehuldigd en de verdere prijzen uitgereikt. Als eerste kreeg de kersverse nieuwe kampioen, Tiny Mous, uit handen van Anton Risseeuw, die samen met Louis Vrijland dit titeltoernooi organiseerde, de wisselbeker. De tweede plaats was voor de onttroonde kampioen van verleden jaar, Wim Vrijland. De derde prijs was voor Piet Bastiaanse. Voor Tiny Mous is het behaalde kampioen schap feitelijk de kroon op zijn werk. Ruim vijf jaar beoefent hij het dammen als wedstrijdsport. In die tijd bracht hij enige titels op zijn naam. Die van Jeugdkampioen van Rotter dam en die van het clubkampioen schap van de Damclub „Schiedam". Bovendien neemt hij een belangrijke plaats in het le tiental van zijn club. Ondanks zijn ervaring en spelinzicht wist hij eerdere toernooien om het kampioenschap van Schiedam niet tot zijn volle tevredenheid te beëindigen. Nu echter wist hij dit titelgevecht winnend af te sluiten. Eremetaal als prijzen ontvingen ook de winnaars van de overige klassen. In de le klasse werd Cees de Boer kampioen gevolgd door Ton Tilman en Jan Breman als derde. In de 2e klasse gingen de titel en beker naar Rob Roelfsema met op de tweede plaats Dirk Zonneveld. Hier eindigde Anton Risseeuw op de derde plaats. SCHAAKKAMPIOENSCHAP In de derde ronde van het toernooi om het schaakkampioenschap van Schie dam 1976 is de stand in de hoofdklasse onoverzichtelijk geworden. De partijen P. van den AkkerJ. Huyzer en B. RiksenT. van Zessen moesten wegens ziekte van twee spelers worden uitgesteld. In zijn partij met F. Groeneweg wist L..Reitsma vakkundig de partij in het eindspel te winnen. Ook C. Vrijland eindigde met winst tegen Van Mullem en bezet nu achter T. van Zessen de tweede plaats op de rangschikking. Uitslagen tweede klasse: MeijerTet- tero 1-0; Van Oyenmevr. Van de Have 1-0 en GroenewegVan Vuuren 1-0. Eerste klasse: Van KleefBlok 1-0; HarmaanyVan de Dool 0-1 en EmerDe Bruin, remise. Jeugdgroep: Van ErkDe Keizer 1-0; Van der EndeVan der Slik, remise; Van VelzenHeusdens, remise en van AlphenPranger 1-0. MODELBOOTVAREN Voor de zesde achtereenvolgende keer organiseert de Schiedamse Model- jachtvereniging „De Viking" zaterdag en zondag internationale wedstrijden modelbootvaren. Hiervoor komen naast modelbouwers uit Nederland zelf ook specialisten op dit terrein, afkomstig uit België en Duitsland, naar het Prinses Beatrixpark, waarvan de voorvijver als wedstrijdwater zal gaan dienen. Alle deelnemers brengen met elkaar een hele vloot aan scheepjes bijeen waaronder schaalmodellen van vroegere en bestaande passagier-vracht en marineschepen. Hieronder zijn ware wonderen van techniek en knutselzin, aan de dag gelegd door hun bouwers. Alles is radinprafisch bestuurbaar en wordt voortbewogen door elektro-of verbran dingsmotoren. Er komen wedstrijden in het figuurvaren op en hiervoor uitgezet parkoers. De mini-raceboten gaan het water in voor een strijd tegen het horloge dan wel in een meerkamp waarin het gaat om welke racer zijn snelboot de meeste ronden laat afleggen binnen de hiervoor toegewe zen tijd. De strijd in de klasse, verbandingsmotoren, krijgt een meting van het voort te brengen geluid vooraf. Dit geluid mag de 86 dBa niet te boven gaan. Als deze kleine snelheidsmon sters het parkoers gaan bevaren moeten de toeschouwers zeker twee tot drie meter uit de walkant blijven. De voor het varen gebezigde apparatuur is wel van hoge kwaliteit. Optredende (zender) storingen van buitenaf zijn niet te voorzien dus kan het voorkomen dat een uit de koers gelopen raceboot als een rakket in de walkant slaat. De wedstrijden starten zaterdag om 10 uur en zondag om 9 uur. Alle tijdmetingen worden ook nu weer langs elektronische weg gedaan vanaf de hiervoor ingerichte starttoren. Bij de pitch kunnen de bezoekers zien hoe de boten startklaar worden gemaakt. Hier vlak bij geven de deelnemers een vlootschouw op het droge en adviezen aan iedereen die belangstelling heeft voor deze tak van sport en vrijetijdsbesteding. OUDERS LEREN KIJKEN Ouders leren kijken naar pupilienvoet- bal is, dat ze kijken naar pleziervoetbal beoefend door jongens die hiermede tevens een niet onderschatte hoeveel heid aan spelvreugde genieten. Een vreugde die vergald kan worden bij het zich voordoen van kleine conflicten. Deze ontstaan maar al te vaak wanneer ouders, vanaf het lijntje, zich met het spel gaan bemoeien. Als ze menen dat hun Jantje, Eddy, Pietje of Dick door een tegenstander „geno men" wordt, zoals dat heet, uitten vaders of moeders hierover luidkeels hun ongenoegen. Zelfs als de boosdoener door de scheidsrechter tot de orde wordt geroepen met als gevolg dat ze hiermede het slachtoffer aktiveren om later iets terug te doen. Als goede pedagogen gaan de mensen van de pupillencommissie van SVV hier iets aan doen. Ouders van de SVV pupillen kunnen een zes weken durende avondcursus gaan volgen. Wie na afloop hiervoor met goed gevolg een examen aflegt, komt in het bezit van het diploma: „Kijken naar de Jeugd". Voor de cursus, die in september van start gaat, wordt als docent een jeugdleider van de KNVB aangezocht. Dat de pupillencommissie hiermee een primeur aankondigd zal menigeen, die kennis neemt van de momenteel op voetbalvelden voorko mende hetsen vanaf de tribune, zeker veel deugd doen. Voorzitter Aad van Dijk maakte het .plan bekend tijdens een speciaal voor de ouders van zijn pupillen georgani seerde gezellige avond in het clubge bouw van SVV. De opkomst was hier bijzonder groot te noemen. De ouders zagen een filmverslag van het gehouden kamp in Epen, samenge steld door de heer Feelders, vanaf het vertrek tot de thuiskomst van de jongens en het leidersteam. Bovendien werden door hem alle pupillenelftallen op de kleurenband gezet die nu werd vertoond. De ouders uitten hun waardering voor het werk van de commissie met het brengen van een bloemenhulde aan voorzitter Aad van Dijk met als hun vertolker de heer C. van der Hoek sr., eveneens nauw bij dit pupillenwerk betrokken. Het was een gezellige avond, waarvan leuke contac ten zijn ontstaan die op de lange duur de jongens ten goede zullen komen. WILLEM JAN NOOTEBOOM Van een van zijn fans vernam Jan Sportief dat de Schiedamse coureur, Willem Jan Nooteboom, afkomstig uit het vroegere Kethel, het Nationale wegkampioenschap in de klasse 500 cc op zijn naam heeft gebracht. Hij leverde deze prestatie als eerste racer van de KNMU. Hoewel er nog vier races volgen pakte Nooteboom de titel nu reeds na zijn zondag in Oirschot op zijn Yamaha geboekte overwinning. Het was de 5e overwinning in successie nadat hij in de le race niet verder kwam dan een 3e plaats. In Oirschot klom Willem Jan Nooteboom na enkele ronden van de derde naar de le plaats en heeft deze in een sterk bezet veld niet meer afgestaan. Zijn aanwezige stadgenoten brachten met elkaar een aardig bedrag voor een premie bijeen dat de nieuwe kampioen best kan gebruiken. Van beroep is hij automonteur en moet het grootste gedeelte van de kosten voor deze geldverslindende hobby zelf betalen. Onze Schiedamse coureur staat er ook in de nationale 250 cc-klasse gunstig voor. Ook hier is een kampioenschap vast niet denkbeeldig. POSTDUIVEN WAREN SNEL Het vrij koele weer met een zuidelijke wind was ook voor de op wedvlucht gezonden postduiven bijzonder gun stig. Met deze wind op hun staarten koersten ze dan ook met grote snelheid op huis aan. PV SCHIEDAM De PV Schiedam nam met 300 duiven deel aan de wedvlucht van de RPB vanuit St. Quentin, afstand 242 km. Tijd van lossing was hier 6.15 uur. Aankomst eerste prijsduif 8.37.26 uur, laatste 8.59.52 uur. Vijfentwintig snelste duiven: A. van Hagen, 1. Jack Doejaaren, 2, 8, 12, 14, 20 21. Jan Doejaaren, 3, 6, 13, 22. Gebr. van Leeuwen, 4, 23. B. van der Molen 5, 16. G. Bergwerf, 7, 11, 18. M. Kouwenberg, 9. K. Becude, 10. Mevr. Witkam, 15. R. v.d. Meij, 17. W. Faas, 19. C. Verlinde, 24. R. Gordon, 25. PV DE VRIJHEID In het vliegverband van de Nederland se Algemene Bond stonden van de PV De Vrijheid 397 duiven in het concours vanuit Noyon, afstand 270 km. Gelost om 6 uur arriveerde de eerste prijsduif om 8.52.09 uur, de laatste om 9.22.08 uur. Vijfentwintig snelste duiven: A. van derTuijn, 1. J. Paulussen, 2. M. Putters, 3 (tevens extra prijs). Robart/Van Diest, 4, 5, 9, 12,14, 21. Van der Berg/Van Pelt, 6, 18, 19, 25. Gebr. Triel, 7, 8, 23. P. Verlinde, 10, 24. J. Bakker, 11, 16. B. Kooiman, 13. Van Bueren, 15. C. Lems, 17. I. van der Tuijn, 20. M. Broekhuizen en Zn., 22. SCV DE POSTDUIF In dezelfde vlucht zette de SCV De Postduif 469 duiven in en viel hier de snelste van de CC Rotterdam (ongeveer 5000). Het was een duif van J. D. Koster, geconstateerd om 8.41.48 uur. Aankomst laatste prijsduif 9.27.10 Vijfentwintig snelste duiven: J. D. koster, 1, 2, 3, 4, 6, 11, 15, 23 en 25 (een juweel van een uitslag). W. Jansen, 5. P. Verheugen, 7. A. Heeren, 8, 20. J. van Mieloo, 9. A. Middendorp, 10. G. Meijer, 12,14,18. Wvan der Hoeven, 13. P. van Os, 16, 21. W. van Deurzen, 17. H. Brokling en Zn., 19. A. Hersbach, 22. A. Brouns en Zn., 24. JAN SPORTIEF Op 19 mei, dus vanavond, houdt het PPR-aktiecentrum weer een ledenvergadering, die om 8 uur begint in gebouw Irene, Nieuwe Haven 155 te Schiedam. Aan de orde komen het overleg tussen de PPR-besturen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, maar vooral het tot nu toe gevoerde beleid in Schiedam. enige bank in Nederland een geïndexeerde reke ning die de voordelen van sparen en beleggen combineert: de Obli gatierente-rekening. l-.en voordeel van een spaar rekening is dat u doorgaans snel over geld kunt beschikken, liet leuke van beleggen is weer dat u over het algemeen meer rente ontvangt. Mees I lope heelt als Voordeel 1: Ruimevrijeopnamc. Elke maand kunt u tot een bedrag van I 1000,- vrij opnemen. Voor de aankoop van ellëkten en onroerend goed kunt u zelfs vrij over uw volledige saldo beschikken. Overigens geldt een vaste opzegtermijn van 3 maanden. Voordeel 2: En toch hoge rente. De rente op een Obligatierente rekening is geïndexeerd. Doordat hij gekoppeld is aan het rende ment van de laatst uitgegeven 3 langlopende staatsleningen. De rente varieert per maand. 1 let percentage - dat dus niet door de bank zelf wordt vastgesteld - ligt in de prak tijk altijd hoger dan bij spaarrekeningen met zelfs een langere opzegtermijn. Voor juni bedraagt de rente bijvoorbeeld 5'/2%. Ook als u nog) geen cliënt bent van Bank Mces& Hope kunt u een Obligatierente-rekening openen en daar dan per giro geld op laten storten. Wilt u meer weten? Vraag de speciale folder. Schiedam, Nieuwe Haven 133/hoek B.K.laan, tel. 010-34 02 22 Vlaardingen, Schiedamsewcg 53, tel. 010-34 02 22

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 16