gemeente informatie gemeente informatie ui Zwaluwlaan krijgt nu de definitieve vorm m r Spuien van waterleidingen WILHELMINAPLEIN SPEELS AANGEKLEED AANVRAGEN HINDERWET VERGUNNINGEN Her-inschrijving woningzoekenden T\C? "OPEN HUIS" IN STADS- KWEKERIJ Wegens Jaarmarkt niet parkeren op stadserf HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 23 - WOENSDAG 19 MEI 1976 rot KOMSTlGE BEBOUWING «ViNKFi CENTRUM ^77^7777; ^7777 De Zwaluwlaan krijgt zo twee rijbanen van 4,5 meter breed, met een asfaltverharding waarop twee rij stroken zijn aangegeven. De rijbanen zijn gescheiden door een berm van 5 meter, terwijl er aan weers zijden eveneens door een berm afgescheiden, rijwielpaden en trottoirs komen. Waar nodig komen er ook verkeersgeleiders, zoals op de tekening aangegeven. Er is rekening gehouden met een inrit voor een benzine-station, waarvan de af werking eerst later zal plaatsvinden. Met de uitvoering van het gehele werk zijn ongeveer 15 weken gemoeid, dat is dus van mei tot en met augustus. Men-rekent er öp dat de aanleg van de Zwaluwlaan gereed is, wanneer de bouwwerkzaam heden beginnen op het nu nog leeg liggende terrein aan de laan. Het werk is deze week begonnen op het kruispunt van de Zwaluwlaan met de Schiedamseweg, welk kruispunt tot Hemelvaartsdag voor het verkeer zal zijn afgesloten. Dit verkeer wordt dan omgeleid via de Meeuwensingel, terwijl de R.E.T.-bussen van lijn 43 de route nemen van de Lindemijerstraat (begin- en eindpunt) via de oude Vlaardingseweg, de ver lengde Churchillweg en de Zwaluwlaan en Mozart- laan. Na Pinksteren zal het gehele te reconstrueren deel van de Zwaluwlaan voor het verkeer afgesloten zijn. Bij het gemeentebestuur van Schiedam is een aan vraag binnengekomen voor een vergunning volgens de Hinderwet van de heer J. J. A. Engering tot hetwijzigen en uitbreiden van zijn in richting gevestigd in het perceel Troelstralaan 113- 115 met een opslag voor 100 kg. vuurwerk in plaats van de huidige opslag voor 50 kg. vuurwerk. De aanvraag ligt ter inzage bij de gemeentesecretarie afd. Algemene Zaken op de 2e etage van het Stads kantoor. Tot 16 juni 1976 kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verlenen van de vergunning in dienen bij het gemeentebestuur. Bovendien wordt op woensdag 2 juni a.s. om 11.00 uur een openbare hoorzitting gehouden bij de afd. Algemene Zaken, bij welke gelegenheid mondeling bezwaren tegen het toestaan van het verzoek gemaakt kunnen worden. Het Openbaar Lichaam Rijnmond heeft twee ver zoeken ontvangen voor een vergunning volgens de Hinderwet, die tot en met 3 juni 1976 voor een ieder ter inzage liggen op het kantoor van Rijnmond, Vasteland 96-104 kamer 210 te Rotterdam. A. Vijf winkel s Stuwadoors- en Expeditiebedrijf vraagt de vergunning voor het oprichten en in werking houden van een stuwadoors- en expeditiebedrijf aan de Gustoweg 70 te Rotterdam en de heer A. O. Ertan vraagt de vergunning voor het oprichten en in wer king houden van een herstelinrichting voor motor voertuigen aan de Van Deventerstraat 17 te Rotter dam. Tegen het verlenen van deze vergunning kan schrif telijk bezwaar worden gemaakt, waarbij het'be- zwaarschrift uiterlijk op 4 juni a.s. om 10.00 uur op het kantoor van Rijnmond ontvangen moet zijn. Op 21 mei a.s. wordt een openbare hoorzitting gehou den om 10.00 uur in het kantoor van Rijnmond, kamer 512, waarbij mondeling bezwaren gemaakt kunnen worden. Sedert 1 januari 1974 is de regel van kracht geworden dat inschrijving bij het gemeen telijke Bureau Huisvesting slechts voor twee jaar geldig zal zijn. Begin dit jaar is de eerste periode van twee jaar verstreken. Daarom deze waarschuwing: Het is in het belang van de woningzoekenden zelf, om - zo nodig - de inschrijving bijtijds te laten ver lengen. Hiervoor is het Bureau Huisvesting aan de Korte Haven 27, geopend op werkdagen van 08.00 uur tot 12.00 uur, een aanvraag- formuliertje verkrijgbaar. BIJ NIET TIJDIG VERLENGEN WORDT MEN ALS WONINGZOEKENDE AFGE VOERD rfll t Plantsoenen van de dienst voor Gemeentewerken Schie dam houdt, evenals in de voorgaande jaren weer ogen huis" in de stad- - kwekerij aan de Fokkerstraat 550, dat is op het industrieterrein "onder de °°9Sf™"nin9skabe/s" Dat gebeurt dan op zaterdag 22 mei van 10.00 uur tot 17.00 uur en op zondag 23 mei van 12.00 uur tot 17.00 uur Op deze dagen wordt tevens voorlichting gegeven over de boomverzorgingen en met medewerking van de Kon. Nederi. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde afd. Schiedam, over gevel- en balkonversiering. In de kwekerij staan rond 60.000 perkplanten in tal van soorten gereed om d,rect na deze kijkdagen top maandag 24 meiI in de stad te worden uit- gezet. En de kassen staan vol met kamerplanten,die gebruikt worden om de gemeentelijke gebouwen en de openbare scholen op te fleuren. De stads- kwekerij is dat weekeinde dus op haar mooist. In 1975 hebben tijdens het open huis rond 1.500 plantenliefhebbers een bezoek gebracht aan de kwekerij en dit aantal mag ook dit jaar weer verwacht worden. Ofgeveer 1.200 schoolkinderen uit de 4e en 5e klassen van de basisscholen hebben in de afgelopen weken in klasse-verband een bezoek gebracht aan e kwekerij, bij welke gelegenheid deze vrolijke foto is gemaakt De kinde ren Vinden het kennelijk erg leuk, wat dan blijkt uit de opstellen die over het bezoek gemaakt worden. Het Waterleidingbedrijf van de Gem. Tech nische Bedrijven Schiedam is weer begonnen met het spuien van de cbinkwaterieidingen zoals dat elk jaar gebeurt vóór het begin van de zomer. Dit wordt gedaan om zoveel mogelijk roestdeeltjes te verwijderen uit het leidingnet dat voor een deel bestaat uit gietijzeren of stalen buizen, waarin onvermijdelijk roestvorming plaatsvindt. In de wintermaanden, met een vrij laag waterver bruik, blijven de roestdeeltjes aan'de buiswand zitten. Doch in het voorjaar en vooral in de zomer maanden wordt veel meer water verbruikt, zodat uit Begin mei is een begin gemaakt met de reconstruc tie van het Wilhelminaplein in Schiedam-Zuid, een werk dat gegund is aan het Ingenieursbureau Oranje woud B.V. te Heerenveen voor een aanneemsom van iets meer dan f 100.000,-. Indien alles volgens de plannen en naar wens verloopt kan het werk eind juni gereed zijn, dus nog vóór de schoolvakanties be ginnen. Doch dan moet de aannemer iivzijn werk niet gehinderd worden; ook niet door de kinderen die er al komen spelen voor alles klaar is. Het plan is, zoals bekend, tot stand gekomen in een goede samenwerking tussen de dienst Gemeente werken met de Bewonersvereniging Sciedam-Zuid, met de Middenstandsvereniging in Zuid en met de staf van de Willem Brouwerschool. De bewoners zijn in november vorig jaar op de hoogte gesteld van de plannen voor dit Wilhelminaplein, maar ook voor het Rozenburgerplein, dat bovendien gepresenteerd is op een informatieavond in de Willem Brouwer- school. Via een gehouden enquête heeft men op merkingen kunnen maken die zoveel mogelijk in het plan zijn verwerkt. Het plein is zo ingericht dat bewoners van alle leef tijden er iets aan hebben. De bijgaande duidelijke te kening geeft daar een beeld van. De peuters en kleuters hebben er een eigen hoekje, de oudere jeugd kan er terecht voor rolschaatsen en voor bal spelen, terwijl de ouderen er een eigen zitgelegen heid hebben. Met bielzen en plantvakken is voor afscheiding gezorgd, terwijl er ook gedacht is aan enig niveauverschil in een "rug" van klinkers GEMEENTE SCHIEDAM dezelfde buizen meer water stroomt. Door de hogere snelheid van het stromende water raken de roest deeltjes los van de wand, worden door het water meegevoerd en komen via de kranen bij de af nemers. Roest in het drinkwater is niet schadelijk voor de gezondheid, maar het roestwater ziet er wel on smakelijk uit. En voor de huisvrouw is roestwater in de wasmachine bijzonder onaangenaam. Dit willen de Technische Bedrijven nu zoveel mogelijk voorkomen met het spuien van de leidingen. Het systeem is om in de hoofdleidingen de snelheid van het stromende water kunstmatig te verhogen. Daarom worden langs de straten de hoofdkranen opengezet waar het water dan met grote kracht uit spuit. De roestdeeltjes worden losgescheurd van de leidingwanden, doch komen dan niet meer bij de af nemers uit de kranen, maar stromen direct de riolen in. Bij dit spuien wordt in de omgeving van de open staande hoofdkranen de druk van het water enigs zins lager. Om dit ongerief weer zoveel mogelijk te beperken, gebeurt dit spuien in de avonduren op werkdagen; een tijd waarin over het algemeen voor het huishouden minder water wordt gebruikt. Dit spuien heeft plaats in alle delen van de stad; ook in de nieuwe wijken waar de waterleidingbuizen meest van kunststof zijn. De mogelijkheid bestaat namelijk, dat ook in nieuwe buizen roestdeeltjes zitten afkomstig van oude ijzeren leidingen. Daar dit spuien tussen het gewone werk door moet gebeuren, is het ondoenlijk voor de Techn. Bedrijven om vooruit vast te stellen (en bekend te maken) wéér precies en op welk tijdstip gespuid zal worden. Als men merkt dat de druk van het water lager is dan normaal, terwijl in de buurt het water rijkelijk de nolen instroomt, dan weet men nu waar dit aan te wijten is. Aangezien de Stichting "Jaarmarkt Huis te Riviere" op zaterdag 22 mei 1976 een jaarmarkt houdt op het stadserf rond het Stadskantoor, zal dit stadserf op vrijdag 21 mei en zaterdag 22 mei ontruimd worden, zodat er op die dagen geen gelegenheid zal zijn voor het parkeren van auto's.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 23