Delftse Mojo zaterdag met groots popconcert op DHC Internationaal popconcert in DHC-stadion 10cc en Eric Burdon geven uniek concert in Delfts sportstadion Jord den Hollander Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 30 - WOENSDAG 19 MEI 1976 De popgroep Alquin die zaterdag „op popconcert zal opluisteren. Zaterdag aanstaande moet het dan gaan gebeuren. Het grote Delftse I boekingsbureau voor popartiesten Mojo heeft er voor gezorgd dat Delft i§ zaterdag in het teken van de popmuziek staat. Twaalfduizend jonge 1 muziekliefhebbers worden er dan verwacht. Twaalfduizend popenthousiasten die dan allemaal naar Delft zullen komen om deze gigantische show mee te kunnen maken. Groepen met klinkende namen E gaan er spelen: 10 cc, Eric Burdon, Nils Lofgrun, Alquin en nog meer. Wij gingen even naar de katakomben van Mojo en Acket om te informeren hoe het allemaal zo gekomen is. Hoe is het ze gelukt zo'n groot concert binnen de grenzen van Delft te krijgen. Het is Leon Ramakers, de rechterhand van Barry Visser, de stuwende kracht achter Mojo, die er alles over weet te vertellen. In het fraai gerestaureerde bureau, dat alleen maar te bereiken is via een smalle steeq aan de Voorstraat, staat de telefoon met zo'n acht uitgaande lijnen permanent rood gloeiend. Dit is het werk achter de schermen van een popconcert. Bellen, bellen en nog eens bellen. Alles moet geregeld worden. Er wordt opgebeld uit Engeland, Duitsland en het lijkt de gewoonste zaak van de wereld. stadion. Maar waarom speciaal in Delft. Er zijn toch wel grotere stadions te bedenken. GOED ZO, D.H.C.! „Er zijn verscheidene redenen waarom we het in Delft georganiseerd hebben", zegt Leon. „Allereerst hoeven we in Delft geen vermakelijkheidsbelasting te betalen. In 1979 moet dat geloof ik landelijk geregeld zijn, maar nu ligt het nog aan de gemeentes zelf. Verder hebben we nog nooit zulke goede medewerking gehad van de club D.H.C. Het is werkelijk ongelofelijk wat het bestuur van deze voetbalclub allemaal voor ons heeft gedaan. Dat hebben we nog nergens zo ontmoet. En tenslotte zijn eigen terrein" het international we een Delfts bureau en wilden we wel eens iets dicht bij huis organiseren". 10CC-20 MAN STERK Dat is er dan nu van gekomen. En het is niet niks wat er is georganiseerd. De namen van de artiesten klinken als een klok. Vooral lOcc die nog geer maand geleden in Carré en in De Doelen in Rotterdam optraden is een van de beste popgroepen ter wereld. Met een ploeg van twintig man sterk komen ze naar Delft toe. Die twintig man zijn nodig om het zeer ingewikkelde geluidswezen op te stellen. „We hebben speciaal voor lOcc een extra geluidsinstallatie in Hamburg gehuurd voor 10.000 gulden. Hun eigen installatie was net niet toereikend voor het D.H.C. terrein". GEEN OVERLAST De nieuwe installatie zal dat zeker zijn. Er is geen reden om bang te zijn voor geluidsoverlast, de Delftse Hout ligt ver genoeg uit het centrum om de rust voor de burgerij van Delft te garanderen. „Het terrein van D.H.C. is ook hierdoor zeer geschikt en wanneer de belangstelling groot genoeg is bestaat er nu al een mogelijkheid om volgend jaar eenzelfde concert te organiseren". Dat die twaalfduizend er zullen komen lijkt me wel duidelijk. Zoveel goede artiesten op een dag verzameld op het terrein van D.H.C. zie je niet elke dag. Vorig jaar is er eenzelfde concert geweest in Hilversum dat ook door Mojo werd georganiseerd, dan zijn er natuurlijk de jaarlijkse Pink pop festivals in Limburg waar ook een enorm aantal mensen komen. En dan natuurlijk de volgende week het concert van de Stones in het F.C. Den Haag stadion, waar zo'n vijftigduizend popfans op zullen moeten draven. Veel belangstelling dus nog steeds voor de popconcerten in the open air. Wat komt er allemaal voor kijken in Delft? „Uiteraard de gesprekken vooraf met de instanties. De burgemeester, de politie, het bestuur van D.H.C. Het kontrakteren van de groepen. We hadden helemaal niet op lOcc gerekend, maar ze gingen twee dagen na het concert op vakantie en ze konden dit nog net even mee pikken. De goede ervaringen opgedaan tijdens PLATTEGROND „Ik zit vaak zolang te bellen op een dag dat mijn oren er Vavonds nog van fluiten" zegt Leon. Voor hem op de tafel ligt de plattegrond van het D.H.C. terrein waar het concert in Delft moet gaan plaatsvinden. Onder de overkapping van het stadion staat het grote podium geprojekteerd waar de groepen optreden. Op het grote voetbalveld worden nog 3 extra podia gepland om belichters en geluidstechnici de ruimte te geven hun werk goed te doen. Wat een enorme organisatie moet het zijn om zo'n concert in goede banen te leiden. DAARNA DE STONES „We zijn wat dit betreft natuurlijk wel wat gewend. In de ruim zeven jaar dat we dit werk doen hebben we uiteraard wel wat ervaring opgedaan. Het is alleen een beetje druk op het ogenblik, omdat we een week na het concert in Delft een ander concert in Den Haag organiseren, waar de Rolling Stones zullen optreden", vertelt Leon. Tegenover hem aan het enorme bureau zit Barry Visser daarover alles te vertellen aan onze Randstad-kollega Philip Elzerman. Er wordt gebeld, vragen worden beantwoord, notities gemaakt, ingekomen brieven bekeken, zonder dat er iemand in de war raakt. En ondertussen drinken we een biertje en praten over het concert van aanstaande zaterdag. „Het is tegenwoordig de trend om popconcerten in stadions te houden" vertelt Leon Ramakers. „De geluidsinstallaties zijn zo groot geworden dat er nauwelijks meer in normale zalen gespeeld kan worden. En dan is er natuurlijk een steeds groeiende belangstelling voor dit soort concerten. Het echte festival-idee zoals Woodstock en Wight is er definitief uit. Het is geen peace en alltogether meer maar gewoon een dag luisteren naar life gebrachte goede muziek". En met de tegenwoordige geluidstechniek is het dan ook mogelijk iedereen een perfekt klinkende show te bieden in een de concerten in Carré en De Doelen hebben natuurlijk wel bijgedragen voor het regelen van lOcc. Dan moeten er natuurlijk vele zaken geregeld worden op hygiënisch gebied. We hebben bij elk popconcert een vaste hoeveelheid toiletwagens waar altijd „behoefte" aan is". ORDEDIENST Dan beschikt het organisatiebureau over een unieke ordedienst van 60 man die op elk concert aanwezig is. Acht honden van de politiehondenvereniging geven de garantie dat alles zonder kleerscheuren verloopt; 160 leden van de voetbalvereniging D.H.C. zorgen ervoor dat iedereen zich kan laven aan diverse drankjes. Is er ook aan parkeerruimte gedacht? „Er zijn vierduizend parkeerplaatsen bij het terrein zelf, en verder staan er overal in Delft borden die aangeven waar je je auto kwijt kan. Er is aan alles gedacht. Op zondag zullen de junioren van D.H.C. er voor zorgen dat het terrein er weer onberispelijk bijligt". Zo te horen kan er werkelijk niets meer fout gaan aanstaande zaterdag. De politie vreesde nog even voor een inval in Delft na afloop van het concert van de ballorige jeugd. Maar de ervaring heeft geleerd dat daar nooit sprake van is. Verzadigd met muziek keert de jeugd doorgaans rustig huiswaarts. TWINTIG GULDEN Er is overigens nog een mogelijkheid kaarten te kopen voor het concert bij de V.V.V. in Delft. Ze kosten twintig piek en daar ben je dan de hele dag voor onder de pannen. Het programma voor aanstaande zaterdag ziet er als volgt uit: 11.00 uur: Alberto y lostrios paranoias. 12.00 uur: Alquin. 13.15 uur: Eric Burdon. 14.45 uur: Nils Lofgrun. 16.30 uur: Gentle Giant. 18.15 uur: lOcc. 20.00 uur: slot van het open air concert Delft. Alle groepen zijn dan om 8 uur S- avonds de revue gepasseerd op het podium van 40 bij 10 meter. De installatie van 3 keer 2000 ampere draagt er zorg voor dat iedereen iets van het concert gevolgd heeft. Kortom er is aan alles gedacht aanstaande zaterdag. Het enige wat er aan zou kunnen ontbreken, is mooi weer. Maar een beetje popfan laat zich door een buitje niet meer van streek brengen tegenwoordig!

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 30