BOUW MEE AAN HET RODE KRUIS: GEEF ZOVEEL U KUNT Rijks Scholengemeenschap voor vierde maal naar Parijs "Zeg maar mauw tegen het leven" ££EF! Vacaturebank bij Gezellige drukte in de stad Vrouwenbond NVV gaat op stap BOUW MEE EIND MEI-BEGIN JUNI De Rode Kruis col lectebussen moeten vol. U weet toch waarom. GEBIT STUK? J. Veringmeier rstlsniair .««tart - 1 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 38 - WOENSDAG 19 MEI 1976 Sinds gistermiddag heeft Vlaardingen de beschikking over een vacaturebank. Zo'n vacaturebank is een nevenvestiging van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Daar kan men inlichtingen krijgen over de vacatures die er in het gebied zijn. De Vlaardingse vacaturebank is gevestigd op de tweede verdieping van Vroom en Dreesmann op het Veerplein. De reden van de vestiging van deze vacaturebank is het feit dat de hoofdvestiging van het Gewestelijk Arbeidsbureau Nieuwe Waterweg-Noord binnen enkele maanden gaat verhuizen van de Vlaardingse Van Slingerlandstraat aan de Schiedamse Valeriusstraat in Groenoord. Hierdoor zouden de Vlaardingers verstoken blijven van arbeidsinformatie in eigen stad. Daarom dus de vacaturebank bij V D. De Schiedamse vacaturebank gevestigd in een winkeltje op de Dam wordt gesloten. De heer N. F. Beider, leraar Frans op de Rijks Scholengemeenschap „Schravenlant" (Atheneum en Havo), gevestigd aan de Hugo de Grootstraat 4, maakt bekend dat men voor de vierde maal in zes jaar tijd een reis naar Parijs maakt. Deze keer met een bus met 45 leerlingen. Er zijn weieens stemmen opgegaan dat deze reisjes geen zin hebben, omdat ze bijvoorbeeld te duur zijn. Niets is echter minder waar. De jongelui sparen hier meestal zelf voor door er een vrijdagavond-baantje of zaterdag baantje bij te nemen. De deelname van de leraar tekenen en kunstgeschiedenis staat er borg voor, dat er deskundige toelichting wordt gegeven bij het bezoek aan monumenten en musea. En de leerlingen nemen er heel wat van mee. In voorgaande jaren bleek, dat het volgen van een Frans toneelstuk in een Frans theater, mits voorbereid in de klas door de betrokken docent, een haalbare zaak is en een onuitwisbare herinnering met zich meebrengt bij deze leerlingen van 16 18 jaar. Vandaar ook dat ze zich moeiteloos bewegen tijdens een paar dagen Parijs. Een stad, waarnaar ze graag terugkeren in hun vakantie. En er alles voor over hebben. Sinds 1965 zijn er door leraren van deze scholengemeenschap reizen georganiseerd naar Londen, Berlijn, Wenen, Boedapest en Parijs. Ondanks de steeds stijgende kosten is het enthousiasme voor deze ondernemingen, "zowel bij de leerlingen als de begeleiders ruimschoots aanwezig. Men heeft er heel wat voor over om deze uitstapjes mee te maken, is het oordeel van de leerlingen zelf. U Die dan ook a.s. vrijdagmorgen omstreeks acht uur naar Parijs vertrekken. Voor de vierde maal. Onnodig te zeggen dat de stemming er vrijdagmorgen in zal zitten. Want de heer Beider heeft er slag van met deze jongelui om te gaan en hun onderweg overal op te wijzen. Deze reis wordt er altijd een, waarvan ze heel veel opsteken. Het Nederlandse Rode Kruis vraagt dit jaar mee te bouwen aan al die vormen van hulpverlening voor tal van groepen slachtoffers, wier lot zonder de inzet van tienduizend Rode Kruis-vrijwil- ligers veel moeilijker of helemaal niet te dragen zou zijn. Denk bij die groepen slachtoffers overigens niet alleen aan hulpelozen die zijn getroffen door oorlogen, conflicten of natuurrampen, maar vooral ook chronisch zieken, voor het leven gehandicapten en plotseling gewon den. Als eerste-hulp-organisatie springt het Ropde Kruis voor al die mensen in de bres en krachtens de beginselen van het Rode Kruis gebeurt dat ongeacht de politieke overtuiging, de religie, het ras, de huidskleur of de afkomst van de slachtoffers. Voor het Ro4e Kruis zijn het zonder meer slachtoffers, die geholpen moeten worden. Vandaag hier, morgen daar. Soms bij grote groepen tegelijk, dan weer heel individueel van mens tot mens. U kent vast wel een gehandicapte die bij het Rode Kruis (op de boot of in een tehuis) een vakantieweek heeft kunnen doorbrengen, iemand die zijn leven te danken heeft aan een bloedtransfusie, een verkeersslachtoffer dat op een Rode Kruis-hulppost werd bijgestaan, een thuisliggende zieke die van het Rode Kruis lectuur ontvangt of een welfarevrijwilligster op bezoek krijgt, een gehandicapt kind dat geregeld met een speciale auto naar school of instelling wordt gebracht. Dat is allemaal Rode Kruiswerk, waaraan u tussen 24 mei en 5 juni mee kunt bouwen, want in die periode wordt u de collectebus voorgehouden. Het thema voor deinzameling luidt dan ook: „Bouw mee, geef... zoveel u kunt!" Er komt nooit een eind aan de taken waarvoor het Rode Kruis zich ziet gesteld. Zodat aan dat werk steeds verder moet worden gebouwd. Zoveel als maar mogelijk is, want elke keer weer zijn er nieuwe groepen slachtof fers. Het collectethema wordt u eind mei/begin juni voorgehouden door een olifant die daarbij als mascotte fungeert. Het goede dier vroeg vorig jaar het stukjes dat het Rode Kruis tekort kwam, te helpen overwinnen (en dat is inderdaad gelukt!); nu verzoekt het mee te blijven bouwen aan alle vormen van hulpverlening. Kijkt u de laatste week van mei en de eerste week van juni maar goed naar de televisie, want in een speciale 1-minuutteken- film zal de olifant u op gezette tijden vertellen en laten zien waavoor het Rode Kruis uw geld zo hard nodig heeft. Als u maar niet zo geboeid bent dat u de bel niet hoort als het Rode Kruis met de collectebus voor uw deur staat. Want open doen en geven, zoveel u kunt, is een voorwaarde voor het bouwen aan de hulp van velerlei aard die het Rode Kruis pleegt te bieden. mm Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur. le Tuinsingel 15, Schiedam Telefoon 010-26.14.17. U heeft het allemaal kunnen zien hoe gezellig druk het was in de stad in verband met verschillende attrakties naar aanleiding van diverse muziek, sneltekenen, optreden en het bespelen van een mini-orgeltje door mister Boembas. Die behalve vandaag ook op vrijdag 21 mei in onze stad te zien zal zijn. En wel bij de kop van de Hoogstraat. Donderdagavond van zeven tot negen uur een optreden van OBK's Boerenkapel en dan is er ook nog de mini-kermis, te vinden in de Lange Kerkstraat bij de Grote Kerk op de Broersvest en op het terrein achter de Hema. Zaterdag 22 mei omstreeks vier uur kunt u de Russische show van de Rijnmondband bewonderen, de springballon voor de kinderen op de groenstrook bij het Emmaplein en kunt u voor het laatst de kermis op. Denkt u ook aan de padvinders op het Stadserf, van half drie tot vijf uur? Reden genoeg om met dit mooie weer met uw gezin dit allemaal eens op uw gemak te bekijken. De winkeliersvereniging City Centrum treedt dezer dagel wel letterlijk naar buiten uit. U weet nu, dat zij er is om alle belangen van de winkeliers in het hartje van de stad te behartigen. Profiteer van hun attrakties tot en met zaterdag 22 mei. Na de jaarvergadering van het Vrouwenbond van het N.V.V. is het nieuwe bestuur alsvolgt samengesteld: voorzitster mevrouw N. Gordijn- Hekman, tel. 261049, secretaresse mevrouw M. Wenteler, tel. 263054, penningmeesteresse mevrouw R. Kievith, tweede penningmeesteresse mevrouw M. Jung, de leden mevrouw N. Nossert, tel. 262912 en mevrouw P. Paulussen, alsmede het lid en afgevaardigde mevrouw C. v.d. Sloot, tel. 706365. Vanmorgen om tien uur heeft men gezellig een kopje koffie gedronken in het dienstencentrum „De 4 Molens" en als afsluiting van dit seizoen maakt men op donderdag 10 juni een bustocht naar Haarzuilen, waar men het kasteel Haar gaat bezichtigen. Daarna volgt een koffiemaaltijd en verder een bezoek aan het museum te Utrecht, waar men de expositie Van speeldoos tot Pierement gaat bekijken. Vertrek om negen uur vanaf het postkantoor, terugkomst ongeveer zes uur. De kosten van deze tocht bedragen ƒ.26,Te voldoen op een van bovenstaande adressen, doch niet later dan 24 mei. Er kunnen slechts 30 dames mee. Zijn er meer gegadigden, dan komt er nog een bus bij. Wel gebruik maken van het formulier onderaan de maandbrief. „Zeg maar mauw tegen het leven", zei Carmen, onze zwart-witte „Europese Korthaar", oftewel poes, deze week. Bij de Dierenassociatie „Rotterdam", een soort groepspraktijk van dierenartsen, was ze even aangelopen voor de poezenpil. Ja, zo'n dier wil ook wel eens wat zonder meteen de baas en het vrouwtje tot overlast te worden. Maar nou net voor die deur gekomen vond ze het toch wel even eng. Zo'n dierenpraktijkje heeft niet meteen een jongerenaktie (Carmen is pas twee) van „weet je hoe twee egeltjes het doen, heel voorzichtig" als het Rutgerhuis. Nee, daar moest ze nog even over nadenken. Toch maar eerst een straatje om, dacht En even uitrekken. Hè, wat is het leven toch lastig, soms.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 38