Uit drie scholen geklapt: \S- J& SP* - Bernardusschool - Kleuterschool St. Frans - 'De Woudhoek' TOV-auto- wasaktie een succes vergadering Rode Kruis «F t.. Het Rode Kruis helpt helpen, i Met daden, gm Doe eens 13 iets terug. ©8X6 Leve. de. tovdUOEk -iT rv 7? ijJLa spokt** HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 43 - WOENSDAG 19 MEI 1976 Ik heb nog een schoolbladen- achterstand, die ik vandaag in ga halen. Ten eerste het blad van de Bernardusschool. Een school die sinds januari met vijf leerkrachten zes klassen begeleiden, motiveren, stimuleren en ga zo maar door. Meer scholen kennen dit probleem, lees ik. Andere scholen weten dat het hen te wachten staat per 1 januari 1977, omdat ook daar het aantal leerlingen dalende is. Als team vangt men dit op de Bernardschool zo goed mogelijk op. Het nieuwe hoofd van deze school, de heer H. H. L. Paalvast, wil proberen elkaar met open ogen te zien en met open oren eikaars taal te verstaan. Als dat geen veelbelovend begin is? OUDERCOMMISSIE Natuurlijk heeft deze school ook een oudercommissie. Hier komen hun namen: voorzitter de heer B. Mulder, penningmeester de heer A. Wouterse, secretaresse mevrouw C. van Beurden, tweede secretaresse en notuliste mevrouw C. M. v.d. Lugt, voor de kopij van de schoolkrant zorgt de heer A. Scheerder en het algemeen kontaktadres is mevrouw M. van Driel. Er wordt bij vermeld dat het comité niet voor zichzelf werkt, maar is bedoeld om de betrokkenheid van de ouders bij het schoolgebeuren te versterken. Zij zal daarom de ouders regelmatig over haar werk informeren via de schoolkrant. Een tekening van de openbare basisschool „De Woudhoek" op de achterkant van het schoolblad. Fred Thoolen, educatief stafmedewerker van het Stedelijk Museum in onze stad, heeft een goede bijdrage in deze schoolkrant geleverd. VERSTERKING OUDERBRIGADE Verheugend is te lezen, dat de ouderbrigade versterking van vier huisvrouwen heeft gekregen, nl. van de dames: M. Dikstra, J. Alberts, C. Zandbergen en H. Hoogland. Men heeft intussen van de gemeente bericht gekregen, dat binnenkort de verkeersveiligheidsborden bij de oversteek op de B.K.-laan zullen worden geplaatst. Men maakt in dit schoolblad ook de aktiviteiten van de Zieken Omroep Schiedam bekend en dat is alleen maar goed. Er kan nooit genoeg op die aanwezigheid in onze stad worden gewezen. Van kleine mensjes en dingen die voorbij gaan. De kleuters van „St. Frans" wel te verstaan. Met allemaal leuke tekeningen en versjes en alle bijzonderheden over hun kleuterwerk. Een fraaie tekening. Met de vraag of er nog meer komen in het volgende blad. De vierdeklassers maakten een excursie naar het hoofdbureau van politie en verklaren er heel wat van opgestoken te hebben. Zou één van hen later commissaris van Politie te Schiedam worden? „DE WOUDHOEK" De schoolkrant van de openbare basisschool „De Woudhoek" is een lijvig boekdeel. Veertien leerlingen van de zesde klas hebben dit jaar een bezoek aan school Buitenhuis gebracht. Ook aan sport is heel veel gedaan; denkt u maar eens aan het succes van de „Lenteloop", waaraan 247 deelnemers uit Schiedam, 8 uit Vlaardingen, 4 uit Rotterdam en 1 uit Spijkenisse deelnamen. Elf leerlingen uit de derde en vierde klas, zestien leerlingen van de vijfde klas en slechts één jongen uit de zesde klas groeven en spitten in hun schooltuintjes. Verschillende leerlingen veroverden verkeers- en zwemdiploma's. Aan het schoolpaastoernooi werd driftig deelgenomen en de schoolreisjes vinden dit jaar plaats op donderdag 20 Tt i! RAM (21 maart-20 april) Deze weck kon weieens violier verlopen dan de vorige, U heeft minder te maken met een gevoel van achterdocht dat n de laatste tijd nogal hoog /at. Zonder het te willen nam ti de meest onschuldige dingen verkeerd op en werd daar verdrietig onder. In deze periode ziet n alles helderder en ook juister. U ontvangt een prettig bericht en er is kans op bezoek van veraf. Geen onbesuisde dingen doen, zoals haastig trappenlopen, ondoordacht oversteken en dergelijke. Zoveel haast heeft tl echt niet! STIER (21 april-20 mei) Over het algemeen een prettige week. Een bepaalde spanning bij u neemt steeds meer af. U gaat ook bemerken dat er meer mensen op uw hand zijn dan u soms verwachtte. Plannen, die u al had afgeschreven krijgen weer kans en u heeft schik in uw werk. Op uw beurt bent u nu ook plezieriger in de omgang, wat om te beginnen al prettig is voor uw huisgenoten! Laat u voor niemands wagentje spannen en ga vooral niet in op de huichelarij van iemand die nu wel ineens vriendelijk kan zijn. TWEELINGEN (21 mei-20 juni) Deze week heeft u het gevoel alles goed aan te kunnen. U levert dan ook goede prestaties die niet onopgemerkt blijven. Wees zo verstandig om in twijfelgevallen gebruik te maken van de grotere ervaring van anderen. U kunt nu ook een bepaalde kwestie uit de wereld helpen omdat u er een beter inzicht in hebt gekregen. Een ontmoeting met een oude relatie is mogelijk ofwel een verzoening met iemand die u verkeerd beoordeeld hebt. Ga niet in op zogenaamde mooie financiële voorstellen! KREEFT (21 juni-20 juli) U kunt in deze periode het best stilletjes uw weg vervolgen, ook al voelt u hier en daar tegenwerking. Tenslotte heeft u uw plan goed doordacht en kunt het dan ook zonder heftigheid of gekibbel uitwerken. Maak er een goede week van doof schoon schip te maken met-achterstallig werk. Het zal u nu vlotter afgaan! Houdt u buiten een vervelende- kwestie die u eigenlijk niet aangaat en die maar doorsuddert. LEEUW (21 juli-20 augustus) Een goede week om sommige van uw plannen te herzien die- bij uzelf al enige twijfel hebben opgeroepen. U kunt er nu korte metten mee maken, want uw inzicht is helderder dan onlangs. Toen was u eigenlijk een beetje het slachtoffer van te grote drukte en spanningen. U heeft ook weer meer tijd voor uzelf. Een prettig bericht van een jongere is mogelijk. Vermoedelijk een goed examen. MAAGD (21 augustus-20 september) Over het algemeen een rustige week zonder onverwachte dingen. U kunt fijn doorgaan met uw plannen en afwerken zonder gestoord te worden. U heeft een gezellige ontmoeting met een watermantype en er is kans op samenwerking. Bedwing een neiging om anderen op te jutten. Niet iedereen kan uw tempo opbrengen en onbegrip kan het gevolg zijn. Daar schiet u dan weinig mee op! Oppassen voor verlies van geld of papieren. V WEEGSCHAAL (21 scplember-20 oktober) Het is mogelijk dal u deze week zo warm loopt voor bepaalde plannen of ideeën, dal u anderen meesleept. Mocht dat het geval zijn, houd u dan bij uw leest en werk alles ook helemaal af. Anders verliest u uw beste medewerkers doordat zij zielt teleurgesteld voelen. Op artistiek gebied zijn er goede mogelijkheden. Laat die niet lopen, doordat u lust heeft toe ie geven aan een bepaalde stemming! SCHORPIOEN (21 oktober-20 november) Het is mogelijk dat een zekere kooplust tt deze week parten speelt. Lot er dan op dal u niet zomaar iets aanschaft, maar alleen die dingen die werkelijk van nut zijn. Mocht u antiek willen kopen let dan wel op dat dat geen namaak is! U heeft zich welecns meer uit spontane opwelling miskocht. U heeft het overigens best naar uw zin, want een paar oude ergernissen zijn de mist ingegaan. BOOGSCHUTTER (21 novcmbcr-20 december) Houd deze week het schip bij de kade door niet overhaast te werk te gaan. Een duidelijk schema is in deze periode uw beste troef. Werk de dingen in volgorde af en laat u vooral niet opzadelen met klusjes van anderen. U heeft al uw tijd zelf nodig. Op gevoelsgebied kans op enige deining, omdat u een indruk van onverschilligheid maakt. Dat kunt u voorkomen door rustig en aandachtig te luisteren en ook eens met een attentie te komen. STEENBOK (21 december-20 januari) Deze week moet u het van de kleinigheden hebben. U moet vooral letten op details en uw oordeel ook opschorten tot u die werkelijk heeft verwerkt. Een zekere neiging tot prikkelbaarheid kan verkeerd uitwerken op uw omgeving, temeer daar men dat van u niet gewend is. Doe dus vooral wat humoren filosofie in uw recept en til niet te zwaar aan onbelangrijke tegenslagen. U heeft eén aardig succes met een bepaald plan en dat doet u allicht veel genoegen. Op tijd eens rusten kan geen kwaad! WATERMAN (21 januari-20 februari) Deze week kunt u de handen vol krijgen aan enkele objecten. U bent er al een poos aan bezig, maar het lijkt wel of ze nu ineens allemaal tegelijk uitgewerkt moeten worden. Laat u daardoor niet opjutten, maar blijf kalm verder werken en volg uw eigen intuïtie. Op juridisch gebied met grote behoedzaamheid optreden. Op eventuele vergaderingen niet te scherp of te geestig uitvallen. Denk aan de vliegen, die liever op honing afkomen dan op azijn! VISSEN (21 februari-20 maart) In deze periode kunt u veel goeds doen voor een oudere. Maak er een goede week van door met aandacht te letten op wat u in dit geval kunt doen. Het is zuiver een kwestie van morele hulp en begrip in moeilijke omstandigheden. Zeil bent u erg tevreden, want u boekt een succes. Bovendien is er veel afwisseling, u ziet veel oude en nieuwe vrienden en zit nogal eens tussen de mensen. EIGEN OPSTELLEN De opstellen van de eersteklassertjes zijn altijd verrukkelijk om te lezen. Wat zou u zeggen van Els die schrijft: „Het was leuk, ik hep geteekent en ik heb gaverft. De juf vont het leuk. Ik wouw met de poppenkast, toen gigen we naar de klos". Of Martijn: „Ik font het luek, de juffrouw is lief. Ik mog zaagen. Ik ben popkarst wesen speelen, ik mog in de sambak speelen". Rini geeft haar mening over rijke mensen als volgt: „de koning is een reike man. Hij woont in een mooi paleis, hij hebt altijd moet hij werken, hij ziet in een mooi stoel, aan die stoel zit goud en silfer, hij heb een kron. hij heb een heeleboel schildrijden. Hij is elke dag weg, hij komt zavons tuis". Esther over een brandweerman: „een brandweerman die rijd door de stad. hij blust het vuur en maakt vuren en blust het dan weer". Zo, nu weet u precies wat de taak van onze brandweermannen is... M.W. De jongstleden zaterdag in Kethel gehouden TOV-autowasaktie, t.b.v. de Zending Brazilië, is een groot sukses geworden. Het totaalbedrag dat men 's-avonds bij elkaar had was ƒ.725,30. Dat is een fantastisch resultaat voor een dergelijke aktiel Twintig leden van de jongeren werkgroep TOV hebben zich daarvoor een gehele dag ingespannen. Het bleef niet alleen bij autowassen, want zij hebben op speciaal verzoek ook nog kinderfietsjes gereinigd, een kleine dakreparatie uitgevoerd en een stuk land geploegd! De aktiedag werd beëindigd met een gezellige broodmaaltijd in het Schepphuis achter de Kethelse Dorpskerk. De opbrengst van de aktie is bestemd voor de Zending Brazilië. Deze zal het geld vnl. gebruiken voor de verbouwing van een kindertehuis, opdat daar 100 kinderen méér kunnen worden opgenomen dan nu het geval is. Is uw auto zaterdag niet meer aan de beurt gekomen en wilt u toch graag nog wat geven, dan kunt u uw bijdrage alsnog storten op giro 446388 van de Diaconie van de Hervormde Gemeente te Kethel. Deze zorgt er dan wel voor dat het geld ter bestemming komt. Bij voorbaat de hartelijke dank van TOV! Noot van de redaktie: Nooit doet men vergeefs een beroep op de jonge mensen van de TOV-groep in Kethel, hetgeen ook nu weer blijkt mm De jaarlijkse ledenvergadering van het Rode Kruis, afdeling Schiedam heeft dinsdag 15 juni plaats in het Rode Kruisgebouw aan de Warande 95. Op de agenda staat vermeld: het jaarverslag van het bestuur, het financieel Verslag van het bestuur, de begroting voor het lopende boekjaar, rondvraag en sluiting. Op de grond van het bepaalde in artikel 9 van de statuten worden de leden allemaal opgeroepen deze jaarvergadering bij te wonen. Hoe Annemarie Slobbe uit de vierde klas van de Ber nardusschool de petten van Hermandad ziet...

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 43