Japonnen OE mm%M Pakjes Rokken Blouses Spijkerpakjes FABRIEKSVERKOOP DAM 20 - SCHIEDAM kijk eens als de vogels en de kikkers Nederlands Zuivelbureau bracht fraai boekwerkje op de kookboekenmarkt vanaf de nieuwste modellen, o.a. plisé en koker, vanaf vanaf in blauw-wit, ook grote maten, geen 98.- maar M wm (het is niet te geloven M En dit is natuurlijk nog lang niet al les. Kom zo snel mogelijk een kijkje nemen Openingstijden van 09.30 tot 17.30 uur. Donderdag koop avond tot 21.00 uur. Maandagochtend gesloten tot 13.00 uur. 2 3 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 46 - WOENSDAG 19 MEI 1976 d^0 Er vallen rake klappen in de konfekfie! 't is jammer.... de ene konfektiefabriek na de andere gaat dicht. Maar ja, dat heeft ook z'n goede kanten, want die faillissements- voorraden vindt u bij ons tegen belachelijk lage prijzen. Ja echt, en denk nu niet dat het allemaal rommel is! Het komt zó uit dé fabrieken, dus nieuwer kan het niet! Ennegróóóte keus! 40, 27.50 15, Meestal gaat het op deze manier: u ziet een motief voor een foto, u pakt de kamera, brengt de zoeker voor uw oog en u knipt af. Dat is de gebruikelijke manier en 9 van de lOfoto'szienerdanookuitals dit plaatje. 1 Maar soms worden mensen, als je ze van "een andere kant" be kijkt, ineens heel anders. Bij voorbeeld: als je ze fotografeert zoals de vogels ons zien. dus in vogelvlucht. Daar is fotö 2 een voorbeeld van. De belichting is, door het opgeheven hoofdnu zo dat de schaduwen in het gezicht zijn verdwenen, het hoofd staat er groter op en die van boven geno men foto is boeiender dan de eerste. De mogelijkheid bestaat dat de fotograaf via zijn schaduw óók op de foto komt. Maar dat is toch eigenlijk geen bezwaar. Dat kan voorkomen worden door iets te veranderen van standpunt. De derde mogelijkheid is: kijken zoals de kikkers dat doen. dus (bijna) van grondhoogte. Ook nu ontstaat er een nieuwe foto hoe- wel de plaats, waar deze derde foto is genomen, dezelfde is als die van foto l en 2. De reden is, dat het meisje nu geheel vrijstaand tegen de lichte lucht wordt gefotografeerdHet hoofd lijkt kleiner, dc schaduwen in het gezicht zijn donkerder, ze lijkt groter en meer volwassen. Kijk eens als de vogels en de kikkers! Je kunt er vaak ver rassende opnamen door krijgen. En 't is goed >m er - als u de kamera pakt - toch eens aan te denken. Kees de Wolf. alias ,,de groenteman" introduceert het nieuwe kookboek ,,Kok rond de klok". In een bijzonder aantrekkelijke uitvoering heeft het Nederlands Zuivelbureau een koekboek uitgebracht, dat „Kok Rond De Klok" heet en voor .14,95 bij de uitgeefster te koop is. Op de 192 pagina's staan uiteraard de klok-rond recepten, maar ook zo'n 100 tekeningen en 88 kleurenfoto's, die het koken „zuiver om zuivel" een dag lang moeten stimuleren. 600 recepten, van het krieken van de dag tot het late borrelhapje, met alles voor een goede voeding er tussen in. Met ideeën voor koffie- en theeuurtjes, feesten en feestjes, voor kinderen en tieners bijvoorbeeld. Volkomen nieuw zijn de onderwerpen over de voeding bij sport en autorijden, convenience food en diepvriezen. Ook aan de vegetarische dis werd een heel hoofdstuk gewijd, waarbij kwistig met verse tuinkruiden is gewerkt. Uiteraard spelen zuivelproducten een hoofdrol, maar toch heeft men bij de samenstelling van de recepten rekening gehouden met de opvatting van vandaag om het niet te vet te maken. Duur en gecompliceerd zijn de gerechten niet. Wél zijn de recepten vooraf grondig getest om ongerechtigheden te voorkomen. Je zou het een soort garantie voor onervaren keukenprinsessen kunnen noemen (of prinsen). De laatsten willen nog wel eens graag barbecuën of grillen. Het Zuivelbureau zet ze met dit boek als het ware aan het werk, want er wordt aan deze gezelligheidseterijen goed aandacht besteed Wil men „Kok Rond De Klok" franco thuis bezorgd krijgendan schriftelijk of telefonisch bestellen bij het Nederlands Zuivelbureau, Cort van der Lindenstraat 7, Postbus 75, Rijswijk; tel. 070/985550.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 46