P.V. "Sunlight" in het gouden zonnetje Addie de Jong op het orgel Grote Kerk HuiSvrobwe/i/h De plaatsing van al die vlaggen tempo- team k tempo- team k Help het Rode Kruis in Zuid-Holland helpen Ir. Wilton opent de jaarmarkt CJP uitverkoop Jan Pleunen spreekt voor Rooie vrouwen uitzendorganisatie uitzendorganisatie HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 5 WOENSDAG 19 MEI 1976 l c V- t \S i 'J v 'iTv i 3\N\y rlH Direktie met echtgenotes klinken op het bedrijf. Het personeel aan tafel. Twee zaterdagen zijn er uitgetrokken om alle leden van de personeelsvereniging „Sunlight" met hun dames de gelegenheid te geven het unieke bestaan van deze personeelsvereniging te vieren. Uniek, omdat een personeelsvereniging van een bedrijf meestal op „een laag pitje" staat. Bij de Sunlight echter niet. Vijftig jaar geleden bracht lord Lever uit Londen een bezoek aan Nederland en ging toen van de gedachte uit, dat men de mensen na hun werkzaamheden bezig moest houden. Hetgeen gebeurde, zodat er een personeelsvereniging werd opgericht. Met de volgende onderafdelingen in de loop der jaren: klaverjassen, biljarten, hengelen, bridgen, toneelspelen en voetballen. Sinds ruim een jaar draait de afdeling voetbal echter zelfstandig in de KNVB en niet zonder succes. Zaterdagmiddag was de eerste groep bijeen op de Deltaweg, waar men eerst een aperitiefje gebruikte in de kantine en zich daarna naar het gezellige paviljoen op eigen grond begaf. Waar feestelijk gedekte tafels voor deelname aan de zeer uitgebreide broodmaaltijd noodde. Het glas wijn erbij geschonken voldeed aan alle eisen. Een hartelijk woord van welkom richtte de heer J. Ranshuysen tot alle aanwezigen, in het bijzonder tot de speciale gasten van deze middag, het ere-lid, de gewezen onderdirecteur de heer G. H. Kolkman; de huidige directeur van dit concern, de heer C. C. Loozenkaat Vermeer en de onder directeur, de heer S. D. L. F. Snamenski. Dank bracht spreker voorts aan allen die tot het slagen van deze dag hadden meegewerkt, waarvoor heel wat werk is verzet. De voorzitter, de heer J. F. H. Ranshuysen, had het wegens ziekte af moeten laten weten, maar was gelukkig wel op deze feestelijke bijeenkomst aanwezig. Maandag jl. is hij weer voor halve dagen begonnen. Dat de directie aanwezig was, onderstreepte alleen het feit, dat men volledig achter deze personeelsvereniging staat en dankzij hun financiële steun dit alles waar kan maken. Het was niet eenvoudig een jubileumcommissie samen te stellen, aldus spreker. Vooral toen de voorzitter ziek werd en de heer Rogman ook wat bedenkingen had. Maar een en ander is keurig opgelost en nu kon men de leden ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan een onvergetelijke dag bezorgen, waarover men nog lang na zal praten. NIEUWE VLAG Men heeft uitstekende kontakten met het bouwbedrijf Van der Waal B.V. in Vlaardingen. De directeur hiervan, de heer H. van der Waal en echtgenote waren mijn tafelgenoten. De heer Van der Waal had een gloednieuwe vlag voor de personeelsvereniging aangeboden, een gebaar dat zeer op prijs werd gesteld. Hij hing dan ook breeduit op het toneel van de Stadsgehoorzaal. Misschien ook wel plezierig te weten, dat de „Sunlight" voor haar gepensioneerden een heel aparte afdeling heeft: B.I.G., hetgeen wil zeggen: „Blijf in Gedachten". En dat blijven ze, allemaal. Tijdens de broodmaaltijd omlijstte Karei Rijkuiter dit alles met feestelijke klanken op het Hammondorgel en daarna vervoerden vijf bussen de gasten naar de Stadsgehoorzaal. AFWISSELEND PROGRAMMA Dick Engelbracht was een goede gastheer, die alle optredens van de verschillende artisten aan elkaar praatte. Willy Schobben was er met zijn befaamde gouden trompet, hij beschikt in Limburg over een orkest van jonge mensen in de leeftijd van 17 tot 26 jaar, waaronder één meisje. Allemaal hebben ze een conservatoriumopleiding en zijn bij deze meester in goede handen. Zijn muziek bracht vele handen op elkaar, vooral na de selectie van Glenn Miller met o.a. de onsterfelijke „Moonlight Serenade". Verder een optreden van een neef van Heintje, een jongeman met een sonor geluid; William en de virtuoze pianiste Suzan, die van wanten wist achter de piano. Een debuut was er van het orkest met het laatste werk van Willy Schobben: de „Hazelnootpolka". Eén en al ritme en uitstekend vertolkt. Vanzelfsprekend dat ook Willy Schobben hierin de toon aangaf. DAG SCHATTEBOUTJE Het trio Thessaloniki uit Griekenland. Drie jongemannen met een gitaar, veroverden de hele zaal. Verrukkelijke muziek en tot slot het „Dag schatteboutje, dag", zomaar in het Nederlands gezongen. De diabolo-act van Gino Manelli en zijn assistent mocht ook gezien worden. Een verrassing hierbij was dat een vliegtuig dwars over een gespannen draad in de zaal vloog. Na de pauze een optreden van de „Lolita's" met accordeon. De muzikale omlijsting kwam nu van het Trio Wim Moens. Ciska Peters veroverde de zaal met: „Geef mij je hand, wantje moet met me meegaan", „De dans naar de zon" en ga zo maar door. Cor Kuyper heeft daar nog wel een persoonlijke herinnering aan op het toneel. Hand in hand met de zangeres Ciska Peters, dat overkomt je als „Sunlight-man" ook niet elke dag. ALBERT MOL Uitstekend was Dick Engelbracht als imitator. Zo liet hij Rinus Michels op het toneel verschijnen en vooral met de stem van Albert Mol verwierf hij veel applaus. Tot slot een optreden van de beroemde clown Rexis. AI jaren in ons land bekend en altijd weer imponerend, omdat hij nu eenmaal een ras-artiest is. Alleen hij kan zijn muziekinstrumenten „bepraten". Op het toneel zijn zoon met git aar begeleiding. Bloemen waren er voor de „Lolita's" en de assistente van Gino Manelli, waarna er een bijzonder geslaagd bal volgde als afsluiting van deze feestavond in „De Harmonie" en wandelgangen entertainment door Wim Moens, Bram Borsboom en Bram Schilperoort. Op zaterdag 22 mei wordt ditzelfde programma voor de andere helft van de leden van de „Sunlight" personeelsvereniging herhaald. M.W. In het kader van de serie concerten op het orgel van de Grote Kerk op de Markt te Vlaardingen, georganiseerd door de Culturele Raad Vlaardingen in samenwerking met de Kerkvoogdij der Hervormde Gemeente, wordt op vrijdag 21 mei as. aanvang 20.00 uur een concert verzorgd door Addie de Jong. Addie de Jong werd in 1941 te Delft geboren. Hij ontving orgel- en pianolessen van respectievelijk J. van den Berg en L. 't Hart. Hij studeerde aan het Rotterdams Conservatorium o.l.v. Piet van den Kerkhoff en Arie Keyzer (orgel), Jacques de Monchy (piano) en Otto Ketting (compositie). Hij is momenteel als cantor-organist van de Goede Herderkerk te Rotterdam, beiaardier te Voorschoten, dirigent van de oratoriumverenigingen „Hosanna" te Maasland en „De verenigde zangers" te Maassluis, alsmede dirigent van het Rotterdams Kamerorkest „Concertino". Het programma dat hij tijdens dit concert ten gehore zal brengen vermeldt onder meer werken van Krebs. De Fesch, Mozart, Vierne en Hendrik Andriessen. De toegangsprijs bedraagt ƒ.2,50. I Kinderen tot 15 jaar, alsmede houders van een C.J.P. of een Pas 65 betalen ƒ.1,25. In Zuid-Holland wordt dag in dag uit heel wat Rode Kruiswerk verricht: welfarewerk, zwemmen met invaliden, koopavonden voor gehandicapten, dag tochten met chronisch zieken, jeugd- en jongerenwerk en nog veel meer. Colonnes van het Rode Kruis Korps staan klaar om bij eventualiteiten hulp te verlenen. Vele afdelingen nodigen patiënten uit voor een week vakantie aan boord van de J. Henry Dunant of in de Rode Kruistehuizen bij Zwolle en Arnhem. Bloedbanken en bloedtransfusiedien sten zorgen er met behulp van talloze donors voor dat altijd hulp kan worden geboden aan patiënten die bloed nodig hebben. In de zomer worden in badplaatsen hulpposten ingericht; in de wintermaanden is men bij stormweer paraat. Veel Zuidhollanders zijn lid van het Rode Kruis. Nieuwe Tonge loopt daarbij voorop met gemiddeld in elk gezin anderhalf lid. Maar de ander afdelingen blijven niet achter. Ook niet als het gaat om de jaarlijkse inzamelingscampagne. Want Zuid- Holland is goed voor een kwart van de totale opbrengst van het Nederlandse Rode Kruis. Vorig jaar werd in deze provincie zelfs een stijging van 35% genoteerd. En hoe zal dat dit jaar zijn? Eind mei, begin juni gaat het Rode Kruis weer op pad met de collectebus. Om geld in te zamelen voor al die verschillende aktiviteiten. U kunt dan het Rode Kruis helpen helpen. Bouw mee aan het Rode Kruis. Geef zoveel u kunt! Schiedam is helemaal in vooijaarsstemming met al die vrolijk wapperende vlaggen in de stad. Geplaatst door de dienst Gemeentewerken, vermeldde ik ter goeder trouw. Helemaal fout, wordt mij nu medegedeeld. De mannen van de sociale werkvoorziening van de Be drijfsgem eenschap Schiemond, gevestigd aan de Vijversteeg 2 namen dit karweitje op zich en het resultaat mag dan ook gezien worden. Vorig jaar zorgden deze mannen, belast met de buitenobjecten, ook voor de vlaggentooi in de 700- jarige stad Schiedam en hebben toen ook de tenten op het Emmaplein opgezet. Ik ben blij, dat de heer Meydam mij hierop wijst. Deze mensen, die het toch al niet gemakkelijk hebben in het leven door hun drempelvrees, zet ik dus hierbij even in het zonnetje. Dat geldt dan meteen voor al die andere keren, dat zij zich voor de gemeente Schiedam ingezet hebben. Dat weet u dan ook weer en het mag best eens even gezegd worden. Want een stad zonder vrolijke vlaggen op zijn tijd is geen stad. O, zo. MIEKE Zaterdag 22 mei om tien uur opent ir. B. Wilton, lid der directie van Wilton Fijenoord, de historische jaarmarkt op het stadserf (parkeerterrein Stadskantoor). Hieraan gaat een optocht vooraf, waarin Cinderella, één van Nederlands beste majorettencorpsen uit Den Haag en de Jeugd Rijnmondband uit Schiedam meelopen. De openingsstoet vertrekt vanaf het Zoldertheater De Teerstoof in de Nieuwstraat en volgt de route Korte Kerkstraat, Hoogstraat, Broersveld, Lange Kerkstraat, Broersvest, Emmaplein en Huis te Riviereweg. Bij de grote groene hekken van de voormalige brandweerkazerne aan de Huis te Riviereweg vindt de openingsceremonie plaats. E)e trekking van de Jaarmarktloterij vindt plaats om vier uur op het Jaarmarktterrein en zal verricht worden door de wethouder voor Communicatie, Wijk- en Jeugdzaken, H. v.d. Wilk. Het cultureel jongeren paspoort is vanaf 15 mei tot 1 september voor één gulden te verkrijgen. De bezitters hiervan kunnen op een goedkope manier kennismaken met het cultuuraanbod in Rotterdam en omgeving. De nieuwe aanvragers kunnen dan tevens kennismaken met het informatieblad „Magazijn" en op grond van hun ervaringen met het paspoort. Magazijn en alle andere faciliteiten op allerlei gebied, misschien besluiten om in september het apspoort te verlengen. De prijs voor het volgend seizoen is vastgesteld op ƒ.5,Het paspoort kan afgehaald worden door alle jongeren tussen de 14 en 25 jaar, aan de Glashaven 9 te Rotterdam of door middel van storting van ƒ.1,op giro 118917, t.n.v. Penn. Stichting Musische Vorming Rotterdam. Vanavond spreekt de vormingswerker Jan Pleunen uit Vlaardingen voor „De Rooie Vrouwen" over zijn werk als vormingswerker. Deze bijeenkomst heeft plaats in het oude stadhuis op de Grote Markt. Aanvang acht uur. kkk 3 Ponstypistes 4 Sekretaresses mod. talen 3 Steno-typistes ned. en/of mod. talen 5 ervaren typistes ned. en/of mod. talen 3 Dictafonistes ned. en/of mod. talen 1 Buitendienst funktionaris MBO SD of dipl. soc. verzekering I of II of dipl. soc. academie 1 Computer operator (AMBI) 1 Hoofd afd. Informatiesystemen 30-35 jaar, voltooide SPD opl. en kennis van AMBI taal 3 Boekhoudk. medewerkers op MBA niveau 25 jaar 4 Gedipl. ziekenverzorgenden SCHIEDAM Hoogstraat 109a tel. 010-260844 kkk HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING I Zit u ook midden in de „examen- I zenuwen". Wij wensen u allen om te I beginnen veel sterkte en hopen op een I goede uitslag voor de jongelui. I Voor u, als moeder en huisvrouw, is I deze tijd extra zwaar. Probeert u in elk I geval uw geduld en goede humeur I onder alle omstandigheden te bewaren I (ook al zal dit vaak niet meevallen!) I Iedereen is extra prikkelbaar en dat is I natuurlijk helemaal het geval met het I examen-slachtoffer zelf. I Let u er, zo mogelijk, op, dat uw kind I voldoende nachtrust krijgt en stop het I eens een extra hapje toe. Geef V I avonds geregeld een kopje koffie of I een frisdrank. De kinderen hebben het I al zo moeilijk en moeten dus beslist I wat meer aandacht hebben dan I normaal. En vooral... blijf rustig. Een I opgewekte sfeer in huis, zo I ontspannen mogelijk, hebben ze heel I hard nodig. I Als ze het afgelopen jaar niet goed I gestudeerd hebben, helpen de laatste I paar dagen toch ook niets meer! I Nogmaals voor u allemaal, veel sterkte I en geduld in deze lastige weken. I Vorige keer hebben wij u al gezegd dat I het heel nuttig voor u is, nu alvast op I te komen geven voor de cursussen in I september. Op het ogenblik kunt u I nog op de meeste cursussen terecht. U I krijgt dan van ons eind augustus, I begin september een berichtje, I wanneer de cursus gaat beginnen. I U kunt voor de volgende cursussen I terecht: naaien, koken, Indisch koken, I creatief handwerken, wandkleden, I poppen maken, gast/gastvrouw, I kleine karweitjes, stoelen bekleden, I gymnastiek, afslanken, macramé, I bloemschikken. I De kosten worden in september voor I naaien: ƒ.30,voor de overige I cursussen ƒ.40,per acht lessen van I 2 Vi uur. I De cursussen in Groenoord zijn I ƒ.35,Voor het stoelen bekleden I ƒ.50,hier kunnen maar acht I personen per cursus aan deelnemen. I De gymnastieklessen kosten ƒ.27,50 I per acht lessen. I De afslankcursus AO,per 12 I lessen. Vooral deze laatste twee I cursussen zijn belangrijk voor u, I wanneer u nè de vakantie schrikt van I uw gewicht en dan natuurlijk ook van I uw figuur! I Ons kantoor is opeq: dinsdag t/m vrijdag van 930-12.00 uur, tel. 264781, giro 716115. Kunt u overdag niet bellen, probeert u het dan S- avonds tussen 530-630 uur op no. 263633. We hopen u spoedig te zien op Korte Dam 5 of wat van u te horen op no. 264781. Het beste met alle examen-ellende en véél succes! Geef u zelf als troost voor alles maar een cursus bij ons cadeau!

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 5