ZAKEN VIZIER pont Zorg over een bejaarde alleenstaande vrouw Wethouder Van der Wilk maakte veel 'leesvriendjes' Schiedam heeft er een gezellig eethuisje bij Schiedamse Water vrienden organiseer den toernooi De Driehoek stopt ermee DAM 35 Onze krant mikt vandaag op: A. C. J. SCHEFFERS INSTITUUT. TYPEN - STENO HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 20 - VRIJDAG 28 MEI 1976 BANKETBAKKERIJ Het juiste adres... Geen filialen Tel. 26.78.23 r 'N ned. - frans - duits - engels - spaans - russisch - boekhou den - MBA - middenstand. Schiedam, Singel 72, telefoon 268847. Dir. o. W. M. Zette/er, staats- bev. doe. machineschrijver en stenografie. Toen het 65-jarig huwelijksfeest gevierd werd en men nog bij elkaar was op de Parkweg. Soms zou ik zo verschrikkelijk graag de baas van Schiedam willen zijn. Omdat je dan alles maar voor het zeggen hebt. Bijvoorbeeld net als burgemeester Lems. Ik bedoel maar zo. Een uitvoerige brief ontving ik van een schoonzoon van een bejaarde vrouw (87), die vorig jaar weduwe geworden is. Ik heb hun 65-jarig huwelijk nog meegemaakt in januari 1974. Nu zit ze een beetje verloren in haar woning aan de Parkweg. Is afhankelijk van de hulp van haar dochters, die zelf een zo goed als invalide man hebben na te lopen. Eenmaal in de week komt er een wijkzuster, om haar te wassen en eenmaal in de week ook een bejaardenverzorgster. Verder zit zij daar maar de gehele middag en avond alleen. Kijkt wat naar de televisie en gaat dan maar naar bed. De andere morgen komt gelukkig een van de beide dochters koffie zetten en daarnaar kijkt ze elke dag opnieuw weer uit. Deze vrouw begrijpt eigenlijk nog steeds niet goed, dat ze nu helemaal alleen is. Ik heb zo'n goede man aan hem gehad, vertelt ze me, als ik bij haar zit. Een vrouw, die zo graag in een bejaardentehuis hier in Schiedam opgenomen zou willen worden. Dan is er elke dag iemand om haar heen en is zij haar kinderen niet meer tot last. Nu moeten zij hun eigen man in de steek laten, om even langs te komen. Ze doen dit met liefde, maar het doet hun zeer, dat hun bejaarde moeder daar zo alleen zit. De dood van haar man heeft haar erg aangegrepen. Twee jaar geleden verloor zij een zoon van 64 jaar. Zo is het leven ook niet veel meer. Ik kan me voorstellen, hoe of zij zich nu voelt. Ik zou met alle liefde alle bejaardentehuizen af willen bellen, of er ergens niet voor haar een plaatsje is. Een beetje mismoedig ben ik dinsdagmiddag naar huis gegaan, nadat ik deze vrouw zelf gesproken had. In het zijvak van mijn tas zit een brief van die schoonzoon. Een beetje beverig handschrift. Wie weet hoeveel moeite het schrijven van die brief hem gekost heeft. Misschien eerst wel een paar kladjes in elkaar geknepen en toen overgeschreven. Noemt u geen namen, vraagt hij mij. Anders zou de wethouder zich gekrenkt voelen of de directies van bejaardentehuizen. Begrijpt u nu, waarom ik zo graag de baas van Schiedam zou willen zijn? Al was het maar voor één dag? Dan zou Ik... Ach, ik kan helaas helemaal niets doen. Maar ik hoop van harte, dat voor deze alleenstaande vrouw van 87 jaar heel spoedig een oplossing komt. Pas dén kan ik volgende maand rustig met vakantie gaan. Denkt u hier eens over, goede wethouder, die dit allemaal aangaat. Directies van bejaardentehuizen? MIEKE Op zondag 16 mei was het de beurt aan de Schiedamse Watervrienden om een toumooi te organiseren in de reeks die in het afgelopen seizoen tussen de poloteams van Watervriendenverenigingen uit de omtrek van Delft werden gehouden. Deze maal vond het evenement plaats in het Sportfondsenbad in Schiedam. Er werden twee pools verspeeld. In pool 1 kwamen uit Hellevoetsluis, Den Haag I en Leiden, in pool 2 Delft, Den Haag II en Schiedam. In pool 1 eindigde Hellevoetsluis als eerste, Den Haag I als tweede en Leiden als derde. De ploeg van de Delftse Watervrienden wist in pool 2 de eerste plaats te behalen. In deze ploeg maakten Warnaar, Steyger, v.d. Helm en Groenendaal de daarvoor benodigde doelpunten. Schiedam plaatste zich achter Delft en Den Haag II sloot in deze pool de rij. In de pauze werd een wedstrijd gespeeld tussen de adspiranten van Delft en Schiedam. Deze eindigde in een overwinning voor de Delftse Jeugd (2-1). De twee Delftse doelpunten stonden op naam van de twee Pijnackerse leden van deze ploeg, t.w. Martijn Frieling en Dik La Brijn. Ook op het droge waren de Delftse Watervrienden zondag weer aktief. Als voorproef op de grote Sport- en Speldag, die op 12 juni gehouden zal worden in De Delftse Hout, werd in de Hertenhorst een dergelijke dag gehouden voor jeugd van 4 t/m 8 jaar. Leesvriendjes voor de wethouder. De kinderen werden door de drumband en majoretten van W.H.O.V. Pieter Jelles uit Den Haag van Het Verlaat naar de Hertenhorst begeleid. Gedurende de gehele dag konden zij zich daar bezig houden met een 20-tal spellen, die „uitgezet" waren door de Jeugdkommissie van de vereniging. Voorzien van een mooie sticker en een appel werden de deelnemertjes 's- middags weer naar Het Verlaat terug gebracht. J.L.B. Het echtpaar N. H. van der Ree heeft er een gezellig „eethuisje" bij in onze stad, nJ. Snackbar-Petit-restaurant „De Drie Molens" en gevestigd aan de Parkweg 379. De chef van het Kabinet van de burgemeester, de heer P. Drenth heeft het op 25 mei j.l. geopend en wees daarbij op de keurige verzorging van het drukwerk, waarbij tevens was ingesloten een routekaartje, om dit nieuwe restaurant te kunnen vinden. De heer Van der Ree heeft natuurlijk niet geweten, dat Drenth dagelijks de Staatscourant leest en dat daarin vermeld is, dat er slechts 90 auto's op een vierkante kilometer kunnen staan. Dat de heer Van der Ree zijn zaak „De Drie Molens had genoemd (er zijn er eigenlijk vier, red.) bood hem de gelegenheid een fraaie foto met de afbeelding van drie molens aan te bieden. Iets wat door het echtpaar Van der Ree ijzonder op prijs werd gesteld. Praktisch iedere vereniging in Schiedam zet een streep onder alle aktiviteiten en gaan eerst met vakantie. De leden van de smalfilmclub „De Driehoek" komen op woensdag 2 juni voor het laatst in dit seizoen bij elkaar en wel in zaal Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Het bestuur verwacht een grote opkomst, vooral omdat iedereen er nu met de kamera op uittrekt. Aanvang: acht uur. Een fleurig gezicht vormde de pas geopende „De 3 Molens". Heel veel Schiedammertjes hebben zich de moeite genomen de „stippeltjesboeken" te lezen en naar aanleiding daarvan verschillende werkstukken te maken. Te bezichtigen aan de Centrale Jeugdbibliotheek, gevestigd aan de Korte Haven 29. Wethouder H. van der Wilk was uitgenodigd aan die kinderen, wier namen u hiernaast vindt afgemeld, het Leesdiploma 1976 uit te reiken. Hij onderhield zich op gezellige wijze met de makers van verschillende werkstukken en liet zich uitleggen hoe ze dit allemaal gedaan hadden. Zo had Lucienne Snel bv. een werkstuk gemaakt n.a.v. het boekje „Hoe maak ik leuke feestkaarten voor alle gelegenheden". Louise Mak (11) knipte een lang verhaal in de vorm van een molen. Petty de Ruyter maakte een houten vis, na het boekje „Snijden met hout" te hebben gelezen. Hij was er niet op deze middag. Maar het leesdiploma is hem inmiddels opgestuurd. Dit geldt eveneens voor Marja de Veld, die een fraaie plantenhanger maakte, na zich verdiept te hebben in het boek „Macramé-voorbeelden" en Guus Heijnen kwam iets te laat voor de foto. Spijtig Guus. Het vijfjarig broertje van Eric Gunnewegh (met de klas op schoolreis) kreeg van wethouder Van der Wilk het Leesdiploma voor hem, maar kon het natuurlijk niet zelf lezen. Ook de leesdiploma's voor de vijfjarige Mirella v.d. Kooy en de twaalfjarige Jolanda de Weerd zijn eveneens opgestuurd. Alleraardigst de mini- breikous van Marrie Klein na het leesboekje „Hoe leer ik breien?" te hebben bestudeerd. Wethouder Van der Wilk nam echt de tijd voor elk kind en bibliothecaresse Evke von 't Steen had eer van haar werk. Al meer heb ik de aandacht op deze jeugdbibliotheek gevestigd. De kinderen voelen zich hier helemaal thuis en worden geheel vertrouwd gemaakt met de verschillende boeken die er voor elke leeftijd zijn. Ook de studieboeken en inzage van de kostbare encyclopedies. Leuk dat ook de ouders van verschillende kinderen op woensdagmiddag blijk van hun belangstelling gaven. Het is de aktie van het veroveren van het Leesdiploma 1976 In onze stad ten volle waard. Vandaar dat de twaalfjarige Roelf Bonkes, hoewel eigenlijk te laat, nog net op tijd zijn Leesdiploma uit handen van wethouder Van der Wilk kon ontvangen. Eind goed al goed. De uitgereikte leesdiploma's in Centrale Jeugdbibliotheek: Lucienne Snel, 9 jaar: „Hoe maak ik feestkaarten voor alle gelegenheden". Hendrv Snobl, 11 jaar: gedicht. Mariette van Valen, 7 jaar: tekening. Eric Gunnewegh, 7 jaar: tekening. Huub Lauwaars, 8 jaar: tekening. Louise Mak, 11 jaar: verhaal. Aad Borsboom, 11 jaar" tekening. Elsa Rosinga, 9 jaar: verhaal. Centrala Jeugdbibliotheek: Marrie Klein, 10 jaar: breikousje. John van Sliedrecht, verhaal. Liana de Boer, 12 jaar: verhaal. Roelf Bonkes, 12 jaar: verhaal, van filiaal Kethel-Groenoord: Petty de Ruyter: houten vis „Snijden uit hout". Guus Heynen, tekening. van filiaal Rosa, Archimedesstraat: Marjan de Veld, macramé plantenhanger. van filiaal Parkweg. Mirella v.d. Kooy: 5 jaar, tekening. Richard den Uyl, 9 jaar: verhaal. Jolanda de Weerd, 12 jaar, tekening. Corinne Boes, 9 jaar: tekening en verhaal. Petra Wuisman, 9 jaar: tekening, van Filiaal Zuid, Leliestraat.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 20