Gedoopt Preek en zang Goede reis en wel thuis Bedevaart naar Kevelaer Kleine agenda in grote lijn Feest Parochievergadering Koliekten 'Geef thuis' - 'aan mensen met een missie' Liturgie op het feest van Pinksteren EXPLOITATIEREKENING 4 JUNI 1976 binnenstadsblad Maandelijkse uitgave voorde Roomskatholieke binnenstads parochie: Sint Liduina - O.L.Vr. Rozenkrans. Schiedam. Redaktie-adres: Rotterdamsedijk 234b, Schiedam Tel. 26.30.95 Hier ziet u, hoe twee kunstenaars geïnspireerd zijn door de heilige Liduina en ieder van hen, in een verschillende techniek, een verschillend aspekt van haar leven verbeeld heeft. De lino van Aad de Haas stelt de H. Liduina voor in haar ziekbed, uitgeteerd en uitgemergeld, maar troost puttend uit een hemels visioen. De glazenier Henderickx plaatst de Heilige in een aardser beeld. Niet troost puttend, maar troost gevend en gaven uitdelend aan al de hongerigen en ongelukkigen die haar komen bezoeken. Deze detailfoto van een glas-in-lood raam uit de voormalige Frankenlandse Kerk is de laatste, die over dit onderwerp in het Binnenstadsblad zal verschijnen. Er bestéan geen verdere opnamen meer. De' redaktie is de heren Henderickx zeer erkentelijk voor het tijdelijk willen afstaan van de voor hen zo kostbare negatieven. 1 mei: Monique, dochter van Alberto Monteiro Borges en Idalinda Borges. 2 mei: Danny, dochter van Emile Mandemaker en Helena Franken. 9 mei: Yvonne, dochter van Hermanus Etman en Anna van de Water. Tjaddy Marjon, dochter van Martinus Benner en Johanna Kreemer. Patrick, zoon van Antonius van Leeuwen en Agnes Zwanenburg. Michiel, zoon van Efraim Schoneveld en Everdina Dürenkamp. 27 mei: Sylvia, dochter van Wilhelmus van der Vorst en Johanna Westhuis. IN DE EUCHARISTIE Weekend 5 en 6 juni: PINKSTEREN zie elders in dit blad weekend 12 en 13 juni: in de kapel Sint Liduina: preek: aalm. de Boer O.P. in de parochiekerk Singel: preek: F. Kempen kapelaan; zang: zaterdag 19.00 volkszang; zondag 11.15 m.m.v. I.H.D. (latijnse zang) weekend 19 en 20 juni: in de kapel Sint Liduina: preek: F. Kempen kapelaan; zang: zondag 10.30 m.m.v. de CREF.DSINGERS; in de parochiekerk Singel: preek: aalm. de Boer O.P.; zang: zaterdag 19 00 volkszang; zondag 11.15 m.m.v. I.H.D. (latijnse zang). weekend 26 en 27 juni: de kapel Sint Liduina: preek: J. Jansen m.s c /atig: zondag 10.30 m.m.v. VALE- Rll.Sk OR; in de parochiekerk Singel preek. F. Kempen kapeld. zang: zaterdag 19.00 m.m.v. de CRI I DSINGERS; zondag 9.45 m.m.v. IK!' latijnse mis). I'S .aiiwcge priesterfeest en huwclijksfees ten 'i|ii de vieringen met latijnse gezangen drii weken achtsteen om 11.15 in de parochiekerk We hopen op 'goed bezoek'! VAKANTIE Pastoor J. Laurent is in deze maand niet aanwezig vanaf zaterdag 12 juni tot en met 4 juli vanwege vakantie. We wensen hem toe, dat het een heel fijne tijd zal zijn, waarin vele van zijn wensen worden vervuld: mooi weer, gezellige ontmoe tingen, schitterende omgeving, goed lopende auto met aanhang, onbezorgd vakantie genoegen enz. enz. Tijdens zijn niet-aanwezig-zijn proberen we alle gebruikelijke diensten doorgang te doen vinden en andere diensten te bewijzen; met medewerking van o.a. vakantiegasten als Vincent Janssen of ziekte-verlofgangers als Joop Geerdes. Voor de weekenden mogen we rekenen op aalmoezenier G. de Boer O.P. en rector pater J. Jansen m.s.c. juli Deze vindt plaats op 34-5 Reissom voor de deelnemers: volwassenen37,50 per persoon Bruidjes en akolieten 20,00 per persoon Opgeven voor deelname bij mevr. Kleinekoort, Marconistraat 21. Tel. 26.51.38, of bij C. L. de Jong, Delflandseweg 226, Tel. 73.10.31. Aanmelding in de pastorie Singel 104 is ook mogelijk op maandagavonden 14. 21 en 28 juni van half 8 tot half 9. 6 juni pinksteren en kerkelijke viering van het 35 jaar priesterschap van de pastoor en 61ste verjaardag 7 juni pinkstermaandag: eigenlijke dag van de wijding van de pastoor 9 juni commissie pastorale zorg 10 juni commissie financiën; eveneens com missie maatschappelijk welzijn 12 juni bijzondere diensten: bij 65ste verjaar dag en bij huwelijk. Pastoor gaat op vakantie 14 juni parochie-bestuursvergadering 15 juni wijdingsdag kapelaan Kempen 16 juni verjaardag van de pastoor (op reis) 19 juni de 'ochtend-koster' gaal op vakantie 20 juni Sacramentsdag en vaderdag 23 juni de bejaardensoos Wilgenburg bestaat 15 jaar 24 juni huwelijksmis om 14 45 25 juni huwelijksmis om 15 15, begin schoolvakantie 26 juni start van |eiigdkanip te Weslerhcek 1 juli huwelijksmis om 14.15 en om 15 30 2 juli huwelijksmis om 14.45 1') juli lol 2 aug. kapelaan Kempen met akant ie 30 juK lu i M'lgcnih BiiiiietistadsMud vet schijnt Zondag 6 juni, eerste Pinksterdag, gedenkt Pastoor Laurent in de Hoogmis, ditmaal om 11.15 uur, de dag dat hij 35 jaar geleden tot priester werd gewijd. Een feit om bij stil te staan. En aangezien de Pastoor -volgens zijn eigen woorden in het informatieblad- van feesten houdt, wekken wij de gelovigen gaarne op deze Eucharistie viering met hem mee te vieren en na de dienst hem geluk te wensen in de Wilgenburg onder het genot van een drankje. Op 10 mei j.l. heeft onze parochie een openbare parochievergadering gehouden. Be halve de meeste leden van de parochieverga dering waren er nog een twintigtal belangstel lende parochianen. Alle commissies deden verslag van hun aktiviteiten in het afgelopen jaar. Te zijner tijd zullen deze in het 'Binnenstadsblad' gepubliceerd worden. De parochievergadering keurde de balans per 31-12-1975 en de exploitatierekening 1975 goed. De commissie financiën geeft hieronder een overzicht. Misschien interesseert het u te weten, hóe tegenwoordig een parochie in Nederland bestuurtl moet worden. Men heeft de keuze uit 2 mogelijkheden nl. zoals vroeger het oude Kerkbestuur de zaken regelde en zoals wij het doen, waarvan hieronder een overzicht volgt. Het beleid wordt bepaald door de Parochie vergadering. De leden worden gekozen voor 4 jaar, met éénmaal voor 4 jaar een herbenoeming. Iedere parochiaan tussen de 18 en 65 jaar, kan indien hij/zij 10 handtekeningen van parochianen heeft op de kandidatenlijst komen. De benoeming geschiedt door de Deken. In onze parochie zijn de meeste leden van de commissies en het parochiebestuur lid van de Parochievergadering. De Parochievergadering draagt de verant woordelijkheid voor het besturen van de parochie over aan het Parochiebestuur. De leden van het Parochiebestuur worden gekozen door de Parochievergadering en beëdigd en benoemd door de Deken. Ook zij kunnen ten hoogste 2x 4 jaar lid zijn. Het Parochiebestuur is ook juridisch verant woordelijk voor de Parochie. De Commissies zijn gericht werkende groepen, die zich bezig houden met éen onderdeel van het parochie- gebeuren b.v. pastoraal, financiën, kommuni- katie, maatschappelijk werk. De commissies hebben weer de hulp van Werkgroepen. Deze zijn met éen onderdeel van de commissie bezig, bijv. Liturgie, Zonnebloem, gebouwen enz. Indien u nog meer wilt weten, kunt u bij het sekretariaat een boekje krijgen getiteld: het bestuur van een Rooms Katholieke Parochie in Nederland. A. A. Geerdes-Jonker Roelants sekr. laat ze zich thuis voelen als ze hier zijn... zeg niet: 'ik ben niet thuis voor jou'... Iaat ze niet alleen staan; geef een steun in de rug- ZATERDAG-ZONDAG-MAANDAG Zal onze samenkomst zijn als van de apostelen? Met grote verwachtingen aangaan de beloften, die de levende heer heeft gedaan? Hij heeft toch zijn Geest toegezegd! Ze waren in gebed bijeen en dat is hun genade geworden. Dit zijn de tijden van onze samenkomsten: -aangevuld met notities over preek en zang- in de kapel St. Liduina: preek F. Kempen kapelaan: zaterdagavond 18.00 met medewer king van het koor VALERIUS; zondag en maandag om 10.30 en 11.45 in de parochiekerk Singel: preek: J. Laurent pastoor. Zaterdagavond 19.00 met medewer king van het koor Z.I.B.; zondag 8.30 en 9.45 (zonder zang); 11.15 de plechtige hoogmis met medewerking van het herenkoor I.H.D. mede ter viering van de wijdingsdag (35) van de pastoor en zijn verjaardag (61). N.B.: op die dag zijn de pastores Wuijster en Groeneveld 40 jaar priester. Tenslotte de avondmis om 17.30 Maandag (tweede pinksterdag) om 8.30, 9.45 en 11.15. Op deze dag geen avondmis. In de jaarvergadering van de parochieraad d.d. 10 mei 1976 werd onderstaande exploitatierekening voorgelegd en goedgekeurd: INKOMSTEN: Koliekten60.731,40 Kerkbijdragen68. <38,90 Kerkrechten en stipendia22 489 10 Diversen 9A83Ï59 UITGAVEN: ,6°'842'" Onderhoud kerk. pastorie, verenigingsgebouwen, elektra, gas, water, verwarming, belasting en assurantie43.282,10 Salarissen, huishoudelijke dienst, sociale lasten en pensioenpremies63.868,06 Afdrachten Bisdom, Dekenaat en parochiële charitasinstellingen40.277,69 Huren kerkgelegenheid9.518!oO Kosten Eredienst9 355 94 Administratiekosten, telefoon etc3.829,67 Publikaties Binnenstadsblad4.576 00 Diversen1.95L60 176.670.06 176.670,06 IT KORT gewone exploitatie15 §27 07 Door gebruik te maken van het voordelig resultaat van de rekening 'bijzondere baten en lasten', konden wij dit jaar uit de rode cijfers blijven en het jaar afsluiten met een voordelig saldo van 9.512.71 Daarbij moeten wij echter wel aantekenen dat er aan het kerkgebouw nog veel onderhoudswerkzaamheden moeten worden uitgevoerd willen we het gebouw voor de toekomst bruikbaar houden Het voordelig saldo dat we "dit jaar gelukkig behaald hebben, zullen we dus hard nodig hebben om noodzakelijk geachte werkzaamheden te kunnen uitvoeren Daarom moeten wij blijven aandringen op uw deelname aan de Algemene Kerkbijdragen, die wij hard nodig hebben 0111 alle aktiviteiten en werkzaamheden naar behoren te blijven verrichten. zowel in uw als in 011s belang. (.raag daarom uw steun op giro 26 25 <HH) tav. 'Alg. Kerkbijdragen 1! 1 idmna t) L. Vr. Rozcnkiaiis Hartelijk dank De commissie financiën.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 7