Koos Oosterholt 50 jaar lid van Excelsior Mercury, de betrouwbare lilliÉf Allrounder in de cricketsport DEZE WEEK IN SCHIEDAM Op zaterdag 12 juni, 1976 pupillentoernooi ORANJE O.N.I. uitmuntend Postduiven kwamen snel P.V. Schiedam S.C.V. De Postduif P.V. De Vrijheid Training jonge duiven Ontknoping Nederlaagserie WF Auto-cross Programma's cricket en honkbal S.B.V. Juventus JUNI AANBIEDING: Cortesia sherry Zorro medium sherry ï/ercu[yDe3le HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 16 - WOENSDAG 9 JUNI 1976 sluit S.S.V. Demos, afd. Jeugd zijn seizoen af met een waaraan wordt deelgenomen door H.B.S.S. en O.B.V. Apel doorn. Tijdens het toernooi zijn er aktiviteiten om het veld. Aanvang 11.00 uur. Iedereen is van harte welkom. in orig. oorfles, medium, dry, pale dry, 2 liter - - van f 14,95 voor .11jO per fles van f 6,95 voor jj SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 265997 - 264140 U belt, wij bezorgen. Voor de sportvereniging Excelsior wordt zaterdag 19 juni een belangrijke dag. De afdeling cricket bestaat een halve eeuw en bovendien is de in Schiedam alom bekende Koos Oosterholt 50 jaar lid van zijn vereniging. Hetjfcgon voor hem met voetballen bij de Junioren. Eenmaal opgenomen bij de senioren ontpopte Koos zich als een keiharde maar faire voetballer. Wie als tegenspeler een keer met zijn forse boddy in aanraking was geweest, ging een verder confrontatie met hem maar liever uit de weg. Buiten het speelveld is Koos Oosterholt steeds de man geweest om waar nodig de handen uit de mouwen te steken. Ook Excelsior heeft de tijden gekend waarin om iets te kunnen bereiken was aangewezen op de zelfwerkzaamheid van de leden. Werk is er overigens sinds de oprichting, nu zesenvijftig jaar geleden, genoeg aan de verenigingswinkel geweest. Verhuizingen, eerst van de Damlaan naar de Laanslootseweg (huidige Spaanse Polder), daarna de overplaatsing naar het Volkspark om tenslotte te belanden op het huidige complex Thurlede. Hier zijn de laatste jaren ook de nodige veranderingen tot stand gekomen. In de werkzaamheden voor dit alles was Koos altijd nauw betrokken. Vele jaren was hij bovendien actief bestuurslid dan wel opgenomen in commissies. Koos sportcarrière was voor hem weggelegd in de cricketsport. In de dertiger jaren namen Jan Kloos, Piet Meijer en Willem van Kemenade het initiatief voor de oprichting van een afdeling Cricket. Dit bracht ook Koos Oosterholt in contact met deze „King off Sports" waaraan hij al spoedig verslaafd was geraakt. Toen hij eenmaal dit spel van „bat en bal" goed onder de knie had groeide Koos uit tot een populair maar tevens geducht cricketspeler, een „hitter", die het publiek in vervoering wist te brengen en de tegenstander tot wanhoop. Deel uitmakende van de cricketwereld was hij in zijn goede jaren het best te karakteriseren als een „All Rounder" van topklasse die zijn beste seizoen beleefde in 1934. Statistieken wijzen uit dat hij in de competitie van dat jaar 517 runs scoorde met een gemiddelde van 36.93 procent per wedstrijd. Over heel zijn carrière haalde hij als speler van het le elftal per seizoen bijna 260 runs per voltooide wedstrijd wat neerkwam op een gemiddelde van 20.25 procent. Zijn kwaliteit als batsman accentueerde Koos met het scoren van zes centuries tussen 1931 en 1957 met als hoogste score 128 „not out". Hiermede vestigde hij een clubrecord dat 42 jaar stand hield en eerst enkele jaren terug door René werd gebroken. Op de bijgehouden verenigingsranglijsten voor het aantal runs, wickets en vangen staat Koos Oosterholt in alles drie gevallen bovenaan. In totaal scoorde hij 8827 runs, verrichtte als fielder 162 vangen en liet als bowler 1511 keer de wicketpalen duikelen. Bij dit laatste presteerde hij het om in één seizoen meer dan honderd wickets te nemen. De laatste jaren is Koos Oosterholt geen actief cricketer meer. Met de nodige andere Excelsior-veteranen is hij lid van de ca. vierhonderd leden tellende Cricketclub: „Still Goling Strong" die per jaar zo'n veertig wedstrijden speelt. Koos Oosterholt tijdens het hoogtepunt van zijn cricketcarrière leert zijn zoon Wim hoe hij een cricketbat moet hanteren. Een elftal samengesteld uit leden van dit SGS wordt op 19 juni de tegenstander van een door Koos Oosterholt zelf samengesteld cricketelftal, allemaal oud-crjketers van Excelsior, met Koos als captain. Deze jubileumwedstrijd begint om 12 uur. Van 17.00 tot 19.30 uur volgt dan in het clubgebouw een receptie. Hier zal het de sympatieke Koos Oosterholt en zijn naaste familie aan belangstelling zeker niet gaan ontbreken. Voor Excelsior zal het grote cricketverleden weer eens naar voren komen; waarin met Koos Oosterholt zelf, tal van andere oud cricketers zo'n belangrijk rol hebben gespeeld. Het cricketelftal van Excelsior uit 1930. Zittend derde van links, Koos Oosterholt, voor wie, naar later zou gaan blijken, een grote crickettoekomst was weggelegd. Het Schiedamse mandolinegezelschap ONI heeft op 27 mei (hemelvaartsdag) tijdens een concours, dat gehouden werd in het Noord-Hollandse De Rijp, een eerste prijs behaald in de afdeling uitmuntendheid. ONI behaalde 350 punten. Zaterdag jl. stond de maan in het eerste kwartier en zulks betekende een weersverandering ten goede. Een aanloopje naar sub-tropische temperaturen, hetgeen weieens kan uitlopen op een ware hittegolf. De plaatselijke sportverenigingen die toernooien organiseerden voeren wei bij het fraaie pinksterweertje. Om te sporten was het wel wat warm doch de zonneaanbidders kwamen volledig aan hun trekken. Geslaagde toernooien dus, waarvoor hele families naar de hierbij betrokken sportcomplexen trokken. Het is de enige rubriek van deze week die u nu onder ogen krijgt. Jan Sportief gaat met zijn ega een weekje op vakantie. Op 23 juni zijn we evenwel weer present dus, tot zolang dan maar. Ook de zaterdag op wedvlucht gezonden postduiven profiteerden van het mooie weer. Al vroeg gelost waren ze voor de zon haar hoogste stand bereikt had weer op hun bases teruggekeerd. Onderweg naar huis draaide de wind naar een zuid oostelijke richting, wat gunstig was om komende uit het zuiden, vliegsnelheden te maken die boven de 80 km. per uur kwamen te liggen. Wedvlucht vanuit St. Quentin, afstand 242 km. gelost om 6.45 uur. In concours 236 duiven, aankomst eerste prijsduif 9.34.01 uur;- laatste 9.49.41 uur. Vijfentwintig snelste duiven: 1,4,6, 12, 20: J. Stieber; 2,3,7,9, 11, 16: C. Verlinde; 5, 8, 22, K. Becude; 10: M. J. Kouwenberg; 13, 21: D. Bakker; 14, 17: Gebr. van Leeuwen; 18: G. Bergwerf; 19. R. v.d. Meij; 20. Gebr. Stieber; 23. J. Vink; 24. I. Doejaaren; 25: Gebr. Kamp. In het vliegverband van de .L R. Nederlandse Algemene Bond. zette de S.C.V. De Postduiven 282 duiven in voor de wedvlucht vanuit Noyon. afstand 280 km. Hier om 6 uur gelost, arriveerde de eerste prijsduif om 9.25.43 uur; de laatste 9.50.29 uur. Vijfentwintig snelste duiven: 1. J. van Mieloo; 2, 4, 9, 12, 17, 21 A. Heeren; 3, 13, 16 A. Smits; 5, 7, 8 P. Verheugen; 6 J. Vrauwdeunt; 10, 15, 18, 20 J. de Koster; 11, 23 L. Toutijn; 14. J. Blomsteel; 19 A. Hersbach; 22. C. Paardenkoper; 24 L. Lems Zn.; 25 J. J. Vis. De P.V. De Vrijheid zette voor dit concours 345 duiven in. Aankomst eerste prijsduif 9.22.37 uur; laatste 9.46.12 uur. Vijfentwintig snelste duiven: 1 Broekhuizen zn.; 2, 5, 6, 8, 9, 11, 13, 14, 24 combinatie v.d. Berg/Van Pelt, tevens extra verenigingsprijs; 3, 15, 16, 18, 20 combinatie Robart/Van Diest; 4, 7, 10, 17, 22 Gebr. Triel; 12 I. v.d. Tuijn; 19 M. Putters; 21 A. v.d. Wilt; 23 E. Holleman: 25 J. Bakker. De S.C.V. De Postduif organiseert zaterdag a.s. een trainingsvlucht voor dit jaar geboren duiven. Alle plaatselijke duivenliefhebbers kunnen hiervoor hun „piepers" meegeven. Het in korven is vrijdagavond tussen 19.00 en 21.00 uur in het clublokaal van de vereniging. Voor deze eerste selectievlucht gaan de duiven naar Numansdorp. Op het water vindt ifl^V U ruimte. En de W Mercury buitenboordmotor brengt U waar U wilt. Zuinig en veilig. Ga gelijk eens kijken bij Uw erkende Mercury Dealer Die zit dichtbij. Van 4 tot 175 pk. r^.mavenkade 15- n 34 3213. O^r35 40 83,b.g-9 Vanavond komt de ontknoping van de door de voetbalvereniging W.F. ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest uitgeschreven nederiaagserie op het veidencomplex van HBSS. Een formatie van SVDPW moet proberen W.F. met meer dan 5-0 te verslaan wii het in aanmerking komen voor de uitgeloofde „Nederlaag-trofee". De vereniging „Schiedam" wist deze 5- 0 winst te boeken en zit zo te zien op fluweel. Bij voetbal is echter alles mogelijk maar W.F. zal er alles op zetten om deze wedstrijd zelf te winnen. Na afloop wordt de winnaar gehuldigd en tevens het minivoetbalteam van WK dat winnaar is geworden van de wielerbaanserie. Het geheel wordt opgeluisterd door de Harmonie Wilton Fijenoord in samenwerking met de drumband. De Auto-Cross-Club Schiedam veroorzaakte weer zware stofwolken op zijn circuit achter de 's- Gravelandseweg nu hier een Pinksterrace werd gehouden met deelnemers uit Schiedam en daar buiten. De kijkers beleefden weer volop sensatie en waren hiervoor bereid het nodige opgejaagde zand voor lief te nemen. Winnaar van de slotmanche voor luchtgekoelde wagens was H. Hulzenbosch uit Vlaardingen; 2. J. Woudenberg met op de 3e plaats A. van Drij uit Rotterdam. Watergekoelde wagens: 1. W. van Wanrooy, Numansdorp; 2. N. Fagel, Rotterdam; 3. W. Klonen, Delft. Damesmanche: 1. mevrouw Woudenberg, Zevenhuizen; 2. Henny Beukei, Delft; 3. Ella Palmer, Rotterdam. Zondag a.s. zijn er weer races voor de clubcompetitie. Binnengekomen programma's voor de zomersporten: cricket en honkbal. Cricket 12 juni: Dames ExcelsiorUtrecht. 13 juni: heren Excelsior IDe Kieviten; Excelsior IIQuick, Nijmegen II; Excelsior IIISparta III. 19 juni: Jubileumwedstrijd Koos Oosterholt, ExcelsiorveteranencombinatieStill Going Strong, aanvang 12 uur. 20 juni: Excelsior IVictoria; Excelsior IV—HBS V. Honkbal 12 juni: Schiedam BLS A. Feijenoord (dubbel) 10 uur en 11.30 uur; MCB SchiedamNavo V. 10 uur; Schiedam 3Navo V 2.14 uur. 13 juni: Schiedam 2Holy 2, 10.00 uur. De Schiedamse Basketbalivereniging Juventus gaat zaterdag het seizoen afsluiten met een feestavond in boerderij Landvreugd. De leden zelf verzorgen het programma dat ondermeer zal bestaan uit bingo en Disk71. Tevens worden de formatie dames I en meisjes A. gehuldigd voor het binnenhalen van het afdelingskampioenschap. In verband met de promotie van Dames I naar de eredivisie is een loterij opgezet waarvan de trekking zal plaatshebben medio oktober. De hoofdprijs is een voor twee personen verzorgd weekeinde naar Londen of Parijs. Als tweede prijs een dames- of herenrijwiel met als derde prijs een draagbare radio. Bovendien zijn er nog zeven andere prachtige prijzen te winnen en dat allemaal tegen de prijs van één gulden per lot. JAN SPORTIEF ZAAL ARCADE Zondag 13 juni zal ter gelegenheid van het seizoen, dat In het teken stond van het 10-jarig jubileum van de stichting Instuif Schiedam, een slotavond worden georganiseerd met medewerking van Nederlands mees! humoristische bühnegroep The Dizzv Mans Band. Zaal Arcade, Lange Haven 71 te Schiedam, aanvang acht uur tot twaalf uur.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 16