Negen geslaagden voor I.C.-diploma Bulkcarrier te water bij W. F. CJC-kamp voor gehandicapten en anderen Kinderoppas op zondag Dahliastekken staan flink te groeien GEBIT STUK? J. Veringmeier Inwonersaantal van Schiedam blijft dalen Koninginneharing vanuit Vlaardingen r I HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 29 - WOENSDAG 9 JUNI 1976 Reparatie klaar terwijl u wacht. Dagelijks van 9-14 uur en 's-avonds na 18 uur. le Tuinsingel 15. Schiedam Telefoon 010-26.14.17. Heel het verenigingsleven komt stil te liggen. Dat is de gewone gang van zaken. Allemaal eerst even met vakantie en dan weer nieuwe plannen voor het volgende seizoen maken. „De Koffiebar" heeft nog bijeenkomsten op 12 en 19 juni in de voorzaal van de Julranakerk aan de B.K.-laan 29. De grote slotavond van dit zo succesvolle „Koffiebarseizoen" heeft plaats op zaterdag, 26 juni. Duurt nog wel even, maar ik houd opruiming van mijn verenigingsberichten, want vanaf 7 juni tot en met 5 juli ben ik gewoon een zoekprentje. Wel even onthouden, dat 26 juni echt wel een heel bijzondere avond wordt. Deze jongens vindt u ook met een boekenkraam op 19 juni op de Broersvest. Wat ik u verder wel verklappen mag:,,De Koffiebar" start weer op 28 en 29 augustus. Onder grote belangstelling is gistermiddag door de wethouder van Economische Zaken te Rotterdam, de heer H. van der Pols, de nieuwe behuizing van de firma Muys Roggeband, Zuid-Hollands grootste kijkhuis (op het gebied van keukens, tegels, sanitair, open haarden c.d.), gevestigd aan de Gustoweg 39 te Rotterdam geopend. Dit bedrijf is open van maandag tot vrijdag van 9 tot 17 uur en «.alerdag van 9 tot 13 uur. Alle kandidaten voor het IC-diploma, een examen, dat in het Noletziekenhuis werd gehouden, kwamen gistermiddag om vijf uur in het bezit van het intensive Care- diploma. Uitgereikt aan negen verpleegkundigen, waarvan zes uit het Noletziekenhuis en drie van het Gemeente Ziekenhuis. Waaronder zich één broeder bevond van het Gemeente Ziekenhuis. De trotse verpleegkundige G. W. Teunissen, wonende in Vlaardingen en sinds een jaar of twee werkzaam in het Gemeente Ziekenhuis in Schiedam. Een man van heel weinig woorden, of was hij eigenlijk onder de indruk van dat speciale Intensive Care-diploma met het daarbij behorende speldje? Hij is eigenlijk een echte koopvaardijman, heeft 27 jaar gevaren, maar verkoos op latere leeftijd deze opleiding als verpleegkundige. Om zich later te verdiepen in de hartbewaking, die gelukkig snel opgang maakt op geheel de wereld. Dat speldje zit nu op de revers van zijn witte jas. Evenals bij zijn andere acht verpleegkundigen. Aangereikt door de internist dokter A. C. Taverne, opgespeld door de directrice zuster Walburgia en een hartelijke handdruk van de geneesheer-directeur dokter C. J. M. Vlootman van dit ziekenhuis. Zoals u allemaal weet, kunnen aan deze IC-cursus verpleegkundigen uit het Gemeente-, het Nolet- en het Holyziekenhuis deelnemen. INGREPEN Dokter Vlootman sprak de geslaagden met een enkel, doch hartelijk gemeend woord toe en wees op de belangrijkheid van het nieuw verworven IC-diploma. Waardoor zij nu gerechtigd zijn in levensgevaarlijke situaties in te grijpen. Steeds meer jonge mensen krijgen belangstelling voor de' hartbewaking. Ga door met jullie studie, raadde dokter Vlootman aan. Waaraan door deze verpleegkundigen wel gehoor zal worden gegeven. Hun algehele inzet laat niets te wensen over. Na de officiële installatie, waarbij een van de verpleegkundigen de examinator dokter A. C. Taverne een geschenk namens hun allen aanbood, kregen de familieleden de gelegenheid hen te bedelven onder een stortvloed van fleurige bloemen. Onmisbaar op een dag als deze, waarbij een ideaal was bereikt. Nog meer verpleegkundigen zullen ongetwijfeld deze goede studie volgen. Zij weten immers, dat geheel Nederland hen nodig heeft om zoveel mensenlevens te redden; zeker nu nog dagelijks zoveel mensen aan een hartaanval overlijden. In het blad „Stemmen" van de Nederlandse Protestantenbond afdeling Schiedam vraagt de redaktie aan de gemeenteleden, of er soms belangstelling bestaat voor een kinderoppas voor de kleintjes op zondagmorgen. Dan kunnen hun ouders gezamenlijk de dienst bijwonen, hetgeen nu een onmogelijkheid is. Neemt u daarom even kontakt op met ds. Blanken, telefoon 264306, als u echt met dit probleem zit. U begrijpt natuurlijk wel, dat dit niet voor één kind gerealiseerd kan worden. Of misschien wel, maar dat ene kind wil best met nog anderen spelen. De voorzijde van het nieuwe schip. Zoals traditioneel is, zal ook dit jaar aan H.M. de Koningin de zgn. „Koninginneharing" worden aange boden. De Koninginneharing zal de keur meester van de Dienst der Nederlandse Haringcontrole van de Direktie van de Visserijen dit jaar uitkeuren uit de aanvoer van een Vlaardings vissers schip. De keuring is na de opening van het gieuwe haringseizoen aangevangen en wordt voortgezet tot het moment, dat naar het oordeel van de keurmeester van „Koninginneharing" kan worden gesproken. Dat de haring dan op haar best is, behoeft geen betoog. De deputatie uit de Gemeente Vlaardingen, uit de Dienst der Nederlandse Haringcontrolc en de reder en schipper van het schip zullen de Koninginneharing aanbieden. De juiste datum is nog niet bekend. De bulkcarrier Slesvig geregistreerd in Monrovia. Het schip vrijdagmiddag bij de scheepswerf W.F. te water gelaten. wordt In tegenstelling tot buurgemeente Vlaardingen, die voor het eerst sinds jaren meer inwoners in het bevolkingsregister kon inschrijven, gaat Schiedam iedere maand qua inwonersaantal achteruit. Vergeleken met 31 maart was het bevolkingsaantal op 30 april weer met 89 gedaald. Schiedam had per 30 april 77.821 inwoners, verdeeld over 38394 mannen en 39427 vrouwen. Vrijdagmiddag 11 juni zal om kwart over drie op de werf van Dok- en Werf Maatschappij Wilton-Fijenoord BV, Schiedam, behorend tot RSV (Rijn- Schelde-Verolme Machinefabrieken en Scheepswerven NV, Rotterdam) de bulkcarrier „Slesvig" te water worden gelaten. Opdrachtgever tot de bouw van het schip is Dafra Bulk Inc., Liberia. Het m.s. „Slesvig" heeft een draagvermogen van 70.000 ton bij een diepgang van 14.09 m. De lengte tussen de loodlijnen bedraagt 212,16 m. de breedte 32,25 m. en de holte 19,81 m. De voortstuwing geschiedt door een dieselmotor met een vermogen van 18.500 pk. Hoogtepunt van de tewaterlatingsplechtigheid zal zijn de doop van het schip, te verrichten door de echtgenote van één der direktieleden van de rederij, mevrouw Elisabeth Hahn-Petersen. Oplevering van de „Slesvig" zal geschieden in de loop van september 1976. De leden van de Dahliavereniging „Schiedam" hebben hun eigen tuintjes op de kwekerij aan de Vlaardingerdijl^ bezet met onder glas getrokken dahlia- en chrisantenstekken. Het zijn twintig soorten dahlias, groot- en kleinbloemig, onderverdeeld in de meest mooie kleuren. In totaal zijn er 3500 stekken gepoot en 1800 van crisanten. Uit de te verwachten oogst worden de soorten geselecteerd waarmee de vereniging in september haar eerste eigen dahliatentoonstelling wil gaan inrichten. Vorig jaar richtte men een eigen stand in op de toen gehouden „Dahlia-Expo Schiedam" in sporthal Margriet. De hiervoor ingezonden bloemwerken, samengesteld nil de eerste dahlia- oogst werden doo: Je jury bekroond. Acht „zusjes" op een rijtje met die ene ondernemende broeder, die al zijn zwoegen beloond zag met het I.C.-diploma. Vandaar de extra hartelijke handdruk van dokter Vlootman, speciaal voor de geslaagde broeder.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 29