Bedrijf wil van kwade reuk af roodbol ONlin Waterweg Noord DJ's strijden in 't Schot 'vstaó- Lutherse kerk gerestaureerd SEIKO von der ulerfc T.V. defekt? RADIO ABA Kontaktlenzen naar City Lens ÉÉN VAN DE ALLERBESTEN VOOR VADER... Digital-Kwarts EDELSTEENKUNDIGE UURWERKMAKER CITY LENS tel. 13.14.00 VRIJDAG 11 JUNI 1976 Het Nieuwe Stadsblad Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam. Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Correspondentie: Postbus 257. Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C J. van der Klink) Schiedam telefoon om ?R73fift tctra SSlt?9 ,0t 6 UUr 'S aVOndS Cemrale redactie Randstad ^&££gSSSi» KS® Randstad-edities verschijnen in een groot gedeelte van Zuid-Holland in een wekelijkse oplage van ruim 680.000 ex. OPLAGE 36.400 (SU Tankercleaning doet voorstellen voor een andere bedrijfsopzet Het Schiedamse bedrijf Tankercleaning, dat gevestigd is aan de Havenstraat en in een kwade reuk staat bij de bevolking van het zuidelijk stadsgedeelte (Gorzen), heeft het gemeentebestuur van Schiedam voorstellen gedaan om van de kwade reuk af te komen. Het bedrijf is gespecialiseerd in het reinigen en ontsmetten van grote tankers. Enige maanden geleden besloot het gemeentebestuur dat het bedrijf dicht moest, maar de directie van dit bedrijf ging toen vrijwel direct in beroep bij de Kroon. Dergelijke beroepskwesties zijn zaken van jaren. Daarbij komt dan nog dat het bedrijf bij een eventuele ongunstige beslissing van de Kroon weer een aanvrage inzake de hinderwet kan indienen en als deze na maanden wordt af- of toegewezen, kunnen de partijen wederom naar de Kroon stappen. Deze procedure is ook een kwestie van tientallen jaren. Het bedrijf heeft nu bij het gemeentebestuur van Schiedam twee alternatieven ingediend t.w.: Alternatief I: de uitslag van het beroep op de Kroon af te wachten, hetgeen uiteindelijk kan leiden tot twee mogelijkheden: a. het bedrijf continueert haar huidige aktiviteiten, hetgeen een door de gemeente Schiedam niet gewenste situatie is, of b. het bedrijf wordt gesloten, met voor Tankercleaning en voor de werkgelegenheid desastreuze gevolgen. Alternatief II: het op zo kort mogelijke termijn een nieuw concept voor het bedrijf te ontwikkelen, waarmede tevens het algemeen belang gediend is en de ongewenste situaties worden voorkomen. Dit nieuwe concept, dat aldus Tankercleaning de beste oplossing lijkt, houdt in grote lijnen in, dat het T.C.-bedrijf, in overleg met de autoriteiten en zo mogelijk met andere op dit gebied werkzame bedrijven, op niet al te lange termijn haar aktiviteiten wat betreft het reinigen en gasvrij maken van grotere zeetankers geheel of gedeeltelijk zal stopzetten en in de plaats daarvan nieuwe aktiviteiten ontwikkelt om het bedrijf rendabel te houden. Te denken aan een nauwe samenwerking met het Rotterdams Scheepsonderhoudbedrijf „Unitas" BV. de oorspronkelijke partner van Tankercleaning. Het FC.-bedrijf zal basis blijven voor de Unitas-vloot, de Unitas-magazijnen en werkplaatsen, terwijl op het terrein te Schiedam het Unitas-management zal worden gehuisvest. Als gevolg van deze samenwerking zullen aanzienlijke kostenbesparingen worden verkregen. In overleg met de autoriteiten zal het reinigen van binnenvaartschepen worden gecontinueerd en mogelijk geïntensiveerd en zullen, zo mogelijk, technische maatregelen worden getroffen om eventuele stankemissies verder te voorkomen en de veiligheid verder op te voeren. Het reinigen zal worden uitgevoerd aan de steigers gelegen aan de havenmonding, op een afstand van de woonbebouwing als wenselijk genoemd in het advies van de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond aan het Schiedamse Gemeentebestuur voor wat betreft de veiligheidsgrenzen. Tevens zal het verlenen van diensten aan bedrijven en industrieën, o.a. aan tankopslagbedrijven en de petro chemische industrie, worden uitgebreid. Deze dienstverlening zal zich o.m. richten op het reinigen van deze bedrijven en industrieën. Het T.C.-bedrijf zal gehandhaafd blijven voor het ontvangen van de slops, die bij het reinigen van binnenvaartschepen en bij het werken met mobiele eenheden voor het reinigen van de schepen bij de werven en industrieën vrijkomen en moeten worden afgevoerd. Ook zullen één of meer slop-lichters worden ingeschakeld voor het verzamelen van slops, die in het havengebied vrijkomen. Het wegverkeer zal via een bepaalde aan- en afvoerroute worden vastgesteld. Op het T.C.-bedrijf zullen deze slops onder toezicht van de overheid worden gereconditioneerd en, mogelijk via recycling, worden verwijderd. Via dit concept zou met behulp van de huidige en mogelijk nog aan te passen T.C.-installaties en de huidige en nieuw te bouwen walinstallaties in de Botlek of op de Maasvlakte voor de grote zeetankers, in het havengebied van Rijnmond voldoende capaciteit aanwezig zijn om de noodzakelijke aktiviteiten voor het reinigen van grote- en kleine schepen aan de wal te kunnen uitvoeren, waardoor het reinigen op de boeien in de toekomst vermeden kan worden. Tevens wordt dan beschikt over een centrum, van waaruit de mobiele eenheden op eventueel door de overheid te controleren wijze kunnen opereren en alwaar de bij deze werkzaamheden ter beschikking komen de afvalstoffen centraal kunnen worden verzameld en afgevoerd. Bovendien wordt door dit nieuwe concept de mogelijkheid geschapen om de vrijkomende ligplaatsen aan derden ter beschikking te stellen t.b.v. het afmeren van schepen waarop b.v. reis-reparatiewerkzaamheden moeten worden uitgevoerd. In het concept is ruimte aanwezig voor mogelijkheden om met andere soortgelijke bedrijven tot een samenwerking te komen. Teneinde de weg die tot dit plan leidt te kunnen openen, zal 50% van het tankercleaning aandelenkapitaal, thans in handen van Phs. van Ommeren B.V., worden overgenomen door een nieuwe holding, t.w. Vaclean Holding B.V., waarna het bedrijf een 100% dochter-maatschappij van die holding is. Tankercleaning b.v. in Schiedam verzoekt het gemeentebestuur van die stad, de huur van de grond aan de nieuwe dochteronderneming over te dragen. Men verzoekt het gemeentebestuur niet de sluiting ongedaan te maken en omgekeerd zal het bedrijf de beroepsprocedure bij de Kroon ook niet stop zetten. De werknemersorganisaties hebben zich, aldus het bedrijf, in grote lijnen akkoord verklaard met de nieuwe opzet van het bedrijf Tankercleaning. Wethouder Ch. Zijdeveld van Schiedam, die oai. de milieuzaken behandelt, heeft laten weten dat er inmiddels al een bespreking met de direktie van het bedrijf heeft plaatsgevonden. B. en W. hebben zich, aldus wethouder Zijdeveld, nog niet over de zaak uitgesproken, maar willen strikt neutraal de nieuwe plannen bekijken. Hij zal t.z.t. de hele problematiek ter sprake brengen in een openbare raadscommissie van stadsontwikkeling en milieuzaken. Zondag vierde de Lutherse gemeente een opgeruimd Pinksterfeest in een grondig gerestaureerde kerkruimte. Gedurende de drie voorgaande weken had men zich moeten behelpen met een kleine nevenruimte. Een belangrijk deel van de werkzaamheden aan het plafond en de muren werd door gemeenteleden uitgevoerd. Zoals duidelijk te zien is, kreeg ook de buitenzijde van het kerkgebouw een goede schilderbeurt. Door een gerichte financiële aktie tracht men nu de extra onkosten op te vangen. üp zondag 13 juni viert deze gemeente haar traditionele jeugdzondag ter feestelijke afsluiting van het kinderkerk- en jeugdkerkwerk. Het zal een thema-dienst worden met eigen sfeer en karakter waaraan de Vlaardingse zang- en muziekgroep „Faith,, zijn medewerking zal verlenen. Deze groep is sterk op de evangelisatie gericht. Het thema luidt: ,,lk schaam mij het Evangelie niet". Na de dienst volgen er met de kinderen en de jongeren een maaltijd en spel-aktiviteiten in het Beatrixpark rondom de aldaar opgezette tenten. Op zondag 22 augustus wordt de kinderkerk na de vakantie hervat, de jeugdkerk volgt op 29 augustus. Uiteraard is de jeugddienst toegankelijk voor alle belangstellenden. Op dinsdagavond 15 juni om half acht treedt het mandoline gezelschap O.N.I. Ontspanning Na Inspanning" onder leiding van de heer F. Carree un het verpleegtehuis „Nieuwe Waterwee Noord" op. Het bovengenoemde gezelschap heeft op 27 mei deelgenomen aan het concours in de Rijp afd. Uitmuntend heid en een le prijs met 350 punten behaald, een prachtig succes. Wanneer er muziekliefhebbers zijn die een madoline, mandola of gitaar spelen zijn ze van harte welkom. Men repeteert iedere dinsdagavond om acht uur in het Ver. Geb. C.J.V., Lange Haven 129. SCHIEDAMSE NOTITIE De naaikursus van Turkse dames heeft zaterdag van één tot vijf uur een kledingshow van de zelfgemaakte kleding. Sweelincksingel 17, Schiedam Groenoord. JUNI: VADERDAG Jan Schreiner: Groot Sportvissersboek Techniek, tactiek en romantiek van het vissen. Met ca. 200 foto's en tekeningen waarvan vele in kleur. Groot formaat gebonden boek. Prijs slechts 22.50 Boekhandel RUBENSPLEIN 16 SCHIEDAM TEL 010 26 9613 Wij hebben alle typen uit voorraad leverbaar! Prijzen vanaf 595.- BROERSVEST 68-70 SCHIEDAM TELEFOON (010) 26.75.93 Vanavond wordt het Bar 't Schot d.j.- concours gehouden. Het begint om negen uur. In de jury zitten De Lange, Fashion organisatiebureau, Muziekkrant Oor, Phonogram BV, platenmaatschappij,' Tony Mitchell, Ferry Dupont. Geïnteresseerde d.j.'s kunnen vanavond nog inschrijven voor de verkiezing. Prijzen als bekers enz. worden verstrekt. SCHIEDAMSE NOTITIE De Kollekte van Sonnevanck en Zonnegloren die in Schiedam werd gehouden in de periode van 17-23 n.ei heeft een bedrag opgebracht van 5449,25. WU HELPEN DIREKT! Specialisten op antennegebied Nederland en Buitenland LEL! 26.07.78 of 01899-15874 GROENELAAN 95 Verkoop - Inruil - Reparatie In Rotterdam e.o. gaan de meeste mensen voor waarom zou u dat niet doen onze gratis informatie-brochure .'.untp u krijgen door de bon op te sturgn of te bellen. R'dam: Mauritsweg 37 Vl'dingen: Westhavenplaats 17 Alleen na tel. afspraak. In een open enveloppe zonder postzegel sturen naar CITY LENS antwoordnummer 554 ROTTERDAM. NAAM: ADRES: PLAATS

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 1