Zonnige impressies van zwembaden Groenoord en Zuid HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 19 - WOENSDAG 7 JULI1976 behoorlijk plaatsje. „Bleekgezichtcn" zie je praktisch niet meer. Of het moeten persé mensen zijn, die niet tegen de zon kunnen. Voor de kinderen, vooral de allerkleinste is het hier een eldorado. Af en toe hoor je gekrijs. Maar dat wordt snel gesust. Want moeder of oma heeft altijd wel iets in de tas om het verdriet of de pijn te doen vergeten. Nu denkt u misschien, dat dit een specifiek vrouwen- en kinderoord is middenin de week. Vergeet het maar. Ook de heren der schepping in fleurige zwembroekjes weten hier de aandacht gevangen te houden. En het potje bier smaakt hier eens zo best. Laat dat maar aan de restauratie hier over. Eventjes tot slot dit: als u tevoren een gezinskaart gekocht had, was u ƒ.95,50 kwijt geweest. Inclusief desnoods met wel tien of meer koters. Zó zijn ze ook weer bij bad „Groenoord". Een kinderseizoenkaart kost ƒ.30, een volwassen-seizoenkaart ƒ.33, Neemt u voor uw kinderen nu een tienbadenkaart, dan betaalt u slechts ƒ.12,75. Een tienbadenkaart voor volwassenen komt op ƒ.16,U heeft het dus maar voor het zeggen. Heeft u helemaal geen vakantieplannen, dan haalt u die .95,50 er altijd uit. Want deze zomer slaat alle records... ZWEMBAD „ZUID" Op naar het volgende bad van dezelfde direktie. Nu het Bad Zuid, dat daar toch ook wel gezellig ligt aan de Westfrankelandsedijk. En talloze herinneringen oproept aan het oude „Open Bad" destijds. Weet u het allemaal nog, mevrouw V.d. Gaag? Wat is hier allemaal niet voor verzet door de bewoners van Schiedam-Zuid destijds om aan dit bad gestalte te geven? Telkens opnieuw ais ik er een kijkje neem, moet ik daaraan denken. Achter de kassa zat hier gistermiddag rond vier uur de tengere mevrouw H. van Leeuwen- Verwijs. Wier stem net als die van de andere kassière over het terrein Typisch uitzicht hier. Een besloten gemeenschap. Maar buiten is het weer heel anders. Echt gezellig en overal vormden zich dan ook groepjes. Net als in bad „Groenoord". Al is en blijft het daar natuurlijk veel groter. Het aantal bezoekers gistermiddag bedroeg op dat moment 712. Een getal dat toch ook beslist genoemd kan worden. Het topgetal bedroeg hier 1437. Ook dat is het vermelden ten volle waard. Er wordt aangifte gedaan van vermissing van een antiek kruisje door een jongeman. Mevrouw Van Leeuwen belooft hem er op te letten en hij kan er zeker van zijn, dat hij het terug krijgt. Mits het natuurlijk gevonden wordt. Vergeten te vragen of hier veel zoek raakt. Doe ik beslist een andere keer 'wel eens. Mak ik even mijn fan uitdraaien? Ik heb er schoon genoeg van. Maar nog lang niet van deze zwembaden. Want daar kan Schiedam terecht trots op zijn. Over het sportfondsenbad schrijf ik nog weieens in de winter. Want dat is weer een heel ander verhaal. Maar niet minder aantrekkelijk. Het wordt misschien vervelend om alsmaar te zeggen, dat het tropisch heet is. Maar het feit ligt er nu eenmaal en draai er dan, bezweet en verhit maar eens. omheen. Dus opgewekt met bus 53 naar bad „Groenoord" gistermiddag. Toen het hierboven op de flat het allerheetst was. Daar was het onder de bomen tenminste lekker koel en keek ik met intense belangstelling naar al deze zonzoekers en koele duikers(essen). Ik viel natuurlijk hopeloos uit de toon met een blauw gespikkelde rok en een fleurig geborduurd wit bloesje aan. Terwijl de anderen bijna niets aan hadden. Maar ook voor een verkleedpartij was ik te lui. Dus badpak thuis gelaten. Ik had minstens gedacht nergens een plaatsje te kunnen vinden. Maar dat blijkt alleen op zaterdag en zondag het geval. Hier komt een mens werkelijk tot rust. Er woei een lekker briesje en het leven was hier goed. Hetgeen ruimschoots bevestigd werd door de beheerder van het restaurant, de Vlaardingse heer E. v.d. Doe. In dienst (dit seizoen voor het eerst) bij de heer H. Lyclama van het restaurant. Ik heb hem geen hand kunnen geven. Net zomin als de direkteur van dit onvolprezen open bad in Groenoord. Maar dat gebeurt dan wel op een koelere keer. De kassière van deze middag (hetgeen bij toebeurt bij de dames gebeurt) mevrouw H. SchikhofSorber zat gezellig in haar „hokje" en vertelde me, dat de drukste dag de topdag dus ruim 9.5000 zwem- en zonliefhebbers(sters) had opgeleverd. Gistermiddag betrof het aantal bezoekers rondom twee uur ruim 4000. Niet zo gek druk dus, wel erg gezellig. En voor iedereen een weerklonk als er een mededeling gedaan moest worden. Zou dit een voorportaal tot een radiostudio of Lv .-studio kunnen zijn? Op de zon- en uiteraard ligweide, overal zonaanbidders. Wat wil je met deze temperatuur? Hoewel een beetje beschut de meesten meer aanlokten. Dat griezelige wit van de winter had allang plaats gemaakt voor een gezond bruin kleurtje. Even een bekertje koffie uit de automaat genomen (twee kwartjes en lekker) en toen gekeken naar al dat gespartel in het bad. Geen koperen ploert erboven. Leek me ook veel fijner.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 19