In gesprek met: J. M. Tenwolde-Lakerveld een heel bijzondere zakenvrouw Interesse voor Kamahl fanclub |_=Jurgerlijke E33tand Baseball training Macré voor beginners OPROEPING Mij*. Mewng Politierapport ORANJE 7 Dl P-LOM A BON ROSÉ HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 7 JULI 1976 i,sy Heel veel Schiedammers kennen de dappere beheerster van het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein: mevrouw Johanna Maria Tenwolde-Lakerveld. Die hier al negentien jaar werkzaam is. Destijds werd haar man temidden in een toen nog rimboe hier als beheerder van dit zalenkomplex aangesteld en had ik toen nog een gesprekje met hem. Mevrouw Tenwolde mocht in 1958 het beleid van de keuken voeren en kreeg daarvoor speciale toestemming van C.R.M. Dit werk kon zij gemakkelijk kombineren met haar taak als huisvrouw en moeder. Enkele jaren later slechts overleed helaas haar man. Maar toen werd zij gelukkig in staat gesteld zijn werk over te nemen en zette zij zich hiervoor met hart en ziel in. Met slechts één doel voor ogen: haar beide zoons te laten studeren. Het gemis van haar man en grote toeverlaat wist zij te overbruggen door alleen maar keihard te werken. Altijd met een vriendelijk woord voor de bezoekers van het Wijkcentrum open te staan. De huurders van de diverse zalen met raad en daad bij te staan. Zalige koffie te schenken en voor gezellige „etentjes" te zorgen. Daarnaast een fijne moeder te zijn, waarbij het goed was op terug te vallen. GROTE VRIENDENKRING Zodoende wist mevrouw Tenwolde zich ongemerkt bescheiden als ze altijd is, zich een grote vriendenkring op te bouwen. Zodat toen haar beide zoons Henk (bekend nog van de V.V.V. vroeger) en Arie zich een plaats wisten te veroveren in de maatschappij, de eenzaamheid voor haar niet zo groot was. Henk Tenwolde is nu ritmeester bij de cavallerie in Höhne (Duitsland) en Arie Tenwolde is leraar aan de Havenvakschool op de „Jan Bakx". Van hun gezinnetjes heeft mevrouw Tenwolde twee kleinzoons en een kleindochter. Die allen zon in haar werkzaam leven brengen. NA 52 JAAR In het Wijkcentrum geeft de bekende heer H. de Pater (van Meijer en de Pater) spofedkursussen voor de middenstandsopleiding. Het werd voor Johanna Maria Tenwolde-Lakerveld en nu moet ik echt even weer haar naam voluit noemen, omdat ik dit allemaal zo geweldig vind, een stimulans zich hiervoor op te geven. Zij, die 52 jaar geleden op de schoolbanken zat. Niet dóór kon leren, omdat ze thuis als oudste onmisbaar was in het huishouden met vijf kinderen. Zij werd dus een allround huisvrouw, waarmede haar man enorm bofte. Want ze had twee rechterhanden. Mogelijk had zij het vér geschopt, als zij de kans gehad had door te mogen leren. Maar daar heeft ze nooit een punt van gemaakt deze Johanna Maria Tenwolde. Zij was gelukkig met haar man en hun beide zoons en stimuleerde hun steeds hun studie af te maken. Wat te worden in de maatschappij die immers zonder papieren niets te betekenen heeft? PITTIGE KURSUS deze Toen zij met middenstandskursus begon, waarschuwde haar jongste zoon haar. Moeder, houd er rekening mee, dat het een pittige kursus is. Maar als je ergens meezit, bel me maar. Er glijdt een wijze glimlach over haar beweeglijk gezicht, als ik met mijn bloknootje tegenover haar zit. Fijn achter het koele Wijkcentrum met een uitzicht op de vijver in de Mgr. Nolenslaan. Ik ben in dit kursusjaar echt een ongezellige oma geweest, bekent ze gul. Overal sjouwde ik met mijn boekenpakket heen. Ieder vrij minuutje werd voor de studie ingezet. Soms kwam ik er echt niet uit en dan belde ik Arie. Ik begrijp er zo niets van, zei hij dan. Pak je boeltje maar bij elkaar en kom maar naar ons toe. Dat was dan naar Capelle aan de IJssel. Soms werkte ze tot diep in de nacht. Want ze wilde zo graag dat diploma behalen. In een spoedkursus van één jaar in plaats van twee jaar. Het leek misschien een onmogelijk opgave op haar leeftijd (64), maar zij beet zich als een terrier in de leerstof. Met nog andere kandidaten, waarvan zij de oudste was. ONDRAAGLIJKE SPANNING Zij dacht even terug aan 1968, toen zij haar Vakdiploma voor het Horecabedrijf behaalde. Dat gelukte toen ook en zou het dan nu niet gaan? Op 28 april j.l. deed zij in de Sporthal „Margriet" schriftelijk examen. Of zij hiervoor geslaagd was, wist zij niet. Wel zes weken later, dus op 30 juni, toen zij mondeling examen deed. Zij: Johanna Maria Tenwolde- Lakerveld, die met een gemiddelde van 8 uit de bus kwam. N.I. een 5 voor boekhouden, een 7 voor bedrijfsrekenen, een 8 voor taal, een 9 voor ekonomie, een 9 voor handelsrekenen en zelfs een 10 voor recht- en wetskennis. Haar cijfers voor mondeling Engels waren 9, 9 en 10. Een gewéldige vrouw deze Johanna Maria Tenwolde-Lakerveld. Die op 13 maart 1977 de pensioengerechtigde leeftijd hoopt te behalen en dan afscheid neemt van „haar" Wijkcentrum. Haar vurige wens is dan een fijne verwarmde fiat in „Spieringshock" te krijgen. En dan „iets" voor een vereniging te mogen doen. Gemeente Schiedam: verdient deze geweldige vrouw die flat ja of neen? Noteert u haar alvast op de lijst? Dan gaat er n.l. een grote wens van haar in vervulling en... laten we maar eerlijk zijn, die flat met al zijn komfort heeft zij na hard werken toch zeker wel verdiend? GEBOREN H. Klein-Truijens, d. M. G. van der Jagt-van Mourik, z. J. H. A. Ouwersloot-Kuis, d. R. Dhanai-Bhaggoe, d. P. van 't Wout-Uitterdijk, d. P. C. Pols-van Eijk, z. W. J. de Bruin-Bokhorst, d. K. van Katwijk-Korbijn, z. S. A. Wijnia-Ekkel, z. P. A. van Elswijk-de Groot, d. A. C. Koremans-de Kooter, z. J. G. M. Heinsbroek-Naring, d. L. W. Burger-Aassestrand, z. T. C. van de Polder-Schapkun, d. O. G. J. Ooms-Boer, d. L. Schafer-Overdijk, d. G. J. A. van den Boogaard-Bohnen, d. M. van As-Cremers, z. A. M. Hermans-Wijnands, z. P. Bot-Schoonenberg, z. A. J. Rodriguez Gonzéles-Carballo de la Cruz, d. H. J. H. Lansbergen-de Wit, z. J. B. van 't Hof-Smid, d. C. J. L. Vollering-Uijtdewilligen, z. H. Keiler, z. C. J. Schewe-Kreuger, d. R. A. van Vliet-den Ouden, d. R. van Hagen-Oly, d. E. Groeneveld-van Es, d. R. Blankert-Becker, d. J. P. van de Water-Herrem a, d. G. L. Bastiaans-Verkade, z. J. H. de Koster-Dal, d. ONDERTROUWD J. F. Antonio, 23 jr. en J. Smeets, 20 jr.; H. Boom, 21 jr. en H. C. Kraan, 24 jr.; A. N..G. van den Bos, 25 jr. en H. Vonk, 26 jr.; L. J. H. Degeling, 23 jr. en J. Plaats, 20 jr.; F. M. C. van Gerven, 27 jr. en A. M. T. Olsthoorn, 21 jr.; C. J. A. Ham, 25 jr. en M. A. Bomas, 18 jr.; B. C. Kuijpers, 20 jr. en J. M. de Ruiter, 20 jr.; T. de Raad, 22 jr. en S. W. van der Have, 22 jr.; A. Veerkamp, 20 jr. en C. van Tricht, 19 jr.; H. van Wijk, 22 jr. en J. A. H. Goedhart, 21 jr. GETROUWD T. H. Brandenburg, 23 jr. en A. F. Wietzes, 23 jr.; W. G. J. Jansen, 23 jr. en A. Leffring, 19 jr.; W. H. Manoch, 25 jr. en F. T. Wetzel, 18 jr.; G. van der Most, 51 jr. en A. J. C. Krommenhoek, 33 jr.; R. L. Greten, 21 jr. en M. M. Tuk, 21 jr.; L. Franken, 21 jr. en J. S. van Roest, 23 jr.; J. W. Reus, 22 jr. en I. van Giessen, 19 jr.; M. J. Vielvoije, 22 jr. en M. H. Stellinga, 21 jr.; C. J. Schaap, 25 jr. en M. Bakker, 19 jr.; D. J. M. Vermeulen, 23 jr. en I. Bons, 21 jr.; M. van der Nagel, 22 jr. en Y. de Paauw, 22 jr.; M. J. Spruijt, 23 jr. en M. Steigenga, 19 jr.; J. W. Kuijpers, 24 jr. en A. M. F. H. Kempes, 25 jr.; J. van der Zouwen, 21 jr. en J. Boender, 19 jr.; F. J. Parrin, 23 jr. en M. G. Frankfort, 22 jr.; H. Schimmer, 21 jr. en M. L. Meijer, 21 jr.; M. 't Hart, 23 jr. en W. Oudshoorn, 18 jr. OVERLEDEN M. J. Bouman, vr„ ongeh., 74 jr.; J. B. Kleiss, man, geh. gew. met M. E. Noordam, 86 jr.; H. van Meines, man, geh. gew. met I. van der Horst, 76 jr.; F. Kooij, man, geh. gew. met L. van Eijk, 89 jr.; T. W. Stolk, vr„ geh. met H. Zuijdgeest, 75 jr.; R de Bruijn, vr„ geh. met J. Vermeij, 77 jr.; W. Verboom, vr„ geh. met A. J. Moerer, 73 jr.; D. Voets, man, geh. met M. A. A. van Beers, 69 jr.; J. de Bruin, vr., geh. gew. met J. H. Eering, 84 jr.; H. A. Krabbendam, man, geh. met A. van Leeuwen, 91 jr.; A. van der Kinde, man, geh. met C. J. Goené, 65 jr.; J. Thielman, vr., geh. met P. Vis, 75 jr.; J. D. G. de Bruijn, man, geh. met C. Mulder, 64 jr.; C. van Vliet, vr., ongeh., 81 jr.; N. Morelis, vr„ geh. met P. A. Theuns, 67 jr.; M. Jongebreur, man, geh. met M. Noordijk, 63 jr.; D. den Boer, man, ongeh., 58 jr. De schuldeisers van de te Schiedam gevestigde stichting Stichting Vrienden Christelijke Nijverheidsscholen Schiedam, welke stichting krachtens be stuursbesluit van I juli 1976 is ontbonden, worden bij deze opgeroepen om op maandag 9 augustus a.s. om 10 uur te verschijnen ten kantore van notaris C. Everaars, Lange Nieuwstraat 147 te Schiedam, telefoonnummers 010-26.64.88/ 26.64.96/26.83.89, alwaar door de vereffenaar rekening en verantwoording /al worden afge legd van de vereffening van het vermogen van deze stichting. Marianne de Wolff uit Vlaardingen schrijft me onderstaand briefje. Als u hiervoor interesse heeft, neemt u dan kontakt met haar op. Hoe meer fans in Nederland, hoe leuker voor deze sympathieke zanger. Op 26 september 1975 werd de Kamahl-Fanclub opgericht. Initiatiefneemster was de negentienjarige Patricia van den Busken, die door het gevoelige stemgeluid van de Australische zanger Kamahl diep onder de indruk was gekomen. De organisatie van zo'n fanclub valt echter nog niet mee en het duurde lang voor de eerste leden zich aanmeldden. Inmiddels zijn het er al 230 geworden en Patricia is daar toch wel erg blij mee. Eenmaal in de drie maanden komt er een clubblad uit waarin veel informatie voor en door de clubleden staat. Want de leden kunnen met het samenstellen van dit blad meehelpen, d.m.v. het insturen van verhalen, gedichten e.d. Ook wordt er zo mogelijk ieder jaar een fanclub meeting georganiseerd waar de leden met elkaar van gedachten kunnen wisselen. Voor zo'n meeting wordt óók Kamahl uitgenodigd, die dan aanwezig zal zijn. Dit gebeurde ook op 8 mei j.l. De contributie bedraagt ƒ.10,per jaar en nieuwe leden zijn dan van harte welkom. Voor verdere informatie, schrijf of bel naar: Patricia van der Busken, Veghelsedijk 10a, Uden (Noord- Brabant), tel. 04132-63227. Bij correspondentie wel graag een postzegel insluiten voor antwoord. Marianne de Wolff, Burg. van Walsumlaan 253, Vlaardingen, Tel. 010-703907. De Jeugdtechnische Commissie van het Rayon Rotterdam organiseert op dinsdag 6, woensdag 7 en donderdag 8 juli weer een rayonaal trainingskamp op de velden van de vereniging SCHIEDAM gelegen op het sportcom plex „Harga" te Schiedam. Deze trainingskampen worden gehou den voor Bleesing (8 t/m 12 jaar), M. C. Bakker (13 t/m 15 jaar) en BRL-jeugd (13 t/m 15 jaar). Spelers in de M.C. Bakker leeftijd mogen niet als werper of achtervanger optreden. Dagelijks wordt op drie velden plus het honkbalveld van de vereniging Schie dam vanaf 's-morgens 9.00 uur tot 's-middags 15.00 uur een trainings schema afgewerkt. p.,fles 2.95 bij 12 flessen, p. fles 2.75 SLIJTERIJ-WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14 telefoon 26.59.71-26.41.40 U belt, wij bezorgen. In het dienstencentrum „De 4 Molens", Nieuwe Dam laan 766 start op donderdagmiddag 22 juli om twee uur een zomerkursus „Macramé voor beginners". In ruim twee maanden willen we u de grondbeginselen en eenvoudige toepassingen Ieren van het macramé-knoopwerk. De gehele kursus kost .25,(vooruit te betalen), waarin dan de kosten van het oefenmateriaal begrepen zijn. De kursus duurt tot eind september. Inschrijving is vanaf heden mogelijk in het dienstencentrum „De 4 Molens" (vragen naar dhr. V.d. Tak). Onder tel.nr. 705500 kunt u zich ook aanmelden.. Mysterieuze verdwijning van auto De Schiedamse politie vindt het maar een vreemde zaak, dat de als vermist opgegeven Volkswagen van de direkteur de heer A. J. A. van L. geparkeerd voor zijn woning in de Stadhouderslaan zaterdag als vermist werd opgegeven. En enkele uren later werd teruggevonden in de Huysmanstraat. De dief had het erg gemakkelijk gehad, want de sleutel van de auto zat nog in het stuur. Het vreemde van dit alles is echter dat in die auto een bos sleuters werd gevonden, die het eigendom bleken van de heer J.J.H.W.,een30-jarige vertegenwoordiger. Eveneens wonende in de Stadhouderslaan. Met al die hitte tast de politie nog in het duister. Onwel geworden en overleden Op weg naar zijn vakantieadres, gepakt en gezakt, werd de 62-jarige Schiedamse bankwerker H. J. Elshof onwel en werd met grote spoed door de G.G. G.D. overgebracht naar het Gemeente Ziekenhuis. Waar hij bij aankomst aan een hartinfarct bleek te zijn overleden. Misselijke baldadigheid Een stelletje opgeschoten jongelui vonden het vrijdagavond zo nodig twee ruiten van anderhalf bij driekwart meter van het stationsgebouw aan diggelen te gooien. Ook een manier om af te koelen. Al levert dit alleen maar scherven op. En die moeten dan ergens nog geluk aanbrengen „zegt men". ■gir.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8