MAK tSiWe Jfeersje Twee diamantjes op 12 juli 17.50 Morgen start onze seizoen opruiming UW VOORDEEL reen brilrTT^) De jarigen van het Singelkwartier Jonge diefjes voorgeleid AARDGAS SERVICE (Natural Gas Service) N.V. in liquidatie #*y*! DIT IS HANDIG: VERZAMEL FOUDRAAL voor al uw hengels. Skai norm. 19.95 nuIOb™ WERPHENGEL met molen TEL. 262851-268508 Donderdagavond koopavond hülsta slaapkamers en woonwanden vindt u bij kroes broersvest 64 en 66 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 14 JULI 1976 dollond/van roon hoogstraat 73 schiedqm telefoon 26 76 65 visklaar T IS WEER BIJ BROERSVEST19 SCHIEDAM Bekijk onze handgemaakte spinhenge/s van 67.50 tot 170.- van acht gulden te hebben gestolen. Op 30 juni een totaalbedrag van maar liefst dertig gulden. Uit een woning aan de Verdistraat gristen zij bij een bejaarde inwoonster een bedrag van vijftien gulden weg terwijl ze op 2 juli door insluiping bij een invalide vrouw aan het Sem Dresdenplein een bedrag van vijfentwintig gulden wisten te veroveren. Eveneens deden ze op 2 juli een greep in het geldkistje van Bad „Groenoord": buit vijfenzeventig gulden. Van een 94 jarige inwoner van het bejaardencentrum „Spaland" nam dit tweetal een bedrag van zestig gulden weg. Op 25 juni zagen ze kans ongeveer honderd gulden uit een RET- bus mee te nemen op het Emmaplein. Uit kledingstukken op het terrein van Bad „Groenoord" wisten ze eveneens geld weg te nemen, terwijl hun buit ook bestond uit een bromfiets ter waarde van vijfhonderd gulden. Een inbraak in een scholencomplex aan het Bachplein leverde het bedrag van driehonderdvijfenzeventig gulden op. Maar ook kwamen ze nog in het bezit van drie bromfietsen en twee fietsen, terwijl ze zich ook nog aan kleine winkeldiefstallen schuldig maakten. Een hele reeks van diefstallen is hiermede opgelost. Burger Koogje (88) en Helena Meerman (81) BROERSVEST 135 Het was helemaal niet de bedoeling, dat ze „in het nieuws" zouden komen: Burger Koogje van 88 en zijn diamanten bruid Helena Meerman van 81 jaar. Maar heel toevallig hoorde ik van mevrouw J. de Beer, die zo ontzaglijk veel doet namens de R.K. Bond van Bejaarden «afdeling Schiedam in „Huize Frankenland", dat het echtpaar Koogje op maandag, 12 juli hun diamanten trouwdag vierde. En wat doe je dan? Dan koop je een grote bos bloemen, die in deze hitte tegen „een stootje" kunnen en dan stap je de lift van „Huize Frankenland" in. Drukt op het zevende knopje en loop je door een versierde gang naar het eind daarvan. Waar in een feestelijk versierde kamer het echtpaar Koogje-Meerman het stralend middelpunt van deze blijde dag is. Om dan te horen, dat ze het eigenlijk alleen in eigen kring vieren. Dus geen poespas erbij. Want ze houden helemaal niet van publiciteit. Dit wordt dus geen uitvoerig levensverhaal van deze twee mensen, die elkaar zestig jaar geleden eeuwige trouw beloofden en nu sinds ruim vijf jaar in dit bejaardentehuis hun laatste levensdagen slijten. GEWELDIG HUIS Een geweldig huis, beamen ze bijna gelijktijdig, nadat ik beloofd heb zo goed als niets op te schrijven. Verdraaid moeilijk, maar het moet nu eenmaal. En belofte maakt nog altijd schuld. Heel veel Schiedammers kennen de oud-bruggewachter Burger Koogje. Vooral in Schiedam-Zuid een bekende klank. Zeg maar gerust de Gorzen, zegt dit echtpaar. Want dat blijft het toch altijd voor ons. Maar liefst 35 jaar hebben ze in hun gerieflijke woning aan de Nieuwe Maasstraat gewoond. Waar al hun kinderen gastvrij hebben ingewoond, voordat ze een eigen huis kregen. Dat ging jaren geleden zo, weet u dat allemaal nog? Een mens vergeet tenslotte zo gauw. Nu woont hun jongste schoonzoon met zijn gezinnetje in datzelfde huis. Al heeft hij er natuurlijk verschillende veranderingen in aangebracht. Om even bij deze schoonzoon Jan te blijven: hij heeft het leeuwenaandeel gehad in de organisatie van dit grote feest. En toen de bruidsdagen aanbraken, het gepresteerd de feestelingen de deur uit te werken. Gewoon gezellig met zijn zus en zwager mee naar het Kralingse Bos. Want hier in huis moest alles versierd worden. En in recordtempo en met behulp ook van de zusters op deze zevende etage. Zo zijn die zusters ook nog in dit bejaardentehuis, ledereen op de gang leefde intens met deze feestdag mee en liet zijn kamerdeur wagenwijd open staan om zich ervan te overtuigen, dat de gehele gang versierd werd. ONVERGETELIJK FEEST Het grote feest is zaterdagmiddag ingezet met een kerkdienst in de eigen kapel van het huis en daarna van hals' vijf tot half zes een receptie in de bestuurskamer van de direkteur, de heer L. W. A. Smits. Die deze beide „diamantjes" van harte feliciteerde namens het bestuur en hun een fraai koperen luchter en een bloemstuk aanbood. De loco-burgemeester wethouder R. Scheeres bood namens het gemeentebestuur zijn hartelijke gelukwensen aan en onderstreepte dit alles met een fraaie fruitmand. Van hun huisdokter Santbrink waren er ook bloemen. Op de receptie maakten vele goede vrienden en bekenden hun opwachting en kwam dit echtpaar schier handen te kort. Daarna zaten alle familieleden (het echtpaar heeft nog zes kinderen, 18 kleinkinderen en 2 achterkleinkinderen) aan een koud buffet aan, dat ter hunner ere werd geserveerd in de recreatiezaal van dit huis. Vooral over dat koude buffet raakt men bijna niet uitgepraat. De koks hadden er dan ook hun uiterste best op gedaan. Tenslotte heeft dit huis niet elke week twee „diamantjes" onder zijn dak. Op zondag werd dit echtpaar nog een speciale feestmaaltijd aangeboden. Het kon allemaal niet op. Weet u, dat iedereen die hier zijn verjaardag viert, mag kiezen wat hij of zij op die dag eten wil, vraagt Burger Koogje me trots. Ik weet het nu en u ook. Maar dat zal mogelijk ook in andere bejaardentehuizen in ons Schiedam gewoonte zijn. Een heel feestelijke gewoonte, vind ik wel. GEEN SPIJT In februari 1971 hebben ze hun bejaardenwoning aan de Mgr. Nolenslaan verlaten en hebben ze hier in „Huize Frankenland" hun intrek genomen. Het was vooral voor Burger Koogje die in een invalidenwagen rijdt, veel beter. Daarom hebben ze er beiden ook geen spijt van, dat ze nu hier wonen. Ze kunnen immers gaan en staan waar ze willen. Ze hebben een uitstekende verzorging. Mijn liefje, wat wil je nog meer op deze leeftijd. Ik ben dus gast geweest op hun eigenlijke grote huwelijksdag: de dan gaat u gewoon l naar DOLLOND/VAN ROON De „diamantjes" Burger Koogje en Helena Meerman gewoon gezellig thuis op de zevende etage van „Huize Frankeland". Ingevolge besluit van de alge mene vergadering van aandeel houders d.d. 25 juni 1976 is de vennootschap met ingang van gemelde datum ontbonden. Tot liquidateur is benoemd Mr. E. Ruiter, Charlotte de Bourbonlaan 36 te Zeist. Het plan van uit kering is neergelegd bij het Handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas te Vlaar- dingen, alsmede bij het kantoor van de vennootschap. In deze maand zijn er 26 kinderen van de wijkvereniging „Het Singelkwartier" jarig. In de maand augustus 18. Zij, die op 8,13 en 20 juli, 4 augustus, 22 en 28 augustus jarig zijn, kunnen een fijne verrassing afhalen bij de familie J. Jeup, Van Leeuwenhoeckstraat 11a. Het leek een verhaaltje uit grootmoeders tijd. De „ijzeren hond" van de 62-jarige G. K., melkslijter, zakte met zijn hippe voertuig, anno zoveel, met zijn voorwiel in de rails van de tram en bleef steken. Het openbaar vervoer bleek hierdoor ruim twintig minuten geblokkeerd, voordat het gelukt was het voertuig van de rails af te slepen. IN HUN KRAAG Een politieman buiten dienst, maar immer aktief, zag dat in een winkel op de Hoofdstraat een van de twee klanten een electronisch rekenapparaat in zijp zak smokkelde en de winkel verliet zonder te betalen. Hij gaf dit rap aan het hoofdbureau van politie door, waarna de 21-jarige S. C. K. uit Rotterdam en de 23-jarige R. G„ zonder vaste woon- of verblijfplaats op de Koemarkt konden worden aangehouden. Zij bleken voorts in het bezit te zijn van vier spijkerbroeken, zeven overhemden, luchtige truitjes eri moderne polstasjes. Uit verschillende zaken in Schiedam als sport te hebben meegenomen. Over deze „sport" kregen ze de gelegenheid om over na te denken. AANTAL ONGELUKKEN Vergeleken bij het aantal ongelukken in de maand juni van het vorige jaar, zijn er dit jaar vijf meer gebeurd, n.l. 149. Hierbij werden vijf mensen zwaar gewond en liepen 22 mensen slechts lichte verwondingen op. Bij aestien gevallen onstond zware schade, bij 121 slechts licht. Geen voorrang verlenen, onoplettendheid, te dicht volgen en onvoorzichtig achteruit rijden waren de voornaamste oorzaken van al deze ongevallen. VAN FIETS GEVALLEN Op het kruispunt van de Vlaardingerstraat, Westvest en diamanten huwelijksdag in hun rijke leven. Want zo voelen zij zich, omdat ze nog bij elkaar zijn. Moge zij er nog heel lang, vitaal en gezond op terugzien. Want voor Burger Koogje en Helena Meerman is het gewoon een dag uit duizenden geworden. Waarbij de schaduw over deze dag, het gemis van drie kinderen in het verleden, even werd vergeten. En zo moet het ook. Want het leven gaat verder en tenslotte zijn er nog zes, die altijd voor hun wel en wee op de bres staan. Om dan maar te zwijgen over al die kleinkinderen en twee achter-kleinkinderen. INBRAKEN EN INSLUIPING Op het hoofdbureau van politie bekenden ze ook nog op die dag twee portemonnees met een totaal bedrag MIEKE Vlaardingerdijk viel de tienjarige John. v.d. R. door onbekende oorzaak van zijn fiets en liep daarbij een hersenschudding en een hoofdwond op. Per GG GD werd hij naar het Nolet- Ziekenhuis overgebracht en aldaar opgenomen. TE HOGE SNELHEID Op zijn bromfiets reed de Italiaan V. op de Nieuwe Damlaan bij de Sportlaan, toen hij daar kwam te vallen. Oorzaak: vermoedelijk een te hoge snelheid. Zijn duopassagier, de 17-jarige G. v.d. G. liep hierbij een hersenschudding en schaafwonden aan zijn knie op. Waarvoor hij in het Nolet-Ziekenhuis werd opgenomen. Donderdag zijn twee jeugdige Schiedammers de 13-jarige R.R.S. en de 15-jarige W.F. van R. voor de Officier van Justitie te Rotterdam voorgeleid. Zij hebben een reeks van inbraken op hun geweten, waarvan vooral bejaarden van „Thurlede" het slachtoffer zijn geworden. Hier betrapte de adjunkt-directrice mevrouw H. W. Valk deze jonqens, toen ze net uit het kantoor van dit bejaardentehuis kwamen en een portemonnee met een inhoud van zes gulden hadden buit gemaakt. Tezamen met een kok zette zij de achtervolging op deze knapen in en slaagden er buiten in de jongens te pakken te krijgen en aan de politie over te leveren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 3