Pijnlijke vraag aan acht Vierdaagse-solisten lach eens tegen 't duimpje van de fotograaf.. Vierdaagse van Nijmegen altijd weer een belevenis Twee werelden en toch niet eikaars tegenvoeters.m alleen over lange wegen door ruilverkavelingsgbied gelopen. Maar liefst 713 wandelaars hielden het deze dag voor gezien en gaven het op. DERDE DAG De derde dag is „de dag van Groesbeek" en hier wordt vaak tegenop gezien. Vooral door de ongetrainde wandelaars, die de Laatje maar eens lekker pakken door moeders, .jongen. Boudewijn de Groot zo geroemde land van Maas en Waal gelopen. Allereerst moesten echter diverse wijken van Nijmegen doorkruist worden. De route tot Wychen was nieuw en viel bij het merendeel der wandelaars goed in de smaak. De tippelaars hadden eerder gelegenheid om te rusten in Balgoy of bij Niftrik. Vorige jaren hadden de 50- ers pas na 28 km. de eerste rustmogelijkheid, want daarvoor werd Lacht-ie nou of huilt-ie nu. Maar ook voor hem geldt dat binnen binnen is. Laat opa maar schuiven en lopen. Zo behoor je „militairrement" binnen te marcheren, als militair dan. Hoewel, zo kan het ook, op z'n Schots. Of zo, op z'n Israëlisch. En als eenvoudige burgerjongen mag je best zo binnen komen strompelen, want oh wat kunnen die laatste V ierdaagse loodjes zwaar wegen. Maar dan zjjn er de bloemen en is alle leed snel vergeten. Nou, veel langer had het voor deze tippelende zusjes niet meer moeten duren. Goed dat Jan Soldaat in zulke omstandigheden je beste kameraad is.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 26