Cor J. van Bruggen en Maria de Groot: een groot gouden OBK- klankbord 28 i m schiedamDE gemeente te pont I GEBIT STUK? J. Veringmeier DAM 35 predik beurten ^bfeta Redaktie freek N; hoogvliet Typen-steno A. C. J. SCHEFFERS hülsta slaapkamers en woonwanden 0 flftl 1 vindt u bij kroes broersvest 64 en 66 VERHUUR zonder chauffeur INSTITUUT HET NIEUWE STADSBLAD 1 i i t PAGINA 14- VRIJDAG 30 JULI 1976 Eigenlijk „doe" ik nooit iets aan gouden bruiloften. Net als de burgemeester of zijn vrouw, die ook alleen op diamanten- of super diamanten bruiloften acte de présence geven. Gewoon, omdat er zoveel gouden huwelijken zijn. Maar voor Cor J. van Bruggen (75) en Maria de Groot (70) maak ik vandaag graag een uitzondering, omdat ze ■C allebei zoveel voor het harmonieorkest van O.B.K. betekend hebben en dat nóg zijn. Maria de Groot leerde haar Cor van Bruggen kennen, toen hij met haar broer Frans van een O.B.K.-receptie kwam. Ze maakten kennis met elkaar op de Hoogstraat en zó is het allemaal gekomen. Toen bleek, dat ze wonderwel bij elkaar pasten, bestegen ze de trappen van het stadhuis op 5 augustus. Dat is dan a.s. donderag precies vijftig jaar geleden. Maar dat houdt ook in, dat de vitale Cor van Bruggen al 62 jaar lid is van „zijn" O.B.K. en wat doe je dan als verslaggeefster? Dan maak je een afspraak, stopt je bloknootje in je tas en gaat Gordon- straatwaarts. Waar op nummer 46 Maria de Groot al voor een heerlijk kopje koffie gezorgd heeft en dan praatje met deze mensen in een kamer vol bloemstukjes. Ten teken, dat de bruidsdagen zijn ingegaan. Ja, het zijn allebei geboren Schiedam mers. Cor v. Bruggen is als glasblazer destijds bij Melchers begonnen. Pakte daarna alles wat hij pakken kon en vond uiteindelijk zijn „draai" bij wasserij „De Pauw". Vanaf de grond begonnen, maar zich later opgewerkt tot chef bij het inmiddels geheten Nijman. Daar heeft hij 38 jaar gewerkt. Met heel veel plezier zelfs eft toen vond hij het welletjes op 65-jarige leeftijd. Zodat hij nu met zijn Maria, helaas niet zo erg sterk meer door dat „tikkertje", van een welverdiende rust geniet. Maar iedere dinsdagavond toch trouw op de repetitie van O.B.K. present is. Dankzij een goede lift. Cor J. van Bruggen en Maria de Groot, vijftig jaar getrouwd en doorgewinterde OBK-vrienden. VANAF ZLJN VEERTIENDE Ja, als knaap van veertien zag hij hemelhoog tegen „Oefening Baart Kunst" op en meldde zich spontaan als jid. Nu, O.B.K. heeft geen strop aan hem gehad, want behalve een muzikant die van alle markten thuis is, bleek hij later ook een goed bestuurder. De bugier, een koperen instrument, was zijn eerste instrument. Later verwisselde hij die voor sopraan-saxo foon en hij heeft het ook meegemaakt natuurlijk, dat O.B.K. een Harmonie orkest werd. Met alle muzikale gevolgen vandien. Hij heeft ook met een kwartet gespeeld en dan luisterde ,de gehele buurt vol ontzag, want het klonk net als orgelmuziek. Eigenlijk is het jammer, dat O.B.K. geen kwartetten meer heeft, filosofeert deze rasmuzikant. We hebben nu een eigen gebouw (en wat voor een M.). Dus mogelijkheden genoeg om te repeteren. Maar het zal wel uit de tijd zijn. Verlinde, 40 jaar secretaris, onder scheiden met de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Een onvergetelijke gebeurte nis in zijn leven. GOUDEN SPELD Toen hij vijftig jaar lid was van O.B.K., had hij in het Gemeente Ziekenhuis met een maagoperatie ondergaan. Maar voorztter J. H. H. van Krogten zag er geen been in om hem de gouden verenigingsspeld op de revers van zijn pyamajasje te spelden. Hij,glundert nog na, als hij me dit vertelt Er schiet hen nog iets te binnen. Hij was van klarinet overgestapt op sopraan-saxofoon. Net vier weken voor een belangrijk concours in Zeist. Hij zag het toen helemaal niet zitten met dat wonderlijke instrument. Hij k°n ..er no°t u't krijgen, maar u begrijpt het al: op dat concours blies hij toch echt zijn partijtje mee en O.B.K. zat die dag dik in de prijzen. Alle concoursen van O.B.K. heeft hij altijd meegemaakt. En Maria de Groot bofte, dat de eerste baby zich pas na vier jaar huwelijk meldde, zodat zij ook in die jaren overal mee naar toe ging. Doch ook later, toen de kinderen ouder waren. Twee zoons zijn ook jaren lid geweest van O.B.K. Hun enige dochter was niet zo muzikaal. Zij tokkelde maar wat op een mandoline en vond het best zo. GEEN MEISJES BD O.B.K. Heel lang geleden waren meisjes bij O.B.K. taboe. De toenmalige voor zitter Willem Straatsma (tevens een der oprichters van O.B.K.) redeneerde destijds, dat je daar niets aan had. Die trouwden toch maar en dan waren ze voor de vereniging verloren. Die vlieger gaat nu allang niet meer op. Eén grote familie was O.B.K. vroeger memoreert dit echtpaar. Reeds in 1921 rerfooor V' Bruggen ^eede secretaris. In 1929 tweede penningmeester en 1973 eerStC Penningmeester tot liefst Ze kenden vroeger op de repetities de „Arme Jongen-pot". Die dan ook prompt op tafel verschijnt Als er een nieuw stuk werd ingestudeerd en het beviel hun, dan ging die „Arme Jan" van hand tot hand en werd botje bij botje gelegd en kon de dirigent de arrangementen bestellen. Thuis be schikte elk lid over een „Verjaardags potje" en zo wist men mét elkaar voor het wel en wee van O.B.K. op de bres te staan. Reparatie klaar terwijl u wacht! Dagelijks van 9 - 14 uur en 's avonds na 18 uur. le Tuinsingel-15, Schiedam. Telefoon 010 - 261417. BANKETBAKKERIJ Het juiste adres... Geen filialen - Tel. 26.78.23 SPECIFIEK MECHANIEKJE Eén keer heeft Cor v. Bruggen echt in de lappenmand gezeten. Bij een ongeluk verspeelde hij zijn rechter ringvinger en toen leek het erop, dat hij de alt-saxofoon nooit meer zou kunnen blazen. Maar de heer Van Krogten zou de heer Van Krogten niet zijn, als hij onder zijn werkplaats van zijn bekende muziekinstrumentenzaak met behulp van de onmisbare Arie geen mecha niekje uitvond. Waarbij zijn duim ingeschakeld werd en dat gaat nu prima. Wist u overigens, dat de Cor van Bruggen ook jaren deel uitgemaakt heeft als lid van het Schiedams Politie Muziekgezelschap? Hij is nog vol lof over de dirigent, de heer M. Brilleman toen. Blazers werden er voor de aanschaf van nieuwe instrumenten en uni formen georganiseerd. Van alles zette men eensgezind op touw om aan geld te komen. Maar nu komt er op zaterdag 14 augustus a.s. een grandiose Rommel markt op het museumplein in het hartje van de stad en die mag u beslist niet vergeten. HUN GOUDEN GROTE DAG Wat u ook niet mag vergeten: op donderdag 5 augustus staan deze Cor v. Bruggen en Maria de Groot volledig in het „gouden huwelijkszonnetje" in zaal „Tivoli" op de Nieuwe Haven. Een bekende omgeving voor alle O.B.K.-ers. Dan krijgen alle vrienden en bekenden tijdens een receptie van half acht tot tien uur de gelegenheid hen hiermede te feliciteren. t Zal allemaal best uitlopen, lijkt me zo. Maar dat hebben ze er graag voor over. Je bent tenslotte maar éénmaal vijftig jaar getrouwd in je leven en dat zullen ze op deze dag weten ook. Vooral als geheel O.B.K. zijn opwachting maakt. Nog vele, góede jaren samen. MIEKE *1 rl JI Rijnmond Redaktie Randstad-Edities, Westhavenkade 14, Vlaardingen, tel. 010-34.42.81 Privé: 010-26.57.64 Rijnmond redakteur Ruud van Houwelingen (Groot Vlaardingen/ Maaskoerier en Het Nieuwe Stadsblad) Schiedam redaktrice: Mieke Woerdenbagch-Setis, p/a Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, Schiedam Telefoon 010-706221 (privé) Vaste medewerkers en correspondenten: W. J. de Bruijn (Schiedam) D. Mast (Vlaardingen) C. v. d. Lely (Maassluis) S. Pvan Zuylen (Maasland) Algemeen hoofdredakteur Randstad-Edities: Piet J. Hovingh Telefoon 015-12.43.31* BUSJES EN BESTELAUTO'S BOKELWÈG 4 Schiedam, achter Station Telefoon 15.09.40 ERE MEDAILLE IN ZILVER Na de tweede wereldoorlog was er een dubbele tenor-saxofoonbezetting. 'Iwee mannen moesten in dienst en toen blies Cor v. Bruggen zijn partijtje maar mee op de tenor-saxofoon. Tenslotte is hij van alle muziekinstru- mentmarkten thuis. Ter gelegenheid van het feit, dat hij 47 jaar lid was van O.B.K. en 40 jaar bestuurslid van de provincie Zuid- Holland van het K.N.F., werd hij door de toenmalige burgemeester mr. J. W. Peek, tezamen met de heer P. L. ieder die van cactussen en vetplanten houdt, nodigen wij uit vooreen bezoek aan onze kwekerij iédere bezoeker ontvangt een plantje cadeau i cactuskweker oostelijke slag 7 maasdijk 3 km vanaf maassluis-west open voor particulieren: woensdag 13.30-17.00 uur zaterdag 9.00-17.00 uur gelegenheid tot kopen GEREFORMEERDE KERK Oosterkerk, Rotterdamsedijk 289, 9.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, openb. belijd.; 5.00 uur: gesloten. Kethel „De Ark", Hargplein 101, 9.00 uur: ds. Th. W. A. Rijper, Zwrjnd recht; 5.00 uur: ds. Sj. Gerbrandy, N.H. gez. dienst. Magnalia Dei Kerk, Albardastraat 69, 10.00 uur: gesloten; 5.00 uur: ds. G. Koenekoop, Rotterdam. Opstandingskerk, 10.30 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, gez. dienst. Magnalia Dei Kerk, donderdag 5 augustus 16.00 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, bruidspaar Martinus Scholten en Johanna A. Burgstad (trouw-ouderling uit de wijk Nieuwland). Julianakerk, Burg. Knappertlaan 29, 10.30 uur: ds. Th. W. A. Rijper Zwijndrecht; 5.00 uur: gesloten. Collecten: het éne offer is bestemd voor Diakonie (ziekenzorg). Deurcollecte: Wijk-aktiviteiten. Chr. Geref. Kerk, Hoeksteenkerk, B.K.-laan, hoek Warande, 9.30 uur: ds. W. van Sorge; 16.30 uur: ds. B. de Romph, Vlaardingen. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), kerkgebouw Westvest 30, 9.30 en 16.30 uur: ds. L. W. G. Blokhuis. Protestantenbond, Westvest 90, 10.30. uur: ds. B. van Blanken. Evang. Lutherse Gemeente Schiedam, Lange Nieuwstraat, hoek Oranjestraat, 1 augustus, 7e zondag na T rinitatis, 10.00 uur: eerw. heer A. 449 Schee' SPÜkenisse' zondagslied Grote Kerk, 10.30 uur: ds. J D Smids, Amersfoort; 17.00 uur: ds J R. Volk, Polsbroek, i Opstandingskerk, 10.30 uur: ds. J. Ch. Pennekamp, Schiedam. Bethelkapel, 9.15 uur: ds. D. J. Spaling Dzn., H. Avondmaal Aula, Pinasplein (Oud-Mathenesse, R dam), 9.15 uur: ds. M. C. Baart. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL St. Martinuskerk, 9.30 uur: geen dienst. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. S. Gerbrandy; 19.00 uur: zie de Ark. De Ark, 9.00 uur: ds. Th. W. A. Rijper; 17.00 uur: ds. S. Gerbrandy. Oud-Katholieke Kerk, Dam 30, 10 30 uur: 8e zondag na Pinkster. Pastoor: drs. F. Smit. RK. St. Martinus Parochie Groenoord, zaterdag 18.30 uur: H. Mis met volkszang en orgelspel- zondag 8.30 uur: H. Mis; 10.45 uur Uitijnse Hoogmis; 12.00 uur: H. Mis- 18.30 uur: H. Mis. Preek kapelaan. Vrijdag a.s. Eerste Vrijdag van de maand. H. Missen om 8.15, 9.15 en 19.30 uur. Kapel Noletziekenhuis Schiedam, zaterdagavond 31 juli om half zeven: korte Eucharistieviering aansluitend op het bezoek van 7 uur. Zondag 1 augustus om half tien: zondagviering 'i? «- samenwerking met het Kottiebarcombo, de Gospelgroup „Orutched Friars onder leiding van Frank Koelman. Predikant P. M. de Groot, ziekenhuispastor. GEBEDS-AKTIE SCHIEDAM Elke donderdagavond om tien over zeven bidden wij De Rozenkrans in de kapel van de Broeders. Warande 155, Schiedam. Om half acht is er lof met preek, zang en aanbidding. Zondag 1 augustus de achttiende zondag door het jaar. Vandaag begint het Eucharistisch Wereld Congres in Philadelfia en eindigt op zondag 8 augustus. Maandag 2 augustus ged. H. Maria ter Engelen. Woensdag 4 augustus ged. H. Pastoor van Ars. Donderdag 5 augustus feest van de Gedaanteverandering van de Heer. Ged. O.L. Vrouw ter Sneeuw, 's- Avonds om 7.10 uur bidden wij De Rozenkrans. Om half acht H. Uur voor de 1ste vrijdag. Lof, oefening van Eerherstel aan het H. Hart en preek van pater M. Tepe, olim. Voor en na '°f 's er biecht-gelegenheid. Vrijdag 6 augustus Eerste Vrijdag van de maand. 's-Avonds om 7.10 uur ons rozenkrans-gebed, aansluitend om half acht oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag 7 augustus eerste zaterdag van de maand. Priester zaterdag bidden wij voor onze priesters, voor priester en klooster roepingen. St. Jan de Doperparochie, Mgr. Nolenslaan 99, weekend 31 juli/1 augustus 1976: zaterdag 19.00 uur: eucharistie: zondag 8.30 uur: eucharistie; 9.30 uur: Hoogmis; 11.00 uur: eucharistieviering met samenzang; 12.15 uur: geen dienst. Thema: „gedenk de zondag, die zal u heihg zijn". Predikant: p. J. Groot Gemeente van Christus, zondag 2.30 uur: wijkcentrum Nieuwland, dr. Wibautplein 129. Leger des Hells, Legerzaal Lange Haven 27, diensten iedere zondag 10.00 uur: heiligingssamenkomst; 18.45 uur: straatzang; 19.30 uur: verblijdingssamenkomst. Alle samenkomsten o.l.v. kapiteine M. K. Breidenbach en kapiteine M. Hogetoorn. Evangelisch Centrum, Havenkerk, vrijdagavond 20.00 uur: Lange Haven 70, Schiedam. Spreker: evangelist Maasbach. Nederlandse Protestantenbond, Westvest 90, 10.30 uur: ds. B. Blanken. De Pinkstergemeente Morgenstond, heeft haar samenkomst om 10.00 uur in de Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan (ingang achterzijde aan de Burg. Gijssenlaan). Spreker is de heer J. Koch. U bent van harte welkom. Er is ook zondagsschool en crèche. Nederlands Frans Duits Engels Spaans Russich Boekhouden MBA Middenstand. Schiedam, Singei 72, telefoon 268847. Dir. J. W. M. Zette/er, staats- bev. doe. machineschrijven en stenografie.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 14