Sportvelden nog steeds in slechte staat ANDERE WERKSTRUCTUUR VUGELWERKGRDEP KNNV DEZE WEEK IN SCHIEDAM Zaterdag houdt O.B.K. zijn rommelmarkt Interessante excursies voor iedereen Cees den Boer wint „Meestercup" onderwijsdamtoernooi Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 20 - WOENSDAG 11 AUGUSTUS 1976 De situatie op de sportvelden is sedert de beschouwing van vorige week maar weinig veranderd. Bij een rondgang is gebleken, dat de meeste velden onbespeelbaar zijn en niet voor training of oefenwedstrijden kunnen worden vrijgegeven. Dit houdt voor DHS in, dat de eerste wedstrijd van de nederlaagserie niet kan doorgaan en de ontmoeting met SW nu achteraan het programmalijstje is geplaatst. Voor bespeling is wel vrijgegeven het hoofdveld van HBSS, waar vanavond de wedstrijd tegen Oud-Feijenoord dus kan doorgaan. Verder de velden 1, 2,4 en 5 van SVV alsmede de velden 1 en 2 van het complex van de Handbalvereniging DWS. Het speelveld van de Hockeyclub Asvion mag alleen gebruikt worden voor het spelen van competitiewedstrijden. Afgekeurd zijn nog steeds de velden van de hockeyclub Spirit. Men wil nu trachten met een besproeiing van de grasmatten de velden alsnog bespeelbaar te maken zodat het familie-sporttoernooi in het kader van het veertigjarig bestaan toch kan doorgaan. Trainingen en competitiewedstrijden zijn toegestaan op de honkbalvelden van Schiedam en de D.D. H. Groenoord. Ook voor de speelvelden van de Korfbalclubs Harga en Succes blijft het bespelingsverbod alsnog gehandhaafd. SLAPPE START SPORTREAL We weten inmiddels dat de start van „Sportreal" met een instuif in sporthal Margriet zaterdag op een mislukking is uitgelopen, al hebben we toch nog wat sportieve plaatjes geschoten. Er kwamen weinig of geen sporters/trimmers voor opdraven. Aanvankelijk ook het Vliegende Rekreatie-team van de regio Zuid- Holland, niet dat de instuif zou gaan verzorgen. Er was bovendien weinig „tam tam" gemaakt voor dit sportgebeuren waarmee het team zich zou belasten Op het laatste moment kwamen de heren naar de sporthal waar geen vlag wapperde en het bij het ontbreken van een stukje muziek maar een dooie boel was. Wie wel aan het sporten sloegen waren de leden van het Plaatselijk Actie Comité, leden van het DB Sportraad en de wethouders Posthoorn, Scheerden en Zijdeveld, die met gemeentesecretaris mr. Blok het nodige plezier van deze mislukking beleefden. Vanavond is er een speelavond in de wijk Groenoord waar het PAC aan de Jozef Oreliosingel veel sporters hoopt aan te treffen. Voor de zaterdag a.s. te houden speeldag op het veldencomplex van de Handbalvereniging DWS zal het ongetwijfeld zeker lukken om van „Sportreal" iets te maken dat de mislukking van de start enigszins kan goedmaken. In het inmiddels traditie geworden onderwijsdam-toernooi is Cees den Boer ongeslagen kampioen en derhalve winnaar van de „meestercup" geworden. De besilissing was eigenlijk al in de eerste ronde gevallen, toen hij zijn grootste concurrent, Piet Bastiaanse, uitschakelde. Via de Stolpvariant kwamen beide spelers in een dermate onoverzichtelijke stelling, dat foutzetten niet meer konden uitblijven. Toen Piet in tijdnood één der vele damzetjes overzag, pakte Cees dan ook de beide punten. Ger Tegelaar bracht in het eindspel Dick van Schaik nog in moeilijkheden, maar de slotstand bood toch voldoende verdediging, zodat later remise overeengekomen werd. In de tweede ronde kreeg Ceès enig voordeel tegen Dick, maar zag dit met het vorderen van de partij in nadeel omslaan en moest met een puntendeling genoegen nemen. Piet maakte van de gelegenheid gebruik een punt in te lopen, door een snelle zege op Ger, die zich in een niet al te moeilijke combinatie verslikte. In de slotronde gebruikte Piet na een snelle opening veel tijd tegen Dick en bereikte een iets voordeliger klassieke stand. Vermoedelijk koos Dick ten onrechte voor een afwikkeling naar zijn favoriete randsysteem. Door een offer verschafte hij zich weliswaar een dubbele doorbraak, maar Piet dwong op de tric-trac-lijnen toch een waarschijnlijk gewonnen overmachtseindspel af, waarna de partij werd afgebroken. Het zou Piet echter niet meer baten, want Cees had inmiddels met een bekende, maar altijd weer verrassende damzet gewonnen van Ger en zich zodoende reeds verzekerd van de titel. Aangenomen dat .Piet de afgebroken partij tegen Dick wint wordt de eindstand aldus: 1. Cees den Boer 3-5, 2. Piet Bastiaanse 3-4, 3. Dick van Schaik 3-2 en 4. Ger Tegelaar 3-1. STOFVRETERS IN ACTIE Tot in de verre omtrek zichtbare stofwolken toonden aan dat de „stofvreters" van de auto-cross-club Schiedam in de omgeving van de 's- Gravenlandseweg hun competitieraces hielden. Meer dan duizend toeschouwers zagen hiervoor veertig coureurs, waaronder dames, van start gaan. Winnaar bij de watergekoelde wagens was de coureur P. van Wanrooy uit Roosendaal; 2. G. Waarnders uit Delft; 3. H. Sonneveld uit Rotterdam. Luchtgekoelde wagens: 1. J. Bel, Rotterdam; 2. zijn stadgenoot G. de Kramer; 3. J. Feije uit Schiedam. Damesmanche: 1. mevrouw Woudenberg, Zevenhuizen; mevrouw Lookermans, Schiedam; 3. mevrouw Beukei uit Delft. De pechprijs was voor de brokkencoureur J. Roosenberg. Een handicap-race met als circuit het hoge onkruid, werd gewonnen door J. Bel met H. Woudenberg als tweede en J. Feije op de derde plaats. Zondag over een week zijn er opnieuw wedstrijden met veel stof en de gebruikelijke brokken. Ja, zaterdag 14 augustus is het zover. Dan houdt OBK van tien tot vier uur een gezellige rommelmarkt, waarop van alles te koop is. Mocht u nog het een en ander in kelder of op zolder hebben, neemt u dan nog even gauw kontakt op met Jeanne van Broekhoven, telefoon 267026 (tot zes uur) en het wordt allemaal zo spoedig mogelijk bij u weggehaald. Tijdens de rommelmarkt op het Museumplein aan de Hoogstraat zal de eigen boerenkapel „De Rietbouwers" zich laten horen. Dus u gaat maar op de muziek af. De opbrengst van deze rommelmarkt is bestemd voor het uniformen- en instrumentenfonds. DUIVEN Ook de Schiedamse op wedvlucht gezonden jonge postduiven kregen ditmaal te maken met een harde kopwind, wat de respektievelijke concoursen lang deed openstaan alvorens de prijzen waren verdiend. Station van lossing voor de 760 ingezette Schiedamse duiven was St. Dizier (Fr.) waar ze om zes uur op de wieken gingen. PV SCHIEDAM Van de 197 door de PV Schiedam ingezette duiven bereikte de snelste om 11.48.44 uur zijn thuishok; aankomst laatste prijsduif, 12.37.16 uur. Vijfentwintig prijswinnaars: C. Verlinde (goed gepakt): 1, 2, 4, 5 en 24. D. Chatelain: 3. A. Th. Westerholt: 6, 12, 13 en 18. A. v.d. Meij: 7, 19 en 22. A. Noordhoek en Zn.: 8. J. Stieber: 9 en 10. K. Gordon: 11. Gebr. Stieber: 14 en 15. A. Kreukniet: 16. G. Bergwerf: 17 en 20. PV DE VRIJHEID In concours 278 duiven. Aankomst eerste duif, 11.41.09 uur; laatste prijsduif, 12.31.57 uur. Vijfentwintig prijswinnaars: H. Egberts: 1, 12, 13 en 18. J. Bakker (met extra verenigingsprijs): 2, 16 en 22. H. Vollebregt: 3. M. Broekhuizen en Zn: 4. J. Wenteler: 5. E. Holleman: 6 en 7. P. Verlinde: 8 en 25. A. v.d. Tuijn: 9. G. Brazilay: 10 en 15. Comb. Robart/Van Diest: 11, 17, 19 en 24. H. v.d. Harg: 14. J. Paulussen: 20. S. Poort: 21. Comb. V. de Berg/Van Pelt: 23. SCV DE POSTDUIF Ingezet 285 duiven. Aankomst eerste duif, 11.43.24 uur; laatste prijsduif, 12.43.35 uur. Vijfentwintig prijswinnaars: J. de Koster: 1, 7 en 20. W. v.d. Hoeven: 2. W. Jansen: 3 en 4. A. Heeren: 5, 8, 11 en 13. Comb. Van Os/V de Grijp: 6. P. Verheugen: 9. Gebr. de Geus: 10 en 25. A. Hersbach: 12. L. Toutijn: 14. Comb. Blomsteel/Homburg: 15 en 24. C. Paardekoper: 16. H. Blondé: 16, 17 en 18. M. v.d. Moezel en Zn.: 21. A. v.d. Berg: 22 en 23. Koppelprijs W. v.d. Hoeven/Gebr. de Geus. Zaterdagmorgen van tien tot twaalf ging de „Sportreal'Mnstuif van start in de Margriethal. Hier een paar beelden van een partijtje zaalhockey fris van de lever gespeeld en van een handige keeper die dit handballetje beslist niet zal laten glippen. Het zit er dik in dat de aanhouders op deze sportinstuiven op de zaterdagmorgen zullen winnen én meerderen hun voorbeeld zullen gaan volgen. NATIONAAL HENGELCONCOURS Ook Schiedamse sportvissers kunnen inschrijven voor het zaterdag door het Maassluise VDL te houden nationale hengelconcours, waardoor de hengels uitgaan langs het water van de Oost Gaag, van 7.30 tot 10.30 uur. Na afloop worden de prijzen uitgereikt in het centrum De Kern aan de P. C. Hoofdlaan. Inschrijven bij: M. de Ligt, Maasluis, tel. 13573. JAN SPORTIEF. AGENDA EXCURSIES Voor alle leden en geïnteresseerde buitenstaanders organiseert de afdeling weer excursies met als doel natuurgebieden in en buiten de regio te gaan verkennen. Op zaterdag 5 september naar Hoek van Holland onder leiding van de heer C. J. Amsterdam. Om deze tijd begint de trek van de sterns en grote jagers en Op de eerstvolgende bijeenkomst van de vogel werkgroep Rijnmond, onderafdeling van de KNNV afdeling Vlaardingen/Schiedam, worden plannen besproken die de activiteit van deze werkgroep sterk zal intensiveren. De avond wordt op 3 september gehouden in het eigen lokaal van de KNNV de Stricklederflat aan de Nieuwe Damlaan te Schiedam. Ook in de natuur geïntresseerde buitenstaanders kunnen hierbij aanwezig zijn. teneinde de motivatie te vernemen die geleid heeft tot deze verandering van werkstructuur. De vogelaars zijn namelijk van oordeel, dat hun kennis van het vogelleven in het Rijnmondgebied een verantwoordelijkheid met zich brengt voor de vogelstand. De nog resterende natuur in dit gebied met zijn vogelstand stonden al bloot aan bedroevende gebeurtenissen. Tot dusver beperkte de werkgroep zich tot het organiseren van lezingavonden en excursies. Binnen het grote geheel wil men nu kleine denk- praat- en actiegroepjes gaan formeren die, ieder voor zich, een bepaald onderdeel van het vogelwerk zullen gaan behandelen. Naast het educatieve werk zal de aandacht dan ook in het bijzonder worden gericht op het signaleren van bewuste of ongewilde aanslagen op de natuur en vogelstand. men hoopt deze vogels hier aan te treffen. Op de pier plegen paarse strandlopers en steenlopers eveneens te fourageren. Dit alles hopen de vogelaars en leden van strand- en plantenwerkgroepen hier van nabij te kunnen aanschouwen. Het verzamelpunt in Hoek van Holland is om 9.00 uur bij de semafoor. Zij die per trein reizen nemen de trein die om 8.27 uur uit Schiedam vertrekt, enkele minuten later van de tussenstations met tijd van aankomst in Hoek van Holland om 8.45 uur (strand). Voor de op zaterdag 21 augustus te maken verkenningstocht wordt het Groene Strand van Oostvoorne het uiteindelijke doel. Ook voor de steltlopers begint de jaarlijkse trek op gang te komen. Aan te treffen zijn onder meer de bonte- en kanoetstrandloper, scholekster, tureluur en de rosse grutto. Ook bestaat de kans, noordelijke eenden soorten aan te treffen en zelfs de visarend met als dichtbijzijnde broedplaatsen Sleeswijk-Holstein, Scandinavië en Schotland. Plaats van vertrek is het station Vlaardingen- Oost, 8.30 uur. Vooraanmelden is nodig bij de heer M. Swart, telefoon nr. 711635. Typische jachthouding van de krombekstrandloper. Fouragerende scholeksters

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 29