te koop Monumentaal Archiefpand Openbare commissie vergaderingen Koemarktbrug afgesloten Gegadigden zullen aan voorwaarden moeten voldoen Tegen botulisme VERBETERING WOONOMGEVING IN GROEN OORD-ZUID 'OOG Informatieavond over het Park Kethel Niet zwemmen in vijvers HINDERWET VERGUNNING Zwem-vierdaagse - V: y "f"" :Ï'S" :.S; V'"'' 0"'' Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Emmastraat 1 - tel. 26.05.00 HET NIEUWE STADSBLAD PAGINA 17 WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1976 ■■y.1 emeente informatie Van deze gelegenheid heeft de gemeente gebruik gemaakt om, zoals dat in Schiedam altijd wordt ge daan, meteen de woon- en leefomgeving eens nader te bekijken. Dat gebeurt dan, als steeds, in overleg met de bewoners van de betrokken wijk. Het resul taat van deze inspraak is onder meer geweest, dat de gemeente het aanvankelijke plan voor het in voeren van een nieuw systeem voor de verkeers- circulatie, waarbij enkele straten geheel afgesloten zouden zijn voor het autoverkeer, heeft laten va ren, aangezien de bewoners daar bezwaar tegen hebben gemaakt. De bestaande verkeersregeling blijft dus gehandhaafd; alleen zal het begin van de Valeriusstraat in twee richtingen berijdbaar worden dit in verband met de nieuwe vestiging van het Ge westelijk Arbeidsbureau. Wel komt er een wijziging in de inrichting van de straten door het invoeren van versmallingen en drempels, zulks om het verkeer te dwingen lang zamer te rijden en rekening te houden met de voet gangers en vooral de spelende kinderen. Ook een wijziging in de parkeeropstelling, dat nu veelal haaks zal gebeuren. Bijgaande tekening geeft daar een idee van, doch de buurtbewoners kunnen in de etalage van de Co-op aan de Laan van Bol'Es een veel grotere en dus duidelijker tekening raadplegen, waar alle details op zijn te zien. Veel aandacht is ook gegeven aan de groen voor zieningen in de wijk. Zo komen er op de tussen- terreinen verhogingen tot anderhalve meter en daarbij een net van wandelpaden omgeven met Na de vergadering van de Gemeenteraad op maan dag 23 augustus j.l. is het in het komende week rustig voor wat betreft de openbare vergaderingen van de raadscommissies. Wel staat vast dat de Commissie voor de Ruimtelijke Ordening bijeen zal komen op maandag 30 augus tus in de benedenzaal van het Stadskantoor, aan vang 20.00 uur, doch de agenda daarvoor is nog niet vastgesteld. De Welstandscommissie heeft de openbare bijeen komst op vrijdag 27 augustus in de benedenzaal van het Stadskantoor, waarvan het openbare ge deelte begint om 16.30 uur. Wegens het uitvoeren van herstelwerkzaamheden aan de Koemarktbrug over de Lange Haven zal deze brug enige tijd afgesloten moeten worden, zowel voor het wegverkeer als het scheepvaart verkeer. In de nacht van donderdag 26 augustus op vrijdag 27 augustus van 0.30 uur tot 6.00 uur 's-morgens wanneer een nieuw rijdek wordt aangelegd, zal de brug voor alle verkeer, dus ook voor voetgangers en fietsers, afgesloten zijn. In de periode van maandag 30 augustus, te begin nen om 4.00 uur 's-morgens tot woensdag 8 sep tember 17.00 uur (of voor zoveel langer of korter als nodig zal zijn), is de brug wederom afgesloten voor zowel het auto- als het scheepvaartverkeer, doch voetgangers en fietsers kunnen dan wel over de brug.» Over het nieuwe Park Kethel, dat binnenkort ten noorden van de oude dorpskern aangelegd zal wor den, met de dorpskerk als belangrijk onderdeel, zal de dienst Gemeentewerken uitgebreide informa tie geven aan de hand van tekeningen, kaarten en foto's en wel op dinsdag 31 augustus a.s. in het Schephuis (bij de dorpskerk) tussen 20.00 en 22.00 uur. Er is doorlopend toegang, men hoeft dus niet om 20.00 uur aanwezig te zijn. Burgemeester en Wethouders van Schiedam zoeken gegadigden voor de koop van het pand Oude Kerk hof 5, dat uit 1756 stamt en voorkomt op de lijst van beschermde monumenten. Het gebouw was vroeger in gebruik als Latijnse School (waar het Stedelijk Gymnasium uit voortgekomen is) en daar na ais Gemeente archief; sinds het archief verhuisd is naar de Korte Haven 31-33 staat het pand onge bruikt. Het bouwwerk is uitgevoerd in lijstgevels met een zadeldak en heeft rond de deurpartij een ornamentering. tot voor kort het Gemeente-archief was gevestigd, wil Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben een verzoek gericht aan het college van Gedeputeer de Staten van de provincie Zuid-Holland voor een vergunning volgens de Hinderwet voor het oprich ten, in werking brengen en houden van een sociale werkplaats aan de Vijgensteeg 2. Dit verzoek met de vereiste bijlagen ligt ter inzage op de secretarie afdeling Algemene Zaken in het Stadskantoor 2e etage. Tot 17 september 1976 kan een ieder schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning in brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien wordt op vrijdag 10 september 1976 om 11.00 uur een openbare hoorzitting gehouden op de afdeling Algemene Zaken, waarop men mondeling bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan maken. In het kader van de Aktie Sportreal en onder aus piciën van de K.N.Z.B. heeft van maandag 30 augustus t/m vrijdag 3 september een zwem- vierdaagse plaats in het Bad-Groenoord, dat daar voor geopend is van 17.00 tot 19.00 uur. De kosten zijn gesteld op ƒ.4,- alles inbegrepen. Aanmelding kan geschieden bij de kassa van het bad, waar een deelnemerskaart wordt uitgeschreven. Het is geen wedstrijd; het gaat erom dat men elke avond (start op maandag of dinsdag) 500 meter zwemt of 2 kilometer totaal. Voor kinderen tot en met 10 jaar 250 meter per avond. Men hoeft niet achter elkaar 500 meter te zwemmen, tussentijds uitrusten is toegestaan mits men het water niet ver laat. De beloning is een bronzen medaille en een sticker. Het water is verwarmd, doch ook bij slecht weer gaat het zwemmen door. Zaterdagmorgen 28 augustus is er in de Sporthal Margriet een Sport- en Spelinstuif van 10.00-12.00 uur. De toegang is gratis. Vooral op warme zomerdagen komt het voor dat kinderen en jeugdige personen afkoeling zoeken in singels en vijvers. Het zwemmen in stilstaand en/of ondiep water is uit medisch-hygiënisch oogpunt sterk af te raden. De kans om infectieziekten op te doen is heel groot. Bovendien is het in Schiedam nog verboden ook. Artikel 58 van de Alg. Politie Verordening zegt duidelijk, dat het verboden is om buiten de zwemin richtingen of de plaatsen door Burgemeester en Wethouders tot zwemmen of baden aangewezen plaatsen, te zwemmen of te baden. Men kan daarom beter naar een zwembad gaan dan de kans te lopen de rest van de zomer ziek in bed te moeten liggen. Volgens het Bestemmingsplan "Binnenstad" is dit pand Oude Kerkhof 5 aangewezen voor woondoel- einden, met mogelijkheden voor een praktijk ruimte. Als "beschermd monument" zijn de bepa lingen van de Monumentenwet van toepassing op dit pand. Bij de beoordeling van de reacties van ge gadigde kopers zal tevens rekening worden gehou den met het bestaande karakter van de omgeving van het Oude Kerkhof. Het perceel grond, groot 221 centiare, zal in erf pacht uitgegeven worden. Het pand heeft een to tale vloeroppervlakte van ca. 440 m2, waarvan 170 m2 voor de parterre. Nadat de selectie-procedure is afgerond zal de gemeenteraad beslissen over de ver koop. Voor nadere informaties en voor bezichtiging kun nen gegadigden zich telefonisch wenden tot de se cretarie-afdeling Openbare Werken, telefoon 26.05.00 toestel 187. Schriftelijke reacties met een gedetailleerde ge- bruiksopgave worden voor 1 oktober 1976 ver wacht bij Burgemeester en Wethouders van Schie dam, Emmastraat 1 Om de watervogels te helpen, die momenteel veel te lijden hebben van het z.g. botulisme, een soort voedselvergiftiging die veroorzaakt wordt door de vorming van een gifstof in de kadavers van dode vogels, wordt een beroep gedaan op de mede werking van een ieder. Hierbij denken we in de eerste plaats aan de sportvissers, die immers menig uur aan de waterkant doorbrengen. Dit monumentaal pand aan het Oude Kerkhof 5, waarin de gemeente verkopen. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft reeds in mei richtlijnen uitgegeven hoe te handelen in geval van botulisme, welke richtlijnen ook aan de pers zijn verstrekt. De belangrijkste punten zijn: A. Dode of zieke vogels moeten direct uit het wa ter worden verwijderd. Wie dus dode of zieke vogels vogels aantreft wordt dringend verzocht zich snel in verbinding te stellen met de hoofdafdeling Plant soenen van de dienst Gemeentewerken, te bereiken onder telefoonnummer 260500, tst. 362 of 356 tus sen 8.00 uur en 17.00 uur. Na 17.00 uur en in het weekeinde kan men de melding kwijt bij de wacht commandant van de politie Schiedam, telefoon 160760. Deze waarschuwt de dienstdoende ambte naar van de Plantsoenendienst, die voor de verwij dering van de vogels zal zorgen. B. De watervogels niet voederen! Daardoor komen te veel vogels op één plaats, met name daar waar reeds botulisme is aangetroffen Wanneer men zich aan deze twee hoofdregels houdt, zal dat aanmerkelijk helpen in de bestrijding van het botulisme. Met de uitvoering van het her-inrichtingsplan voor Groenoord-Zuid, voor het gebied dus ten zuiden van de Laan van Bol'Es, zal binnenkort daad werkelijk een begin worden gemaakt. Het is nood zakelijk de verzakte terreinen en straten in dit ge bied "op te halen", zoals dat heet. Met de riolering is men reeds bezig, binnenkort be gint het grondwerk voor de ophogingen en in het plantseizoen dat in oktober a.s. begint komen ook de groenvoorzieningen aan de beurt. groen. Ook aandacht voor de speelgelegenheid voor de kinderen, geconcentreerd in o.a. drie speel plaatsen met werktuigen. Dit dan afgezien van de spelmogelijkheden aan de Valeriusstraat en bij de Boerderij Landvreugd.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 17