40 jaar W.V. De Bommeer groots gevierd RUIM DUIZEND GULDEN DU ELKAAR GESPEELD VOOR LEGER DES HEILS Monsters Vlaardings politie- huwelijk. Twee geitjes vermist Maassluis-Westland combinatie was FC-Dordrecht de baas met 2-1 Randstadedities, wekelijks in 700.000brievenbussen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1976 Op het grasveld bij de laan van Spie- ringshoek graasden heel vredig de twee geitjes van de 23-jarige sloper L. v.d. B. uit Schiedam: zijn trots. Want het waren een witte kortharige en een bruine langharige geit. die tezamen het lieve bedrag van ƒ.150,kosten. Waarschijnlijk is de diefstal al om streeks 8 augustus gepleegd, vandaar dat de teleurgestelde eigenaar er nu pas aangifte van deed bij de politie. Wie weet krijgt de dief hier wel spijt van en grazen ze er morgen weer. ken. Geen wonder, want ze gingen voor slechts één kwartje per portie de kraam uil. In een van de tenten was een foto expositie ingericht met opnamen uit het grijze verleden en heden van een watersportvereniging waar veel en hard is gewerkt om deze mijlpaal te kunnen bereiken. BROODMAALTIJD Na afloop van de kermis werd er in de tot feestzaal getransformeerde winter- bergingloods een gemeenschappelijke broodmaaltijd gehouden. Een van de oprichters, de heer Th. van Dijk, kreeg van voorzitter Vermeer te horen dat hij met instemming van de leden tot lid van verdienste was benoemd. De dag werd besloten met een groot stijl-bal dat tot in de kleine uurtjes duurde. ERELID Tijdens dit bal kwam de heer W. v.d. Most op het podium die vanaf 1960 lid is van de vereniging en hiervan al dertien jaar de centjes beheert. Hij kreeg hiervoor door voorzitter Vermeer het ere-lidmaatschap aangeboden. Zondag kreeg het feest een uitloop met een ludieke water-zeskamp voor de jeugd waarvan de deelnemers maar ook de kijkers veel plezier beleefden. Toch wist de Maassluis-Westland- combinatie te winnen met 2-1. Die uit slag gaf wel weer, hoe de krachtver houding lag; het ene team was iets sterker dan het ander. Tot de rust toe bleef de strijd onbeslist en de stand dubbelblank. Daarna ging de Maassluis-Westlandcombinatie uitlo pen en scoorde tweemaal, zodat een comfortabele voorsprong werd verkre gen. Vlak voor het einde echter scoor de Dordrecht, zodat de stand 2-1 werd, maar tot een gelijkspel kwam men niet. Ferry Groeneweg, die na lange tijd gedwongen rust, wegens een blessure, voor het eerst weer eens een wedstrijd meespeelde, was het allemaal meege vallen. naar hij vertelde. MOOIE OPBRNGST En organisator Job v.d. Marei was ui teraard zeer verheugd met het finan ciële resultaat van deze wedstrijd. Bij na 1100 gulden is niet niks. Van Leger des Heilszijde vertelde men ons dat voor de nieuwbouw nog 70.000 gulden nodig is. In de maand november zal een grote inzamelingsactie worden ge houden waaraan al volop gewerkt wordt. Ondertussen zit men niet stil, want na deze voetbalwedstrijd komt er over enkele weken een grote viswed strijd, waarvan men verwacht ook een flink bedrag in het bouwfonds te krij gen. Het nieuwe gebouw voor het Leger des Heils zal worden gebouwd op de hoek van de P. C. Hooftlaan en de Lange Boonestraat aan de rand van de nieu we Vertowijk. Overbodig is deze bouw niet, want het huidige gebouwtje aan de Dr. Kuyperkade is zeer oud, verval len en ongeschikt voor dit werk. Het nieuwe gebouw waarvoor de plannen ontworpen zijn door architect Stoel- kwist uit Loosdrecht, zal een zaal om vatten voor 200 personen. Verder ruimten voor jeugdactiviteiten en een boekhandel. klein muurtje op. Hiermede werd het voornemen van het bestuur gesym boliseerd de accommodatie te gaan verbeteren en uit te breiden. In een groter klinker was een spaarbankboek je verborgen waarvan het bedrag door de leden bijeen was gebracht. De heer Van Dorp overhandigde het geschenk aan verenigingsvoorzitter H. Vermeer. Deze liet in zijn openingstoe spraak het verleden van „De Bom meer" de revue passeren en uitte toekomstverwachtigngen op langere termijn te realiseren. Hierna barste het feest pas goed los. Onder de vrolijke tonen, geproduceerd door de drumband „De Pijpers", stegen gekleurde ballons omhoog voor een wedstrijd voor de kinderen. Vanaf het water Jdonken later ook muziek- klanken toen een Boerenkapel, gezeten in de Westlander „Boerenzee", de jachthaven naderde en hier aan wal ging voor het brengen van vrolijke muziek. Dit was het teken dat de gecreëerde boerenkermis haar kramen kon openstellen. Door eigen leden bezette attrakties kregen handen vol werk nu jong en oud hier terecht kon tegen vooroorlogse prijzen. Bij de „kop van jut" ging de slegge v an hand tot hand terwijl de poffertjes kraam honderden porties van dit echter kermisgebak kreeg te verwer- Het jonge paar gaat in Vlaardingen wonen. Daar zal Annette ook bij de politie diensten gaan verrichten. De bruid was aller charmanst ge kleed in een wit organza japon met plisee rok. Daarbij droeg zij een modem klein hoedje van dezelfde stof. Bruidegom Seerp droeg een klassiek zwart kostuum. Uiteraard was in De Kiem te *s- Gravenzande een zeer drukke re ceptie van familie en collega's. op een werkelijk grootse wijze vierde dit weekeinde de Vlaardingse Water sportvereniging „De Bommeer" haar veertigjarig bestaansfeest dat de driehondervijfentwintig leden nog lang in herinnering zal blijven. Het welslagen is grootdeels te danken aan het hoogzomerse weertje. Boven dien aan de jubileumcommissie die een feestprogramma presenteerde dat klonk als een klok. de gepavoiseerde vloot bleef ditmaal in de boxen en aan de walkant en het water zelf werd slechts in beperkte mate bij de festiviteiten betrokken. Bij de opening van het feest doken hieruit kikvorsmannen op die meteen maar het jubileumgeschenk van de leden overhandigde aan de heer A. van Dorp, voorzitter van de jubileum commissie. De amfibiemannen brachten bouw steentjes mee van de vaartbodem en trokken hiervan op de walkant een Verenigingsvoorzitter H. van Meer tijdens zijn openings rede. Een mooie heks op de heksenwaag, of niet soms? MAASSLUIS Donderdagavond hebben ruim 400 toeschouwers op het Excelsiorveld in de Dijkpolder kunnen genieten van een fraaie voetbalwed strijd. Niet alleen dat zij op deze mooie zomeravond mooi voetbal zagen, maar zij brachten ook ruim duizend guldens bijeen voor het Bouwfonds van het Le ger des Heils te Maassluis. De wedstrijd ging tussen een Maassluis-Westlandcombinatie en eèn elftal van FC Dordrecht. De combina tie was daardoor in het nadeel omdat dit elftal bestond uit voetballers van diverse verenigingen die nog nooit als team met elkaar gevoetbald hadden. De winnaar van de ludieke water-zeskamp ontvangt zijn De Dortenaren daarentegen kenden prijs. elkaar en eikaars spel beter. Het was Seerp Bruinsma die met zijn buurmeisje Annette van der Meer uit Monster vrijdagmiddag in Monster huwde. Op zich niets bijzonders, maar ei genlijk toch ook weer wel! Want er was een speciale politiewagen uit Leiden met prachtige bloemenar- rangementen, door de Rijnsburgse Flora versierd, als „bruidsauto" gecharterd. Annette is namelijk bij de Leidse politie als verkeersagente in dienst. En daarom vervoerde collega Den Boef hel bruidspaar per politie auto. Seerp, de bruidegom, werkt in Vlaardingen bij de Vreemdelingen politie. De vrouwelijke politie- agentes escorteerden de stoet. Bij het raadhuis bestond een grote belangstelling, evenals bij de kerk, waar ds. Tj. Ausma het huwelijk bevestigde. De overhandiging van de steen met spaarbankboekje de voorzitter van de jubileumcommissie, A. van Dorp. De poffertjeskraam kreeg balen bloem te verwerken. De kikvorsmannen komen aan land met de bouwstenen voor de toekomstige uitbreiding van het jachthavencom plex.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 22