Zwem-avond-vierdaaqse in Groenoord onbetwiste topper van Sportreal Ziekenomroep Schiedam zoekt nu vrijwilligers voor de verbouwing Hoe Arie Lems met veel moeite het hoofd boven water houdt NR. 1 VAN SCHIEDAM KAN NOG DUIKEN OOK «The Lems step-by-step zwemmethode» Rijnmond band heeft een druk bezet naseizoen Mr. Beernink over schaalvergroting in Vlaardingen ORGELCONCERT MET PROGRAMMA MENDELSSOHN- BARTHOLDY IN NIEUWE KERK TE DELFT Hengelconcours Wout van Leeuwen HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 21 - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1976 Was de publieke belangstelling voor de door het plaatselijke actie-comité, in het kader van Sportreal georgani seerde sportevenementen, wat aan de matige kant, de maandagavond in bad Groenoord gestarte avond-zwem-vier- daagse gaat dit allemaal goed maken. Het belooft een zwemfestijn te worden dat in Schiedam z'n weerga niet kent. Hoewel er ook gisteravond nog de no dige zwemmer en zwemsters de eerste 500 en 250 meter kwamen afleggen, gingen er maandag al meer dan 1100 voor de eerste keer te water. De jeugd eiste het leeuwendeel voor zich op, maar opvallend groot was het aantal volwassenen waaronder die er comple te familie-zwempartijtje van gaan ma ken. Als eerste dook burgemeester drs. A. J. Lems voor zijn eerste 500 meter van het startblok om na afloop zo fris als een hoentje op de kant te klimmen. Als ervaren en geoefend zwemmer was het voor hem een peuleschilletje ge weest. Na zijn start volgden om de zes seconden de andere deelnemers en weldra was het bassin één grote pie- renpot met naarstig zwemmende men sen die in eigen slag en tempo hun baantjes trokken. Bij het startpunt kregen bestuursleden van de verenigingen Schiedamse Red dingsbrigade; S.Z.C. en De Water- vrienden handen vol werk om het P.A.C. te helpen alles in goede banen te leiden. Soms kwamen bij het startpunt de kleintjes onder de deelnemers wat in het gedrang, maar verder liep alles uitstekend zodat binnen de hiervoor uitgetrokken twee uur iedereen zijn zwembeurt had vervuld. De Federatie van Ouderverenigingen die zich voor het gehandicapte kind was met een kleine zwemploeg in de zwem-vierdaagse vertegenwoordigd. De zes meisjes en vier jongens hebben de heer A. Kalkhoven als coach, die geassisteerd wordt door Clary van Raay en Riet van der Tuin, beide zwe- minstructrices. Het tiental heeft inge schreven voor de vier maal vijfhonderd meter. De kinderen bezitten al twee zwemdiploma's en zijn er bij voorbaat van overtuigd dat ze het zwem-vier- daagsekruis gaan verdienen. 1 nu U heeft natuurlijk allemaal gehoord dat Zieken-omroep Schiedam (einde lijk) een behoorlijke ruimte is toege wezen en wel aan de Korte Haven 27. De jongens (en meisjes) kunnen hun geluk gewoon niet op, maar nu kómt het: ze hebben geen geld genoeg om een aannemer in te schakelen voor de verbouwing. Natuurlijk is er heel wat breek- en bouwwerk verricht door de vrijwilli gers van deze Ziekenomroep, maar er is nog zoveel te doen. Hoe komen die jongens daar doorheen? Want daar tussendoor gaat hun gewone werk voor de zieken ook gewoon door, wat dacht u? Nu weet ik toevallig, dat er heel wat handige „Doe-Het-Zelvers" in Schie dam zijn. Maar die weten beslist niet, dat die jongens daar zo zitten te tob ben. Nu hebben ze een prachtige ruimte en kunnen ze er nog niet in, want... Ja, dat weet u nu al. Vandaar dat ik heel gewoon namens al die mensen van de Zieken Omroep in Schiedam vraag: wie komt hun in de avonduren en op zaterdag eens een paar uurtjes helpen? Met elkaar ben je heel wat mans en dan zijn ze daar op de Korte Haven 27 snel uit de verbouwing stroep. Dan kunnen zij er in de kortst moge lijke tijd een gezellige studio van ma ken en loopt men elkaar niet meer in de weg daar in die veel te kleine ruimte in de kelder aan de Dr. Kuyperlaan. Natuurlijk, men was ermee gered, maar het werk van de Z.O.S. heeft zo'n enorme vlucht genomen, dat een grotere behuizing meer dan nodig was. Die is er dan nu. Maar o, die verbou wingen. Toe „handigers" onder u, stap eens naar Cees van der Wel, Vlaardin- gerdijk 101 en zeg, dat u graag een handje wilt helpen. Tevér uit de buurt? Pakt u dan even de telefoon en bel 261641. Ik hoor wel, wanneer het pand van de Z.O.S. aan de Korte Ha ven helemaal in gebruik genomen is. O, ja, het gironummer van de Z.O.S. is: 736443. M. Nu reeds liggen acht optredens defini tief vast. Beginnend op 28 augustus met een taptoe in Schoonebeek (Drente). Dan een weekendoptreden in Frankrijk in St. Philbert sur Risle voor een grote dierententoonstelling op 4 en 5 september. Op 11 september zal deelgenomen worden aan het Drumbandfestival in Schiedam in de hoogste afdeling. Ook de Jeugd Rijnmondband kunt u daar zien optreden. In de Veemarkthallen te Utrecht zal op 18 september een Concours Hippique plaatsvinden waar de Rijnmondband het geheel tussen de programma's muzikaal zal opluister en. Een evenement voor de paarden liefhebbers. Op 2 oktober is de band weer in eigen stad te zien tijdens de Stermars met alle Schiedamse mu ziekkorpsen. Twee oktober 's-avonds zal de Rijn mondband deelnemen aan een grootse taptoe in Den Haag met vele promi nenten. Engelse en Russische shows. Zes november tesamen met 6 muziek verenigingen uit het hele land en de Marinierskapel een grote Taptade in de Groenoordhal in Leiden. Dertien november medewerking aan de ,,Lord Mayor Procession" in Londen. Een ge weldig evenement met tientallen En gelse bands. Deze gelegenheid zal worden aangegrepen om meer van de ze stad te zien en ook de dames van de leden daarbij te betrekken. Wilt u meer weten over de optredens, het lid maatschap, of wilt u begunstiger wor den. neemt u dan even kontakt op met IJ. J. Ferwerda, tel. 354505. Daar komt-ie an, nog in wandelkostuum, maar met baddoek in de aanslag. Zich blootgeven zal-le zich, voor het goeie doel. En toen was er een heleboel te doen voor de badmeester of wie die witte reus maar zijn mag. Donderdag 2 september a.s. worden de orgelconcerten in de Nieuwe Kerk voortgezet. Op die datum concerteert niet zoals aanvankelijk is aangekon digd drs. D. E. Cnossen. Hij heeft we gens overbezette werkzaamheden dit jaar geen tijd kunnen vrijmaken om zijn jaarlijks concert voor te bereiden. Bij gevolg geeft Jan J. van den Berg dit orgelconcert. Voor dit concert is een in zijn soort uniek programma ontwor pen. Het gehele programma zal gewijd zijn aan de meesterwerken van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Mendelssohn heeft in vergelijking met andere componisten niet overdreven veel voor orgel geschreven, maar wat hij geschreven heeft is prachtige, no bele, romantische muziek, die veelal zeer bekend en geliefd is. Zijn gedegen orgelstijl, polyfoon en lyrisch- hymnisch van karakter, heeft meni geen in en uit het hart gegrepen. Aan de grote Mendelssohn hebben we ook te danken dat J. S. Bach in die tijd weer onder het stof der jaren te voor schijn is gekomen. Men denke dan bij voorkeur aan de terugkeer van de on sterfelijke Mattheus Passion. Uit Mendelssohn's orgeloeuvre werd het volgende aantrekkelijke program ma samengesteld: Preludium en Fuga in c kl.t.. Sonate III in A gr.t. bestaan de uit de delen Con moto maestoso en Andante. Voorts een later ontdekt werk van Mendelssohn, wat apart is uitgegeven: Andante met variaties in D gr.t. Ver volgens Preludium en Fuga in d kl.t. Daarna de beroemde Zesde Sonate over het Gebed des Heren, Variaties, Fuga en Finale. Mendelssohn pleegde zeer vaak mediterend te werk te gaan op het orgel, zo laat hij ook verschil lende malen een groots orgelwerk zeer zacht eindigen! Tot besluit een van zijn meest heroï sche Sonate's namelijk Sbnate I in f kl.t. bestaande uit de delen: Allegro moderato e serioso, Adagio, Andante en Allegro assai vivace. Toegang ƒ.3,50, CJP en 65-plussers ƒ.2,50. Aanvang kwart over acht. Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809- 1847), naar een litho van C. C. Last en wel een fragment daaruit. Het Hengelsportcentrum Wout van Leeuwen uit het Vlaardingse West- nieuwland organiseert zaterdag 18 september wederom het traditionele hengelconcours dat open staat voor al le Vlaardingse sportvissers en uit het verdere waterweggebied. Het concours is gerenommeerd van wege het aantal kostbare prijzen die hierin zijn te verdienen met klasse menten voor korpsen en individuele hengelaars. De visplaatsen komen langs de Vlaardingse Vaart vanaf de Emmakade met als wedstrijdduur van 8 uur tot half elf. De loting vindt plaats op donderdag avond 8 uur in het café De Waal waar ook na afloop van het concours de prijzen worden uitgereikt. Inschrijving is mogelijk bij het hengei- sportcentrum vanaf heden. Mr. H. K. J. Beernink, oud minister van binnenlandse zaken, spreekt op donderdagavond 9 september tijdens een wijkavond van de Hervormde Gemeente Holy Noord in het kerkcentrum Holy aan de Reigerlaan 47. Tijdens deze bijeenkomst, die s' avonds om acht uur begint, is het onderwerp schaalvergroting, hetgeen betekent de toenemende vergroting (c.q. bundeling) van bedrijven, vakor ganisaties, verenigingen en politieke partijen, daar tegenover een wens tot decentralisatie op bestuurlijk terrein in Nederland en wat zijn de denkbeelden van de kerken in deze?

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 21