EERSTE TENTOONSTELLING VAN DAHLIAVERENIGING SCHIEDAM Bloemversieringen op balkons en voorgevels sloeg alleszins aan MET RANDSTAD-EDITIES NAAR POP 76 L D Mr. Wicart weer lid bestuur Holy ziekenhuis Een nieuw technisch onderhouds bedrijf (TOB) PRET MET DE R.E.T. RANDSTAD REDUKTIEBON VLA Op zaterdag 25 september wordt er in de Lijnbaanhallen in Vlaardingen een muziekfestival onder de naam POP 76 georganiseerd. Via Kaarten voor dit festival zijn tegen inlevering van de Randstad Reduktiebon vanaf 15 augustus tot en met 20 september te verkrijgen bij ons kantoor van Groot Vlaardingen, Westhavenkade 14 te Vlaardingen. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 29 - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1976 ijjKft Nog een overzichtje van de rustiek gelegen tuin van Moeder en dochter bezig met het „dieven" van de bloemen. Dahliavereniging Schiedam. De inzending van de Dahliavereniging „Schiedam" op de tentoonstelling van de Volkstuindersvereniging „Thurlede". Voorzitter H. de Graaf en secretaris L. Frenay bij het schonen van de dahlia's op de eigen verenigingstuin. De vorig jaar opgerichte Dahliavereniging „Schiedam" gaat op 11 en 12 september haar eerste eigen tentoonstelling houden. Met de eerste bloemoogst werd tijdens de in Sporthal Margriet gehouden Dahüa- expo 700, een stand ingericht die door de jury bekroond werd. Nu komt dan de tweede oogst, die ondanks de droogte goed is. Wel moest veel geld aan bemesting worden uitgegeven en zijn de leden uren achtereen in touw geweest, ieder voor zich. bij het besproeien en de verdere verzorging van het eigen bloembed. Het resultaat is dat de tentoonstelling, die gehouden wordt in het centrum „De Kreek", Lange Haven 92, ongeveer dertig soorten dahlia's gaat omvatten; opgestoken in vazen dan wel verwerkt tot decoratieve bloemstukken. Hieronder zijn cactus en semi-cactus, bal en pompon en andere decoratieve dahlia's in tal van kleurschakeringen. Een ereplaats krijgt de vorig jaar door de beroepskweker Geerlings gecreëerde gele dahlia „Schiedam". De plaatselijke afdelingen van de KMTP, waaruit de Dahliavereniging is voortgekomen en de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers gaan de expositie met hun stands opluisteren. Eerst gaat de vereniging een stand inrichten op de van 4 t/m 9 september in Rotterdam te houden grote bloemententoonstelling van de Rotterdamse Bond van Volkstuinders. Deze wordt ingericht in de hal van het stadhuis aan de Coolsingel. De toegang tot het centrum „De Kreek" is op 11 en 12 september gratis. Zaterdag van 11.00 tot 21.00 uur en zondag van 11.00 tot 18.00 uur. Een juweeltje van een geveltuintje te vinden ergens in de oude binnenstad maakt kans op een prijs. De door de plaatselijke KMTP met medewerking van de nodige buurt/bewonersverenigingen georganiseerde competitie bloemversieringen op balcons en voorgevels is goed aangeslagen bij de bewoners van de verschillende woonwijken. De eerste keuring is inmiddels door hiervoor samengestelde jury's gehouden. Over het algemeen genomen is er door de bewoners veel werk gemaakt van hun balconbakken waarvan het aantal slechts valt te schatten. Niet iedereen heeft blijkbaar begrepen dat het niet alleen gaat om een bloembak met koopbloemen te laten vullen en er dan verder maar niets meer aan te doen dan op z'n tijd water te geven. Anderzijds zijn er veel uitstekend verzorgde bakken met de nodige „uitspringers" die nu reeds in aanmerking komen voor een van de drie hoofdprijzen per woonwijk beschikbaar. Het staat al vast dat zal moeten worden overgegaan tot het verlenen van de nodige eervolle vermeldingen. Opvallend is dat er straten en lanen zijn waar het vol hangt met balcon- of gevelbakken met daarnaast waar er maar enkele of in het geheel geen bloemversieringen zijn aangebracht. De meeste geveltuintjes zijn te vinden in de wijken Zuid-Oost en Kethel- Bijdorp. Incidenteel ook in de binnenstad met als nadeel het groot aantal winkelpanden. Onder die geveltuintjes komen „juweeltjes" voor voor wat betreft de composities met wilde en gecultiveerde planten. Stuk voor stuk de moeite waard om nader te worden bekeken. In de komende dagen gaan de respektievelijke juries voor de tweede keer de stad rond om hierna tot de slotsom te komen welke bewoners voor een prijs of eervolle vermelding in aanmerking komen. De winnaars van elke wijk komen gezamenlijk uit in een competitie die moet uitmaken welke plantenbak of geveltuintje de grote overwinnaar gaat worden van de wedstrijd. De plaatser of aanlegger hiervan komt voor één jaar in het bezit van de door de KMPT hiervoor beschikbaar gestelde wisselbeker. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen stellen de raad voor de heer mr. G. A. Wicart te herbenoemen als lid van het algemeen bestuur van de Stichting Algemeen Ziekenhuis (Holy Ziekenhuis) te Vlaardingen. De heer Wicart behoort tot de catego rie van bestuursleden die door de raad worden benoemd uit de burgerij. Tweede op de voordracht is de heer A, Maarleveld. De heer Wicart is een bekend ingeze tene van Vlaardingen. Hij is jaren af delingssecretaris geweest van de Vlaardingse afdeling van de PvdA, ook is hij enige malen genoemd als kandidaat-wethouder in het progres sieve programcollege van burgemee ster en wethouders. Op eigen verzoek is hij toen van het lijstje geschrapt. Hij is verder voorzitter van het Vlaar dingse Kunstcentrum en advocaat. Mr. Wicart is op zijn terrein een spe cialist. Hij is één van de weinige advo caten in Nederland die zich bezig houdt met de schuldvraag na aanva ring van schepen. Nummer twee op de voordracht de heer A. Maarleveld is ook lid van de PvdA. Hij is bestuurslid van de Vlaardingse afdeling. Sinds begin augustus beschikt Schie dam over een Technisch Onderhouds Bedrijf, kortweg: T.O.B. en gevestigd aan de St. Liduinastraat 13. Een B.V., waarvan de directeur-eigenaar de heer P. A. Brouwer is. Deze gewezen man van de grote vaart, zag hoe in Duitsland een dergelijk be drijf floreerde en begreep dat dit hier ook in Schiedam en omstreken een mogelijkheid had. Vandaar de opzet van een technisch onderhoudsbedrijf, waarvan de werk zaamheden met zeer professionele rei nigingsmachines kans van slagen heeft. Het is nl. geperfectioneerd en veelzijdig reinigingsmateriaal, hoofd zakelijk bestemd voor hoofd afvoerlei- dingen en rioleringsbuizen. Vooral met dit laatste zit met nog weieens in de knoop en dan is het goed dat er een vakman bijkomt die een verstopte af dichtgegroeide pijp met een daarvoor bestemd apparaat weer bruikbaar maakt. Verstopte afvoerbuizen of leidingen komen niet alleen voor in woonhuizen, ze zijn ook te vinden in hotels, café's, winkels, zelfs in de industrie en op de scheepswerven. Het Technisch Onderhouds Bedrijf, dag en nacht bereikbaar staat dan voor u klaar. Tot woensdag 8 september is het be helpen geblazen als je met bus 54 uit Nieuwland mee moet, want hij maakt in verband met reparaties aan de Koe- marktbrug een omweg door de Lange Nieuwstraat. Hoofdstraat. Buitenha venweg richting Broersvest. Pret met de R.E.T., want je kunt nu elke dag de geveltjes bewonderen die op deze route te vinden zijn. Toch zal ik blij zijn als dit er allemaal weer op zit, want het kost wel veel meer tijd en met afspraken kun je daar gerust wel rekening mee houden. Artiesten die daar zullen optreden zijn o.a. Earth and Fire, Cuby and the Blizzards, Big Fat John Russel, Long Tall Ernie and the Shakers, Avro's Top-pop, Square, Cucu,' Fairplay, Iron-Earth, Disco Mississippi, Jolly Rogers en Copper Revited. Verder zijn er films te zien van live optredens van The Rolling Stones, Jerry Lee Lewis, Little Richard, Bill Haley, Chuck Berrye.a. Op vertoon van deze bon kunnen ten hoogste zes toegangs bewijzen worden gekocht voor Muziekfestival POP 76. Uitsluitend op vertoon van deze bon zijn de prijzen: MIDDAGKAART (van 13.00-18.30 uur) van 10.-voor onze lezers f 9.— AVONDKAART (van 19.00-1.00 uur) van 14 voor onze lezers f 12.50 DAGKAART (van 13.00-1.00 uur) van ƒ16.— voor onze lezers ƒ14.— J

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 29