«Thurlede» maakte het weer helemaal met zijn tentoonstelling KOMT ER EEN DERDE VOLKSTUINDERSCOMPLEX IN KETHEL-NOORD? (Victoria) I I I |l J Uitslag expositie Thurlede Een versierde brief, kussens en planten Wieuw Zo Goed als Nieuw naast elkaar op de Grote Victoria Autoshow op 2,3 en 4 september a.s. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 33 - wnFNSDAG 1 SEPTEMBER 1976 Fruit: 1. J. Kauwenhoven, inzending tomaten. 2. L. J. v.d. Wateren, inzending tomaten. 3. B. M. Steenbergen, inzending peren, clapps. Groente: 1. M. J. Bouwer, inzending uien. 2. E. Boes, inzending augurken. 3. A. Boes, inzending stokbonen, „rentegevers". Planten 1. M. G. Kars, bak met eigen ek week te cypressen. P. v. Koetsveld, emmer met enorm grote geraniums (rode). Foto's: 1. Mevrouw F. Schoonacker, foto lijster (vogel). 2. Heer J. den Borst, foto zwaan. Snijbloemen: 1. M. J. Bouwer, vaas dahlia's, kleur cyclaam. 2. L. P. Groeneweg, vaas gemengde zinnia's. 3. M. J. Voogd, vaas grote elianten. Bloemschikken: 1. Mevrouw De Graaf, schaal gele gladiolen. 2. Mevrouw Wil Terlouw, bakje met mignon dahlia's, opgemaakt met agaratum. 3. Mevrouw Vorle, bak opgemaakt met rose anjers. 4. Mevrouw Steenbergen, banaanschikking van chrysanten. 5. Mevrouw Pauw, bak gladiolen met druiven. T entoonstellingsprijs Mevrouw Steenbergen, kandelaar opgemaakt met anjers enz. De tentoonstelling werd goed bezocht. Vrijdagavond 3 en 10 september a.s. om acht uur klaverjassen in het verenigingsgebouw op het complex. Een fraai handbouquet voor een duidelijk verraste mevrouw W. A. van der Haagen-Dljk, charmante echtgenote van de commissaris. Op de achtergrond het raadslid Arie Verlinde. Er werd nogal eens het woord gevoerd, waarnaar ook geluisterd werd. Tweede van links: wethouder Herman Posthoorn in karakteristieke houding. Paul van der Kraan overhandigt hier de fraaie zilveren medaille aan Thurlede's voorzitter: Martin Bouwer. Het was zaterdagmorgen druk in de gezellige bestuurskamer van de volk- stuindersvereniging „Thurlede". Waar behalve wethouder Herman Posthoorn, de hoofdbestuursleden van het Algemene Verbond van Volk stuinders Verenigingen in Nederland, de heren G. van Pelt en Paul van der Kraan aanwezig waren. Commissaris C. van der Haagen met echtgenote, het raadslid Arie Verlinde, tevens voorzit ter van de adviescommissie Volkstui nen te Schiedam, het echtpaar Frank fort van de Haagse Bond van volk stuinders (dat als jury fungeerde), de heren W. Wielhouwer van het volk- stuinderscomplex „Vreelust", de heer H. C. de Graaf van dahliavereniging „Schiedam" en de heer van Erk, voor zitter van de KNMTP. afdeling Schie dam. Oef, dat ben ik allemaal kwijt. Voor voorzitter M. J. Bouwer van het volkstuinderscomplex „Thurlede" was het een groot genoegen persoonlijk kennis te maken met wethouder Her man Posthoorn. Spreker wees op de interne moeilijkheden, waarmede men te kampen heeft gehad, maar gelukkig kwam alles op zijn pootjes terecht. Zij het, dat men wel onnoemelijk veel ge duld met de gemeente heeft moeten opbrengen. De tentoonstelling kenmerkte zich dit jaar vooral door de inzendingen van zelf geteelde mooie aardappelen, to maten, druiven, pruimen, prachtige boontjes, andijvie, grote uien, kom kommers, grote augurken en zelfs een grote sierkalebas. In deze tijd van dure aardappelen en groenten zit het er dus in, meende Martin Bouwer, dat de tuinder enigs zins deze kant weer uitgaat. Hij prees de goede samenwerking met de „Vijf Sluizen" en de KNMTP, waarmede men straks gezamenlijk een uitstapje gaat maken. Ook gewaagde hij van het succes, dat de dahliavere niging „Schiedam" hier in onze stad boekt. BEGRIP Wethouder Herman Posthoorn haast te zich te verklaren, dat men als ge meenteraad echt wel begrip heeft voor de moeilijkheden van de volkstuin ders, maar aan de andere kant mag men niet vergeten, dat iedere vergun ning apart bekeken moet worden. Hij had veel waardering voor hetgeen het bestuur van „Thurlede" voor zijn le den presteert en het verheugde hem, dat er altijd veel bezoekers in deze prachtige omgeving zijn. Niet-leden van „Thurlede" maar die hier nu een maal graag komen. Daarna was het zijn beurt om de ten toonstelling officieel te openen en volgde een rondgang langs de verschil lende inzendingen. Om die allemaal te beschrijven, zou kolommen vergen en daar zijn we zo zuinig op, want iedereen komt aan de beurt. Maar de leden van „Thurlede" hadden er bijzonder veel werk van ge maakt. Enorm de grote rode gera niums, de verschillende bloemschikin zendingen. Heel erg apart de prachti ge oude ketel met losse deksel, opge maakt met roze dahlia's. Om zo mee te nemen, maar dat mocht niet van de heer Kars en noch minder van de commissaris! Middenop een eilandje een gewelige assortiment van bloemen en planten, werk van de heer L. J. v.d. Wateren. Leuk de verschillende foto's overal. Beslist apart het hoekje van de dahlia vereniging „Schiedam" en de plant, die mevrouw Bouwer op haar balkon verder kweekte. De ricinus, afkomstig van een vakantie op de Canarische ei landen (heb daar zelf nooit aan gedacht). Wist u, dat uit de zaden hiervan olie wordt gemaakt, uitste kend voor reuma? Mevrouw Bouwer heeft nog zo'n plant in haar tuin staan. ARIE VERLINDE Het raadslid Arie Verlinde beweerde van de prins geen kwaad te weten, toen hij hierheen kwam en ineens voor het blok gezet werd iets te zeggen. Spreker wees op de grote betekenis van het bezit van een volkstuin in het leven van de mens. De volkstuin van vroeger bestaat niet meer. Tegenwoor dig worden er meer eisen aan gesteld, vandaar dat hij vaak met Paul van der Kraan in de clinch had gelegen, maar dat men toch iets had bereikt. Nu met de aanleg straks van het park in Kethel-Noord zit het er wel in, dat daar ruimte gecreëerd zal worden voor een derde volkstuinderscomplex in Schiedam. Waar aan een dringende behoefte bestaat, gezien de lange wachtlijst. Aan hem zal het beslist niet liggen, rekent u daar maar op, bewo ners van Kethel-Noord. SYMPATIEK GEBAAR Voorzitter Bouwens overhandigde de echtgenote van de commissaris, me vrouw W. A. van der Haagen-Dijk een fraai bouquet roze anjers met paarse lyatris voor het feit, dat zij altijd blijk geeft van haar belangstelling. En ver klapte in één moeite door, dat „Thur lede" dit jaar de derde plaats verover de had in de B-groep van de landelijke commissie „waar is het mooiste volk stuinencomplex te vinden"?. Grote dank was hij verschuldigd aan het echtpaar Frankfort uit Den Haag, dat onmiddellijk bereid werd gevon den deel uit te maken van de jury, waaraan zij zich met hart en ziel gege ven hadden. Twee flessen Schiedams vocht waren er de beloning voor. Met een toepasselijk woerd bood de heer Van der Kraan de zilveren me daille aan Thurlede's voorzitter aan. De beloofde eerdaags voor een prij- zenkast te zorgen, want men beschikt nu al over zoveel prijzenmateriaal. Timmerlieden onder de volkstuinders: leest u dit? Tot slot van dit alles bleef men nog even gezellig bij elkaar in de bestuurs kamer met die fraai beklede oranje stoelen en dronk men een glas op de geslaagde tentoonstelling 1976, die ook op zondag werd bezocht. Wie er in de tentoonstellingscommis sie zaten? De heren L. J. v.d. Wateren, B. Steenbergen, H. Terlouw en M. J. Bouwer. Hiernaast vindt u de uitsla gen van het juryrapport vermeld. Proficiat winnaars. M.W. Vandaag maar liefst drie onder werpen in één. dat schiet lekker op, vooral met die hitte en de zon op liet platte dak de gehele dag. Een vrolijk versierde brief vol kleu rige bloemetjes ontvangen van me vrouw S. van Mazijk uit de Watt straat 12b. Geweldig, dat u altijd van ons blad geniet en er elke keer naar uitkijkt. We hebben echter constant plaatsgebrek, zodat er voor een gedicht van u helaas geen plaats is. Maar zodra ik eens bij u in de buurt ben, kom ik vast eens een kopje koffie halen, want ik ben een verschrikkelijke koffieleut. Jammer dat u 'zo eenzaam bent. Heeft u geen leuke buren? Mensen, dóe er daar eens wat aan. Eigenlijk ben ik aan een nieuw bankstel toe. Maar de kussens zijn alleen maar verschoten en pulverig, zodat ik van iemand de raad kreeg alleen maar nieuwe kussens te ko pen. Heb ik prompt gedaan, nou ja, ik heb ze besteld, want ze waren in die maat niet in voorraad. Waar ik ze gekocht heb? Gewoon gezellig bij Polyest op de Hoogstraat, vlak naast de bekende zaak van de heer Verlinde: „Waar het wiel draait". Aangezien de inspecteur van de belastingen me beslist niet „mint" en maar liefst twee belastingbiljet ten gelijk in mijn bus liet glijden, kan er beslist geen nieuw bankstel af en verhuizen naar een flat met lift is ook helemaal over. Dan maar vier trappen blijven lopen, heeft ei genlijk ook wel zijn bekoring. Tot slot: in bus 52 had ik een ge sprekje met een heel aardige me vrouw. Ze was verschrikkelijk te leurgesteld, want een echtpaar van middelbare leeftijd notabene (want de jeugd krijgt altijd de schuld), vond het nodig een fraaie gele ro zenstruik en een prachtige chris tusdoorn, die voor haar huis aan de Rotterdamsedijk in bloei stonden, botweg uit de grond te trekken. De aarde te verspreiden en de geknak te planten toen voor haar deur te zetten. Een misselijke streek, vooral om dat dit echtpaar zo trots was op hun aanwinst. Toen ik later met bus 54 langsreed, zag ik de gehalveerde planten tus sen de stenen in een vlak met aarde staan. Onbekend echtpaar, móest dat nu zo nodig. Hebt u er weieens bij stilgestaan met hoeveel zorg dit is opgekweekt en hoeveel plezier hieraan wordt beleefd? Erg kinde rachtig. MIEKE n Supershow Met het komplete programma nieuwe Mercedes-Benz modellen. En daarnaast een keur van occasions in alle prijsklassen: Mercedes-Benz, Alfa Romeo plus middenklassers van verschillende merken Elke occasion met: officiële Bovag- garantie. gratis autokeuring door instantie naar keuze, gratis tectyl/ML-behandeling, service van Victoria Alle Mercedes-Benz benzine-modellen, zowel nieuwe (zonder verlies van garantie!) als jonge occasions, leverbaar met LPG. Kom naar deze Voor Elk Wat Wils - Autoshow Een proefrit maken is mogelijk Welkom in het Mercedes-Benz Centrum Openingstijden tijdens de show van 10-18 uur, vrijdagavond geopend. Autobedrijf Victoria b v Mi W Mercedes-Benz hoofddealer voor Groot-Rotterdam e o Weena hoek Karei Ooormanstraat, Rotterdam-centrum Telefoon (010) 110315'

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 33