REEKS VAN DIEFSTALLEN IN DE CALANDSTRAAT SS Laurens Costerstraat voor de schooljeugd gevaarlijk MAK mmmoDOPOPODOPOPOPCP OD UW OOGMERK.... OD OD OD OD OD OD dollond/van roon Twee huisvrouwen pikken 't niet langer en voeren gepaste aktie Jongdierendag van de VPKV met ook leden uit Schiedam Mr. Blok opent "Paxhuis" OD P. v. Santbrink ARTS afwezig tot BUITEN FILTER Cursussen genoeg POLSTAS FOETSIE Bromfiets en helmen zoek Huishoudelijke Voorlichting Korte Dam 5, tel. 264781. Als u een bril gaat aanschaffen dan zal het uw oogmerk zijn iets goeds te kopen. Dat zijn uw ogen ook wel waard. Ga dus ook naar Dollond/van Roon Uw ogen zullen er blij mee zijn. HOOGSTRAAT 73 SCHIEDAM OD hülsta slaapkamers en woonwanden fljür 1 1 vindt u bij kroes broersvest 64 en 66 PURPERKOP BARBEELTJE HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 3 - WOENSDAG 1 SEPTEMBER 1976 i Twee huisvrouwen, Corinna Bosveld-de Ridder (28) en Hilde van der Kuil-Wittkamp (26), wonende in respectievelijk de Laurens Costerstraat en de ArchimedesstTaat, willen beslist niet wachten totdat er ten leste een dodelijk verkeersongeluk gebeurt met schoolgaande kinderen van de Aloysiusschool, de St. Jansschool of kleuterschool „Het Koepeltje". De dames Hilde van der Kuil-Wittkamp en Corinna Bosveld-de Ridder, de twee huisvrouwen die op de bres staan voor de veiligheid van de Laurens Costerstraat. Het moeten wel dezelfde inbrekers zijn geweest die op het industrieterrein dit weekend hun slag sloegen. Bij de poli tie is nl. aangifte van diefstal gedaan door de directie van drukkerij Van de Water B.V. in de Calandstraat 92, waarbij men na openbreken van een deur binnenkwam en een bedrag van honderd gulden meenam. De schade was echter veel groter want men ver nielde een thermopaneruit ter waarde van ƒ.3.500, Bij het containervervoerbedrijf van de firma Wijnstekers B.V. aan de Ca landstraat 90. werd nog erotere schade Sinds de omliggende straten van verkeersdrempels zijn voorzien, is de Laurens Costerstraat een doorlopende racebaan geworden en daar moet nu maar eens een eind aan komen, vinden deze jonge moeders. Voor de kinderen is het elke dag opnieuw een gevaar om hier de straat over te steken. Vandaar dat Corinna Bosveld en Hilde van der Kuil vorige week maandag- en dinsdagavond op stap zijn gegaan om handtekeningen in deze kinderrijke buurt te verzamelen. Ten eerste voor een veiliger Laurens Coster door het aanbrengen van verkeersdrempels en ten tweede door meteen een beroep te doen op B. en W. om in de omliggende straten, zoals de Copernicusstraat, Copernicusplein, Archimedesstraat, Simon Stevinstraat, Christiaan Huygensstraat en het achterste gedeelte van de Laurens Costerstraat enige zandbakken en wat speelwerktuigen, zoals klimbomen, speelrekken e.d. aan te brengen. De kinderen hebben hier letterlijk niets en zijn toch aangewezen op hun eigen straten, omdat de Laurens Costerstraat door dat voortrazend verkeer nu eenmaal te gevaarlijk is om in te spelen. BEZOEK AAN BURGEMEESTER Maandagmorgen houdt burgemeester Lems altijd zijn spreekuur voor Jan en Alleman en dus waren Corinna en Hilde er die morgen ook, gewapend met een brief, gericht aan B. en W., STICHTING LENTEFEEST' Donderdag 2 september heeft in het clubhuis van de S.V.&H.V., Schiedam in het sportpark Harga voor de leden van de soos stichting Lentefeest, een gezellige barbecue-avond plaats. Aanvang zes uur, Jo van der Touw hapt het eerste stukje gebraden vlees af. donderdag 23 september. Waarneming spoedgevallen: dr. Pet, Tuinlaan 38. dr. Goei, B. Ballotsingel 72. dr. Houthuysen, Marconi straat 93. Voor bezoeken aan huis: Boodschappendienst 206611 aangericht. Hier brak men na het ver nielen van een raam waarbij men toe gang tot het kantoor kreeg, een brandkast open. Wat er precies wordt vermiest is nog niet bekend. Evenmin weet men precies hoe groot het scha debedrag is. Een poging om een metalen toegangs deuropen te breken mislukte bij Lam bert Company B.V. eveneens op de Calandstraat. Tevoren had men een kostbare thermopaneruit aan diggelen gegooid. Schade wordt voorlopig ge schat op tweeduizend gulden. waarvan alle bewoners in die straten keurig een fotocopie hadden gekregen, voorzien van 203 handtekeningen. Daarbij was ook de handtekening van mevrouw Posthoorn, echtgenote van de wethouder, ook zij kent elke dag de angst om haar schoolgaande kinderen. De beide doortastende huisvrouwen voor wie geen zee te hoog gaat, hadden een gesprek met burgemeester Lems, die zich hun angst best voor kon stellen en beloofde kontakt op te nemen met de verkeerspolitie. Het beste zou zijn het laatste gedeelte van de Copernicusstraat af te sluiten, maar dit alles wordt nu onder de loupe genomen. SPEELMATERIAAL De voorzitter van wijkvereniging „Het Singelkwartier", de heer C. Zonneveld, heeft toegezegd de schommels en wippen, die nu maar eenmaal per jaar gebruikt worden op het weekkamp, straks af te staan als het achterlandje achter de Copernicusstraat, dat uitkomt op het Copernicusplein, vrij komt. Dat stuk land is eigendom van de Singelkerk en voortvarend als deze huisvrouwen zijn, hebben ze pastoor Laurent al benaderd of het niet mogelijk is dat dit stuk bestemming krijgt als speeltuin. Ter plekke kon daar uiteraard geen antwoord op gegeven worden, maar in de eerstvolgende vergadering op 9 september zal m?n dit bespreken. Men wil ook in elk straatje een boom planten en dat ieder voor zijn deur wat planten laat groeien om de hele buurt wat leefbaarder te maken. De Vlaardingse Pluimvee- en Konijnenvereniging houdt zaterdagmiddag a.s. vanaf twee uur een keuring van dit jaar geboren tuindieren, wederom in de Opel-hal van de firma P. van der Kooy aan de Kethelweg 24 te Vlaardingen. De keuring dient als kwalificatie voor de dit jaar weer te houden club- regionaleen landelijke tentoonstellingen. De vereniging telt buiten leden uit Vlaardingen, liefhebbers van tuindieren uit het verdere Waterweggebied en Den Haag. Er komen ruim honderd dieren, waaronder diverse rassen konijnen, groot en klein met veel AKTIECOMITE Er wacht deze huisvrouwen nog heel wat werk. Ten eerste moet er een aktiecomité van de grond komen voor het onderhoud van het landje enz. Er moet een speciale moederbrigade komen, maar daarover geeft Marina Hendriks, met een rijke ervaring, al advies. Corinna heeft ook al een gesprek gehad met wethouder Hans van der Wilk, die zijn medewerking heeft toegezegd, zodat dit allemaal best zal lukken. Of er snel op deze racebaan in de Laurens Costerstraat verkeersdrempels komen, hangt natuurlijk van een heleboel faktoren af. Maar deze huisvrouwen zijn vol goede moed. Omdat de kinderen in deze omgeving totaal geen speelgelegenheid hebben, wordt er veel vernield. Hoeveel ruiten heeft Van Katwijk al niet ingezet? Corinna weet het al niet meer. Wel weet zij dat dit allemaal zo snel mogelijk moet veranderen. Er is zelfs door verschillende bewoners geld aangeboden. Nóg staan ze er alleen voor, maar ik weet zeker dat er morgen al hulp aangeboden wordt. Met elkaar kun je iets bereiken, hoorde ik zaterdagmorgen op Thurlede zeggen en zo is het ook. Het telefoonnummer van mevrouw Bosveld is: 266918. M.W. dwergkonijntjes die tegenwoordig vaak in huis of op balcons van de hoogbouw als troeteldieren voor jong en oud gehouden worden. Ook hoenderrassen verschijnen met de nodige sierduiven voor de keurmeesters. Belangstellenden kunnen gerust een kijkje komen nemen in de Opel-hal. 1 Nooit een troebele bak meer met 'n geschikt voor aquarium vanaf 50 Itr. Norm. 20.70 q q*- NU DEZE WEEKSI.33 ST D LT— Zeer mooi visje Norm. 7,- n NU 4 STUKS BROERSVEST 19 SCHIEDAM Bekijk onze handgemaakte spinhengels van 67.50 tot 170.- TEL. 262851-268508 Donderdagavond koopavond Hierbij geven wij u de lijst van cur sussen die u bij ons aan de Korte Dam 5 kunt volgen: Naaien: 8 lessen kƒ.30.op maandagmid dag, -avond, dinsdagavond, woens dagmorgen, -avond, donderdag middag en -avond. Koken: dinsdagavond in de Huishoud school, Burg. v. Haarenlaan 1155, 8 lessen k ƒ.40, Indisch koken: 8 lessen k ƒ.40,op maandag avond in de Huishoudschool B. v. Haarenlaan 1155. Bloemschikken: 8 lessen 4 ƒ.40,— op maandag avond en dinsdagmiddag. Creatief handwerken: 8 lessen k ƒ.40,op dinsdagmor gen, -avond, donderdagmorgen. Karweitjes in huis: 8 lessen k ƒ.40,— op woensdag avond. Stoelen bekleden: 8 lessen kf .50,— (max. 8 cursisten) op woensdagavond. Gast/gastvrouw: 4 lessen 20,plus f .5,in- gred. geld op donderdagmiddag en -avond. Wandkleden: 8 lessen ƒ.40,op maandag avond en woensdagmorgen. Vrijdagavond 3 september om acht uur zal mr. M. J. Blok in zijn funktie als voorzitter van de Stichting Jeugd huis, de officiële opening verrichten van „H Paxhuis" aan de Schie 11. Het voormalige wijnpakhuis is door medewerkers van de stichting Gere formeerde Jeugdraad Schiedam geheel verbouwd en ingericht als jeugdruim- te. Het belangrijkste doel van deze ruimte is: de jeugd een ruimte te geven waarin zij ook de ouderen kunnen ontmoeten, 't Paxhuis heeft twee verdiepingen. De bovenste is ingericht voor de jongeren van 15-18 jaar van sociëteit Omega. De eerste verdieping voor de wat oud eren van sociëteit 't Honk. Deze soos was vroeger aan de Hoogstraat geve stigd. Beide sociëteiten hebben geprogram meerde avonden met bv. film, diskus- sie, een groep of cabaret. De benedenzaal is ingericht als verga derruimte, terwijl daar ook een jeugd groep van 12-14 jaar zal gaan draaien. Beneden zijn ook de toiletten en bij de entree de garderobe. Tijdens een bezoek aan een café op de Hoogstraat liet een 18-jarige bezoeker zijn zwarte polstas, inhoudende een bos sleutels en een bedrag van ƒ.60, even onbeheerd liggen. Het gevolg was dat hij zijn consumptie niet meer kon betalen. Poppen maken: 8 lessen k ƒ.40,op maandag avond en woensdagmorgen. Gymnastiek: 8 lessen k ƒ.27,50 op maandag avond en donderdagmorgen, in de „Kreek", Lange Haven 92. Uiterlijke verzorging: 5 lessen k ƒ.25.plus ƒ.5,pre- paratengeld op donderdagavond en dinsdagmiddag. Afslanken: 12 lessen k ƒ.60,op woensdag morgen en woensdagavond. Macramé: 4 lessen ƒ.20,— op maandag avond of dinsdagavond in het kruisgebouw in Groenoord. Naaien: 8 lessen k ƒ.35,in Groenoord in het Kruisgebouw op dinsdagmid dag en woensdagavond. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur op Kor te Dam 5, tel. 264781, giro 716115. Tussen 5.30 en 6.30 uur kunt u bellen nr. 263633. Wilt u zich zo spoedig mogelijk op geven. Denkt u vooral aan de af- slankcursus op woensdagmorgen en woensdagavond. Tot ziens! De 49-jarige A. van L. deed aangifte van diefstal van zijn bromfiets, alsme de drie bromfietshelmen. De brommer stond even niet afgesloten bij de He- ma. Waarde van de brommer /'.l .000,waarde valhelmen .225,

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 3