Mevrouw G. J. de Wit-den Houting zag het ineens helemaal zitten: „DE CONFECTIE IS ALLEMAAL ZO DOOR" DUS: BRENGT ZE GEDRAGEN KLEDING AAN DE VROUW WCMtAMI Ziekenomroep Schiedam begint morgen aan nieuwe serie uitzendingen van ZOS op zaterdag Grootse rommelmarkt op St. Jan Aloysiusschool Drieduizend piek nodig voor stencil- machien EXPOML Ruilbeurs Soos Reünie kinderkamp Nieuwland in Spaland Welpen worden bevorderd GEBIT STUK? J. Veringmeier 7 vM*. hülsta slaapkamers en woonwanden vindt u bij kroes broersvest 64 en 66 Eigenlijk draag je je kleren nooit helemaal af, want je /.iet steeds weer wat anders. En wat moet je dan met al dat „goed" in de kast? De confectie is tegenwoordig toch al /.o duur. Aan het woord de huisvrouw me vrouw G. J. de Wit-den Houting, wonende aan de Loeffstraat 53. Voor haar huwelijk ongetwijfeld een goede verkoopster geweest met een zakelijke inslag, vandaar dat ze nu op de gedachte kwam iets te or ganiseren voor gedragen, modieuse en vooral gestoomde dameskle ding, vanaf maat 38. Zelf heeft ze maat 40. Zoiets bestaat in Rotterdam al jaren, vertelt ze en waarom zou dit in Schie dam niet lukken? Reeds op de eerste dag van haar pas gevestigde Kleding- beurs in haar eigen woning, waarvoor een speciale kamer voor de inname en verkoop van het damesgoed is ge creëerd. kwamen er al verschillende dames met hun aanwinsten aandra gen. Nu hangen er al een paar japon nen, zelfs een lange gebloemde mouw loze avondjurk, een wollen pakje, een bruine mantel met een bontkraag voor een oudere dame en wat blouses en jumpers. Een hoopvol begin dus en ik heb geen spijt van mijn nieuwsgierig heid. vrouwen eigen. Maar vlak de mannen asjeblieft niet uit! ALLEEN WINTERGOED Nu moet u niet meteen een voorraad zomergoed uit gaan zoeken, want dat is er beslist niet bij. Sinds 1 september neemt mevrouw de Wit alleen maar wintergoed in. Want we mogen nu al lemaal dik geprofiteerd hebben van de onuitputtelijke zomer: de herfst en de winter staan nu toch echt voor de deur. Iedere dinsdag- en woensdagmiddag van één tot vijf uur kunt u bij mevrouw de Wit terecht. En op dinsdagavond van zeven tot negen uur, voor het geval u een werkende vrouw bent of overdag niet weg kan vanwege de kleine kinde ren. Sinds het huwelijk van hun dochter beschikt het gezin de Wit over een ex tra kamer in de flat en waarom zou'je die dan niet produktief maken, stelt mevrouw de Wit. Manlief zorgde voor kleurige rekken en nu hangen de eerste aanwinsten daar te koop. Er is zelfs een paskamer. Driekw art van de prijs, door deze za kenvrouw zelf vastgesteld, is voor de klant en één kwart houdt mevrouw de Wit voor zichzelf. Als beloning voor haar bemiddeling. --V VAN BEETHOVENSINGEL Vanavond om acht uur heeft in het wijkgebouw Nieuwland een reünie plaats van leiding en kinderen van het afgelopen zomerkamp. Het bestuur van de wijkvereniging ..Nieuwland" rekent op een bomvolle zaal. waarbij natuurlijk ook de kinderen van harte welkom zijn. Aanvang: acht uur. Reparatie klaar terwijl u wacht! Dagelijks van 9 - 14 uur en 's avonds na 18 uur. le Tuinsingel 15, Schiedam. Telefoon 010 - 261417. TWEE MAANDEN Uw ingeleverde gedragen kleding blijft hier twee maanden hangen. Daarna verkoopt mevrouw de Wit deze voor raad tenbate van een goed doel, in dit geval het Leger des Heils. Persoonlijk vind ik tw ee maanden wat aan de lage kant. want stel je voor, dat er straks rekken vol hangen? Mevrouw de Wit zal de verkoop dan ongetwijfeld eerder laten plaats heb ben. Voorlopig zit het er echt wel in. dat deze in - en verkoop van modieus, gedragen en gestoomde dameskleding echt wel lukken zal. Je moet alleen het adres even weten en daar bent u volle dig van op de hoogte. Knipt u dit astu- blieft allemaal even uit. anders moet ik iedere keer bij navraag mijn agenda raadplegen. Houdt zo óp, ziet u! Wenst u nadere inlichtingen? Neemt u dan konlakt op met mevrouw de Wit, tel. 709249. M. Gedragen „goed" kan nog heel goed zijn. Mevrouw G. J. de Wit- Den Houting bij haar vooralsnog bescheiden collectie gedragen da meskleding bij haar kledingbeurs- aan-huis en dat wil hier zeggen aan De Loeffstraat 53 te Schiedam. Rommelmarkten zijn op het ogenblik helemaal „in", vandaar dat het hoofo an de St. Jan-Aloysiusschool, de heer P. Konings, bijgestaan door de enthousiaste onderwijzers G. Ticle en G. Koeten een gezamenlijke rommelmarkt organiseren voor deze schooleenheid sinds twee jaar. Dit rommelgebeuren heeft plaats op zaterdag 18 september. Zorgt u dus dat u daarbij bent, want wat of er allemaal te koop is? Een bezoekje hier tenvolle waard. Vooral als u belust bent op spulletjes uit grootmoeders tijd. Leuke ouderwetse kolenkitten. Ze staan ontzettend gezellig met een gezellige plant erin in uw huiskamer. Er is zelfs een „mini-kolenkitje" bij. maar dan mag u wel maken, dat u er verschrikkelijk vroeg bij bent, anders gaat hij net voor uw neus weg! Er is natuurlijk nog veel meer te koop. Een leslokaal vol, maar ik houd dit nog even geheim. Mocht u echter denken: ik heb ook nog wel wat staan ergens ap zolder of in de kelder voor dit gebeuren? Och, neemt u dan even de moeite dit aan te reiken op de Aloysius aan de Laurens Costerstraat 50. Hoe meer hoe liever, niets is hun te gek. DRIEDUIZEND GULDEN NODIG Met welk doel wordt deze rommelmarkt op zaterdag, 18 september gehouden van tien tot vier uur. zult u zich misschien afvragen. Doodgewoon, omdat een moderne stencilmachine met talloze mogelijkheden voor beide scholen gewoon een onmisbaar apparaat is. Men leeft met de gedachte de eigen schoolkrant klassikaal zo modern mogelijk uit te brengen, verlucht met foto's. U zult er straks versteld van staan welke mogelijkheden deze stencilmachine heeft. Want natuurlijk kómt hij er! En er zal nog geld overblijven voor de aanschaf van een snij-en een electrische schrijfmachine. Want er is zó veel te koop en de ouders van al deze leerlingen zijn zó enthousiast, dat dit allemaal dik voor elkaar komt. STOKOUDE CAMERA Ja, toch moet ik nog even iets verklappen. Er is een stokoude camera bij, een handnaaimaehinc uit mijn grootje's tijd, oude strijkijzers en zelfs een zinken badtcil. Is echt weer eens iets anders dan een douche. Hup allemaal weer in de teil op zaterdagavond! Wat ook /.o leuk is: parfurmerie van Soest op de Broersvest stond verschillende byouteriën voor deze rommelmarkt af. Winkeliers uit deze omgeving: denk daar eens over na? Nó kwart over twaalf en kwart over vier staan deze energieke onderwijzers altijd tot uw dienst. Het telefoonnummer is 264073. Alles is hier welkom en zoals u nu weet: voor een bijzonder nuttig doel. Bij goed weer komt deze rommelmarkt gewoon op de speelplaats. Regent het hakken uit de hemel, dan wijkt men uit onder het afdak en in de hal van de school. Maar dóór gaat ie. Via een schoolbord blijft u de gehele dag van de stand op de hoogte. Als dót geen stimulans is om met de gehele familie naar deze rommelmarkt te komen, dan weet ik het niet meer. Zéker is, dat beide scholen op uw aanwezigheid rekenen, maar voornamelijk op uw kooplust. Gewoon puur zakelijk blijven en uw steentje ertoe bijdragen dat die drieduizend gulden (graag nog meer) er op zaterdag, 18 september gewoon komen. M. W. Traditiegetrouw organiseert „De Jeugdhaven" aan de Albardastraat 69, dinsdagavond 14 september haar ruilbeurs. Van alles kan er geruild worden. De jongeren kunnen er om zes uur terecht, de ouderen vanaf half acht. Nog even dit: morgenmiddag 1 1 september kunnen de kinderen van de lagere school een film vol spanning en avontuur zien. o.a. Mowgly met opnamen in het oerwoud. Toegangsprijs één gulden, aanvang twee uur precies. De Ziekenomroep Schiedam begint zaterdag aan een nieuwe serie uitzen dingen van ZOS op zaterdag, een po ging tot een lokaalactualiteitprogram- ma. De eerste uitzending van het nieu we seizoen zal niet ongemerkt aan de patiënten in het ziekenhuis voorbij gaan. De medewerkers van het zater dagmorgenprogramma zenden vanuit de hal van het ziekenhuis. Er zijn nogal wat attracties. De pa tiënten in het Noletziekenhuis hebben vandaag een lot in handen gekregen. Op dat lot staat een cijfer. Tijdens de uitzending wordt bekend gemaakt welk nummer wat gewonnen heeft. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de plaatselijke middenstanders die de ZOS een warm hart toedragen. Maar dat is nog niet alles. In de hal van het ziekenhuis treden ook nog ar tiesten op. Om twaalf uur komt zan geres Olga Lowina. Zeker bij de oud eren nog steeds populair vanwege haar jolige jodelliedjes. Onlangs is een elpee van haar verschenen met daarop de succesnummers, zoals Daar hoog in de bergen... Een andere artiest is de Maassluizer Jil van den Doel. Hij doet erg veel voor onbekende talenten in en om zijn woonplaats. Bovendien komponeert deze organist zelf liederen. Welke dat zijn valt morgen te beluisteren. Naast de muziek wordt ook de nodige aandacht besteed aan de actualiteit. Het programma is nog niet helemaal rond. maar om alvast een tipje van de sluier op te lichten: het echtpaar dat binnenkort in duikerspak onder water in het huwelijksbootje stapt komt ook. En dat is nog maar één onderwerp. Dinsdagmiddag 14 september heeft in de recreatiezaal van „Spaland" weer een gezellige soosmiddag plaats. Aanvang twee uur. De aandacht zij er even op gevestigd dat op de dinsdagmiddagen, dat et- geen soos is u allemaal in die recreatiezaal in de gelegenheid gesteld wordt aan verschillende spelletjes deel te nemen of zomaar een praatje te maken. Het programma wordt uitgezonden op kanaal vier en is te ontvangen in het Nolet- en Gemeenteziekenhuis. De uitzending begint om tien uur en wordt om half twee afgesloten. De overige programma's van de ZOS in de komende week zijn: zondag een kerkdienst, dinsdag- en donderdag van 20 tot 22 uur verzoekplaten voor de ziekenhuizen. Verder nog: Vis- ionaal, diadienst en verzoekplatenpro- gramma's voor de bejaardencentra Spaland en De Harg. Het adres van de ZOS is postbus 239, Dr. Kuyperlaan 239, Schiedam, telefoon 705933 en gi ro 736443. Het programma van de ZOS op de za terdagochtend is voor de medewerkers iedere keer weer een grote opgave. Er gaat veel tijd in zitten en niet alleen aan de uitzending zelf. De voorberei ding kost vele uren. De negen ZOS op Zaterdag makers besteden er elk toch wel minstens zes uur aan. Voor de eerste uitzending heeft dat verder geresulteerd in de volgende on derdelen. Meneer De Graaf vertelt het een en ander over de dahliavereniging in Schiedam. Die vereniging zorgt er ook voor dat de hal van het Noletzie kenhuis wordt opgefleurd door boe ketten. Een volgende gast is Renee van der Kuil. Deze jonge Schiedammer heeft meegedaan aan de Olympische Spe len. Bij het zwemmen heeft hij zijn hoofd boven water gehouden. Hoe hij dat deed vertelt hij bij de ZOS. Voor de zo belangrijke traan die in het Ne derlandse lied keer op keer doorklinkt zorgt Dirk de Vette, een overvalste echte zanger van Het Levenslied ofte wel De Smartlap. Zaterdag van tien tot half twee: Komt dat Zien. In het „Raadhuis" van de Burgemeester van Haarengroep aan de Schiedamseweg heeft morgen de overgang van welpen naar troep- en waterscouts plaats. Alle betrokkenen gelieve op tijd aanwezig le zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 18