Drambandfestlval 'Fanfare Schiedam' werd ondanks regen doorslaand sukses jeugdwerkloosheid MET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 22 - WOENSDAG 15 SEPTEMBER 1976 Muzikaal-militant: Rijnmondband Schiedam. En daarvoor gingen de majoretles van Juliana Schiedam graag door de knieën. Het waren bijna allemaal stevig in pla stic verpakte deelnemers die uitkwa men op het 18e drumbandfestival Fanfare Schiedam '76, onder regie mentering van de Koninklijke Neder landse Federatie, zaterdag in de Plan tage gehouden. Er waren in totaal 29 verenigingen die aan dit festival deelnamen en Schie dam behaalde daarbij veel succes. Zo bereikte de Jeugd Rijnmondband een eerste prijs in de jeugdklasse, Gu sto en Ambrosius verwierven resp. 7.02 en 6.50 punten in de normaal klasse en Juliana en Wilton Fijenoord 8.34 en 8.00 punten in de middenklas se- Het echtpaar Lems onder de plu terwijl de meisjes van St. Ambrosius Schiedam een ere-saiuut brengen. Na de knieval, de meisjes van Juliana uit Schiedam in een wat strakkere pas. Zij hadden juist tevoren gelachen en nu dus even ernstig kijken. En zij hebben nog de toekomst: Jeugd Rijnmond Band Schiedam. h9 De jongste majorette-garde van de drumband Juliana trekt voorbij. Minder hoog op de benen dan hun majorettes, maar toch ook het aanzien waard: de mannen van De Glazen Stad. Lachend door de knieën. We lachten gul mee, maar vergaten de naam van deze meiskes te registreren. Pardon reeds! Van je rasrasras marcheert de Rijnmondband door de plas. Mm. De Pijpers uit Vlaardingen kwamen ook even muzikaal buurten en defileren. In de topklasse bereikte de Rijnmond band 8.54 punten, goed voor een eer ste prijs. Met net boven zich de Pijpers uit Vlaardingen, Concordia uit Bos koop en Klein Maar Dapper uit Den Haag. De eerste prijs in elke klasse werd ge honoreerd met een wisselbeker. De wisselbeker in de topklasse werd be schikbaar gesteld door Lucas Bols, welke firma heeft toegezegd in ieder geval gedurende een periode van vijf jaar voor de wisselbeker te zullen zor gen. Deze prijs ging vergezeld van een originele kruik, bevattende twee liter onvervalste zeer oude jenever, die door het winnende korps geestdriftig werd begroet, gezien de natte toestand tij dens het festival. Defileer- en maitreprijzen behaalden bovendien nog de Jeugd Rijnmond - band en de Rijnmondband uit Schie dam. Een presentatie die met ere mag worden vermeld. Festivalsecretaris G. J. Friedricfi heeft nu al de eerste gega digden voor het 19e Festival geno teerd. Want natuurlijk blijft Schiedam drumfestivalstad nummer één. Verwaterde hier een mooie droom; ach was ik ook maar majorette geworden? Sterk staaltje van de meiskes van de „Glazen Stad" uit het Westland, vanzelfsprekend. Hoger kan haast niet. Hoewel? Excelsior hebben deze hoogbenige majorettes in het vaaandei geschreven. De werkloosheid in het gebied Nieuwe Waterweg Noord is in de maand augustus aanmerkelijk toegenomen. Dat blijkt uit het overzicht van het Gewestelijk Ar beidsbureau Nieuwe Waterweg Noord. Bij de mannen liep de werkloosheid op met 103 personen tot 1653, hetgeen een stijging is van zeven procent. Bij de vrouwen werden er 149 werkloos, hetgeen betekent dat er 719 vrouwen werkloos zijn, een stijging van 75 procent. Wilton Feijenoord: da's niet alleen maar mannenwerk, /.iet u wel. Bij de mannen is 60% van de stijging te vinden bij de jongeren t/m 22 jr.; bij de vrouwen zelfs ruim 75%. Dit houdt in dat de werkgelegenheid voor volwassenen slechts licht gedaald is. De vraag steeg iets, nl. van 514 tot 622 bij de mannen en bij de vrouwen bleef de vraag constant op het lage peil van vorige maanden. De vraag naar jeugdigen beneden 19 jr. steeg zowel bij mannen als bij vrouwen. De vraag/aaribodverhouding werd bij de mannen iets minder ongunstig. Bijna 40% van de werkloosheid betreft dus jeugdigen t/m 22 jaar. De toena me ligt geheel bij de schoolverlaters. Hoewel verwacht mag worden dat de top van de jeugdwerkloosheid nu wel bereikt zal zijn. is dit zeer hoge cijfer dat, ondanks de diverse subsidiemo gelijkheden voor in dienstneming van jeugdigen wordt geregistreerd, een te ken aan de wand. Bouw: Vraag gelijk aan aanbod, maar in feite groter, rekening houdend met minder geschikten en overscholing van een deel van het aanbod. Duidelijk te kort aan timmerlieden, metselaars en schilders; overschot aan uitvoerders, welke of door leeftijd, of door ontbre ken van diploma's moeilijk plaatsbaar zijn. Vooruitzichten voor de bouw'blij- ven bemoedigend. Metaal: Na een lichte stijging van het aanbod een gelijke stijging van de vraag. Duidelijk overaanbod van ingenieurs/constructeurs en electro- monteurs. Werktijdverkortingen ne men qua aantal gevallen en qua aan tallen daarbij betrokken werknemers duidelijk af. De werktijdverkorting bij Wilton Fije noord is door (tijdelijke) opvulling van de reparatieportefëuille in de praktijk erg meegevallen. Kantoor enz.; Toename aanbod bij de mannen met plm. 20%, bij de vrouwen met plm. 50%, de vraag bleef voor bei de groepen op een laag niveau. Vooral bij de vrouwen is de jeugd sterk verte genwoordigd. Overige beroepsgroepen: Tamelijk constant zowel bij vraag als bij aan bod. Hier neemt de jeugd een beschei den plaats bij het aanbod in. Daartegenover staat bij de vrouwen weer een duidelijke stijging van het aanbod van winkelbedienden, onder wijzend en Sociaal Geneeskundig per soneel. De onevenwichtigheid tussen beroeps- wensen stoelend op opleiding en vorige betrekking en het opnemings vermogen van de huidige maatschap pij wordt zienderogen groter en daar mee de vraag hoe het GAB daarop moet reageren. Een aanwijzing daar toe wordt reeds gegeven door een aan tal ingeschrevenen die zelf werk ac cepteren dat het GAB niet als passend zou hebben kunnen aanbieden. Dui delijk blijkt dat een diploma algemeen vormend onderwijs zonder meer een te zwakke basis is geworden voor een kansrijke plaatsing in de administra tieve sector. Het GAB zal op donderdag 30 sep tember en op vrijdag 1 oktober wegens verhuizing gesloten zijn. Vanaf maandag 4 oktober is het GAB gevestigd Valeriusstraat 27, Schiedam/Kethel, achter de Harga- hof, bereikbaar via Laan van Bol'Es (buslijnen 52 of 53). Voorafgaande aan de verhuizing zal de telefonische bereikbaarheid van het GAB zeef beperkt zijn. De officiële opening zal later op een nader te bepalen tijdstip plaats vin den.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 22