Over drie jaar kan Schiedam kijken naar 7 TV-programma's en 11 radiozenders beluisteren en dat alles storingsvrij Eerste lustrumviering Stichting Verpleegtehuis "Nieuwewaterweg-Noord Eerste paal voor een zevental parkvilla's Het puikje van de Schiedamse bloemschiksters komen uit op de nationale kampioenschappen Tieners van 13: kom eens langs „De Jeugdhaven Volkstuinders sluiten seizoen af VREDESWEEK EN SCHIEDAM Interkerkelijke Studiekring in Schiedam HIPKE T0PTREFFERS TOP KWALITEIT - TREFFEND LAAG GEPRIJSD ÏO® 1595 HIPKE - DR. WIBAUTPLEIN 47 EN WINKELCENTRUM DE KETEL GEZELSCHAPSSPELEN IN DC DE WOUDHOEK ]59 ]99 695 rr - OStaP V hülsta slaapkamers en woonwanden vindt u bij kroes broersvest 64 en 66 HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 27 - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1976 In de gemeenteraad zal op 27 sep tember a.s. het voorstel van b. en w. op tafel komen waarin wordt voorgesteld om over te gaan tot de aanleg van een centrale antenne inriehting (C.A.I.) in een zoge naamd VHF/UHF-systeem, waar bij de woningen individueel worden aangesloten. Voor veel t.v.-kijkers en radio-luisteraars komt na de realisatie van dit plan, waaraan de raad haar goedkeuring moet hech ten, een einde aan een slecht beeld en gestoord luistergenot waarover steeds meer klachten ontstaan. Bo vendien is het voor de kijkers een veel grotere programmakeuze en niet minder voor de radioluiste- De aansluiting op de C.A.I. geschiedt geheel op een vrijwillige basis door ei genaars van huizen en/of bewoners. Het wijk-aftak kabelnet, zal hoofdza kelijk als mini-sternet worden uitge voerd. De aanleg en exploitatie zal worden ondergebracht bij de hoofd afdeling Elektriciteit van de Gemeen telijke Technische Bedrijven. Het ontvangststation zal op een hoog flat gebouw in Groenoord worden inge richt; hier worden antennes en de be nodigde versterker-apparatuur opge steld Voor het transport van de t.v.- en F.M.-signalen zal een lokaalverdeelnet worden aangelegd, waarvan het over grote deel, het zogenaamde koppelnet, door de PTT verzorgd gaat worden. Voor de distributie van signalen wordt per wijk van circa 500 2000 wo ningen een wijkcentrum ingericht, hier worden de signalen geschikt ge maakt voor ontvangst bij de abonnee. Met de aanleg is een bedrag van circa f. 12.000.000,— gemoeid. Zij die direct bij het gereedkomen van het net abon nee worden, betalen geen entreegeld. Bij latere aanmelding is wel entreegeld verschuldigd. De abonnementskosten zullen ƒ.10,15 inclusief BTW, per maand bedragen. Hiervoor ontvangt men de volgende t.v.- en F.M.-pro gramma's: T.v.: Nederland 1, Nederland 2, België I. België 2, Duitsland 1, Duitsland 2 en Duitsland 3. F.M.: Hilversum 1, Hilversum 2, Hil versum 3, Hilversum 4, 3 Belgische, 2 Duitse en 2 Engelse zenders en het ge luid van de beide Nederlandse t.v.-ka nalen. Een verdere uitbreiding van het aantal programma's in de toekomst is moge lijk. De periode waarin de totale aanleg zal moeten worden gerealiseerd is circa 3 jaar. De aanleg kan ongeveer een maand na de raadsbeslissing van start gaan. In de tweede helft van 1977 wor den de eerste beelden verwacht. De aanleg zal afhankelijk van het overleg met de PTT en de dienst ge meentewerken tegelijkertijd in Schiedam-Noord en West beginnen. Een belangrijke reden hiervoor is dat in deze wijken op korte termijn grote kabel- en leidingaanlegwerkzaamhe- den moeten worden uitgevoerd. Overigens is het mogelijk dat als ge volg van dit overleg wijzigingen in de voortgang van de planning optreden. Bij combinatie van werkzaamheden, bijvoorbeeld aanleg van het C.A.I.-net tegelijkertijd met het ophogen van straten, pleinen en tuinen, kunnen im mers grote bedragen gespaard wor den. Een aantal van de bestaande Gemeen schappelijke Antenne Inrichtingen (G.A.I.) zal in het C.A.I.-net worden opgenomen. Dit uiteraard voor zover dit technisch mogelijk is en zij voldoen aan de PTT eisen. De aanleg en uitvoering zal volledig door daarvoor in aanmerking komen de bedrijven, onder toezicht van de Gemeentelijke Technische Bedrijven worden gerealiseerd. VI Op 1 oktober ajs. viert de Stichting Verpleegtehuis Nieuwe Waterweg- Noord het 5-jarig bestaan van haar voorlopig verpleeghuis aan de Juliana van Stolbergstraat in Schiedam. Gestart op 1 oktober 1971 in de voor malige kinderafdeling van het Ge meenteziekenhuis, in de veronderstel ling dat na 2 Vi k 3 jaar het nieuwe verpleeghuis in gebruik zou worden genomen, zijn er in de afgelopen jaren een groot aantal bewoners uit Vlaar- dingen, Schiedam en Maassluis opge nomen. Gelukkig is dit eerste lustrum tevens het laatste wat gevierd zal worden in het voorlopige paviljoen. Het nieuwe verpleeghuis met 280 plaatsen (een 7x grotere kapaciteit dan nu) zal in maart 1977 in gebruik worden genomen. In dit nieuwe verpleeghuis kunnen zowel somatisch zieken als geestelijk ge stoorde bejaarden worden opgenomen gezien de flexibele opzet. Voor bewoners en personeel zal de verhuizing naar het nieuwe huis een geweldige vooruitgang betekenen, want het nieuwe verpleeghuis heeft heel wat moderne voorzieningen, die thans gemist worden. Zo is er in het nieuwe huis voor iedere 15 bewoners een grote woonkamer, slaapkamers voor 1, 2 of 4 bewoners, een goed uit geruste fysiotherapie, een winkel, een huisbar en vele andere moderne voor zieningen. Voor het personeel is er bijvoorbeeld een groot restaurant gepland met een dakterras, alsmede een voor 20 kinde ren. Rondom het gebouw wordt een fraaie /crèche/ tuin aangelegd. Ook het personeel zal sterk moeten worden uitgebreid. Het aantal van 35 van nu zal moeten uitgroeien tot 280 als het gehele gebouw in gebruik is ge nomen. Belangstellenden voor een funktie in het nieuwe huis kunnen zich daarom thans reeds aanmelden. Voor al verpleegkundig personeel is heel hard nodig. OPEN MIDDAG Omdat bestuur en direktie dit eerste lustrum niet onopgemerkt voorbij wil len laten gaan, is er op 2 oktober a.s. een „open middag" in het. paviljoen aan de Juliana van Stolbergstraat. Iedere belangstellende is hier van har te welkom tussen 14.00 en 17.00 uur. Tevens wordt er op deze dag van 14.00 tot 17.00 uur een bazar gehouden, waarbij o.a. gemaakte werkstukken van de bewoners verkocht zullen wor den. De opbrengst hiervan zal ten goe de komen aan de rekreatie en ontspanning van de bewoners. Ja, tieners van 13 in de wijk Nieuw- land, kom eens gezellig langs in De Jeugdhaven aan de Albardastraat op woensdagavond. De meesten weten wel, dat je daar een pasje voor moet hebben en de leeftijdsgrens is van 13 tot 15 jaar. Vanaf half acht is iedereen altijd van harte welkom, maar zorg, dat je van- tevoren dat pasje hebt. Kosten slechts twee kwartjes en een paspoort van je zelf meenemen. Een toeristenkaart is ook goed, maar heb je geen van bei den, neem dan even het trouwboekje van je ouders mee. Dat moet wel op een middag gebeuren, want op woens dagavond is daar beslist geen tijd voor. Kom je volgende week eens langs op de speciale Tieneravond? l Vorige weck is Autobedrijf van de Overschieseweg 152 in Schiedam officieel aangesteld als Subaru- dealer. Ter introductie van deze nieuweling uit Japan werden er een show gehouden waarvoor veel be langstelling bestond. De volkstuindersvereniging „Thur- lede" besluit haar tuinseizoen vrijdag avond met een disco-avond voor de jongeren in het eigen clubgebouw. Er is vanzelfsprekend een D. J. aanwezig. Aanvang acht uur en natuurlijk is een ieder present. Een dag later komen de ouderen volle dig aan hun trekken. Want dan wordt er een bingo-dansant georganiseerd met „levende" muziek. Iedereen van zelfsprekend van harte welkom. Ook de „Vijf Sluizen" zet er een streep achter (voor wat dit seizoen betreft). Alle leden komen zaterdagavond 25 september in dit clubgebouw bijeen en gegarandeerd dat het ook daar een ge zellige boel wordt! Aanvang acht uur. De vredesweek, de week van 19-26 september 1976, is een initiatief van het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV). Onder het motto „bedreigd bestaan" schenkt het IKV dit jaar bij zondere aandacht aan de bestrijding van het militairisme. In dit verband heeft in Schiedam de al enige jaren bestaande Interkerkelijke Vredesweek-groep het initiatief geno men tot het houden van een speciale Vredesdienst. Voor deze vredesdienst hebben zij prof. dr. Krijn Strijd bereid gevonden naar Schiedam te komen. Prof. Strijd is een hervormd theoloog die lange tijd voorzitter is geweest van de vredesbeweging „Kerk en Vrede". Als pacifist en strijder voor geweldloze weerbaarheid schreef hij enkele boe ken. Bekend is zijn boekje „52 vragen over oorlog en vrede" en zijn meer re cente werk „Geweldloze weerbaarheid De vredesdienst wordt gehouden op zondag 26 september in de Grote Kerk te Schiedam, aanvang 10.30 uur. Na de dienst is er ruimschoots gele genheid tot het stellen van vragen en bij de koffie in de grote zaal kan men met prof. Strijd in discussie treden. Er is een stand aanwezig van de vredes- werkgroep met documentatie van het IKV over de vredesweek en de boekjes van prof. Strijd. Iedereen die belang stelling heeft is van harte welkom. Ook op de welzijnsmarkt zaterdag 25 september op het Emmaplein te Schiedam zal de vredeswerkgroep met een stand aanwezig zijn, met uitge breide documentatie over de vredes week, waaronder de Vredeskrant 1976. De krant en ander documentatie materiaal is ook verkrijgbaar bij het secretariaat van de werkgroep. Zonder enige feestelijk vertoon werd afgelopen donderdag de eerste paal geslagen voor een zevental villa's aan de Bosrand van Schiedam/Kethel. Bouwer van deze villa's is het óchie- damse bouwbedrijf H. van der Kraan. Dit bouwbedrijf heeft in Schiedam Kethel reeds 310 woningen gebouwd allen in de particuliere sektor. De thans te bouwen parkvilla's, exclu sief van ontwerp en zeer royaal van in houd zijn gelegen op één van de mooi ste kavels grond te Schiedam/Kethel en vormen tevens begrenzing van het Beatrixpark met bijbehorende sport velden. Alle villa's zijn al enige tijd ge leden verkocht. Bij de nationale kampioenschappen bloemschikken, georganiseerd door het Algemeen Verbond van Volk stuinhouders in Nederland, gaan vijf dames Schiedam vertegenwoordigen in de A-klasse en een in de ereklasse. Het zijn de dames P. J. Stougie-Mole- naar; E. van Hoek-v.d. Steege; J. M. Krohne-Nettebreijer en M. Gonlag met als reserves: mevr. M, v.d. Vorle- Jansson. Mevrouw C. de Graaf-Beu- mer komt uit de ere-klasse. Allen zijn lid van de KMTP en de afdeling bloemschikken hiervan. De kampioenswedstrijden worden op 24 september a.s. gehouden in de Fle- vohof. Op 29 september wordt gestart met de winter-cursus bloemschikken voor beginners en op 6 oktober voor gevorderden. Beiden over zes les- avonden die gehouden worden in het Centrum „De Kreek", Lange Haven 92 in Schiedam. Voor leden van de KMTP bedraagt de cursus vijftien gulden; voor niet-leden twintig gulden. Aanmelden is mogelijk bij: mevr. M. v.d. Vorle, Villastraat 67, telef. 264458 en mevr. C. de Graaf, Nieuwlandplein 46, telef. 711546. Morgenavond worden op de creativi- teitsavond van het dienstencentrum „De Woudhoek" verschillende gezel schapsspelen georganiseerd, waaraan een ieder kan deelnemen. Kosten slechts drie kwartjes. Zaal op en half acht, aanvang acht uur. Er is in Schiedam een interkerkelijke studiekring die ook in de komende maanden de besprekingen over het boek van Prof. Dr. H. derkhof, „Chri stelijk geloof', gaat voortzetten. Dit boek dat alle geloofsvisies aan het woord laat komen, handelt over de moderne geloofsleer en geeft diep gaand antwoord op de vragen die juist in deze tijd met betrekking tot het „christelijk geloof' gesteld worden. Elke bespreking zal worden ingeleid door een theoloog, waarna er ruim ge legenheid zal zijn voor discussie. Als inleiders hebben toegezegd hun medewerking te verlenen: Ds. W. W. Verhoef, Vlaardingen; Ds. S. Tijm- stra; Pastoor P. van Tilburg; Pastoor J. Groot; Ds. J. Groenewegen en Pastoor Raaymakers. De gesprekken zullen worden gehou den in de leerkamer van de Bethelka- pel, Nieuwe Maasstraat te Schiedam& (,e bereiken met bus 53) telkens op de eerste vrijdag van de maanden oktober '76 t/m mei '77. Aanvang 20.00 uur. De eerste bespreking wordt gehouden vrijdag 1 oktober aanstaande. Ds. Verhoef zal dan inleiden paragraaf 40, d.i. blz. 411-428 uit het boek van Prof. Berkhof, waarvan het thema is: „De gemeente als het lichaam van Christus". Iedere geïnteresseerde is hartelijk wel kom! Droogrek Handig inklapbaar droogrek met gegalvaniseerd frame en 8 meter drooglengte Speciale droogprijs Emmers Stevige kunststof emmers ii geel en oranje. Emmer 5 liter Van 1,95 voor Emmer 10 liter Van 2,50 voor TOMADC wandbusopener Voor moeiteloos openen van blikken, deze busopener met magneet in geel/wit en zwart/wit Fotoalbum Fraaie kalft in rood, bruin of groen Met 10 zelf klevende pagina's, waardoor fotohoekjes overbodig zijn Van 14,50 voor Van 8,95 voor Toiletbril Oranje Moplen bril die op alle soorten toiletten past. Compleet met bevestigingsmateriaal T.T-prijs

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 27