Hans klikt niet on een nullefpV. maar let wel op uw centen Van Heelsbergen-omzet krijgt nu de ruimte.... Binnenkomer Konfektie Hij ruikt het Controle Presentatie Boter bij de vis 20 miljoen Géén lint (I.M.) Zo'n miljoen paar vrouwenbenen in de Randstad is a raison van negen en negentig cent gehuld in panty's van Hans. Jaarlijks gerekend dan. Tweehonderdduizend kleine doosjes liggen in enorme pakken nu al gereed om hun weg te vinden naar diezelfde of andere benen. Want de nieuwe voorraad herfst- en winter- panty's van een voortreffelijk merk, dus zeer acceptabele kwaliteit ligt klaar na die kousenloze, warme zomer. Helemaal geen goedkope doosjes zijn het, maar Hans rekent u strakt weer die magische negen en negentig cent. Een komplete scheepslading uit het Verre Oosten blijkt de nieuwste mode in (kinder)truien te bevatten. Gebreid in Noorse patronen, dus aktueler kan het niet. Met daarbij op de Hollandse wintertoer lekkere mutsen met een pluim en gezellige wanten. Ze gaan naar verhouding weinig geld kosten. Die goedgekke gebreide kniekousen in al die kleurtjes met de aangebreide tenen koopt iedere tiener of jonge vrouw bij Hans voor vijf gulden. En als straks de nu nog lange rijen dikke, echt loden zwarte jongensjop- pers diezelfde deuren uitgaan, zullen moeder Hans' prijskaartje van 39,niet geloven. Geen wonder dat Hans van Heelsbergen in een van z'n twintig textielsupermarkts dezer dagen de- miljoenste bezoekster kan verwach ten. Geen wonder ook, dat het duizend vierkante meters grote (zeg maar kleine) magazijn in de Rotterdamse Vijverhofstraat met z'n enkelvoudige expeditie in- en uitgang gewoon al het werk achter de schermen niet meer kon opvangen. Daarom is Hans van Heelsbergen verhuisd. Aan de Nieuwe Mathenes- serstraat 38-44, even over Rotter dams gemeentegrens aan de Schie- damseweg, ligt in een Schiedams industriegebied het nieuwe Van Heelsbergen pand, dat getuigt van de expansie sinds Hans van Heelsbergen tien jaar geleden op z'n 22e waar ging maken wat hij in z'n achterhoofd had. Textielsupers met een eigen formule. Kwaliteit en lage prijzen hand in hand doen gaan en daarvoor je hele persoonlijkheid inzetten. Met vader Thomas van Heelsbergen als grondlegger van de zaak. Wie in Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Delft, Ca- pelle aan den IJssei, Ridderkerk, Hardinxveld-Giessendam, Alklasser- dam, Papendrecht of Dordrecht zo'n supermarkt kent heeft wellicht de afgelopen weken al iets over die verhuizing gehoord. Er waren zelfs klanten, die (zo vertelde deze ondernemende zakenman) bang waren dat „hun" winkel zou gaan verdwijnen. Want een Hans van Heelsbergen-vestiging in de buurt blijkt voor velen een gezellige binnekomer met steeds weer finan ciële meevallers. Van Heelsbergen verhuisde wel, alleen zonder dat de klant erbij betrokken was. Wel ten dienste van die klant, omdat je met en in een pand van drieduizend vierkante meters, voorzien van een fiks aantal expeditie-uitgangen veel meer kan verbreden, dus meer keus kunt bieden. Waarbij er de laatste tijd ook verschillende malen flink wat kon- fektie-aanbiedingen tussen het textiel doorlopen. In deze immense hal van het nieuwe magazijn ligt en staat het allemaal klaar... textiel en konfektie, ingekocht en straks gebracht via de Hans van Heelsbergen-formule. Herenkolberts b.v. of rokken. Waar hij in binnen- of buitenland maar een partij op de kop kan tikken, hij schijnt het te ruiken, meneer Hans. "Kijk" en dan doet hij een kastdeur open om een stel regenjassen te laten zien, die er stuk voor stuk kwa model, coupe, materiaal en kleur mogen zijn. Honderd procent mode. „Kosten overal zeker over de honderd gulden. Ik breng ze voor 49,off 59,en zo draagt hij nog heel wat voorbeelden aan. Van acryl dekens af tot hele mooie, zeg maar sjieke velours badhanddoeken toe en ga er maar aanstaan in dat thans nieuwe, moderne magazijn. Eerst behorend tot het expeditiebe drijf „De Blauwe Ster", thans schoongemaakt en opnieuw in de verf is het een fijn pand om efficiënt te werken. Met een meer dan royale Al moet hij er de halve wereld voor afsjouwen, als hij maar kwaliteit kan kopen tegen een zo scherp mogelijke prijs. Kenmer kend streven voor Hans van Heelsbergen. kantoorruimte, een vergaderplek als er instruktiemiddagen of -avonden zijn, een ontvangkamer, het kantoor van meneer Hans, ruimte voor de sales promotors (o.w. broer Bern hardt en de etaleurs. Wat ik erg belangrijk vind is dat we hier, beter dan in onze oude behuizing, een goede controle-afde ling kunnen inrichten. Steekproefsgewijs gaan we alles na. Neem nou dit overhemd. Ziet er fijn uit, is ook heel goed, alleen, het verkleurt in de was. Dat hebben we zelf ontdekt, dus er uit met die partij, Want we staan achter alles wat we brengen. Niet goed? Spontaan geld terug! Geen gezeur. Wat je kunt zeggen omdat je weet kwaliteit te brengen en dan is het aantal klachten zeer gering". „Al even belangrijk het voor-prijzen. Dat gebeurt hier straks met het gros van de artikelen. Allemaal van prijzen voorzien naar de filialen. Dat scheelt in de winkels heel wat werk en ook dat komt de klant weer ten goede. Zo blijft er meer tijd over voor advies, service, heeft u vragen, wij proberen zo goed mogelijk antwoord te geven. Graaien in een bak kan best leuk zijn, maar een klant wil tegenwoordig ook weten waar men aan toe is. Vandaar dat we ook de afdeling beha's (zijn we groot in) een betere presentatie gaan geven. En nou noem ik maar wat. Over de hele linie wordt het allemaal wat plezieriger, wat persoonlijker, al blijft mijn formule: lage prijzen voorop staan. Altijd". Hoe fikst hij dat, want er zijn meer kapers op die kust „Door kontant te betalen. Boter bij de vis. En zit een fabrikant met een partij in z'n maag, wil hij geld zien, heeft hij het nodig, nou dan ben ik er gewoon hé. Met m'n centen". Hij vertelt het je allemaal recht voor z'n raap als geboren Rotterdamse jongen. Maar hij is ook een harde als 't moet. Weigert enorme partijen die hem niet bevallen omdat de kwaliteit net iets minder is dan was afgesproken of de koeur iets afwijkt dan overeengekomen. Dan kent die zelfde meneer Hans geen pardon. „Want ander zou ik mijn eigen formule kapot maken", vat hij fit vaak harde optreden samen. Maar ergen moet je toch wel een zekere emotionele instelling hebben om zo zaken te kunnen doen. Gevoel hebben puur zakeninstinkt voor wat de markt biedt en vraagt. Of omgekeerd. Hans van Heelsbergen haalt even twee regenjassen naar voren waar mee hij in vele vrouwelijke ogen de blits zal maken. Zo kun je uren met hem koffiedrin ken. Horend hoe hij (uniek in ons land) met vier collega's vlak bij het konfektiecentrum Amsterdam „Cash International" heeft opgericht. Een kantoopr waar iedere fabrikant op een bepaalde tijd kan binnenlopen als hij iets interessants te bieden heeft. De omzet: zestig miljoen, waarvan voor Van Heelsbergen twintig. U ziet het... hij let niet op een nulletje meer of minder, maar wel heel scherp op de centen! Die van hemzelf en vooral de centen in de portemonnee's van de klant. Daar voor gaat hij „de boer op" al moet hij er de halve wereld voor afsjouwen. M Dat wil hij dan wei eens kwijt bij de opening van dit immense magazijn. Geen officiële toestand wordt het, want zo'n lintendoorknipper is hij nu ook weer niet. Hij viert het met z'n twintig zaken via plezierig voordeel- nieuws. Waarbij tien broekjes voor een tientje hem even veel doen als een echt velours badlaken voor net zo'n tientje. Heel vlugge (mode) corduroy- overgooiers z'n zelfde enthousiasme krijgen als dat miljoen paar panty's voor negen en negentig centen per stuk. Waarmee dit verhaal weer rond is. En wie dan Hans' miljoenste bezoekster is laat hij u wel weten. Aangenomen dat u het zelf tenminste niet bent..

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 32