Rommelmarkt St. Jan Aloysus groot succes ZAKEN-(q) VIZIER T SCHWAGERMANN JR. SLOEG Z!JN VLEUGELS UIT Sherry Cortesia KURSUSSEN IN DE 4 MOLENS Bloemen- en planten liefhebbers op reis Onze krant mikt vandaag op: ORANJE NEDERLANDSE RODE KRUIS HERVAT ZIJN CURSUSSEN A in medium en pale 2 literfles van 12.95 voor n Htl NlfcUVvc PAGINA 36 WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1976 Er was zoveel keus op de rommelmarkt. Hier wordt een zeer aparte aanwinst verrukt bekeken. Mag ik dit asjeblieft? Over de prijs is men het ken nelijk nog niet eens. In de boekenafdeling is het goed grabbelen geweest. Toe het bericht zo^ beetje overal ver spreid was, dat er op zaterdag 18 sep tember op de speelplaats van de St. Jan Aloysius een rommelmarkt zou worden gehouden, kwamen de spullen binnen. Van alles werd er door kinde ren, moeders, vaders, opa's en oma's aangesleept. Oude moedertjes belden op dat ze nog een radio hadden staan. Telefoontjes voor kasten, meubelen, t.v.'s. Binnen de kortste keren leek de school wel een veilinggebouw. Je moest je door de spullen heenwerken om het bord vooraan in de klas te bereiken. Het sjouwersduo meneer Koeter en Tiele stroopte half Schiedam af en de ogen van het hoofd, meneer Konings, werden met de dag groter van verba zing. En toen was het zaterdag. Het oudercomité en de leerkrachten waren vroeg opgestaan om alles op de speelplaats uit te etallen. Ook kin deren van de zesde klas waren present om te helpen. Ze waren al even ent- homsiast als iedereen, en ze stonden te popelen om te beginnen bij hun stand. Al gauw waren er enkele grote afde lingen.' boeken, huishoudelijke artike len, sierspullen, grote stukken (radio's, t.v.'s, kasten, bed) speelgoed en zelfs juwelen. En onder het afdak stond al les klaar voor de veiling. Een man die verstand van rommelmarkten had en even voor tienen een kijkje kwam ne men zei, dat hij maar zelden zo 'n goe de organisatie had gezien, maar hij zei er met half dicht geknepen oog bij. als je voor de hele zooi ƒ.1500,vangt, mag je blij zijn..! Meneer Koeter had nog gauw even een groot schoolbord laten aanrukken om de stand te kun nen bijhouden! Met trots schreef hij daar om tien uur de beginstand op: ƒ.18,Op naar de drieduizend was het advies. Of het liep??? Nauwelijks was om tien uur de poort open of de speelplaats was al vol mensen, die on geduldig hadden staan wachten om de koop van het jaar te doen!! De port- monnees in de aanslag. Al spoedig rinkelden de kwartjes en guldens in de bakjes. Tjonge, tjonge, wat werd er ge kocht, van jong tot oud. De jongste koper was 4 jaar, hij kocht of hij zo juist de lotto had gewonnen. ,,Ik heb toch niks te doen", zuchtte hij!! Het speelgoed en de juwelen werden ver kocht alsof je het voor niks kreeg. On dertussen liep meneer Konings ijverig (zo is hij in die dingen) de bakjes leeg te halen en alles goed te tellen. Want na drie kwartier stond op het scorenbord al ruim achthonderd gulden!! Iedereen wreef zich verge noegd in de handen, ook wel een beet je van de frissigheid. Maar het weer hield zich goed, evenals het koopgrage publiek. Om elf uur begon de eerste veiling. Er had zich daar al een grote groep mensen verzameld, die met be gerige ogen naar al dat moois stonden te staren. Op allerlei artikelen was zelfs al een startbod gedaan. Op een glas in lood raampje zelfs al ƒ.60, Met verve begonnen de veilingmee sters Tiele en Van Zonneveld aan de openbare verkoop. Er waren er die fa natiek het ene na het andere bod de den, anderen deden het op een achte loze manier alsof je een papiertje we- gooit. Gelukkig waren het waardevolle pa piertjes en de veilingmeesters namen ze maar wat graag in ontvangst. Het glas-in-lood raam bv. verdween voor de fantastische prijs van ƒ.120,de zeer antieke camera verdween voor ƒ.100,een krantenhanger ging voor 35,weg, en het witte petrolieka cheltje bracht ƒ.40,op. Een mooie glazen kaasstolp 37,50 en een kolen kit en een schoenmakersleest maakten ƒ.26,om maar eens een paar fabel prijsjes te noemen. De mensen hadden er schik in. Natuurlijk waren er ook lachprijsjes bij! Een kinderstoel werd voor 25 hele centen verkocht aan Christiaan Ko- lijn. Een zinken teil bracht een gulden op. Een alleraardigst poesje ging voor drie gulden naar een nieuwe baas na dat Helma Kreuger er hartroerend af scheid van had genomen. Om twaalf uur was de eerste veilingronde voorbij. De stembanden waren duidelijk aan rust toe en de maag van de veiling meesters werd verblijd met een warme kroket van moe Vorstenbos. Om half een draaide de veiling weer op volle toeren. Nu voornamelijk het kleinere spul. Tegen drieën werd het weer steeds slechter. De regen begon goed te val len, maar het humeur van de mensen werd er niet slechter van! Integendeel!! Het grootste deel van de buit was bin nen. Hier en daar werd nog even snel een bed, een kast of een bijbelplaat verkocht. De juwelentent was geheel uitverkocht. En ondertussen begon het tellen. Om half vier kwam er nog een opkoper van oude spullen die de rest (niet al te veel meer) voor ƒ.160, meenam. Ja, er moesten om 4 uur mensen teleurgesteld worden omdat alles al weg was. En nou de definitieve eindstand. Na ij verig telwerk en... na nauwkeurig re kenwerk van de rekenmeesters Koeter en Van Zonneveld kwam men aan een eindbedrag van... let op... precies J .4000,Een bedrag waar meneer Konings maar niet in geloven kon! Uw verslaggever hoorde hem ten minste maar mompelen: „Hoe is het mogelijk... hoe is het mogelijk!!!" Maar het is mogelijk, dank zij het pu bliek, dat zo gul heeft meegewerkt voor het doel: de stencilmachine. Dank aan alle ouders en andere gulle Schiedammers (en zelfs Rotterdam mers) die spullen hebben meegegeven voor deze aktie. Dank aan de kinderen voor het meesjouwen naar school. Dank ook aan het oudercomité en leerkrachten en zesde klassers voor de tijd die ze eraan besteed hebben. Het was de moeite dubbel en dwars waard. Ja, het was grandioos!!! Pee van Zet. Noot van de redaktie. Ergens vierde ik met „Orpheus" het grandiose 110-jarig bestaan van dit koor. En toen was een der onderwij zers van deze scholengemeenschap be reid een „rechtstreeks" verslag voor mij te maken. Fantastisch Schiedam mers, dat u deze scholen niet in hun (rommel)hemd heeft laten staan. Een bedrag van vierduizend gulden, dit was Schiedam weer op z'n best. M Te koop van part. kwe-1 ker: mangup gekl. 60 stuks; vrouwgup gekl. 100 stuks; j plaatjes 30 stuks; zwaard- dragers jong ges. 50 stuks; papegaaivis 12 stuks; t.e.a.b. Na 17.00 uur: J. Droog Jr., Morsestr. 32C, Schiedam. Te koop: salon kast ge politoerd. Tel. 741675. Te koop: tweeling wandelwagen t.o. elkaar z.g.a.n.; 1-pers. wandelwa gen. Tel. 715582. Te koop t.e.a.b.: gas kachel; paliss. kast; bank stel; commode; netbox; bu tagaskachel met fles; stof zuiger; televisie klein defekt; paliss. 2-pers. ledikant met bed; radio/TV-tafel op wie len; luxaflex 3.70x1.75 en 2.56x175. Tel. 711364. Te koop: herensport- fiets 10 versnell. merk Mo- tobecane. Boerhaavelaan 30B. Te koop: telmachine merk Olivetti gekost ƒ.2400,voor ƒ.250, Tel. 731386. Te koop: kinderwagen met wandelwagenbak; ledi- kantje; commode. Brus- saard, Burg. v. Haarenlaan 426. WEGGEVLOGEN maandag 20/9: grijze rood staartpapegaai omg. S'dam- Kethel. Oever 43, Kethel, tel. 709237. Te koop: Opel Kadett Caravan i.z.g.st. Tel. 379603. 2 Meisjes van 14 en 15 jaar bieden zich aan voor OPPAS. Tel. 707092 en 711433. Goed tehuis gezocht voor zwarte bastaard her der, 7 mnd. oud. Aleidastr. 130B. Te koop: teakhouten bergmeubel met 2 lichte deuren en een glazen deur hoog 1.60, lang 1.50; smee dijzeren standaard voor vierkante papegaaienkooi. H. Stiefel, v.d. Duyn v. Maasdamstr. 65 (bij station Nieuwland). Te koop: echte Engelse kinderwagen Silvercross. Tel. 267410, Abbenbroek- sestr. 9. Te koop: 2 Garelli mo torblokken met cylinders; 2 zeehengels met toebeh. t.e.a.b. J. Droog Jr., Mor sestr. 32C na 17.00 uur. Te koop: Simca 1000 Rallye I, 1972, incl. radio en acc. ANWB-rapport aanwe zig. Tel. 715659. Woningruil. Aangeb.: 3-kamerflat vrij uitzicht Mgr. Nolenslaan ruilen voor benedenwoning met tuin omg. Woudhoek. Tel. 709950. Te koop: Volkswagen bus bwjr. '69 prijs ƒ.600,—. Tel. 261794. Te koop: Brother brei machine ƒ.250,Tel. 731934. Pantalons, taille wijder of nauwer, korter of langer maken, nieuwe zakken in zetten, tevens chemisch rei nigen. Heinsbroek, Frans Halsplein 2, Schiedam, tel. 267090. Te koop: klassiek bankstel met salontafel i.g.st. Te bevr.: Vlaardin- gerdijk 396 (5 Sluizenflat). Tel. 260328. Te koop: 100 Kerst pakketten, dozen met leuke decoratie, afm. 40x22; 2- pers. opklapbed. Tel. 707414. Te koop: Gelderse pot kachel ƒ.350,Nw. Mat- henesserstr. 80B, Schiedam. Te koop: rood mahonie slaapkamerameublement; 1 lits-jumeaux; 2 nachtkastjes; toilettafel; tafeltje plus 2 stoelen. Te bevr.: tel. 263175 tussen 5 en 7 uur. Woningruil 3-kamer- won. met tuin beneden in Schiedam-zuid ruilen voor 4 5-kamerwon„ geen flat. Tel. 731291. Welke scholiere komt ons helpen op zaterdag met de vleeswaren? Centrumsla ger Groeneveld, Lange Kerkstr. 1. Te koop: koelkast; 4- pits gasstel; voetbaltafel. Tel. 709606. Te koop: 2-pers. eiken ledikant; 1-pers. eiken ledi kant met bed; 3 paar luxe damesschoenen mt. 37. Tel. 154131. The Stills-Young band „Long may you run'^. 15,90 Bryan Ferry „Lets stick to gether" ƒ.14,90. MAYFLO WER, Singel 105. Te koop: Audi 100 L bwjr. '73 i.g.st. km-st. ca. i 75000 prijs n.o.t.k. Tel. 712178. Lisztplein 238. De heer C. H. Schwagermann jr. heeft een half jaar met zijn vrouw, die op haar beurt een uitstekende driekwart loodgieter en metselaar is, en vrienden en kennissen ge zwoegd aan de vestiging van zijn tweede zaak aan de Dwarsstraat 6. Een ideale showroom van 11 bij 60 vierkante meter en keurig inge richt. Samen met zijn vrouw is hij dus dag en nacht in de weer geweest om zijn klanten terwille te kunnen zijn en heeft zijn showroom daartoe oud-Hollands ingericht, hetgeen een fraai effekt geeft. Van het oude snoepwinkeltje van vrouw Bol de stijds is niets meer terug te vinden. Uw adres voor sanitair van goede kwaliteit en in moderne kleuren voorradig. U krijgt de gelegenheid zelf uw eigen badkamer te bouwen, het echtpaar Schwagermann geeft u daarbij gratis advies. Overtuigt u zich daarvan. Als curiositeit: er staat hier een closetpot van Engels porcelein ver sierd met Delftsblauwe bloemetjes. Waar vind je die? Bij Schwager mann jr. in de Dwarsstraat 6, werkplaats op nummer 64. Het is maar dat u het weet! 11.95 SLIJTERIJ - WIJNHANDEL Oranjestraat 8-10-12-14, telefoon 265997-264140" U belt, wij bezorgen. Vanaf dinsdag 21 september a.s. orga niseert het Nederlandse Rode Kruis afdeling Schiedam zijn vertrouwde cursussen voor opleiding helpster en helper Rode Kruiskorps' Deze cursus omvat het volgende: ziek teleer, ziekenverzorging, en Eerste Hulp Bij Ongelukken, waaraan het di ploma E.H.B.O. verbonden is. Mocht u hiervoor interesse hebben, neemt u dan even kontakt op onder de telefoonnummers 266123 of 267975. Ook op de avond zelf, dus vóór de aanvang van de cursus in dit gebouw aan de Warande 95, worden u desge wenst de nodige inlichtingen hierover verstrekt ii Vanaf heden kan men zich in het dienstencentrum „De 4 Molens" voor de volgende kursussen opgeven: Kursus makramé voor beginners: aan vang donderdagmiddag 23 september om 1.30 uur. Kursus makramé voor gevorderden: aanvang donderdagmiddag 23 eep- tember om 3.00 uur. Beide kursussen bestaan uit 10 lessen. Inschrijfgeld ƒ.25,(oefenmateriaal inbegrepen). Kreatieve handvaardigheid: aanvang vrijdagmiddag 1 oktober om 2.00 uur. Voor deze kursus betaalt men ƒ.3,25 p. mnd. De kursus tekenen en volksdansen zijn alreeds begonnen. Liefhebbers kun nen alsnog zich aanmelden. Woensdagmiddag 6 oktober tenslotte vangt de bekende kursus stijldansen voor ouderen aan. Zaterdag 18 september werd door de drie samenwerkende verenigingen t.w. de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en de Volkstuindersverg. Vijfsluizen en Thurlede het jaarlijkse uitstapje georganiseerd. Ditmaal was het hoofddoel van de reis het Op enluchtmuseum in Arnhem. Er waren 100 deelnemers (2 bussen). Om precies acht uur werd onder ideale weersom standigheden weggereden. Het werd een zeer gezellige dag waarover op de terugreis nog veel werd nagesproken, wat de dag geboden had. De koffie, lunch en het diner waren voortreffe lijk. De regen bleef weg totdat Arn hem verlaten werd, zodat met recht gezegd kon worden „Harde werkers hebben mooi weer". Het dit jaar voor de derde maal georganiseerde uitstap je zal zeker navolging verdienen, van daar dat reeds gewerkt wordt aan een reisje voor het komende jaar. >i lilWij unliivv

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 36