Ideeën gevraagd BLIJVENDE HERINNERING AAN 700-JARIG BESTAAN SCHIEDAM f Verkeersdrempels in Kethel-dorp <r* Openbare commissie vergaderingen GEMEENTERAADSVERGADERING Verbetering van woonomgeving Aanvraag volgens Wet Luchtverontreiniging Het gemeente-archief gaat weer open Haast met aanvraag huursubsidie Wekelijkse publicatie van de Gemeente Schiedam Verzorging: Voorlichtingsambtenaar Stadskantoor Emmastraat 1, telef. 26.05.00, toestel 340. HET NIEUWE STADSBLAD - PAGINA 8 - WOENSDAG 22 SEPTEMBER 1976 Ws?r - V In 1975 heeft onze stad Schiedam het 700-jarig bestaan herdacht. Op een gepaste en feestelijke wijze, doch ook weer niet al te uitbundig en kostbaar. Want het gemeentebestuur is er van uit gegaan dat de nadruk van de herdenking van het stads-jubiieum niet zou moeten liggen bij een groot feest, doch bij een "blijvende herinnering". Iets, dat voor langere tijd waarde blijft houden voor de stad èn voor de inwoners. Daarvoor is dan ook een belangrijk deel van het jubileum-geid gereserveerd gebleven. Maar waar zou zo'n blijvende herinnering uit kunnen bestaan Dit nu wil het gemeentebestuur graag van de ingezetenen van Schiedam zélf te weten komen Zowel van individuele burgers als eventueel van groepen of organisaties van burgers. Daarom deze oproep aan U allen: Kom eens voor de dag met suggesties of plannen voor een blijvende herinnering. Denk er eens over na waarmee de stad Schiedam verrijkt kan worden als teken dat een 700-jarig bestaan niet voor niets is herdacht. Maar gezien het uitgangspunt en ook gelet op het beschikbare geld. dienen de ideeën, de suggesties en de plannen aan enkele voorwaarden te voldoen: Het gaat om een stedelijk jubileum. De opzet is dat zoveel mogelijk inwoners betrokken zijn of belang hebben bij deze blijvende herinnering. Het mag daarom niet iets zijn dat alleen van belang is voor een bepaalde groep inwoners of voor een bepaalde wijk. Er is ruim 250.000,beschikbaar voor de uitvoering. Van u wordt niet verwacht dat U precies gaat uitrekenen wat Uw suggestie of plan zal gaan kosten. Maar wilt u bij het maken van de plannen er wel rekening mee houden om welk bedrag het gaat De uitvoering van de plannen mag namelijk niet veel meer dan dit bedrag gaan kosten. Het mag wel minder zijn Want dan zal het mogelijk zijn om meer dan één plan uit te voeren. Hebt u een aantrekkelijk plan voor een object waaraan of waarin mensen (blijven) werken, bedenk dan wel, dat de kosten in de komende jaren voor het instandhouden van het object óók onder het beschikbare bedrag moeten vallen. Het is niet de bedoeling dat deze kosten later voor rekening van de gemeente komen. Het mag echter wèl gaan om een bepaald evenement dat bijvoorbeeld jaarlijks terugkeert. In dit geval zal het beschikbare geld in een fonds gestort worden, waaruit geput kan worden. De blijvende herinnering mag, maar hoeft geen verband te houden met het ontstaan of verleden van de stad en ook niet met de herdenking van het 700-jarig bestaan. Het kan er geheel los van staan. Wie een goed idee of suggestie heeft voor zo'n blijvende herinnering wordt uitgenodigd deze op te sturen aan Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Stadskantoor Emmastraat 1. Dit dient dan wel te gebeuren voor 1 november 1976. De leden van de Raadscommissie voor Communicatie, Wijk- en Jeugdzaken zullen dan uit de (hopelijk vele) suggesties en plannen een selectie maken en een voorkeur aangeven. Maar het is uiteindelijk de gemeenteraad die zal beslissen wat gerealiseerd zal worden. Het is niet de bedoeling dat de beste inzendingen beloond zullen worden met een prijs. Het gemeentebestuur gaat er van uit dat de realisering van het gewenste plan voor de inzender toch wel de grootste beloning zal zijn. Op drie plaatsen bij de (oude) dorpskern van Kethel gaat de dienst voor gemeentewerken Schiedam verkeersdrempels aanbrengen, met het doel het gemotoriseerde verkeer door Kethel te dwingen de snelheid te verminde ren, hetgeen de veiligheid op de wegen in de kern ten goede zal komen. Deze drempels komen bij de kruisingen van de Laan van Spaland met het Noordeinde; van de Dr. Sauerstraat met de Schiedamseweg en van de Vlaardingseweg met de Lindeijerstraat. Het legen van deze drempels moet gezien worden als een overgangsmaatregel. De be doeling is namelijk dat binnenkort de z.g. "noodweg" zal worden aangelegd van de Van Dalsumweg in Woudhoek-Zuid naar de Har- reweg. Wanneer deze aansluiting er is zullen verdergaande maatregelen worden genomen om het verkeer te beperken in het dorp Kethel. Bij de gemeentesecretarie afd. Algemene Zaken, Stadskantoor 2e etage en eveneens bij de centrale van de Gem. Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven ligt vanaf 27 september voor vier weken ter inzage de aanvraag van de Cyanamid B.V. te Rotterdam bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voor een vergunning volgens de Wet inzake de Luchtverontreiniging voor het uitbreiden en wijzigen van de Acry- lamidefabriek aan de Botlek 175 te Rotterdam. Gedurende genoemde periode kunnen bij B en W te Rotterdam schriftelijk bezwaarschriften (in tweevoud) worden ingediend, gericht aan Gedeputeerde Staten, tegen het verlenen van de vergunning. Mondeling kunnen bezwaren worden gemaakt tijdens de hoorzitting op 15 oktober 197.6 om 16.00 uur in het stadhuis van Rotterdam. In de komende week zal weer een aantal com missies in het openbaar vergaderen. De Sport raad van de gemeente Schiedam doet dit op woensdag 22 september in de benedenzaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur. Op de agenda komen de volgende punten ter bespreking voor: de verslagen van de werk zaamheden van het dagelijks bestuur van de Sportraad, n.l. gesprekken met v.v. Wilton Fijenoord, V.V.K., bestuur Stichting Wieler baan, bestuur van de h.v. D.W.S., bestuur Stichting Sporthal, bestuur F.C.N. en de heer Nooteboom; een voorstel om het dagelijks be stuur met twee leden uit te breiden waarvoor zijn voorgedragen de heren R. Roosen en M. Eising; brieven van de s.w.v. Harga betreffende de jeugdronde 1976 en de Internationale Cycle- Cross; een brief van Spirits-Sports betreffende oefengelegenheid; de begroting van de Sport raad voor 1977 en een voorstel tot verhoging van de gebruiksvergoedingen van de gemeen telijke sportaccommodaties. Na de rondvraag is er tenslotte het vragenhalfuurtje voor de toe hoorders. De Welstandscommissie komt bijeen op vrij dagmiddag 24 september in de benedenzaal van het Stadskantoor, waarvan het openbare gedeelte begint om 17.00 uur. De Gemeenteraad van Schiedam houdt de openbare vergadering op maandag 27 septem ber in de benedenzaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur. De agenda vindt u elders op deze pagina. De Commissie voor Vorming en Recreatie heeft de openbare vergadering vastgesteld op dinsdag 28 september in het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur; de agenda was echter nog niet vastgesteld. De Commissie voor de Ruimtelijke Ordening tenslotte zal in het openbaar vergaderen op woensdag 29 september in de benedenzaal van het Stadskantoor, aanvang 20.00 uur; ook voor deze vergadering was de agenda nog niet be kend. De gemeenteraad van Schiedam zal in het openbaar vergaderen op maandag 27 sep tember a.s. in de benedenzaal van het Stads kantoor, aanvang 20.00 uur precies. Een ieder is daarbij van harte welkom. De agenda en de bijbehorende stukken liggen ter inzage bij de centrale en de filialen van de Gem. Openbare Bibliotheek. De agenda voor deze vergadering vermeldt 33 punten, terwijl op de lijst van mededelingen en ingekomen stukken nog eens 14 punten staan. Van groot belang is punt 4, n.l. de voorziening in de wethouders-vacature, ontstaan door het vertrek van de heer J. v. d. Wilk. Eveneens van groot belang is punt 23 op de agenda, n.l. het voorstel van B en W met be trekking tot het ontwikkelen van woningbouw plannen in Schiedam-Noord, waarbij de ge meente zich zou richten naar een continue afbouw van de wijken Woudhoek en Spaland, overeenkomstig het Streekplan Rijnmond, wat in beginsel zal resulteren in de bouw van ten minste 5.000 woningen. Van belang is ook het voorstel, punt 27, om een krediet van ƒ12.000.000.- te verlenen voor de aanleg van een centrale antenne-inrichting en tevens de Verordening betreffende de voor waarden en tarieven van de C.A.I. van de gemeente Schiedam vast te stellen. Ook dient de raad het bestemmingsplan Borodinlaan, dat ter inzage heeft gelegen en waartegen geen be zwaarschriften zijn ingebracht, vast te stellen. Dan de straatnaamgeving. Voorgesteld wordt om het plein, dat in de bebouwing aan de Nieuwe Haven zal ontstaan, de naam "Over de Vesten" te geven en de straat gelegen tussen de Conradstraat en de De Brauwweg in het indus trie-terrein "Sandvikstraat" te noemen. Van de verdere voorstellen noemen we: de in standhouding van de woningen Fabristraat 70a en b; een krediet van/'960.000.- voor het bouw- rijp-maken van het terrein aan de Rotter- damsedijk en een krediet van ƒ15.000.- voor de vervanging van de elektrische installatie in de Korenbeurs. Tegen de ontwerp-begroting 1977 van het Openbaar Lichaam Rijnmond bestaan di verse bezwaren en zo ook tegen het intrekken van de tweede verordening tot wijziging van de verordening op de heffing van belastingen op onroerend goed. Voorgesteld wordt om de beide rapporten van de Integratie-Commissie Schiedamse Zieken huizen voor kennisgeving aan te nemen en om drie leden uit de gemeenteraad te benoemen in de in te stellen werkgroep Integratie Schie damse Ziekenhuizen. Voor kennisgeving kan ook worden aange nomen het rapport "Eerste toetsing van de resultaten van het organisatieproces" binnen de gemeente. Vastgesteld dient te worden een wijziging van de Gemeenschappelijke Regeling voor de Brandweergemeenschap Noordelijke Delta en een wijziging van de Alg. Politieverordening in Schiedam. Ook zijn er nog vijf voorstellen aangaande het onderwijs, waarbij kredieten worden aange vraagd en vier voorstellen betreffende het grondbedrijf. Met de her-bestrating van de Strijensestraat en de Louise de Colignystraat, wat als ge bruikelijk meteen gepaard gaat met een verbetering van de woon-omgeving, zal de dienst Gemeentewerken Schiedam deze maand een begin maken. Tijdens de gehou den informatie-avonden in maart j.l. hebben de bewoners gelegenheid gehad hun wensen naar voren te brengen en opmerkingen te maken. In de Strijensestraat komt ruimte om 46 auto's te parkeren, maar in de parkeerstroken komt geen vakindeling. Aan het begin van de straat bij de Groenelaan zullen een aantal paaltjes voorkomen dat onjuist wordt gepar keerd in het voetgangersgebied. Bij de win kels zal het verhoogde niveau doorgetrokken worden tot aan pand nr. 2, met een- aandui ding in zwarte klinkers waar geparkeerd kan worden; bij nummer 2 komt een drempel. Ten behoeve van invalidewagens zal de straat voor de nummers 8 t.m. 12 schuin oplopen naar het trottoir. Bij de nummers 15 tot en met 22 is een verhoogd gedeelte gedacht van 9,5 meter, met twee drempels en twee bomen; de gevarieerde bestrating kan de kinderen aanzetten om hier te spelen. Bij de nummers Het Gemeente Archief van Schiedam zal met ingang van maandag 4 oktober a.s. weer voor alle bezoek geopend zijn op het nieuwe adres Korte Haven 33, telefoon 26.67.27 (ongewij zigd). Ook de openingstijden zijn dezelfde gebleven zoals ze voor de verhuizing golden in het pand aan het Oude Kerkhof 5, n.l. van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.15 uur en van 13.15 tot 17.00 uur. Boven dien 's avonds op de eerste en derde woens dag van iedere maand van 19.30 tot 22.30 uur. I 37 en 42 komt een korte steile drempel, die het motorverkeer zal dwingen de rijsnelheid te verminderen. In de hele straat zullen in totaal twaalf nieuwe bomen worden geplant. Voor de Louise de Colignystraat, voor wat betreft het gedeelte tussen de Prins Maurits- straat en de Willem de Zwijgerlaan, zijn in het eindplan totaal 24 parkeervakken opgeno men, zowel voor haaks-, als langs- en schuin- parkeren. Het profiel van dit gedeelte van de straat is gewijzigd, waarbij de rijbaan is versmald en flauwe bochten maakt. Verkeers drempels komen er in de straat bij de Willem de Zwijgerlaan, de Prins Mauritsstraat en bij de Amalia van Solmsstraat. Bij deze her inrichting zullen in het najaar totaal twaalf nieuwe bomen worden geplant, waaronder echter inbegrepen de twee bomen die reeds eerder zijn geplant. Degenen die van plan zijn een aanvraag in te dienen voor het verkrijgen van een individuele huursubsidie, moeten daar nu haast mee maken De aan vraag-formulieren moeten na melijk uiterlijk vrijdag 1 oktober ingeleverd zijn bij de secretarie-afdeling Algemene Zaken op de 2e etage van het Stadskantoor. Wie na 1 juli 1976 is verhuisd kan het aan vraagformulier voor de individuele subsidie binnen drie maanden na de eerste huurdatum inleveren bij de afd. Algemene Zaken. Van deze datum kan echter niet afgeweken worden. Voor informatie betreffende de huursubsidie regeling (en het verkrijgen van de formulieren) kan men zich wenden tot genoemde afd. Alge mene Zaken in het Stadskantoor en wel op elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur. Of telefonisch onder nummer I 26.05.00 toestel 367.

Het Nieuwe Stadsblad | 1976 | | pagina 8